PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפה עצמית של בוקסות בסרן קדמי היילקס 96, אפשרי לבד?

amirmoshe
27-12-13, 19:32
יש לי היילקס 96. בקפיצי העלים מקדימה יש מס' בוקסות שנראה כי זמנם עבר והזמנתי סט של כתום שאמור להגיע בתחילת השבוע הקרוב.
עד כמה זה מסובך להחליף לבד? אם יש מישהו שיכול לעזור, לתת טיפים ולהנחות אשמח. או שאולי עדיף לבצע את זה במוסך?

כמו כן בצד שמאל אחד הברגים הוחלף בפשוט (ע"י הבעלים הקודמים) והוא ללא פיטמת גירוז. איפה אני יכול למצוא כזה עם פטמת גירוז?

תודה וסופ"ש נעים.
משה

ד ו ר ו ן
27-12-13, 19:55
אתה מתכוון לבושינג שבתוך הקפיצים עלים?

במידה וכן,
ההחלפה לא מסובכת, אבל מחייבת יכולת קיבוע הרכב באויר, כי אתה מנתק את הקפיץ מגוף הרכב.
אתה צריך לתמוך את הרכב כך שאין לחץ על הקפיצים, ורק אז אתה יכול לנתק את הקפיץ, כשאתה בטוח ב-200% שהכל מעוגן ולא צונח עליך.

הברגים המקוריים שמחברים את הקפיצים לשילדה אינם בעלי פטמת גירוז, אם יש לך כאלו, זה שדרוג מבורך שמישהו התקין ברכב.
יכול להיות שלטושי יש כאלו, ובזמנו היו כאלו גם באישטח, גם אם לא מיע באתר, שווה ליצור קשר עם עידן.

tooshey
27-12-13, 19:56
קנית את האוטו מאלכס ?

amirmoshe
27-12-13, 20:01
אכן קניתי את הרכב מאלכס.

תודה על התגובה.

תחילת שבוע יגיעו החלקים ואנסה לבד.

תודה ואשמח לעוד טיפים.. :)

סופ"ש נעים

tooshey
27-12-13, 20:08
הנדנדות והברגים המתגרזים זה מאצלי. בזמנו היה חסר לי אחד...

ניתן לרכוש נדנדות קומפלט עם ברגים מתגרזים, סביב 260 שח לזוג.

כשאתה מוציא את הבוקסות הישנות תקפיד לנקות חלודה ולכלוך אחר מתוך העיניים של קפיצים והתושבות.
מרח מעט גריז מוליבידן בהרכבה.

בברכה,טושי

amirmoshe
27-12-13, 20:18
קודם כל תודה על התגובות.

אפשר לרכוש רק בורג אחד בודד?

דבר נוסף, יש את הגומיה שהדרייבשאפט האחורי עובר דרכה והיא קצת שחוקה. מה העלות של גומיה שכזאת? והאם צריך כבר להחליף? (אין שום רעידות ובעיות)

חנן-ג'יפולוג
27-12-13, 20:33
משהו כמו 800 ש"ח למקורי-מומלץ ו250 לזבל תחליפי.

ד ו ר ו ן
27-12-13, 20:45
איך החלטת שהיא שחורה?
זה מיסב שמקובע במרכז גומיה, אתה לא אמור לראות שחיקה.

כשהוא בלוי, אתה יכול לראות שהמיסב מתנתק מהמרכז של הגומיה, ויש רווח בינו ובין התושבת בו הוא אמור להיות מקובע.

ד ו ר ו ן
27-12-13, 23:23
איך החלטת שהיא שחורה?

שחורה=שחוקה כמובן..

amirmoshe
04-01-14, 03:39
הבוקסות הוחלפו היום בהצלחה. העבודה הייתה לא מסובכת. וכמובן שמספק מאוד לתקן לבד.
טושי, המון תודה על הטיפים!

-->