PDA

צפייה בגרסה מלאה : אני מתענין ברכישת פראדו 2001 דיזל אחרי over all למנוע צריך יעוץ

YairNet
23-12-13, 16:42
אני מתענין ברכישת פראדו 2001 דיזל עם 350K ק"מ הרכב עבר overall (עקב שתית שמן) למנוע והחלפת טורבו חדש
רציתי לדעת האם בבדיקה יהיה אפשר להסיר דאגה ב- 100% מבעיות במנוע?
ואיזה בדיקה מה עלות של בדיקה כזו ואיפה מומלץ לעשות באזור השרון

תודה רבה מראש

tooshey
23-12-13, 18:36
קודם כל אין ללא דאגה ב100%. מנוע יכול להיות תקין היום, ולהתקלקל מחר.
לגופו של עיניין, חסרים הרבה נתונים חשובים.

האם הסיבה לאוברול היתה רק צריכת שמן מוגזמת או שהיתה טראומה כלשהי?
למה הוחלף הטורבו ?
מתי נעשה האוברול וכמה ק"מ נסע מאז ?
מי עשה את העבודה ?
איזה חלקים הוחלפו ומאיזה יצרן ? (מקורי או חליפי ?) יש קבלות ?

מכיוון שאתה מתכוון להוציא כ 70 אלף שח על קניית הרכב, ניתן לעשות מספר בדיקות בעלות לא גבוהה.
בדיקת קומפרסיה ובדיקת דליפות לחץ (אמיתית, מכנית, עם שעון. לא בדיקת זרם סטרטר שעושים במכוני בדיקה)
בדיקת הספק ומומנט על דינמומטר.

מצד שני, לא פשוט יהיה למצא מוסך שיעשה לך בדיקות אלו בצורה אמינה, ולא בטוח שהמוכר יסכים לבדיקה פולשנית שכזו.
במקרה כזה, עדיף לבקש חוות דעת על סמך התרשמות ממישהו שמבין בפראדו, ואת הכסף של הבדיקות לחסוך לתיקון הבא.

זכור גם שהרכב הינו מכלול שלם, לא רק מנוע.

בברכה,טושי

YairNet
23-12-13, 19:25
קודם כל אין ללא דאגה ב100%. מנוע יכול להיות תקין היום, ולהתקלקל מחר.
לגופו של עיניין, חסרים הרבה נתונים חשובים.

האם הסיבה לאוברול היתה רק צריכת שמן מוגזמת או שהיתה טראומה כלשהי?
למה הוחלף הטורבו ?
מתי נעשה האוברול וכמה ק"מ נסע מאז ?
מי עשה את העבודה ?
איזה חלקים הוחלפו ומאיזה יצרן ? (מקורי או חליפי ?) יש קבלות ?

מכיוון שאתה מתכוון להוציא כ 70 אלף שח על קניית הרכב, ניתן לעשות מספר בדיקות בעלות לא גבוהה.
בדיקת קומפרסיה ובדיקת דליפות לחץ (אמיתית, מכנית, עם שעון. לא בדיקת זרם סטרטר שעושים במכוני בדיקה)
בדיקת הספק ומומנט על דינמומטר.

מצד שני, לא פשוט יהיה למצא מוסך שיעשה לך בדיקות אלו בצורה אמינה, ולא בטוח שהמוכר יסכים לבדיקה פולשנית שכזו.
במקרה כזה, עדיף לבקש חוות דעת על סמך התרשמות ממישהו שמבין בפראדו, ואת הכסף של הבדיקות לחסוך לתיקון הבא.

זכור גם שהרכב הינו מכלול שלם, לא רק מנוע.

בברכה,טושי

תודה רבה על התשובה המנומקת המוכר טוען שהסיבה לאוברול היתה צריכת שמן פחות ממוגזמת לא דובר על טראומה כלשהי
הטורבו הוחלף בגלל שהכוח בשטח קשה לא היה תקין לאחר תיקון המנוע (מראש היה מחשבה שהבעיה היא רק במנוע)
מאז האוברול הרכב נסע כ10,000 ק"מ העבודה נעשתה אצל דיזל השרון הטורבו (הוחלף לפני כ-8 אלף ק"מ) נרכש מקורי וחדש בטויוטה

"מישהו שמבין בפראדו" - אפשר המלצה על אדם כזה? (כמובן בתשלום)

freedom
24-12-13, 21:12
הי יאיר
דבר עם גבי מנהל מוסך טיוטה חדרה sos בחור מקצועי אשר מבצע אוברולים בפראדו לא זול אבל מבין בפראדו !
דרך אגב לא כל כך מסתדר לי שהבחור מוכר את האוטו לאחר שביצע אוברול כללי וטורבו חדש אם האוטו נוסע כמו חדש !

חנן-ג'יפולוג
25-12-13, 10:10
"צירוף המקרים" של קרבת הזמנים בין שיפוץ המנוע להחלפת הטורבו צריך להדליק לך נורה אדומה, שיתכן מצב שבשלב כזה או אחר לא היה לחץ שמן תקין במנוע, אולי בגלל שמפלס השמן ירד אל מתחת למינימום. באם זה המצב והמנוע הזה עבד בשלב זה או אחר ללא לחץ שמן הוא ספג טראומה רצינית ביותר. ברוב המקרים במצב כזה אני מעדיף להחליף מנוע למנוע חדש ולא לתקנו מכיוון שעלות תיקון שכוללת את כל הרכיבים שנפגעו גדולה בד"כ מהחלפת המנוע, אלא אם כן השיפוץ נעשה בצורה מינימלית רק על מנת שיהיה אפשר למכור את הרכב.

ממליץ לך לצרף לכאן את חשבונית השיפוץ.
כמו כן, לא הייתי קונה רכב עם מנוע כנ"ל ללא בדיקת לחץ שמן לאחר 40 דקות נסיעה לפחות וגם זה לא תמיד נותן תשובה מלאה, מה גם שאנחנו בימים קרים והשמן לא מגיע לטמפ' המקסימלית שהוא עלול להגיע אליה בימי הקיץ.

YairNet
25-12-13, 15:44
אפשר בבקשה הסבר על הבדיקה של הלחץ שמן

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

zoharami
25-12-13, 19:46
יאיר במילים פשוטות מנוע רותח לא שוכח ולא סולח.
בעבודת אוברול יש כל כך הרבה מקומות לעגל פינות שלפעמים גם מי שעומד ליד המכונאי לא ישים לב.
ויותר מכך כך בחשבון שיתכן מצב שיתפתחו תחלואים עם הזמן שע"פ רוב לא תשים לב אליהם רק בדיעבד.
אתה עדיין רוצה הפרדו הזה או שזה האחרון שמוצע למכירה?
בהצלחה.

YairNet
25-12-13, 21:14
תאמת יש לו הרבה שיפורים וזה אחד הדברים שמשכנעים אותי לקנות אותו ב80 אלף פראדו אחר בלי שיפורים נמכר ב70-75

Orang
25-12-13, 21:30
ידידי היקר
יכול מאוד להיות שהרכב ממש מצויין, אני הייתי מתחיל עם בדיקת אמינות המוכר.
1. בקש חשבונית על רכישת והתקנת טורבו חדש ומקורי, משהו סביב ה - 15000 ש"ח
2. בקש חשבונית על ביצוע שיפוץ המנוע, החלפת טבעות בוכנה ואטם ראש זה לא אובראול...

בהצלחה...

יואב פולס
29-12-13, 19:43
תאמת יש לו הרבה שיפורים וזה אחד הדברים שמשכנעים אותי לקנות אותו ב80 אלף פראדו אחר בלי שיפורים נמכר ב70-75

אתה לא אמיתי, נכון? 80.0 אלף לרכב כמו שתיארת? מה אתה מעשן בנאדם?

YairNet
29-12-13, 19:55
ירדתי מהרכב
תודה לכולם

יואב פולס
29-12-13, 20:21
עשית בחוכמה. אל תחפש בלחץ.

-->