PDA

צפייה בגרסה מלאה : משלוח חפצים אישיים לארצות הברית ברה-לוקיישן

יוסי בר צבי
31-12-13, 11:10
הבת שלי ובעלה עם שני ילדיהם מתוכננים ל-רה-לוקיישן ליוסטון טקסס ארה"ב במרץ הקרוב ואיתם כ-40 קרטונים (כ-300 ק"ג) של חפצים אישיים (ספרים, בגדים, צעצועים וכד').
הרצון הגדול הוא שיום לפני הטיסה תגיע חברת הובלה לכפר סבא (מקום מגורם) תעמיס את הטובין וכעבור יומיים-שלושה תדפוק בדלת בביתם ביוסטון טקסס חברת ההובלות האמריקאית המקבילה ותפרוק את אותם קרטונים בדיוק אחרי שאלו יוטסו מישראל לארה"ב.
ברור לנו שהרצון שלנו הוא אוטופי ואין דברים כאלו ואנחנו מנסים לשלב אפשרויות ויכולות תוך צמצום עלויות (כי אין איזו חברת היי טק שלוקחת על עצמה את מימון המעבר וכל כספי המעבר הם כספים אישיים של בני זוג בני 33.)
אנחנו מתלבטים בין הטסה להשטה, מבינים שהארגזים יכולים להתקע בנתב"ב בגלל בעיות בטחון, חוששים מאיחוד מטענים (קונסילידציה) ומהשטה בכלל (בעיקר בגגל שזמן השטה כולל הובלה יבשתית זה לא פחות מחודש) ותמהים אם כשאומרים בפדקס door to door תוך 3 ימים זה יעמוד במבחן המציאות (כי מישהו הדליף שלפעמים 3 ימים הופכים ל-3 שבועות, גם בפדקס וב-יו פי אס.)

מישהו עם ניסיון יכול לשפוך אור ואולי אפילו להמליץ על חברות שילוח ישראליות שמתמחות ב-רה-לוקיישן ?
יוסי

shlomomos1
31-12-13, 12:13
יש חברות מתמחות. לפני כ 10 שנים עבדתי בחברה כזו שנתנה (גם) שירותי לוגיסטיקה לרה לוקיישן.
חברת גלובוס -
www.globus-intr.co.il
הם נותנים שירות door to door כולל הכל ( שילוח בינלאומי, שחרור מכס, הובלה בארץ היעד ופריקה).
שיהיה לך ברור שהשירות הכולל עולה כסף.

תתקשר אליהם ותבקש הצעת מחיר. -
(מאז שעזבתי אין לי איתם קשר. )

Pageup
31-12-13, 12:18
יוסי,
המחיר בהטסה יהיה מאוד גבוה. החישוב לגבי העלות נעשה לפי משקל פיזי או משקל נפחי הגדול מהשניים כלומר
ארגז ריק יעלה לך כמו ארגז ששוקל 10 קילו. ההבדלים בשילוח יכולים להיות גם הם אסטרונומיים. המחיר לחברה
ששולחת הרבה יעלה פי כמה וכמה ממשהו ששולח בצורה חד פעמית.
גם חברות ההייטק לא שולחות במוטס (לפחות כל אלה שאני מכיר) והם טסו עם מספר מזוודות וקיבלו את הכל כעבור
חודש. נשאלת השאלה היא כמה ציוד באמת צריך לשלוח אם הם טסים לארה"ב והאם השילוח עצמו לא יעלה כמו
לקנות את זה חדש בארה"ב.
אני יכול להגיד ש ICL הורידו לנו את מחירי השילוח בצורה משמעותית מאחר והם רוכשים חבילות מוזלות מחברות השילוח
ומאגשים הרבה חברות תחתם. לפי מה שראיתי באתר הם גם עושים רילוקיישן.

GodsFather
31-12-13, 13:43
מנסיון שלי - בדיוק חוגג שנה של רילוקיישן מהמזרח חזרה לארץ. בהשטה זה לוקח חודשיים ממנילה לישראל, אפשר לברר כמה זה יקח מישראל לארה"ב, אני לא רואה סיבה שזה יקח יותר משלושה חודשים במקסימום. זה חורג מהתאריך שהצבת אבל אפשר לפצל את המשלוח בחוכמה ולהביא דברים נחוצים במזוודות. לארה"ב מותר 2 מזוודות של 32 ק"ג לאדם. מזוודה נוספת באל-על עולה 70 דולר ואפשר לרכוש עד 2 מזוודות נכון למה שאני יודע מהזמן האחרון.
שווה לבדוק היתרים בעניין.

אני עשיתי את המעבר עם אושן-רילוקיישן. ממליץ בחום.

יוסי בר צבי
31-12-13, 15:45
מנסיון שלי - בדיוק חוגג שנה של רילוקיישן מהמזרח חזרה לארץ. בהשטה זה לוקח חודשיים ממנילה לישראל, אפשר לברר כמה זה יקח מישראל לארה"ב, אני לא רואה סיבה שזה יקח יותר משלושה חודשים במקסימום. זה חורג מהתאריך שהצבת אבל אפשר לפצל את המשלוח בחוכמה ולהביא דברים נחוצים במזוודות. לארה"ב מותר 2 מזוודות של 32 ק"ג לאדם. מזוודה נוספת באל-על עולה 70 דולר ואפשר לרכוש עד 2 מזוודות נכון למה שאני יודע מהזמן האחרון.
שווה לבדוק היתרים בעניין.

אני עשיתי את המעבר עם אושן-רילוקיישן. ממליץ בחום.

זכאות בטיסה לארה"ב עומדת על 23 ק"ג לנוסע מבוגר ועוד 8 ק"ג בתיק יד העולה למטוס.
עברו הימים של 2 מזוודות של 32 ק"ג . היום זכאים לכך רק חברי הנוסע המתמיד במעמד זהב ומעלה.

GodsFather
31-12-13, 16:17
חידשת לי, אני סומך עליך שבדקת היטב. צמצום הזכאות כפי שאתה מציין מוכרת לי מטיסות למקומות אחרים וידוע לי שארה"ב הייתה נבדלת בעניין הזה. אם כך, נראה שהיה יישור קו לכל היעדים...מצער.

בכל מקרה, שווה לבחון לטוס עם חברות אחרות, כמו SWISS-AIR שבעבר גם כן איפשרו מטען גדול יותר מאל-על. אפילו במחיר של עצירה בדרך.

אגב, הגישה הזו של לשלוח הכל לשם וחזרה אינה בהכרח נכונה. הרבה דברים אפשר לקנות שם שיהיו יותר זולים מאשר הלוגיסטיקה ועלויות השילוח. יתרה מזאת, לפעמים פשוט אפשר לוותר עליהם ולהשאירם בארץ וזהו. עניין אישי כמובן, אבל אני אומר את זה מנסיוני ונסיונם של אנשים שאני מכיר מהקהילה שעימה אני חייתי שביצעו רילוקיישנים כאלה.

יוסי בר צבי
31-12-13, 16:26
אגב, הגישה הזו של לשלוח הכל לשם וחזרה אינה בהכרח נכונה. הרבה דברים אפשר לקנות שם שיהיו יותר זולים מאשר הלוגיסטיקה ועלויות השילוח. יתרה מזאת, לפעמים פשוט אפשר לוותר עליהם ולהשאירם בארץ וזהו. עניין אישי כמובן, אבל אני אומר את זה מנסיוני ונסיונם של אנשים שאני מכיר מהקהילה שעימה אני חייתי שביצעו רילוקיישנים כאלה.

החפצים האישיים כוללים את הדברים שנועדו להקל על המעבר שגם כך הוא לא פשוט. ספרים בעברית, צעצועים ומשחקים של הילדים, בגדים וכד'.
לא משהו שאפשר לכמת לכסף ולגזור אם דינו להישאר בארץ או להישלח לארה"ב ע"מ לקנות אחר תחתיו.

GodsFather
31-12-13, 16:42
זו התחושה כעת, כי אכן ניכר מדבריך שהמעבר לא פשוט מכל מיני מובנים. אבל רגע אחרי שנוחתים, טוב אולי שני רגעים, מבינים שיש דברים שאפשר היה להשאיר בבית.

ספרות בעברית עוד אפשר להבין, צעצועים אפשר לקחת פחות ולרכוש את השאר, ביגוד כנ"ל.

אין לי כוונה לנסות לחנך, שלא יובן מדברי אחרת, פשוט אני הייתי בסיפור הזה ועוד כמה כמותי שאני מכיר אישית, וההסכמה די גורפת בעניין הזה. בסופו של יום זה זמן וכסף יקר והמון כאב ראש שאפשר להפחית ממנו.
בנוסף, יש אנשים על הקו לארה"ב אני רוצה להאמין, אפילו אם לא ישירות לטקסס, אפשר לשלוח איתם דברים - ארגז קטן, מזוודה, ספרים וכד' ולהמשיך שילוח בתוך ארה"ב דרך המובילים הפנימיים, גם זה יוזיל עלויות.

חברות שילוח, כמו זו שאני המלצתי וגם אחרות, אמורות לסייע בעזרת אנשים מקומיים (counter parts) בחיבור הזה שבין האלה שנחתו לסביבה ולאפשר נחיתה רכה יותר, שווה לבחון את הנושא מולם.

אגב, לכמה שנים הם נוסעים, אם אפשר לשאול ?

יוסי בר צבי
31-12-13, 18:53
אגב, לכמה שנים הם נוסעים, אם אפשר לשאול ?

במוצהר לפחות שנה ולא יותר מארבע שנים, אבל לתוכניות החיים יש דינמיקה משלהן..

Pageup
31-12-13, 19:53
בכל החברות שאני מכיר (וטסות לישראל) מותרת רק מזוודה אחת עד 23 ק"ג למעט מחלקות עסקים ומעלה
ונוסעים מתמידים לסוגיהן בדרגות גבוהות. אין תלות ביעד. היחידה שיש בה שוני היא בריטיש שאצלהם
מותר במזוודת היד עד 23 ק"ג אבל צריך לעמוד במגבלות הגודל הרגילות.
מזוודה נוספת עולה לרוב 100$ לפעמים גם יותר. גם ילדים שנקנה להם כרטיס זכאים למזוודה.
שילוח לארה"ב יותר קצר כי תכיפות המטענים גבוהה יותר והמסלול לרוב ישיר או עובר דרך נמל אחד באירופה.
אני לא יכול להגיד אם זה חודש או חודשיים. לפני שנה וחצי שילוח של רכב לארגנטינה לקח 7 שבועות אם אני
לא טועה (מישראל).

זאביק
31-12-13, 20:37
עברנו לארה"ב לפני שנתיים וחצי.
טסנו עם שני ילדים, 8 מזוודות/ארגזים (ארגז קרטון יותר יעיל בנפח ובמשקל ממזוודה), 4 "מזוודות יד" ועוד 3 תיקי גב (שים לב שלמטוס מותר לכל אחד להעלות טרולי של 8 ק"ג ועוד תיק גב - אף פעם לא שקלו לי טרולי). כל השאר הגיע במכולה 6 שבועות לאחר מכן (וזה המינימום לחוף המערבי - יכול להיות בין 6-12 שבועות)
לקחנו איתנו בגדים, קצת צעצועים וספרים לילדים ועוד כמה דברים אישיים שיעזרו לימים הראשונים. תתפלאו כמה דברים אפשר להכניס ל-8 מזוודות מחד, ועם כמה מעט אפשר להסתדר במשך שבועות שלמים (אם יש תקווה בעתיד - אשתי הסתובבה ימים שלמים באופוריה כשהסירים שלה הגיעו :))

חברות שילוח כמו פדאקס, יופיאס ודומיהן ישלחו לך את הדברים תוך 48-72 שעות. המחיר יהיה בהתאם.

באריזת המכולה וכל השילוח שלה טיפלו אושן-רילוקיישן - מצטרף להמלצה עליהם.

amitaikl
31-12-13, 22:02
אנחנו עמדנו לפני רילוקיישן לפני כחצי שנה (בסוף ביטלנו את כל הסיפור).
שילוח של מכולה של 20 פיט עולה 10000$ מדלת לדלת. סיפור של בין 3 ל 6 שבועות (יותר קרוב ל6).
לגבי לקחת קצת בגדים וספרים ולקנות שם הכל - קח תקציב של 10000$ תכנס לאתר של walmart ותנסה לעשות שם קניה וירטואלית. תראה כמה יוצא לך. מכל ההשוואות שעשינו, עדיף לשלח מהארץ.
חשוב לא לשכוח את חשיבות החפצים המוכרים מהבית לילדים שעוברים

זאביק
31-12-13, 23:55
כ-40 קרטונים (כ-300 ק"ג) של חפצים אישיים (ספרים, בגדים, צעצועים וכד').

אגב, אתם בטוחים בחישוב הזה ?
זה רק 7.5 ק"ג לארגז.
בגדים שוקלים יותר,
מצעים / כלי מטבח / כלי בית שוקלים הרבה יותר,
ספרים שוקלים הרבה הרבה הרבה יותר.
ארגז של בובות / משחקי קופסא (הרבה אוויר - שווה משיקולי מקום לארוז בשקיות ולשטח את כל הקופסאות) ישקול אולי 7-8 ק"ג. כל השאר ישקלו הרבה יותר.

יוסי בר צבי
02-01-14, 09:06
תודה חברים על המידעים המועילים שהוספתם.
עמית - עשרת אלפים דולר על מכולה מדלת לדלת בשילוח ימי לארה"ב ? נראה לי שוד לאור היום .....משלוח אווירי מגרד את הסכומים האלו....
בכל מקרה, נמשיך לקבל הצעות מחברות מסחריות ואני מקווה שנגיע לתובנות שיאפשרו מעבר קל.
סופ"ש קסום לכולם, גם שירי בתי מצטרפת לתודות.
יוסי

GodsFather
02-01-14, 09:38
$10K באמת נשמע המון, אבל יש לא מעט פרמטרים שצריך להכניס למשוואה. אם עמית יוכל לפרט, אולי זה יראה קצת יותר שפוי.

גם בתחום הזה יש אפשרות למו"מ.

כמו כן, משהו שאני לא חושב שציינו, החישוב צריך להיות גם על עלות החזרה לארץ. כשמסתכלים על שנה קדימה או על שנתיים ומעלה, חוקי תושב חוזר רלוונטים מפרק זמן מסוים ועימם גם הקלות על חזרה לארץ במיסוי/מכס ותשלומים שונים. מכיוון שיש מספר תנאים לכל הטבה, ממליץ בחום להכנס לאתרים הממשלתיים הרלוונטים ולבצע את החישובים.

tzagi
02-01-14, 10:35
אין כול סיבה לשלוח כלום!
אם יודעים איפה לקנות תכולת בית תעלה הרבה פחות מהמשלוח.

כלי מטבח? יש בגרושים, כול מוצר משמלי לא יעבוד.
ספרים בעיברית? יש בכול סיפריה. או בסטימצקי.
צעצועים? גרושים
אגב הצחיק אותי החלק "חברת ההובלות האמריקאית".......הרוב המוחלט של חברות ההובלה זה ישראלים

תודיע לבת שלך שהם מוזמנים ליצור איתי קשר, אומנם אני כבר לא נמצא בטקסס....אבל המספר טלפון הטקסני לא ישתנה לעולם.

-->