PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמו התייעצות לפני קניה - רק לפני מכירה

שגיא S
31-12-13, 15:09
שלום לכולם...באתי להתלבט איתכם בעניין...המכירה של האוטו שלי :/
אז מישהו הציע עליו סכום שאמנם לא משקף את הסכום שהושקע עליו או אפילו קרוב, אבל בהחלט מהווה הזדמנות ראויה לגיוון.

עכשיו למי שלא מכיר הרכב שלי זה סמוראי ארוך שהותאם לצרכיי - צמיגים, נעילות ויחסי העברה וכו' וכו'. פתוח כמובן.

השאלה היא מה יכול להוות תחליף?

עכשיו מבחינת עבירות - אני כבר לא עושה עבירות קשה - משל"ט 21 ודברים בנאליים כאלו באיזור המרכז,
אבל רוב הטיולים שלי הם של 2 לילות באיזור הדרום. בטיולים האלו אני מערב עבירות קשה של טיולים - ורדית/רמון/בוקר/לזר וכו'...
לצערי אין לי כל כך זמן לטייל בזמן הקרוב (לימודים + עבודה) לכן יוצא לי משהו כמו 7-8 טיולים בשנה. בערך 5000-6000 ק"מ.

מבחינת מקום לציוד - לטיולים אני נוסע לבד או מקסימום עם עוד בנאדם, אבל בכללי הייתי שמח שיהיה מקום לעוד 2 מבוגרים.
ציוד: שק"ש, אוהל" שולחן מתקפל, מנגל, מזרון בדואי, ארגז כלים, מיכל מים, ג'ריקן נייד, קומפרסור, מחצלת, רשת צל, חצובה לרשת צל וכו'.
הייתי שמח אם היה לי גם מקום למקרר. זה דבר שמאוד חסר לי.

מתלבט לגבי הרבה דברים....אלו המועמדים:
1. סיקס אספנות - עם צמיגי 31, נעילה אחורית וקיט מתלים טוב יכול להיות אופציה זולה לאחזקה - רכב שלישי שעומד בבית רוב הזמן ולא עולה הרבה כסף בעלויות
הקבועות (ביטוח/טסט), מגיע עם צמיגים ומנוע שבסמוראי לא חוקי לשים.
מצד שני - לא מהווה שיפור בכביש, ובשטח הוא יספיק, אבל אני דואג שישבר/יפלו ברגים (אני אוהב לסוע מהר בשבילים) - מודע לעניין וכן יש לי רגל רגועה על הגז. מצד שני אני רגיל ליחסי העברה ולכן לא יודע איך זה יהיה ברכב כזה. כמו כן אם אני אמצא כזה עם הזרקה זה גם יתרון בשבילי.

2. היילקס - עד שנת 97 - (יש על הכוונת אחד עם 2 נעילות ויחסי העברה שמפורסם באתר)
בעיות: גניב, עוד שנתיים בערך יהיה שני טסטים בשנה, עלויות אחזקה קבועות גבוהות יחסית. מניח שאם אני אקנה היילקס אני אסע יותר קילמטרז', אבל גם אפחד להשאיר אותו בקניונים/רחוב/ באר שבע ששם אני מתגורר לשנה וחצי הקרובות.
יתרונות - שיפור בכביש(קטן אמנם), עבירות טובה יותר, יותר מקום לאחסון.

3. SUV - ראיתי גם טרופר וגם טראנו בשנתונים 99-2000, שניהם עם ARB כפול וצמיגי 31 - שניהם יספיקו לי מבחינת עבירות.
הם יהוו שיפור בכביש ובשבילים.
אבל מבחינת אחזקה אני מפחד, כמו כן מבחינת ה"FUN" שהרכב נותן לי בזמן הטיול.
הטראנו דיזל 2700 הטרופר בנזין 3500 שניהם קצרים, שניהם אוטומט

אני אישית מעדיף ידני.

התקציב בערך 45 לא כולל יישור קו.

עוד נקודות -
יש יכולת לטפל לבד לכן מעדיף רכב פשוט יותר (סיקס/היילקס) או רכב שמתקלקל כמה שפחות (טרופר בנזין שאני יודע שאמין מאוד, את הטראנו אני לא מכיר רק את הבעיית פרונט)

מצטער על החפירה ותודה מראש על העזרה.

Saar
31-12-13, 16:11
סיקס לא זול לתחזוקה.
אני יודע ומכיר את הסיפורים, יש לי חברים טובים עם סיקס, רוצה לשאול אותם כמה הסיקס זול לתחזוקה? :p
נכון, החלפים זולים והוא אמין יחסית, אבל, תמיד רוצים לשפר משהו ולשנות משהו ואז מתחילים לשלם.

כיוון שהעלת את אופציית ה SUV, אני אוסיף את האפשרות שלדעתי מנצחת (בהתחשב בק"מ נמוך) - ג'יפ גראנד צירוקי ZJ מודל 98/ WJ מודל 99-2002 או אם תצליח לשים יד על XJ (קשה לי להאמין במחיר הזה)
היתרונות:
רכב פרטי מבחינת טסט וביטוח.
רכבים פשוטים לתחזוקה עצמית, חלפים נפוצים מאוד וזולים
עבירות גבוהה גם בהגבהה מינימלית של 2" - 3".

חסרונות:
צריכת דלק
אם אתה קונה רכב במצב מקורי תאלץ לשפר אותו ע"מ להגיע לעבירות טובה (לצורך העניין, גם אוקולונים של 2" ישפרו בצורה משמעותית ויהיו זולים)

יש לא מעט רכבים כאלו משופרים במחירים מצחיקים יחסית, כך שאני מאמין שתמצא אחד משופר ומטופל במחיר הגיוני

שגיא S
01-01-14, 11:55
חשבתי על הכיוון הזה.
אבל הם גם יקרים לאחזקה, ובחשמל אני פחות מבין.
יש כמה רכבים עכשיו שהם מוגבהים ונעולים כפול וכו'
כולם עם המנוע 5200. ורובם גם על גז.

בקשר לאחזקה של סיקס - עצם זה שהרכב יכול לשבת ולחכות ל5-6 טיולים בשנה והההוצאות ביטוח וטסט הן זניחות יגרום לי הרגשה פחות רעה כלכלית...
ולכל העניין של השקעות שלא לצורך - לצערי אני מודע לזה היטב. לוקח את זה בחשבון. זה למה אני שוקל ללכת על רכבים שאין ממש מה להוסיף להם כמו הטרופר או הטראנו.

Saar
01-01-14, 12:10
אני לא חושב שגראנד צירוקי ZJ או WJ יקרים יותר לאחזקה מטרופר או טראנו, למעט נושא הדלק.
גם מבחינת חשמל, אני לא בטוח שהם מאוד מורכבים.
בגז לא הייתי נוגע.

אביעד פ.
01-01-14, 13:37
עכשיו למי שלא מכיר הרכב שלי זה סמוראי ארוך שהותאם לצרכיי - צמיגים, נעילות ויחסי העברה וכו' וכו'. פתוח כמובן.

השאלה היא מה יכול להוות תחליף?

מצטער שגיא, אני חייב לשאול את המובן מאליו.
אני מכיר אותך ואת הצורך שלך להשתדרג ולשפר באופן מתמיד,
אבל אם הרכב הותאם לצרכיך למה אתה בעצם רוצה למצוא לו תחליף?

דניאל מאירי
01-01-14, 13:56
מהמבחר שרשמת ולרמת הטיולים שאליהם אתה מכוון אני לא רואה איך CJ ישן או טרופר או טראנו שורדים את מה שציינת, משופרים ככל שיהיו (או שיעלו וישברו).
אני חושב שרק היילקס משופר יכול להיות תחליף ראוי עם כל מה שציינת "נגד".
דניאל

שגיא S
01-01-14, 15:01
מהמבחר שרשמת ולרמת הטיולים שאליהם אתה מכוון אני לא רואה איך CJ ישן או טרופר או טראנו שורדים את מה שציינת, משופרים ככל שיהיו (או שיעלו וישברו).
אני חושב שרק היילקס משופר יכול להיות תחליף ראוי עם כל מה שציינת "נגד".
דניאל

תתפלא אבל אני מטייל עם טרופרים - ואת ורדית ועשוש עלו גם רכבים לא נעולים בכלל...רק צריך לדעת לנהוג. וכיוון טוב.
גם CJ עם נעילה אחורי אני מאמין שיספיק לי מבחינת עבירות

asafk
01-01-14, 17:12
אם אתה חושב על cj .... אז מה ההבדל לעומת הסמוראי...??

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

יונימוג אדום
01-01-14, 18:04

אסף.

לי יש גם סיקס וגם סמוראי - וכן , ההבדל גדול .
לסמוראי מנוע חלשלוש ואנמי - לסיקס מנוע בשרני ( מטפס מדרגות סלע גם ב: 500 סל"ד ) .
מהלכי מתלה בסיקס סטנדרטי לעומת סמוראי משופר - הבדל שמיים וארץ .
יחס העברה של הסיקס איננו זקוק לשיפור - בסמוראי הוא גבוה מאוד .
אין להשוות נוחות נסיעה , ועוד פרמטרים .
עלות חלפים בסיקס כ:רבע מהסוזוקי , נכון יש הבדל בדלק , אולם סמוראי עם צמיגי 31 ישרוף אותה כמות דלק כמו סיקס (1:6 ממוצע ) .
לדעתי סיקס סטנדרטי עם קרבורטור ( לא הזרקה ) יתן לך את מה שחיפשת .
אצלי הסיקס עם צמיגי 31 , סט קפיצים רוביקון "4 , ללא נעילות , עם כננת . עולה עליות מאתגרות במיוחד ללא דרמות מיותרות .
לגבי הסמוראי - מדובר בטנדר 87 ( הכתום עם ארגז עץ ) סטנדרטי - ללא נעילות , צמיגים 205 , הגה כח , ונהג נחוש . העבירות טובה כל עוד הרגל כבדה .

אילן

שגיא S
01-01-14, 21:26

אסף.

כי מנוע חזק וצמיגי 31 בסמוראי זה דורש שינויים רבים, ובסיקס זה בא סטנדרט.
אבל הסיקס בא בחשבון בעיקר בגלל ההטבות של האספנות. אגב מישהו יכול לתת לי עלויות אמיתיות?
עד עכשיו שמעתי שזה בערך 1500 שקל לביטוח + טסט.
ביטוח חובה הסתכלתי וזה בערך 500 שקל. מה בקשר לטסט וג'?

שגיא S
01-01-14, 21:30
לי יש גם סיקס וגם סמוראי - וכן , ההבדל גדול .
לסמוראי מנוע חלשלוש ואנמי - לסיקס מנוע בשרני ( מטפס מדרגות סלע גם ב: 500 סל"ד ) .
מהלכי מתלה בסיקס סטנדרטי לעומת סמוראי משופר - הבדל שמיים וארץ . - כמו בתמונה שצירפתי, מהלכי מתלה זה לא הבעיה אצלי, גם יש 2 נעילות שמחפות על זה
יחס העברה של הסיקס איננו זקוק לשיפור - בסמוראי הוא גבוה מאוד . בסמוראי שלי כבר משופר ויותר טוב מסיקס סטנדרטי כנראה.
אין להשוות נוחות נסיעה , ועוד פרמטרים . - שניהם לא נוחים באותה מידה, אולי הסיקס נוח יותר אבל התא נהג של נ"נ מוריד מההרגשה, והרכב פחות מהודק בכביש מסמוראי
עלות חלפים בסיקס כ:רבע מהסוזוקי , נכון יש הבדל בדלק , אולם סמוראי עם צמיגי 31 ישרוף אותה כמות דלק כמו סיקס (1:6 ממוצע ) .
לדעתי סיקס סטנדרטי עם קרבורטור ( לא הזרקה ) יתן לך את מה שחיפשת . - מעדיף להשתדרג להזרקה. ובכל מקרה זה מה שיש על הסיקס הספציפי שאני מעוניין בו
אצלי הסיקס עם צמיגי 31 , סט קפיצים רוביקון "4 , ללא נעילות , עם כננת . עולה עליות מאתגרות במיוחד ללא דרמות מיותרות .
לגבי הסמוראי - מדובר בטנדר 87 ( הכתום עם ארגז עץ ) סטנדרטי - ללא נעילות , צמיגים 205 , הגה כח , ונהג נחוש . העבירות טובה כל עוד הרגל כבדה .

אילן

גם בסיקס שאני מעוניין בו יש קפיצי רוביקון - אבל בני עשר שנים אז זה כבר לא שיפור בעיניי, במיוחד שאם אני אצטרך להחליף אותם זה יעלה הרבה כסף...
ושוב פעם - העבירות של הסמוראי מספקת אותי.

אני מרגיש כאילו כל הזמן בא לי לשפר אותו עוד ועוד - ונראה לי שעד שאני לא אחליף רכב זה לא יגמר.

OFF-RoaD
02-01-14, 00:06
אני מרגיש כאילו כל הזמן בא לי לשפר אותו עוד ועוד - ונראה לי שעד שאני לא אחליף רכב זה לא יגמר.

בלי להכיר אותך יותר מדי, אני מוכן לחתום שגם אם תחליף אוטו זה לא יגמר. התרפיה הזו תעבור איתך גם למאזדה 3.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

מוני אורבך
02-01-14, 06:24
שמע ידידי, יש לי חדשות רעות בשבילך, ועוד יותר בשביל בת זוגתך.
זה לעולם אינו נגמר !
יש לך חידק ארסי וקטלני שלא יעזוב אותך לעולם.
אף פעם לא תהיה מרוצה מאיך שהרכב שלך נראה ומתנהג ותמיד תרצה להשתדרג.
וברגע שתגיע למצב בו תרגיש שביצעת כל מה שרק אתה יכול, תמכור.
ותקנה קורבן חדש עם אופציה לשיפורים יותר גדולה, כדי שתוכל להתעלל בו יותר זמן.
קבל את זה, וזרום עם החידק, כי אם תנסה להתנגד, בטווח הארוך הוא ישבור אותך.

ואם נרד מרמת הפילוספיה ונגיע למישור המעשי...
קנה לך גיפ cj אספנות, או אם אתה נגוע יותר במחלה ווגוניר.
גיפ אספנות יעלה לך הרבה פחות להחזיק, הוא עשוי כולו ברזל כך שיחזיק הרבה מאוד שנים.
אבל הכי חשוב, רמת השיפורים והשינוים שתוכל לעשות בו היא הכי גדולה מכל רכב אחר, בהרבה!
זה אומר שתוכל להתעלל בו הרבה שנים, ויש אפילו מצב שלא תצתרך למצוא קורבן אחר זמן רב.

ידע זה "נכתב בדם" ותאמין לי שאני יודע על מה אני מדבר, מנסיון אישי.

אומי5
02-01-14, 07:42
ביטוח חובה לרכב אספנות הוא 25% מביטוח חובה רגיל, בחיפושית זה יוצא לי בערך 500 שקל, חובה + צד ג' + גרירה יוצא לי 1000-1150, תלוי בסוכן ובשנה.
רישוי עולה לי 380 בערך.
כמובן אישור מוסך לפי כל טסט.

נקודה רצינית לזכות האספנות, כיום רכב אספנות עושה טסט אחד בשנה בניגוד לרכב מיושן רגיל שעושה שניים.

מוני אורבך
02-01-14, 09:12
לא ראיתי שאתה מעונין גם בעלויות, אז אצרף אותם כאן.
אומי כתב על עלויות נהג צעיר, אני אכתוב על עלויות נהג זקן (מעל 40).
ביטוח חובה - 380
צד ג' - 680 (תלוי בחברה,ובשנה, כבר שמעתי על 560)
גרירה - 150
טסט 380
אישור מוסך לרכב אספנות 150 (תלוי מאוד היכן אתה עושה זאת)

סך הכול ביטוחים - 1210
רישוי שנתי - 530
כלומר כדי להעמיד רכב אספנות על הכביש אתה צריך 1740 שח לשנה
כמובן שלא כל התשלומים בביטוחים הם חובה, אתה יכול להסתפק ביטוח חובה.
אז זה מגיע ל - 910 בלבד.

שגיא S
03-01-14, 15:54
טוב בצעד חסר תקדים הלא יאומן קרה.
הקונה היה רציני...המוכר קצת פחות :/

נמכר הסמוראי!

עכשיו אני מתחיל לחשוב לעצמי מה בא לי בשלב הבא.

omri_t
03-01-14, 16:31
בסופו של דבר מגיעים לאותה התוצאה- הסוזוקים מדהימים. יש להם קסם ואופי משלהם.
אבל בשלב מסויים בחיים לא ניתן.להמשיך לחיות איתם כי הם פשוט מפסיקים להיות פרקטיים למקום בו בעליהם נמצא בחיים.
גם אני הייתי שם. וגם רבים-רבים מחברי הפורום.
זה סוג של רכב נעורים.

מברוק על המכירה!

אילן כתב לי בזמנו שכאשר אני מטפס בגבורה איזה מעלה והסמוראי מפגין עבירות מפתיעה.
הוא כבר ממתין למעלה עם הקפה חם.

היתרון העקרוני בסיקס הוא שבאמת ניתן לבנות אותו. לא רק ללכת לקנות איזה קיט ובמקרה הטוב פהתקין לבד- אלא מנש לבנות עם רתכת ודיסק.
וכל סיקס שונה מאוד מאחיו.
בעלים של טרופר שישחט יוכלו לזהות אותו? אני בספק רב. לעומס סופות למשל שחוזרות מהמבריחים ובעליהן ידע בדיוק שזה הגיפ שלו.

ואם אתה רוצה לשפר ולטייל ולסנוע ברכב שטח שנותן להרגיש שטח- לך על סיקס!

החלפים והתחזוקה יותר זולים.
לשפר ולתחזק קל ופשוט ועם יותר אפשרויות.
הדלק אותו דבר.
הכיף עולם אחר!

-->