PDA

צפייה בגרסה מלאה : פנטזיה או מציאות- האם ניתן להרכיב ולהחליף סרנים קידמי ואחורי בפורד ריינג'ר.

amiran
25-12-13, 20:11
שלום רב,
ברשותי כבר כמה שנים טובות טנדר 4X4 פורד ריינג'ר שנת 2001 XLT.
הטנדר משמש כרכב פרטי ומיועד לטיולים.
עיקר הטיולים מתבצעים בשבתות (בכול עונות השנה) והמסע העיקרי הינו חופשה ארוכה בכל שנה בחלק אחר של הארץ לתקופה רצופה של 21 יום. הטיולים כולם מתבצעים ביחידות וללא מלווים. הדבר כמובן מחייב שהרכב יהיה תמיד במצב תקינות מעולה ומצוייד היטב.
לטנדר, כרכב טיולים "טהור" יש יתרונות עצומים שאף רכב לא יכול להציע לי כמשפחה מטיילת.
הטנדר אהוב וכל רעיון להחליף בצעצוע אחר, לא ריאלי...
הרעיון התחיל לאחר שהחלפתי כבר את המפרקים הקידמיים וכעת אני נאלץ תוך שנה להחליף שוב ולנסות ולהשיג נעילות קידמיות ואחוריות ולהחליף את הקלאץ בקלאץ קראמי, הטנדרים האלו סובלים מאז שיצאו מהמפעל, מקלאץ חלש שלפעמים אינו מגיב מספיק.
ולשאלות התם.... במקום להתקין נעילות על הסרנים הקיימים ולהחליף את המפרקים האם ניתן לבצע החלפה שלמה?
נתקלתי בסרנים שלמים כולל דראמים ג'אנטים ברקסים ABS שני הסרנים נעולים.
1. האם ניתן לחליף את כל הסרנים כולל כל המכלולים? מעבר לבקאקסים גדולים יותר.
2. מה התהליך לרישוי? אם בכלל... מעבר מג'אנטים של שישה אום לשמונה אום ומידות גדולות יותר של צמיגים.
3. המלצה למוסך המסוגל לבצע התאמות שכאלו
אשמח לתגובות

Orang
25-12-13, 21:12
ידידי היקר
אני מניח כי ברשותך הרינג'ר האמריקאי.
אם כך, כל שעליך לעשות הוא לבחור אחד מהפורומים האמריקאים הקיימים בערמות ברשת ולהפנות לשם את שאלתך, כאן המידע ממש מועט היות והרכב נדיר במחוזותינו.
ובנימה אישית, השינויים אותם הזכרת טובים וזולים באמריקה, פה זה סרט אחר.

בהצלחה...

נמרוד
25-12-13, 21:29
זה ריינג'ר אמריקאי או ריינג'ר-מזדה B2500?

amiran
26-12-13, 11:43
מדובר בטנדר שהוא התאום של המאזדה B2500 . סוס עבודה מעולה ואמין ביותר.

amiran
26-12-13, 11:51
במידה ולדעתכם עדיף להחליף ולהתקין נעילות על הסרנים הקיימים. אשמח להמלצות על מוסך. האזור בארץ אינו משנה העיקר שההתקנה תהיה מעולה. תודה רבה

asafk
27-12-13, 10:44
שלא כמו בעלי טנדרים אחרים בעלי מתלה קדמי חלש, במקרה זלך מדובר ברכב ייחודי ובייבוא אישי.
המשמעות היא שהבוחנים לא באמת מכירים אותו, וכל שינוי שתעשה ולא ייראה רע, לא ייגרום להורדה מהכביש.

ומכאן.. אתה מבין לבד שהשמיים הם הגבול..

אסף.

-->