PDA

צפייה בגרסה מלאה : היילקס VS מגנום

גיא
22-06-05, 00:03
לפני שאתם צועקים.

אני לא מצליח למצוא היילקס 95-96 במצב סביר פלוס ולכן אחרי מחשבות עמוקות

התחלתי לחשוב על מגנום. בעיקר בגלל המחירים הזולים והנעילה החשמלית.
וגם שמועה שהוא יותר נוח על הכביש...

השאלה שמטרידה אותי בעיקר היא עד כמה זה נבלה כמו הדיסקו ?
אוטו עדין עם טיפולים תכופים ויקרים ? או משהו סטנדרטי ?

מישהו מכיר את האוטו הזה פה ?

תודה.

מוני אורבך
22-06-05, 08:53
גיא

מה שאתה אומר מאוד !!! מוזר לי.
בזמנו (חודש פברואר) כאשר אני חיפשתי היו לפחות 5 מועמדים 95-96
94 אכן היה נדיר יחסית (היחידי שמצאתי היה במצב כל כך טוב שלקחתי אותו על אף שחשבתי על שנתון יותר גבוה)
אלו שהסתכלתי עליהם היו במצב סביר (לא מעולה, אבל בהחלט נסבל)
והיו שתים עם המרה לטורבו (דרשו על זה מעל למחירון).
מה שאני מנסה להגיד הוא שהיה היצע סביר ביותר.
אז מה קרה מאז?! כולם קנו הילקס???
אתה לא מקביל את איזור החיפוש נכון?
רק באיזור חיפה ההיצע באמת מוגבל יחסית, אני הסתכלתי בכל הארץ.
אני מציע לך לערוך חיפוש יותר מקיף.
מה שתחפש ברכב זה בעיקר שילדה במצב טוב, כל השאר אפשר להחליף בגרושים.
ואם המנוע לא תקין – מה טוב תחליף לטורבו.
הרכב קל לטיפול והחלפת מכלולים, ברוב הרכבים הגוף היה ללא חלודות (מלבד איזור הדלתות)
הסרנים קרוב לוודאי יהיו במצב טוב (הם הרבה יותר חזקים ממה שהמנוע החלשלוש מעניק)
כנל הטרנספר והגיר.
לדעתי אם זה רכב עבודה – אל תתפשר, ממה שראיתי עד עתה האגדה נכונה
גם בגלל בניה נכונה, וגם בגלל המנוע החלש (כמה שזה מצחיק)
על מגנום אין לי מושג ירוק, אבל לא לחינם המחירון שלו כל כך נמוך.

אגב אתה יכול גם לוותר על נעילה אחורית חשמלית, אם אתה לא מוצא.
1000 שח ויש לך לוקריט מאחורה.

חנן-ג'יפולוג
22-06-05, 09:50
עבדתי בזמנו לא מעט על מגנומים, גיר ידני.

יחסית להיילקס, הוא נמוך בהרבה. ממש הרבה. הוא קצת יותר חזק, שזה טוב, והוא רגיש קצת יותר מבחינת אמינות. לא מדובר בלנד-רובר, רחוק מזה, אלא ברכב אמין, פשוט לא ברמה של ההיילקס עם האמינות האבסולוטית שלו.

ממעט הנסיון שלי בטיולים עם חברים בעלי מגנומים, ממודלים של מעל שנת 2000, למגנומים האוטומטיים יש בעיה רצינית של התחממות בתנאי נסיעה איטית בימים חמים. לא ראיתי אף מגנום שלא מתחמם בתנאים האלה, אז אני מניח שלא מדובר בבעיה ספציפית ברכבים שאני טיילתי איתם.

קיד
22-06-05, 15:21
מישהו מכיר את האוטו הזה פה ?
תודה.
מכיר :?: כן.
תצמצם את השאלות, אחרת זה ארוך יותר ממגילת אסתר.
קיד.

זאביק
22-06-05, 16:40
שמועה אחת שמאוד נפוצה על מגנומים,
הם מאוד גניבים !!!!
שזה גם אומר ביטוח יקר, וגם סיכוי גדלו יותר להישאר בלי הרכב . . .

גיא
22-06-05, 19:16
תודה על התגובות עד כה.

קיד, מה לצמצם ?
אני אישית לא מכיר את האוטו כי עד לפני כמה ימים הוא לא נחשב אצלי כאפשרות. מצד שני, טוחנים לי במוח שהיילקס יקרע אותי כי יש לי הרבה זמן כביש. נסיעות ארוכות לא הרבה קצרות.

מצד שני האפשרות היחידה שמשלבת טנדר עם נעילה מקורית זה או היילקס או מגנום.
והתחלתי לחשוב, עשיתי סיבוב, התרשמתי שהשד אינו כה נורא לגבי עבירות. לפחות ברמה שאני צריך.

אז אני שואל את דעת מנוסים ממני.

אם אתה מכיר משהו שבגללו לדעתך כדאי להמנע. תגיד.

גניבות מופרזת היא בעיה .. למשל.

עמי
22-06-05, 19:30
נסיעות ארוכות לא הרבה קצרות.

אני מבין שזה על אותו משקל של "לא להרוג אותו", ממש חיים ומוות ביד הלשון.

Anonymous
22-06-05, 19:39
ביטוח מקיף למגנום - מחירים מטורפים ( מעל 10K בשנה).

גיא
22-06-05, 20:48
לא עמי .... :twisted: שלא יהרוג אותי ! ...

יש פה בעל מגנום שמשלם 5500 לשנה לכל נהג. זה לא נורא לדעתי.

גיא
22-06-05, 20:50
או שהתכוונת ( עמי ) לא הרבה נסיעות קצרות אם כי מעט נסיעות ביום אבל ארוכות.

קרי, במקום לקפוץ שניה מפה לקצה הרחוב ובחזרה, אז לנסוע מיקנעם לעפולה, משם לקפוץ שניה לנצרת ואז לרגע קט ביקור קצר בחדרה ומשם רק בדרך לעבור בחיפה בדרל הבייתה ליקנעם.

דוגמה מאתמול.

סולי
22-06-05, 22:20
הכל תלוי לאיזו מטרה אתה מחפש,
אם לשטח, אז ממש לא ..
הרכב יחסית נמוך כמו שכבר אמרו, אומנם נעול אחורה אך המתלה הקידמי מגוחך והזוויות נטישה ובטן קטסטרופיליות ממש.
וכשתגרום לצלקת בשטח זה יצרום וגם יקשה על המכירה בעתיד..

המכלולים ושאר חלקים יקרים בצורה מגוכחת לפעמים ברכב זה, כך גם הביטוח כמו שהבנת.
הצריכת דלק לא משהו כלל.. ובכלל הרכב בינוני בכל המובנים.

אה... כן, הוא מתחמם. :twisted:

אם זו אמורה להיות מעין פשרה כרכב שטח נוח כביכול, אז שתדע שהוא לא נוח במיוחד על הכביש. תצורת העלים מאחור קשה וקופצנית כמו כל הטנדרים, במקרה תרצה להגביה טיפה'לה מקדימה אז תקבל קרש ממש כמו ההיילקס.
תא הנוסעים צפוף במיוחד, והתחושה בפנים היא קלסטרובופית משהו.. גם מקדימה.

בקיצור הוא לא מצטיין בכלום, בינוני בהכל.

המגנום שקנינו מהחברה בשנת 2002 הוחלף בהיילקס 97, אני מרוצה אבא מרוצה כולם מרוצים.
הביטוח שפוי, מרווח הפנים -גם אם לא שופר משמעותית מבחינת מידות, התחושה הכללית עלתה והתא מאוד מואר ונוח.
הצריכת דלק סבירה.. (בגלל שמדובר ב-2X4 אני לא אכנס לתחום השטח שכבר ידוע לך סביר להניח), והכי חשוב זה האמינות.. הוא פשוט לא מפסיק לנסוע (גם בשטח אגב).
יום וליל.. ביום הוא גורר ציוד לעבודה ובלילה הוא משנע אותי לעיסוקים שונים.
הטיפולים פשוטים קלים וזולים .. בעבודה עצמית.
ומחירי המכלולים למיטב הבנתי זולים הרבה יותר.. לדוגמא ביום שיילך המנוע אני לא אצטרך למכור כילייה..
:D

בקיצור, מגביל מאוד בשטח.. וממש לא מתגמל על הכביש.
http://forums.ort.org.il/files/30/2248891/6727552.jpg

גיא
22-06-05, 23:18
די מדכא מה אתה אומר אורי .. ( אורי נכון ? )

אז איפה מתחבאים כל ההילקסים 96 במצב חדש לא ראה שטח ?

איפה ??????

סולי
23-06-05, 00:56
:twisted: לדורון יש אחד, תנסה אצלו.

אבל סביר להניח שזה יעלה במחיר לא הגיוני.
ההיילקס ממוצב גבוה בשוק, היתרונות שלו מהווים תפקיד מאוד חשוב אצל הרוכש הישראלי (אמינות, עמידות, סחירות, סולר).
את המגנום זה היה לא קל למכור, (וכשזה קרה זה היה בהפסד).. מאז שקנינו את האוטו יכולתי למכור אותו פעמים רבות.

כשאני חיפשתי בזמנו היילקס 4x4 מצאתי כי היו מספיק רכבים בשוק, לרובם הגדול לא היום חיים קלים כלל. אך זה לא שינה בתמחור לאף אחד אם פנים הרכב שחוט או לא.
"זה מה יש, מכני הוא מצב מושלם אני מוכר מחירון, קח או לך".

ד ו ר ו ן
23-06-05, 02:02
קודם כל שלי 97,

גיא,
יש לי נסיון לא מועט על מגנום אוטו' 02, מבחינת אמינות הרכב מחזיק לא רע בכלל, כולל עם החלפת נהגים רבה ללא איכפתיות לרכב,מה שכן המכלולים לא חסונים כמו בהיילקס ויש מה לתקן באופן קבוע, פה פרונט שיצא מכיוון, חשמל שהשתבש קצת, אבל לא משהו ברמה שהרכב נעצר, תקלות קטנות ומעצבנות שההילקס שהיה מקביל אליו לא שמע עליהן.

מנוע בכביש?
רק קצת מעל ההיילקס, עדיין לא מטוס אבל טוב יותר מההיילקס, רק בכביש, בשטח זה "ארגז מחליק", כל דבר הוא מחליק עם הגחון, אם לא עם הIFS המגוכח שלו אז עם הזוית בטן-נטישה השטוחות, הנעילה חובה ברכב הזה,בלעדיה הוא לא היה מגיע רחוק, לא מתקרב למה שהיילקס סטנדרטי עובר, לא מבחינת מרווח הגחון שתוקע אותו ולא מבחינת מהלך המתלה שקיים על הנייר בעיקר, הרכב מצליב על כל שטות.
,הוא בחלט נוח יותר מהיילקס מבחינת המתלים הקידמיים אבל הפנים שלו, הקונסולה המרכזית לא החזיקה מעמד כמו הגמל,פלסטיקים התחילו להפרד וחלקי הפלסטיק לא מראים עמידות מרשימה ביחס למה שהוא עבר-שוב,מדובר על רכב שעבר מס' ידיים ביום ומציג בלאי מהיר ביחס לרכב שיהיה אצל נהג יחיד אבל עדיין זה היה בלאי רב ביחס לגמל המקביל.
הגיר האוטו' מחזיק יפה ללא תקלות למרות עומס עבודה גדול ושימוש לא בהכרח נכון(שטח רק במצב D למשל).
אני חייב לציין שלמרות מוניטין ההתחממות הידוע הרכב לא התחמם אף פעם אבל מרבית הנסיעות התובעניות שלו לא היו באמצע אוגוסט בסדום.. לפחות בנסיעות כביש מאומצות הוא לא התחמם.

כמו שכתבו לך,
זה אחד הרכבים הכי גניבים בארץ, בדרום הרכב שגובר עליו מבחינת טנדרים זה אולי סובארו טנדר והביטוח בשמיים, אם מישהו אמר לך 5.5K תבדוק טוב מה הוא הוריד מהפוליסה, אני שמעתי מספרים יותר קרובים ל8-9K בשנה.

אלון_ק
23-06-05, 02:05
ואילו אני לא מבין מה מונע ממך ללכת על היילקס חדש יותר. הIFS הקדמי לא מזיז לך במיוחד, כי אתה לא מתכנן לשים 33+, נעילות ויחסי העברה די אותו דבר, מנוע יותר טוב, יותר נח...

למה לא להכניס גם 98-99 לרשימת החיפוש?

גיא
23-06-05, 06:50
תודה דורון ...

אלון .. שמעת פעם את המילה "כסף" ? .....

נמרוד
23-06-05, 21:11
גם לי יש נסיון עם מגנומים ידניים כרכב עבודה, בשנת 97, לצד היילקס מאותה שנה. יש הבדל אמיתי וברור בנוחות, אין מה לעשות - מתלה קדמי נפרד. ויש הבדל מוחשי בביצועים, בוודאי מול הטויוטה נטול הטורבו. אף טנדר דיזל הוא לא מטוס, אבל מגנום ובעצם כל טנדר עם מנוע טורבו חזקים יותר מהיילקס וזה חשוב יותר אפילו מהנוחות בנסיעת כביש (לדעתי).

בעיית הגניבות היא אמיתית, ויש לה השפעה על ערך השוק, כשהביטוח משמעותית יותר יקר. אל תאמין לשמועות - תעשה סקר טלפוני אצל סוכני ביטוח או הביטוחים הישירים.

אין לי מושג מה התקציב שלך, אבל יש לך עוד טנדרי דיזל, אם זה ישנים יותר , כמו הבפאלו, שגם הוא היה מהיר יותר משמעותית מההילקס, ואיסוזו איפון.

בעיית האמינות הרצינית של המגנום ושל טנדרים אחרים היא התחממות ברכבים האוטומטיים, פשוט אל תקנה טנדר אוטומטי וזהו.

גיא
23-06-05, 23:17
הבעיה של הבופאלו / איפון/ 2500/וינר היא חוסר בנעילה

אני אמנם לא נוסע אקסטרים כמוך נימרוד למשל אבל בכל זאת יש איזה אלמנט של עבירות.

או היילקס או מגנום.
מה שיבוא קודם.

היילקס 95 - מקיף - 3700 - מחיר האוטו בסביבות 60 אלף פלוס מינוס כמה אלפים
מגנום 99 - מקיף - 5500 - מחיר 58000 פלוס מינוס כמה אלפים

זה הבדל אבל זה בסה"כ לא הרבה מעל הדיסקו שעלה לי 4200 המקיף שלו ואני ממילא רק מעביר את הביטוח לא מוסיף כלום בנתיים...

פחות חשוב לי המנוע ויותר חשובה לי הנעילה.

קיד
24-06-05, 10:01
בעיית האמינות הרצינית של
המגנום ושל טנדרים אחרים היא התחממות ברכבים האוטומטיים, פשוט אל תקנה טנדר אוטומטי וזהו.
בעיית ההתחממות של המגנום, נובעת מרכב לא תקין, וזה לא משנה אם מדובר על המנוע או הגיר.
מגנום תקין לא מתחמם. לא בעיה לבשל גיר אוטומט בזמן שקיעה, אבל זה נכון לגבי כל רכב. גיר אוטומט של סונומה יבשל את עצמו למוות הרבה לפני מגנום.
מגנום אוטמטי הוא רכב טוב, ואמין. צריך לדעת מתי לשלב למצב נמוך בתיבה.

גיא, המגנום אינו ג'יפ, אך עולה על הטויטה בכל ההיבטים, החל במנוע, מזגן, גיר אוטומטי, מתלה קדמי וכלה בתא הנוסעים המרווח יותר.
אין תקלת יצרן הקשורה לראשי מנוע, יש רק תקלות משתמש. בכל ראשי המנוע הפרוצים שראיתי במגנום, (וראיתי המון) תמיד נמצאה תקלת משתמש פשוטה שגרמה למנוע להתחמם.

מגנום רכב נוח בכביש-שטח.
מגה-מגנום אפילו טוב יותר.
בברכה,
קיד.

חנן-ג'יפולוג
24-06-05, 10:06
בעיית ההתחממות של המגנום, נובעת מרכב לא תקין, וזה לא משנה אם מדובר על המנוע או הגיר.
במקרים שאני ראיתי הרכבים היו בני לא יותר משנה, אז או שמשהו בהם מתקלקל מאוד מהר, או שיש בעיה תיכנונית בקירור. כך או כך, זו לא מחמאה למגנום.

קיד
24-06-05, 10:33
בשנה הראשונה של המגה-מגנום זה נכון.
היתה בעיה של ניהול מנוע. לאחר שנה יצא עדכון תוכנה שפתר בעיה זו. לקוחות שנפגעו (נזק למנוע) זכו לתיקונים חינם - מסגרת אחריות.
קיד.

סולי
24-06-05, 13:00
גיא, המגנום אינו ג'יפ, אך עולה על הטויטה בכל ההיבטים, החל במנוע, מזגן, גיר אוטומטי, מתלה קדמי וכלה בתא הנוסעים המרווח יותר.
אין תקלת יצרן הקשורה לראשי מנוע, יש רק תקלות משתמש. בכל ראשי המנוע הפרוצים שראיתי במגנום, (וראיתי המון) תמיד נמצאה תקלת משתמש פשוטה שגרמה למנוע להתחמם.

מגנום רכב נוח בכביש-שטח.
מגה-מגנום אפילו טוב יותר.
בברכה,
קיד.

הוא בסה"כ שילוב של פשרות למי שמחפש את זה,
המנוע אינו חזק דייה, (הוא כמעט משתווה להתנהלות עם לנטיס על הכביש), אך אינו אמין במיוחד והבלאי גבוה.. (הטורבו יקר והולך מהר מידי לדעתי).
טיפולים במנוע אינם זולים כמו בהיילקס 97, אך כמובן התמורה אינה זהה.
גיר אוטומטי למי שמחפש את זה, המתלה הקידמי מגוחך מבחינת מהלך מתלה ושוב.. אינו מצטיין, הוא רופס גם כאשר הותקנו בולמים משודרגים והגחון נמוך למדי.
ולחשוב שתא הנוסעים מרווח זאת טעות לדעתי, הוא ממש קלסטרופובי ודחוס.
אני באופן אישי נהנה הרבה יותר מהספרטניות והפשטות של ההיילקס, התחושה הפנימית של החוסן וטווח הראייה החוצה הרבה יותר טוב. בכלל תא הנוסעים נשאר מחובר גם בנסיעת שטח מאומצת מה שאני לא יכול להגיד על המגנון שהחל להתפרק.

שוב, הכל תלוי מה גיא מחפש, לשטח הוא לא מספק לטעמי, ומי שנהנה במשך תקופה לא מבוטלת מברכב בעל זוג סרנים חיים וקפיצי סליל לא יתרגל בקלות לנוקשות הטנדרית..
ואם אוסף הפשרות בשטח ובעלויות תחזוק ואמינות בינונית זה פשוט לא שווה את זה.

בשנה הראשונה של המגה-מגנום זה נכון.
היתה בעיה של ניהול מנוע. לאחר שנה יצא עדכון תוכנה שפתר בעיה זו. לקוחות שנפגעו (נזק למנוע) זכו לתיקונים חינם - מסגרת אחריות.
קיד.

לי היה נזק שנגרם מהתחממות ולא קיבלתי שום תיקון על חשבון החברה, מכרתי את הרכב בהפסד כמות שהו.
וחפרתי למוסך מורשה בחולון לא מעט על בעיות התחממות והם טענו שהם עשו את כל שכבר ניתן לעשות, (אם כי לא הוחלף המאוורר ולא שונה שם דבר בפועל), וכן המנוע נפגע כבר בתום האחריות, אז מה?! ביקשתי לסדר עשרות פעמים את בעיות ההתחממות לפני סיום תקופת האחריות.

גיא
24-06-05, 19:45
זה ברור לי שטנדר הוא פשרה.

ואני גם התרשמתי שתא הנהג של מגנום מעט צפוף. לעומתו תא הנהג של היילקס ספרטני ומכוער. אלו דברים שאפשר וצריך לחיות איתם על מנת שתהיה עוד ידית הילוכים באוטו.

לא תמיד קונים מה שרוצים. לפעמים קונים מה שאפשר.

אבל .. חברה, אם הייתי יכול הייתי מחזיק את הברלינגו ליום יום ורנגלר ללילה לילה ..

זה החיים , אוסף של פשרות.

צריך לתמרן.

יהיה טוב.

עדיף טיול עם עבודות מע"צ ומרווח גחון מגוחך מאשר לנסוע בברלינגו ולשמוע בקשר אנשים
שמסביב מטיילים.

tayrie
25-06-05, 19:33
חברת מקורות מוציאה למכרז היילקס 4X4 שנת 94 ...

גיא
26-06-05, 13:08
איפה מוצאים פרטים על זה ?

tayrie
26-06-05, 16:06
איפה שכל ההודעות על מכרזים , מוסף השבת(ידיעות) לקראת הסוף...

גיא
02-07-05, 13:34
אחרי הרבה זמן - ויהיה עוד כמה זמן עד שיהיה רכב שטח חדש כי עלו בי מחשבות חדשות.

לאור עליית המחירים הבלתי ניפסקת של הדלקים.

מכיוון שרכב השטח ישמש גם ביום יום ואת זה אין אפשרות לשנות ( אני לא יכול להחזיק 3 רכבים )

ומכיוון שיש הרבה ק"מ ביום יום ...

התחלתי לחשוב חזרה על בנזין והמרה לגז.

מצד שני מחירי הסולר לא יעלו לשמיים לדעתי כי כל המסחר נוסע בסולר ויש גבול לזה לדעתי ...

אבל המרה לגז עצמה לא זולה

ויש בעיות של חוק וסדר ..

מה דעתכם ?

אחת האפשרויות היא פוראנר .. ( קורץ מאוד ) שניה היא צ'רוקי ... ויש עוד כמה.

אני בשביל כזאת מפלצת מוכן לוותר על בטנדר ולסחוב עלגה כל יום.

נמרוד
03-07-05, 13:30
גיא, אני לא בטוח שאתה צודק.

אם אתה צריך טנדר - אז אתה צריך טנדר (לא הבנתי עד עכשיו שזה באמת קריטי - חשבתי שאתה עובד משהו במחשבים, לא?). לסוע עם עגלה בתור עניין של קבע במקום לקנות טנדר - טעות גמורה לדעתי.

לגבי בנזין/סולר -

ברור לחלוטין כבר שמחירי הדלקים יושוו תוך זמן לא ארוך. אפשר לבנות על זה. אבל, עדיין, מנוע דיזל חסכוני יותר - טנדר דיזל יפאני, כל טנדר דיזל יפני, הוא בעל צריכת דלק כללית באזור ה8-9 ק"מ לליטר. SUV בנזין - כל אחד מהם, אם זה צ'רוקי, פוראנר, או דיסקו - צריכת הדלק הכללית בסביבות 5-6. זה משהו פיזיקלי, זה בגלל שמנוע דיזל יעיל יותר, אין מה לעשות.

גז, במקרים שאתה מדבר עליהם, עדיין לא חוקי. ומהסתכלות לטווח הארוך - אין ארוחות חינם, אם הגז יהיה חוקי ונפוץ - הממשלה תדאג להשוות את העלויות. אני לא אופתע אם אגרת הרישוי על רכב מונע בגז תעלה פתאום במאות אחוזים.

גיא
03-07-05, 13:57
אני נותן שרותי תמיכה במחשבים, נכון אבל אני עוסק גם בעוד נושא שדורש העברת ציוד וחומרים שהם גדולים מתא המטען הממוצע ( וגם יותר ) - לדיסקו הרכבתי גגון בגלל זה וגם וו גרירה .

הטנדר הוא לא מחוייב אבל יקל עלי מאוד את ההתנהלות היום יומית.

לעניין - אכן לא חשבתי על נושא אגרת הרישוי כי גז תמיד אפשר לגנוב מהמטבח ...

אם ככה אז כניראה שאין באמת מנוס מרכב דיזל.

האם לדעתך יש חשש שאכן האגרה גם תושוה עם האגרה של הבנזין לאחר השוואת מחיר הדלק עצמו ?

אלון_ק
03-07-05, 14:52
גז, במקרים שאתה מדבר עליהם, עדיין לא חוקי.
אם אתה מדבר על נפחי המנועים, אז הסבה למנוע עד נפח 5500 (זו לא טעות, 5700 עוד אי אפשר) אפשר וחוקי לעשות כל עוד הרכב משנת 95 ומעלה. אחד השכנים שלי עוסק בזה, אם זה מעניין אתכם (ואם הידע על הנפחים עוד לא נחלת הכלל) אני יכול לפרסם בשבילו בפורום המפרסמים.

הטלפון שלו הוא 054-4333237, קוראים לו רועי. הוא לא המתקין אבל הוא שייך לחברת ENERGAS והוא אמר לי שאם מישהו צריך אז שיתקשר והוא יפנה אותו הלאה. זה חוקי לחלוטין, בדקתי.

ד ו ר ו ן
03-07-05, 16:27
גז, במקרים שאתה מדבר עליהם, עדיין לא חוקי.
אם אתה מדבר על נפחי המנועים, אז הסבה למנוע עד נפח 5500 (זו לא טעות, 5700 עוד אי אפשר) אפשר וחוקי לעשות כל עוד הרכב משנת 95 ומעלה. .

לפי מה שרץ בג'יפטריפ בפורום גז לגבי הנפח המותר להסבה הנפח מנוע המקסימלי הוא בכיוון של פחות מ3ל' ולא מעל לזה, בגלל זה נטען שם שאי אפשר להעביר פוראנרים רישוי לגז גם כשהמערכות יקבלו אישור סופי להתקנה, לפחות זה היה הכיוון, תשאל את החבר שלך פעם נוספת.
עוד נאמר שם שנכון להיום יש כוונה להעביר רישוי אבל אף אחד לא העביר עדיין רישוי לרכבים מוסבים למעט אלו שהגיעו כך מהחברה כמו בסובארו למשל,יש שם כמה וכמה אנשים שכתבו על ההטעייה הזו ורכב מוסב בלי שינוי ברשיון לא יעבור טסט בצורה נורמלית ודינו להורדה מהכביש אם מישהו רואה את הבלון גז ברכב.

תשאל את החבר שלך שוב לגבי הדקויות הכ"כ חשובות האלו,יש לי הרגשה שזה רק בדרך להיות חוקי ולא ממש בפועל אחרת היתה התנפלות רבתית על ההסבות האלו.

גיא,
לפי התמונות של התקנות שבוצעו והמידע לגבי הסבות ההסבה דורשת התקנת מיכל גדול למדי של גז ברכב עם מנוע גדול יותר מ1.6 כדי שיהיה טווח אפקטיבי שיגזול לך נפח הטענה יקר ואז איבדת את היכולת להעמסת מטען.

lizard
03-07-05, 17:11
גיא, צור עימי קשר בבקשה.
מייל טלפון או אייסיקיו.

גיא
03-07-05, 20:46
מיכה,

אני לא מעוניין במגנום נטול המנוע שלך.

תודה.

eran4x4
03-07-05, 21:51
גיא

תבדוק את זה
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Notes&group=1&item=14665
אני חושב שהפשר לסגור על מחיר שיתאים לך - למיטב ידיעתי הרכב במצב טוב - אבל מעדות שמיעה בלבד.....

eran4x4
03-07-05, 21:53
שהפשר = שאפשר

ראיתי את הרכב בלילה והוא נראה טוב

ד ו ר ו ן
03-07-05, 23:39
גיא,
תבדוק את זה. לא מכיר אותו רק נתקלתי בזה היום,הבחור בתגובה השנייה רוצה למכור.

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=8&item=578070

אלון_ק
04-07-05, 02:08
לשאלת "אז אם אני בא אליך מחר עם סופה בנזין 4.0 ליטר משנת 96 ורוצה מערכת גז, אתה תדאג להתקנה?" התשובה הייתה "כן".
לשאלת "וזה חוקי?" שבאה מייד לאחריה התשובה הייתה גם "כן". מה אני יכול לשאול יותר מזה?

גיא
04-07-05, 06:40
ערן תודה אני לא מעוניין כניראה בזה. אני ממש ממש חושש מהמגנום והמורכבות של החלקים שם.

ולגבי היילקס....

לאט לאט.

אין צורך כרגע במודעות.

תודה אנחנו עצרנו לעשות חושבים. הצלקות של האגדה עוד לא הגלידו ואנחנו מאוד חוששים מלקנות רכב משומש ישן ועוד רכב שטח קרוע.

החצי החושב דורש לעצור ולחשוב ... אין ברירה.

יוני5
04-07-05, 08:24
גיא,

אני מאוד מתפלא עליך. אתה הרי לא חדש בשטח, וכבר למדת שאין ארוחות חינם.
אני לא יודע לגבי הצלקות של האגדה, אבל רוב הסיכויים שכל כלי שתקנה, אחרי 10 שנים ידרוש תחזוקה והשקעה בדחיפות גדולה יותר מאשר אותו רכב שהיה חדש.

מכלל בעלי היילקסים שאני מכיר, ההשקעות הללו הינן מנימליות בכל קנה מידה, ופי כמה כשאתה משווה אותן לרכבים אחרים. אבל עדיין, אף אחד לא מבטיח לך שלא תידרש להשקעה.

אם אתה עוצר לחשוב (כהגדרתך) על הפתרון המושלם: האמינות האגדית של ההיילקס, הנוחות של האגדה, הכיף של מנוע בנזין גדול וכיו"ב...
אני מציע שתקנה כרטיס בחניה ארוכת טווח, כי החשיבה הזו הולכת להיות מאוד, אבל מאוד, ארוכה, ובסופה, מפח נפש או טעות.

עצתי לך, תישאר עם הברלינגו: מסחרית, זולה לאחזקה, חדשה יחסית ומאפשרת לך "לעצור לחשוב" תוך כדי תנועה.

הסאגה הזו כבר נמשכת יותר מטלנובלה, והיא לא הולכת לשום מקום. לדעתי.

יוני5

גיא
04-07-05, 09:56
יוני5 יקרי,

אני יודע .... :roll: :cry: :(

כניראה איבדתי את המושכות .......

קיד
04-07-05, 12:08
- צריכת הדלק הכללית בסביבות 5-6. זה משהו פיזיקלי, זה בגלל שמנוע דיזל יעיל יותר, אין מה לעשות.
.
ובנוסף ליטר אחד של סולר, מכיל יותר BTU או ג'אולים מאשר ליטר של בנזין. המולקולה של הסולר פשוט יותר ארוכה, ולכן יותר דחוסה.
קיד.

ד ו ר ו ן
04-07-05, 12:45
לשאלת "אז אם אני בא אליך מחר עם סופה בנזין 4.0 ליטר משנת 96 ורוצה מערכת גז, אתה תדאג להתקנה?" התשובה הייתה "כן".
לשאלת "וזה חוקי?" שבאה מייד לאחריה התשובה הייתה גם "כן". מה אני יכול לשאול יותר מזה?

ידעתי שקראתי את זה איפושהו, מזל שבשרותים יש חוברות ישנות לקרוא..
באחד מגליונות "הגה" סקרו התקנה של מע' גז בדיסקו, התקנות כפי שצוטטו שם היו "רכב משנת יצור 1995 והלאה ומנוע בנפח מקסימלי של 2200סמ"ק"..
לפי הכתבה הנפח והשנה נקבעו לא ע"ס משהו מדעי אלא בעקבות מגיש ההצעה הראשון שביקש להתקין ברכב משנת יצור 95 ונפח מקסימלי של 2200 סמ"ק-יבואן סובארו, זה כל הסיפור, לא משהו עם חשיבה מעמיקה לעתיד.

גם שם בכתבה מתואר שבעל הדיסקו הלך לטכניון ולמכון התקנים ועבר את כל ביקורות הבטיחות הנדרשות ולא קיבל תקינה עקב התקנה המקורית שהגבילה את הנפח מנוע(הדיסקו שנת 96).

גם בכתבה וגם בפורום גפ"ם בג'יפטריפ מסופר רבות על הבטחות מתקינים שהעסק חוקי למרות שבפועל הוא לא, אין רכב מעל 2200סמ"ק שעבר תקינה בפועל,הערכה אולי חוקית ועברה תקינה אבל לא לרכבים מעל 2200סמ"ק.

KOOKE
07-07-05, 02:17
גיא

האם בדקת עלויות לפני שהגעת למסקנה שאין לך יכולת להחזיק שלושה רכבים ??

האמת גם אני לא בדקתי עלויות אבל להערכתי בדיקה מדוייקת תפתיע אותך לטובה ותגלה שייתכן והחזקת שלושה רכבים יקרה יותר אבל לא בהרבה !!!!!

הכוונה שלי היא לשני פרייבטים + רכב שטח זול שמיועד רק לטיולים ולכן לא מבוטח בביטוח מקיף בהשוואה לפרייבט + רכב שטח דיזל יקר יותר המבוטח בביטוח מקיף.

שלמה

גיא
07-07-05, 07:28
הי שלמה.

לא בדקתי לעומק. אבל מצד שני, אחד הכיפים הכי גדולים שיש ( לדעתי ) זה שאתה חוזר הבייתה מהעבודה ופתאום חותך דרך איזה שבילון פה ושם ומקצר בק"מ איזה 5 .. אבל מאריך בזמן בשעתיים .....

או לחבור לאיזה ליצן שיש לו במקרה גם מקסטראק באוטו ולעשות קפה על פסגת איזה נון באמצע היום ...

בכל זאת, למי יש זמן / חשק / סבלנות / מוטיבציה לנסוע כמה שעות לכל כיוון, כל סופ"ש רק בשביל להתנפץ על איזה סלע במדבר ? ( ועוד בחום הזה ... )
יש טבע גם פה מסביב לבית ....

ולצאת לטייל עם גבירת הבית ועוד 2 צאצאיה העוללים בסיקס מסוקס ..... i don't think so
ועוד ליותר מיום ? ... חחחח .... ובלי מזגן אימתני ? ....

יש המון סיבות נגד כשהבעד הוא אך ורק כלכלי ...

בכל מקרה, כרגע כל העניין בפריזר.
עושים רה-הערכה לכל העניין :roll: ( יש לי חשד איך זה יגמר .. )

גיא
07-07-05, 07:30
מה גם שהברלינגו הוא מסחרית ו לכן לא כל כך זול .... אגרה למשל 2500 כמו הל"ר ...

KOOKE
08-07-05, 01:36
לא התכוונתי לCJ אלא יותר לכיוון סופה ארוכה סגורה וממוזגת.

בכל אופן, אתה צודק שבאופציה של שלושה רכבים נשללת היכולת לקפוץ לשטח באופן ספונטני..

זה באמת חסר לי...לפעמים בסוף יום העבודה אני נכנס לג'יפטריפ ורואה שמתארגן טיול לילה או איזה קפה ב...והמחשבה של לנסוע הביתה , להחליף ברכבים וכו'...מוציאה את הרוח מהמפרשים.

אבל פרט לחיסרון זה אני מאאאאד נהנה מהפרדת הרשויות.

יתרון נוסף חשוב לא פחות של החזקת שלושה רכבים הוא: כשהג'יפ במוסך לתיקוני "יום ראשון של אחרי.." עדיין יש לך רכב נוסף לצרכי היום יום.

שלמה

מיקי פ
11-07-05, 21:53
גיא שלום.

ברשותי מגנום 2002 אוט', מיגוני גחון גיר ודלק. פרונט הרכב מוגבה ע"י מתיחת מוטות פיתול (TJM), בולמי ראנצ'ו מתכווננים.

ביומיום הרכב משמש אותי לנסיעות כביש (עבודה הביתה) 45 דק' לכל כיוון ובסופשי"ם לטיולים.

ואני מרוצה לאללה!!!

הרכב נוח ומפנק בהתנהגותו בכביש (ועל כך יעיד חברי הטוב שנוסע בהיילקס) ובשטח עדיין לא נתקלתי במגבלות אשר עצרו אותו - בד"כ המגבלה היחידה היא אני! והפחדים שלי.
גם המשפחה מצטרפת, האשה ושני ילדים במושבי בטיחות מאחור - אכן מאחור לא מרווח אבל בהחלט מספיק לילדים ובכלל עדיין לא זכיתי להכיר טנדר מרווח מאחור!

בנוגע לעלויות - ביטוח 8K מקיף שנתי
טיפולים - הטיפולים השגרתיים אינם בשמיים רק קח בחשבון כי הטיפול התקופתי הוא כל 7.5K...
בעיות התחממות - טפו, טפו, טפו - גם אותי הפחידו בנושא...
גיר - כמו כל אוטומט - נוח לנהיגה (אפילו בשטח, לטעמי, יותר מידני)אבל יקר לטיפול.

לסיכום:
במידה והרכב משמש אותך כרכב ראשון במהלך השבוע לנסיעות ארוכות ורק בסופש"ים ליציאה לשטח, לטעמי אל תחשוש מהמגנום
.
קח בחשבון כי בהיצע שקיים בשוק אתה יכול למצוא רכב שעבר לא מעט שיפורים ובכך להנות משני העולמות...

בהצלחה
מיקי

גיא
13-07-05, 21:56
תודה מיקי על התגובה.

1. גיר אוטומטי זה לא בשבילי ..
2. רכב כמו מגנום שעבר מסכת שיפורים על מנת להפוך למפלצת שטח זה אוטו שאני לא חושב שהייתי רוצה ... = אוטו קרוע .. ויש לי נסיון עם אחד כזה :evil:
3. נעילה קידמית חשובה ובמגנום זה פשוט יקר מידי
4. יוני5 אמר כבר שלתושבי המושב האחורי אין זכות הצבעה :twisted:
5. הטילו לי וטו על כל העניין עד שלא ימכר הברלינגו אז .....

תודה בכל מקרה :!:

ככל שהזמן עובר ויש לי אפשרות להתנסות בשני הרכבים אני מגלה המון דברים שלא הייתי מגלה עם הייתי קונה מיד ... למשל, הקבינה של מגנום ארוכה בהרבה מזאת של היילקס. האוטו רך ונעים, גם מאחורה. תגובת מנוע סבירה פלוס, תנוחת ישיבה נוחה מהיריב. לעומת זאת היריב מתנדנד קדימה אחורה מכל דבר ולא מפסיק .... ( כניראה בעיית בולמי זעזועים ברכבים שנסעתי בהם ) קבינה קצרה מאוד, מושב אחורי לפועלים מהשטחים ללא אישור שהיה בארץ וכו' ...
תגובת מנוע ? .. אין
אבל ! כשמתחילים לנסוע בשטח, הלב רגוע יותר בהיילקס. וכמו שראינו אתמול בלילה גם הארנק רגוע יותר ... :twisted:

lizard
13-07-05, 22:27
אני מאוד נהנתי לנהוג במגנום בשטח.
אולי לא נהגתי הרבה והמקומות שבהם נהגתי נחשבים קלים אבל לא נתקלתי בבעיות מיוחדות.

שני החסרונות היחידים, בדיעבד, שאני כיום מודע אליהם זה עלות הביטוח+חלקים ונושא התחממות הרכב.

חוץ מזה, רכב מפנק למדי. יש לו אלמנטים שנחשבים מאוד שווים בג'יפ.

לא הייתי שולל אותו כל כך מהר, אולי אתה תעדיף ידני ולא אוטומטי.

גיא
13-07-05, 22:31
כבר פסלתי אותו ... אבל לאיזה אלמנטים למשל אתה מתכוון ??

ד ו ר ו ן
13-07-05, 22:38
ככל שהזמן עובר ויש לי אפשרות להתנסות בשני הרכבים אני מגלה המון דברים שלא הייתי מגלה עם הייתי קונה מיד ... למשל, הקבינה של מגנום ארוכה בהרבה מזאת של היילקס.
גיא,
אני עובד לא מעט עם מגנום, אמנם אתה מבטל את זכויות הקיום הבסיסיות של יושבי המושב האחורי אבל בגדול, האורך קבינה הזה לא בא לידי ביטוי במרווח טוב יותר, מאחורי כיסא הנהג במידה ויושב שם נהג בגובה ממוצע 1.75~ אין מאחוריו מקום ליותר ממתבגר ממוצע עד גי 14 שמסוגל לשרוד נסיעה ארוכה..
אין כנעט טנדר מהשנתונים האלו שאין לו את הבעיה הזו.

האוטו רך ונעים, גם מאחורה. תנוחת ישיבה נוחה מהיריב. מושב אחורי לפועלים מהשטחים ללא אישור שהיה בארץ
לגבי הקפיצים אין מה לעשות, נכון, אבל בעיקר לגבי יושבי החלק הקידמי, ישבת במגנום מאחור? הרכות היחסית של הקפיצים לא באה לידי ביטוי ממשי כשאתה יושב עם משענת כמעט שירה מאחור, בהיילקס יש מעט יותר זוית הטייה למושב האחורי,בנסיעה ארוכה זה משמעותי יותר מההבדל בקפיצים לדעתי,תראה את הסעיף הקודם לגבי גובה הנהג, אנחנו למשל תמיד ממקמים את הנוסע הנמוך ביותר מאחורי הנהג, אותו או את הכלב..

ישבת גם על כיסאות מרמת גימור TOP של היילקס? הבדל ענק לנהג ולנוסע, יש כאלו ששידרגו, טוב בהרבה מכיסא סטנדרט של מגנום.

לעומת זאת היריב מתנדנד קדימה אחורה מכל דבר ולא מפסיק .... ( כניראה בעיית בולמי זעזועים ברכבים שנסעתי בהם )
בולמים לא מתאימים, הדבר האחרון שאפשר להגיד זה מתנדנד, תגיד מנער, תגיד בועט (וגם לזה יש פתרונות) אבל מתנדנד?? זה מושג ששמור לכרכרות 8)

lizard
13-07-05, 22:46
פסלת מה? מגנום? בכלל?

אלמנטים כמו הגה כוח, מזגן, נעילה אחורית.
נכון שזה טריוויאלי מאוד אבל בהשוואה לסיקס שרציתי לקנות זה מהווה כמעט את כל השיפורים ה"טריוויאלים" שהייתי צריך לשים על הסיקס כדי שאני אהנה בנסיעה (חוץ ממזגן, על זה אני אוותר).

יש הרבה דברים רעים במגנום, זה נכון. אבל תחשוב על זה ככה: מגנום הוא טנדר הוא לא ג'יפ.

נכון שיש טובים ממנו בשטח אבל אתה צריך לראות את התמונה הכוללת. אני לא אומר שהתמונה הכוללת תגרום לך לקנות מגנום, אני רק אומר שהשיקולי עבירות בשטח הם משניים.
הרכב צריך לשמש עסק. זה שאתה רוצה לצאת איתו לשטח וזה שהוא מסוגל לצאת לשטח זה סבבה אבל בסופו של דבר, זה לא העיקר. לא בגלל זה אתה קונה אותו.

אולי שווה לך למכור את הברלינגו, לקנות איזה טנדר 2X4 במחיר מצחיק ולקנות איזה ג'יפ אחר לשטח.

כמובן שהכי טוב זה שתשתף איתי פעולה בתחום המחשבים, נעשה ים כסף ונקנה לנו ______ (מלא את החסר) חדשים 8)

גיא
14-07-05, 10:29
דורון - היושבים מאחורה הם בני שנתיים ושנה .. מי שואל אותם בכלל :twisted:

מיכה - טנדר הוא טנדר ומבחינת עבודה מספיק לי הברלינגו, נעילה/מזגן/ה"כ יש בשניהם.

נעילה קידמית/חוסן מכני/מראה (?)/וכו' יש להיילקס.

בכל מקרה, ההילקס קורא לי והמגנום לא. אז זה לא רלונטי בכלל. ג'יפ קונים מהבטן ולא מהראש (עיין ערך הל"ר שלי ... :evil: )

לקנות טנדר 2X4 ועוד סיקס פסלתי מזמן ותקרא אחורה תראה למה.

-->