PDA

צפייה בגרסה מלאה : לפני רכישה של צ'ירוקי 2000, מבקש עזרה בהחלטה

wonderd
28-12-13, 19:33
שלום חברים

אני רוצה לרכוש ג'יפ, המטרה היא טיולי שטח סבירים ללא טיפוסי סלעים ולכן לא אצטרך בתור התחלה משהו משופר מדי, אבל כן צריך משהו שלא ייתקע בשלוליות הבוציות של רמת הגולן לדוגמא. בנוסף לכך הרכב יצטרך לשמש אותי בנסיעות יומיומיות ולכן צריך להיות נוח לנהיגה גם בכביש.

התקציב שלי מוגבל לאיזור ה 100K ש"ח אבל אני מעדיף להוציא כמה שפחות ולכן בדקתי חלופות מכמה רמות מחירים, מ 30K ועד 150K..

כרגע ישנו בתמונה גראנד צ'ירוקי שנת 2000 מנוע 4.7 מיובא עם ק"מ נמוך שבדקתי חזותית ובנסיעה ונראה לי שמור ביותר, אבל יש כמה דברים שמפריעים לי:
1. הרכב שנת 2000 - האם לא ישן קצת? לא כדאי היום לרכוש כבר משהו חדש יותר?
2. יש חלודה בחלקו האחורי של הגג בשני הצדדים מעל הדלת האחורית
3. צריכת הדלק והאפשרות להוסיף מערכת גז

אשמח לדעתכם בענין הדברים שהעליתי ובכלל בנושא הדגם הספציפי.

בנוסף לכך, בדקתי גם רכבים מהשנים 2008-2009 כגון הצ'ירוקי והפג'רו, הצ'ירוקי לטעמי נראה לא רע, מפנק בנוחות שלו ועם כח במנוע יותר מכל האחרים, אבל הבנתי שבגרסה המקורית שלו הוא לא ממש מתאים לשטח. מהפג'רו בכלל ייעצו לי להתרחק, וזה הפתיע אותי כי למרות שאני לא מכיר את הרכב אישית, תמיד היה לו שם של ג'יפ טוב ובגרסה מעל 2008 הוא גם נראה מצוין ומפנק בפנים ובחוץ.
האחרון שבדקתי היה דגם הטרופרים משנת 2001 ומעלה, אני מודע לבעיית המזרקים וזה לא מרחיק אותי, יש לנו טרופר אחד במשפחה והוא מרגיש מצוין גם מבחינת הנוחות בנסיעה בכביש וגם בשטח בלי שיפורים למיניהם, אבל עדיין לא מצאתי אחד בגרסה המאובזרת ששמור במצב טוב ובלי בעיית סולר במים..

מכיוון שמרוב חיפושים שיגעתי כבר את עצמי ואני כבר מבולבל - אשמח לעזרתכם ולדעתכם בעניין, איזה יהיה הכי מומלץ בשיקלול כל מה שכתבתי?

תודה!
אלעד.

wonderd
30-12-13, 00:16
180 צפיות ואף לא תגובה.. זה כי חפרתי לכם? :)

כרגע עומדות לפניי שתי אופציות - גראנד צ'ירוקי שנת 2000 (עם חלודה בקצוות קורות הגג לפני הדלת האחורית), או טרופר כלשהו..
אשמח לעזרה בהחלטה.

JustDoB
30-12-13, 08:31
נסעת עליהם ?
אם לא - מציע שתיסע, יכול לסייע לך להתחבר אליהם יותר או פחות בחלקם.
(סתם דוגמא : לצירוקי, למשל...)

raanan
30-12-13, 08:49
180 צפיות ואף לא תגובה.. זה כי חפרתי לכם? :) .
גם ! אבל בעיקר כי,
אתה שואל, עונה, מתלבט עם עצמך, מכוון לדגמים ואחר כך מתחרט, מתפזר ומתבלבל ....

בקיצור, פה החברה מבינים "בברזלים", חשמל, מחשבים, אלקט' בעיקר.
בנבכי הנפש והמוח, אנחנו חלשים יותר ...

אך אם בכול זאת אתה רוצה יעוץ והכוונה,
ממליץ שתוסיף יותר פרטים על עצמך + דרישות, ציפיות, מגבלות לבחירת רכב השטח עפ"י הפרטים בשרשור :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28546

בהצלחה
רענן

Saar
30-12-13, 08:58
אני לא הייתי מתקין מערכת גז לגראנד צירוקי. המערכת הזו היא לא מתכון לאריכות ימים למנוע.
אם אני לא טועה ישנם הבדלים בין ה WJ 2000 ל 2001 (מערכת קירור/קליפרים ועוד כל מיני, אבל עדיף לעשות חיפוש ולמצוא מתי בדיוק בוצעו השינויים האלו)
לגבי האחרים, לא מכיר...

eysham
30-12-13, 09:27
גם ! אבל בעיקר כי,

ממליץ שתוסיף יותר פרטים על עצמך + דרישות, ציפיות, מגבלות לבחירת רכב השטח עפ"י הפרטים בשרשור :

בהצלחה
רענן

מה ה"פלא" ?? :cool:

won·der
1.
to think or speculate curiously: to wonder about the origin of the solar system.
2.
to be filled with admiration, amazement, or awe; marvel (often followed by at ): He wondered at her composure in such a crisis.
3.
to doubt: I wonder if she'll really get here.
verb (used with object)
4.
to speculate curiously or be curious about; be curious to know: to wonder what happened.
5.
to feel wonder at: I wonder that you went.

ולעניין, אני עם סער. לא רצוי WJ עם מערכת גז.

איל

wonderd
30-12-13, 09:31
גם ! אבל בעיקר כי,

בהצלחה
רענן

לא צריך "נבכי המוח", צריך ג'יפ..
אני מתלבט זה נכון, מכוון לדגמים ספציפיים לדעתי - לא ראיתי משהו מפוזר מדי (אולי רק בסכומים שאני רוצה לבזבז).

כתבתי פרטים - רכב שיתאים ויהיה נוח ליום יום, לא צריך 7 מקומות בעיקרון, והדרישה הבסיסית היא התאמה לטיולי שטח שיכולים לכלול מעברים קשים אבל לא טיפוסי סלעים למיניהם בנוסף לנוחות שבנהיגה על הכביש.

נראה לי שהטרופר והצ'ירוקי הכי מתאימים לי, רק שהצ'ירוקי זולל דלק ואם לא כדאי לשים שם מערכת גז אז הוא יורד מהפרק.
אני לא אוהב ג'יפונים קטנים ומעדיף ג'יפ גדול ומפנק.

raanan
30-12-13, 10:23
לא צריך "נבכי המוח", צריך ג'יפ..
אני מתלבט זה נכון, מכוון לדגמים ספציפיים לדעתי - לא ראיתי משהו מפוזר מדי (אולי רק בסכומים שאני רוצה לבזבז).

כתבתי פרטים - רכב שיתאים ויהיה נוח ליום יום, לא צריך 7 מקומות בעיקרון, והדרישה הבסיסית היא התאמה לטיולי שטח שיכולים לכלול מעברים קשים אבל לא טיפוסי סלעים למיניהם בנוסף לנוחות שבנהיגה על הכביש.

נראה לי שהטרופר והצ'ירוקי הכי מתאימים לי, רק שהצ'ירוקי זולל דלק ואם לא כדאי לשים שם מערכת גז אז הוא יורד מהפרק.
אני לא אוהב ג'יפונים קטנים ומעדיף ג'יפ גדול ומפנק.
אתה מתעקש לא לענות בפשטות לסידרת השאלות שבשרשור :

רענן

wonderd
30-12-13, 10:39
1. כמה אתם רוצים להשקיע? - עד 50,000 שקל.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יומיומי
3. מי נוהג בו? אני ואישתי
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? ביום יום זוג ובטיולים עד 5 נפשות
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? נ תון לא ידוע, מעל 10,000.
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. אוטומטי .

raanan
30-12-13, 12:10
עדיין הקילומטראז' "לוטה בערפל" (מעל 10 יכול להיות 11 וגם 100 והלאה).
עד 15000 אלף קמ' הייתי ממליץ לך בנזין בלבד.

בתקציב נכנס :
א. טרופר דיזל 3.0 אבל צריך לקרוא ולהבין שיש אופציה להפתעות לא נעימות. רכב כזה חשוב לדעת כמה שיותר פרטים על ההיסטוריה שלו.
אם מצאת כזה שמור ותבצע לו אחזקה מונעת, זה העסקה הכי משתלמת ל SUV .
ב. פאג'רו Q דיזל 2.8 עד שנת 2000 , או פאג'רו קינג 2000-2002 .
ה Q בנוי יחסית טוב יותר לשטח. הקינג עדיף משמעותית בכביש.
ג. צ'ירוקי
ד. ניסן טראנו
ה. הקוראינים (רקסטון, סורנטו, טרקאן) .
ו. פראדו שחוט 99

מבחינת יכולת שטח, כולם פחות או יותר אותו דבר.למעט הצ'ירוקי שאפשר לשפרו כעומק הכיס למכונת עבירות.

אם אני הייתי במקומך, הייתי מתלבט בין הקינג לטרופר.

בהצלחה בהחלטה
רענן

wonderd
30-12-13, 13:16
תודה!
אני מניח שאני אעשה יותר מ 15,000 ק"מ ופחות מ 40,000, כי אני אוהב לטייל וגם אשתמש בו לעתים קרובות בנסיעות הרגילות שלי, מכיוון שאני גר בצפון אז זה מתורגם להרבה ק"מ.
1. את הפג'רו קינג אני לא אוהב במיוחד חיצונית ופנימית, בהתאם לכך חשבתי להוסיף תקציב משמעותית ולעלות בשנתון של הפג'רו לדגם שאחרי הקינג 2008-2009, אבל אז אמרו לי שמבחינת שטח הוא יצטרך גם שיפורים למיניהם כדי לתפקד כמו הדגמים שלפני הקינג.. האם מי שאמר לי זאת טועה?
2. לגבי הצ'ירוקי - אם כמו שאתם כותבים לא כדאי להרכיב עליו מערכת גז, אז אני ארד מזה לגמרי בגלל עלויות הדלק, לא בא לי לקרוע את הכיס בכל טיול.
3. האחרון שנשאר מבחינתי הוא הטרופר, אני מחפש בנרות אחד במצב שמור אבל לא קל למצוא כזה, כל אחד חושב ששלו הכי שמור בארץ והאמת המרה היא שרובם לא באמת שמורים.

raanan
30-12-13, 13:39
תודה!
אני מניח שאני אעשה יותר מ 15,000 ק"מ ופחות מ 40,000, כי אני אוהב לטייל וגם אשתמש בו לעתים קרובות בנסיעות הרגילות שלי, מכיוון שאני גר בצפון אז זה מתורגם להרבה ק"מ.
1. את הפג'רו קינג אני לא אוהב במיוחד חיצונית ופנימית, בהתאם לכך חשבתי להוסיף תקציב משמעותית ולעלות בשנתון של הפג'רו לדגם שאחרי הקינג 2008-2009, אבל אז אמרו לי שמבחינת שטח הוא יצטרך גם שיפורים למיניהם כדי לתפקד כמו הדגמים שלפני הקינג.. האם מי שאמר לי זאת טועה?
2. לגבי הצ'ירוקי - אם כמו שאתם כותבים לא כדאי להרכיב עליו מערכת גז, אז אני ארד מזה לגמרי בגלל עלויות הדלק, לא בא לי לקרוע את הכיס בכל טיול.
3. האחרון שנשאר מבחינתי הוא הטרופר, אני מחפש בנרות אחד במצב שמור אבל לא קל למצוא כזה, כל אחד חושב ששלו הכי שמור בארץ והאמת המרה היא שרובם לא באמת שמורים.
בין הקינג והדגם שאחריו אין הבדל ביצועי שטח.
אם אתה מסוגל להגדיל את התקציב, אז טויטה לנדקרוזר עדיף.
אם לא, אז סבלנות עד שתמצא טרופר ראוי.

רענן

wonderd
31-12-13, 18:33
תודה!

gruyon
04-01-14, 10:57
אני אישית לא הייתי קונה לא פג'רו מעל שנת 2000 ולא טרופר. מצד שאני האופציה היחידה שנותרת היא הלנד קרוזר ויעברו כמה שנים עד שתמצא אחד במצב טוב ולמכירה .

מה שהכי חשוב שתדע שלי יש גרנד ויטרה שנת 99 בנזין וקניתי אותה בהמלצת רענן (לא ספציפית, הוא המליץ על הדגם). עכשיו בהסתכלות לאחור לפני שנה וחצי לא היה לי הרבה ידע במכניקה של רכבים, לא ידעתי מה זה סרן חי ונעילת דיפרנציאל או לוקרים וכו וכו בכלל רענן לא האמין שאני אצליח למכור את הרנו. בכל מקרה מה שאני אומר פה זה אם אתה לחוץ על זה שיהיה לך רכב 4X4 זה בסדר ומובן ואז אני חושב שעדיף לחפש את הרכב במצב הכי טוב שאתה יכול למצוא בלי להתמקד ספציפית בדגם כזה או אחר . אני לדוגמה ראיתי גרנד ויטרה במצב בינוני ומטה שהייתה ממש משודרגת עם הגבהות וצמיגים רחבים ואפילו לא קלטתי את זה, פשוט היה נראה לי רכב בלוי .
בסוף קניתי רכב סטנדרטי שדורש ממני כל כמה זמן השקעה על שיפור ומנגד נותן לי 100% אמינות. תחשוב מה יותר חשוב לך. אם תחליט שאתה גם רוצה רכב ספציפי גם שמור במצב טוב וגם שלא נסע הרבה זה ייקח זמן ודורש סבלנות אם אתה רוצה אותו כבר משופר זה ייקח יובלות. אם תבחר נגיד 3-4 רכבים שאתה חושב שיתאמו לצרכים שלך ותחפש ביניהם תמצא אולי יותר מהר .
מה שחשוב הוא לא לוותר על בדיקה יסודית אצל מישהו שמומחה לדגם ולא במכון בדיקה קיקיוני.

אני אסיים בלומר שלדעתי גרנד ויטרה קטנה מידי ל-5 נפשות אז הכיוון שלך טוב.

עכשיו רענן בטח יגיד שאני טועה לגבי משהו שכתבתי פה, אבל הוא נוהג בטרופר אז מה הוא מבין ;-) .

raanan
04-01-14, 11:23
אני אישית לא הייתי קונה לא פג'רו מעל שנת 2000 ולא טרופר.
זה העניין בפורום ייעוץ , מנסים להתאים לשואל רכב שהכי עונה לדרישותיו ותקציבו . לא שיתאים לגוריון ... אותך כבר "צלחנו" כבר :)

מצד שאני האופציה היחידה שנותרת היא הלנד קרוזר ויעברו כמה שנים עד שתמצא אחד במצב טוב ולמכירה .
שמעת על אימרת חז"ל למי ניתנה הנבואה לאחר שחרב בית המקדש ?

מה שהכי חשוב שתדע שלי יש גרנד ויטרה שנת 99 בנזין וקניתי אותה בהמלצת רענן (לא ספציפית, הוא המליץ על הדגם). עכשיו בהסתכלות לאחור לפני שנה וחצי לא היה לי הרבה ידע במכניקה של רכבים, לא ידעתי מה זה סרן חי ונעילת דיפרנציאל או לוקרים וכו וכו בכלל רענן לא האמין שאני אצליח למכור את הרנו. בכל מקרה מה שאני אומר פה זה אם אתה לחוץ על זה שיהיה לך רכב 4X4 זה בסדר ומובן ואז אני חושב שעדיף לחפש את הרכב במצב הכי טוב שאתה יכול למצוא בלי להתמקד ספציפית בדגם כזה או אחר . אני לדוגמה ראיתי גרנד ויטרה במצב בינוני ומטה שהייתה ממש משודרגת עם הגבהות וצמיגים רחבים ואפילו לא קלטתי את זה, פשוט היה נראה לי רכב בלוי .
בסוף קניתי רכב סטנדרטי שדורש ממני כל כמה זמן השקעה על שיפור ומנגד נותן לי 100% אמינות. תחשוב מה יותר חשוב לך. אם תחליט שאתה גם רוצה רכב ספציפי גם שמור במצב טוב וגם שלא נסע הרבה זה ייקח זמן ודורש סבלנות אם אתה רוצה אותו כבר משופר זה ייקח יובלות. אם תבחר נגיד 3-4 רכבים שאתה חושב שיתאמו לצרכים שלך ותחפש ביניהם תמצא אולי יותר מהר .
אחלה סיפור לישיבה סביב המדורה על איזה הר חשוף לרוחות בחורף ....

מה שחשוב הוא לא לוותר על בדיקה יסודית אצל מישהו שמומחה לדגם ולא במכון בדיקה קיקיוני.
כול הכבוד ! אכן הפנמת עצה טובה אחת לפחות ...

אני אסיים בלומר שלדעתי גרנד ויטרה קטנה מידי ל-5 נפשות אז הכיוון שלך טוב.
יש מצב שהתבלבלת בשרשור ? אני לא ראיתי אזכור לגראנד ויטארה עד עכשיו ;):rolleyes::p

עכשיו רענן בטח יגיד שאני טועה לגבי משהו שכתבתי פה, אבל הוא נוהג בטרופר אז מה הוא מבין ;-) .
עכשיו רענן יגיד,
תניע את הגראנד וקח את אישתך (עדיין נשוי טרי ...) לראות פריחה . תקבל ח"ח על הרומנטיות ...

רענן

gruyon
04-01-14, 14:42
זה העניין בפורום ייעוץ , מנסים להתאים לשואל רכב שהכי עונה לדרישותיו ותקציבו . לא שיתאים לגוריון ... אותך כבר "צלחנו" כבר :)
נכון הרעיון שלי היה להראות את זה בדיוק שלא משנה מה אני אוהב הוא צריך להחליט מה הוא יותר אוהב אבל לפני שמחליטים חשוב לדעת את ההבדלים המיכנים.

שמעת על אימרת חז"ל למי ניתנה הנבואה לאחר שחרב בית המקדש ?

לא

אחלה סיפור לישיבה סביב המדורה על איזה הר חשוף לרוחות בחורף ....
כניראה שפספסת את המוסר השכל.

כול הכבוד ! אכן הפנמת עצה טובה אחת לפחות ...
תודה על הפרגון.

יש מצב שהתבלבלת בשרשור ? אני לא ראיתי אזכור לגראנד ויטארה עד עכשיו ;):rolleyes::p

כן גם אני לא. אבל רציתי להדגיש משהו.

עכשיו רענן יגיד,
תניע את הגראנד וקח את אישתך (עדיין נשוי טרי ...) לראות פריחה . תקבל ח"ח על הרומנטיות ...

רענן

ברור הגרנד לא תפספס שבת כזאת יפה בחניה.

wonderd
04-01-14, 15:11
תודה לכם על התגובות, בגלל צריכת הדלק בלבד שיניתי את דעתי ואתמול נרכש טרופר.. סתם לידיעה - שנת 2002, יד 2, 170K ק"מ מצב מצוין עם TOD.

raanan
04-01-14, 15:38
תודה לכם על התגובות, בגלל צריכת הדלק בלבד שיניתי את דעתי ואתמול נרכש טרופר.. סתם לידיעה - שנת 2002, יד 2, 170K ק"מ מצב מצוין עם TOD.

תתחדש ! סע בדרכים טובות (בכביש) ומאתגרות (בשטח).
בנזין או דיזל ? תמונות גם רצוי ...

רענן

gruyon
04-01-14, 16:24
תתחדש .

wonderd
04-01-14, 19:34
תודה רבה! דיזל כמובן, הרכב. מקורי לחלוטין ועכשיו צריך לבצע כמה שיפורים "קלים" ותוספות חיוניות כגון מיגונים, וו גרירה, ארגז ציוד נורמלי, אולי קיט בולמים והגבהה קטנה ובהמשך כננת ומיכל מים.
תמונות אין לי כרגע אבל הרכב במצב די שמור (שלא כמו הרבה רכבים אחרים שהבעלים טענו שהם שמורים אבל בפועל לא ממש) ובצבע שמפניה רגיל.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

wonderd
04-01-14, 19:35
בקשר לנסיעה בדרכים - בוא רק נגיד שהוא הולך להכיר את רמת הגולן מקרוב בתקופה הקרובה...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

raanan
04-01-14, 19:42
אני לא מומחה לדיזל ול 4JX1 בפרט, לכן ממליץ שתפנה "לנדב ש" ותתייעץ איתו על אחזקה מונעת (החלפת אטמים במזרקים).
עלות +/-2000 ש"ח שיכולה לחסוך לך המון כסף (מנוע/ראש מנוע ומערכת הקרור).

רענן

-->