PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות על מתלים - שינויים לאחר הגבהה.

סולי
23-12-13, 23:10
שלום לכולם,
לאחר אינספור שינויים בקפיצים ובבולמים הגעתי לתצורה האופטימלית, התוצאה 3.5" הגבהה.
מדובר על סמוראי סלילים, רכב קצר והגבהה לא קטנה, הגובה למרות שלא אידיאלי (גם בעקבות השינויים שנדרשים בעקבות ההגבהה)
הוא תוצאה של מבחר מצומצם של בולמים וקפיצים המתאימים למשקל של הסמוראי, אבל הנוחות המשופרת והמהלכי מתלה בהחלט שווים את זה ואני מרגיש שסה"כ הגעתי לפשרה טובה מאוד.

תופעות לוואי - עומס על המוטות רדיוס האחוריים, קפיתץ אחורי יושב מעט בזווית, הסרנים ברחו לצדדים.
אני יודע שצריך לטפל במוטות רדיוס, פנהרדים , היגוי ועוד, אני מעוניין לקבל תשובות איך הכי נכון לבצע כל שינוי מאחר ואני מקבל דעות חלוקות בנושא אצל בעלי מקצוע.
למיטב הבנתי כל שינוי במערכת המתלים יגרור שינוי נילווה.. ההיגיון הבריא אומר שזה נכון כפליים ברכב קטן וצר לכן לא ברור לי לגמרי הגישה של להעתיק את המקור, אם כבר ניגשים לייצור.
לכן ארצה עזרה להכין תוכנית לייצור בתור התחלה.

מוטות פנהרד - להנמיך/להגביהה תושבות? או להאריך את המוטות?
זרועות רדיוס - עיקר הבעיה היא בחוסר הגמישות של מערכת המתלים, בגלל שהכל בקטן וצפוף וזה בא לידי ביטוי במיוחד בהגבהה מעל 2"..
עיקר הבעיה בזרועות האחוריות שמשנות צורה לביסלי גריל
מס' שאלות על הזרוע האחורית-
אורך הזרוע? - הרבה אומרים שאין צורך לגעת, בפועל הזווית של המוטות השתנו באופן בולט לעומת רכב מקורי הבסיס גלגלים בטוח התקצר.
זווית הסרן השתנתה גם היא? - גם כאן בניגוד לכל היגיון להחזיר את המצב למקור הרוב משאירים את המצב המקורי.
בושינגים - ראיתי בהרבה קיטים לג'ימינים בעיקר עושים שימוש בחיבור לשלדה במיסב, האם זה לא יעזור יותר לזרוע לנוע יותר משימוש בבושינג גומי.
או לא שווה לנסות לעשות שימוש בבושינגים מגומי של רכב אחר? גדולים יותר ?/זולי יותר? זמינים יותר?

אשמח לקבל מידע שיעזור לי בניסיון לפתור בעצמי את הבעיות במערכת המתלים.
תודה,
אורי.

gmike
23-12-13, 23:52
אהלן אורי,אני אנסה לענות לך מהניסיון וההיגיון שלי,מקווה שזה יעזור לך..
מוט פנהארד- ככל שיהיה יותר מקביל לקרקע, הסרן יזוז פחות ימינה-שמאלה, אז עדיף להנמיך\להגביה תושבת.
מוטות רדיוס-כמובן שהזוית של הסרן השתנתה, והכי טוב יהיה לייצר מוטות חדשים עם זוית מתוקנת. מיסב קצה זה רעיון טוב, לא משתמשים בו במקור בעיקר מטעמי מחיר.
בושינגים-כשאתה מייצר מוטות חדשים תתאים אותם לבושינגים נפוצים בשוק, ולא יקרים.
סה"כ אתה מתבסס על תכנון קיים, זה לא כזה מסובך לתכנן מחדש. כדאי שתמצא לך סמוראי סטנדרטי +- למדידות רפרנס..

מיכאל.

asafk
24-12-13, 23:40
פנהרד קדמי
קודם כל, חייב להיות מקביל ושווה בארכו לדראגלינק.
רצוי להנמיך את התושבת על השלדה ולא להגביה את התושבת על הסרן, כדי לשמור על מרכז גילגול נמוך.

פנהרד אחורי
גם כן רצוי להנמיך את התושבת לשלדה, אבל כאן פחות קריטי להשאיר מרכז גילגול נמוך. גם שינוי התושבת פחות קריטי מבקדמי, ואפשר פשוט להאריך את הפנהרד בלי לגעת בתושבות.

מוטות רדיוס
המטרה היא לשמור על בסיס הגלגלים ללא שינוי. כמו שאמרתי לך בעבר - תתחיל עם לצייר את הגאומטריה המקורית. אחרי זה תוכל לחשב כאשר הגובה של המשולש עלה ב 3.5 אינצ', בכמה צריך להתארך היתר של המשולש. בהרבה מקרים זה זניח.
את זוויות המוטות לא תוכל לשפר משמעותית, כי אתה לא הולך לשנות את התושבות בשלדה בשביל לונג-ארמס.
מה שכן תוכל לשפר זה את הגמישות - על ידי מיסב עם טווח פעולה גדול יחסית לבושינג המקורי, בחיבור לשלדה.

אלה הדברים העיקריים.

אסף.

סולי
06-01-14, 20:36
תודה על התגובות..
לאור המורכבות גם בייצור וגם בתכנון ויכולתיי המוגבלות ולאחר התלבטות קשה החלטתי להעביר את העבודה לסדנה הנבחרת עלי.., אם הם ירצו הם יחשפו את עצמם, לדעתי הם מתביישים בסמוראי שלי.
אשמח עדיין לעדכן ולקבל את דעתכם לפני שנופל הפור.
נמצא סמוראי מסולסל עם מערכת מתלים מקורית ולהלן הממצאים:
הגבהה - 10ס"מ.
בסיס הגלגלים התקצר ב-5מ"מ
הזווית של הסרן השתנתה ב-8.2מעלות

לגבי ההגבה אני נוטה להאמין שהקפיצים המקוריים שקעו מאז 97..
הבסיס גלגלים זניח לחלוטין...
הזווית של הסרן תתוקן.

נשארה שאלת הבושינגים- נמצא ג'וני ג'וינט שיכול להתאים במידות, האם זה וודאי שהוא ייתן לסרן תנועה חופשית יותר??? במפרט כתוב 30 מעלות לכל כיוון, איך אפשר לדעת איך הנתון הזה לעומת המקור?
איזה השפעות יש לשימוש במיסב קצה שכזה? על נגיד איכות הנסיעה? מהלכי מתלה? כרגע במוט המקורי שלי יש בושינגים מפוליאוריטן שאולי "מהדקים" מעט את הנסיעה אבל "נלחמים" בתנועה של הסרן בהצלבות.
מידות של בושינג גומי דיפנדר/דיסקברי לא ההצלחתי לאתר..

מצטער על עומס השאלות ..

-->