PDA

צפייה בגרסה מלאה : הלכתי לאיבוד בין כל מבחר הJeep שיש - דרוש חילוץ

YoavZuri
01-01-14, 11:40
שלום חברים,

אז אחרי שחסכתי קצת כסף מהאשכול הקודם, אני מחפש לקנות Jeep.

יש בי עדיין המון חששות לגבי עלויות אחזקה... אבל יש לי ידיים טובות (ללא נסיון מעשי במכונאות, to be honest) וכלי עבודה מגוונים.

אז כדי להצמד לפורמט נתחיל:

1. כמה אתם רוצים להשקיע?
50000 כולל ישור קו - גמיש מעט, אבל לא ברמה של 10K.

2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
הרכב הוא יום יומי.

3. מי נוהג בו?
אני. בן 24. רשיון מ2006 ללא פשעים מיוחדים בתיק שלי באגף התנועה.
בבית תמיד היה מגנום \ האנטר \ נאוורה - מהיום שקיבלתי רשיון טיילתי בשטח...

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
זוג במקרה הטוב, ארבעה אנשים במקרה הפחות טוב. אני לא מתכנן מסעות של שבועיים בנגב.
הנסיעה צריכה להיות נוחה. לא אכפת לי שיהיה צורך להרים את החברה מהכסא שלידי כדי להכניס זוג חברים למושב האחורי.

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
אני משער שכ10K.

6. יש תנאי סף?
עדיף אוטומט, לפעמים בצער רב אני נאלץ להכנס לעיר החטאים, תל אביב, ולעמוד בפקק זוחל באיילון עם קלאץ זו חוויה אפשרית אבל פחות נעימה.
לא לתת לזה להשפיע על ההחלטה. אם ללכת עם ידני עדיף - ידני it is.

אוקיי ועכשיו לחלק המפורט יותר:

1. יש לי נסיון שטח מסוים. לא טיפוסי סלעים או חציית נהרות עם שנורקל לרכב וחליפת צלילה לנהג - אבל יש לי נסיון של כמה שנים טובות עם טיולים ברמות קושי משתנות.
2. אמינות מאוד חשובה לי. אם יש לי פגישה בשעה 10 וזה 10 דקות נסיעה אני לא רוצה לחיות בפחד ולצאת שעה קודם... היה לי שכן עם CJ - האימה...
3. ספרטניות נמוכה - אני רוצה רכב נחמד. ב97% מהזמן הרכב הזה יוביל אותי באזור בקעת אונו. אני ממש לא ארצה לנסוע לסופר עם חלפ"ס בתוך הרכב :)
4. הייתי ממש שמח לרכב יחסית פשוט - לצערי למדתי בחיי הקצרים שמרבה מכלולים מרבה דאגות.
5. מיזוג אוויר - חובה.

מבחינת איזה רכב אני מחפש? למען האמת, הלכתי לאיבוד.
הצורה הכללית של הרכב שהייתי רוצה - Wrangler, Sahara, TJ, YJ, JK - הצורה הכללית הזאת של הרכב זה מה שרציתי מאז ומתמיד לרכב שלי :)

אני חייב להודות שאני יודע שאני מבקש הרבה - במעט כסף. ביד2 ראיתי מעט מאוד רכבים מהסוג שאני מבקש ובדרך כלל המחירים מתחילים מ100.

תודה לכולם ושנה אזרחית נהדרת!

JustDoB
01-01-14, 13:37
צירוקי במצב טוב סביב 2000-2001 יעמוד בכל מה שביקשת.

Sent from my XJ

eysham
01-01-14, 14:02
צירוקי במצב טוב סביב 2000-2001 יעמוד בכל מה שביקשת.

למעט זה:

הצורה הכללית של הרכב שהייתי רוצה - Wrangler, Sahara, TJ, YJ, JK - הצורה הכללית הזאת של הרכב זה מה שרציתי מאז ומתמיד לרכב שלי :)

אבל בתקציב הזה אין הרבה אופציות אחרות
אולי סופה, אבל היא לא תענוג גדול כרכב יומיומי

במצבך הייתי בכלל שוקל ג'ימני.

איל

YoavZuri
01-01-14, 14:53
למעט זה:

אבל בתקציב הזה אין הרבה אופציות אחרות
אולי סופה, אבל היא לא תענוג גדול כרכב יומיומי

במצבך הייתי בכלל שוקל ג'ימני.

איל

למה היית שוקל במצבי ג'ימני?

שגיא S
01-01-14, 15:05

כי ג'ימני זה רכב שממש טוב להתחיל איתו
עלויות קבועות כמו של סוזוקי סוויפט, מבחינת דלק הוא הכי חסכוני מבין כולם - 1ל10 בדלק גם באוטומט.
אפשר לשפר אותו בלי סוף, אבל גם עם מעט שיפורים בסיסיים יעמוד לך בכל האתגרים בטיולים רגילים ואפילו יותר.
עם נעילה אחורית+הגבהה+מיגון+צמיגי שטח מלא - הוא עומד בכבוד גם עם הגדולים

שלא נדבר על היתרון גודל שלו במאבקים למצוא חניה בתל אביב.

אבל היתרון שלו הוא גם החסרון - הוא קשוח ומתאים לשטח - משמע קופצני ולא הכי נוח בכביש
מנוע קטן וחסכוני בדלק - איטי וחלש
קטן שטוב לחניות - מצריך תכנון של שילוב אנשים וציוד. אין הרבה מקום לציוד אם אתם יותר מ2 אנשים בטיול של יום ומעלה.

eysham
01-01-14, 15:18

במילה אחת: $$$$

יותר בפירוט, יש יש לך תקציב מוגבל,... מאוד...
אם היית פחות או יותר מכפיל אותו, הייתי אומר לך ללכת על JK קצר או על TJ

כל עוד אין ילדים בתמונה, הייתי נוסע הג'מני שהוא חסכוני יותר (דלק/ביטוחים וכו') , 5-8 שנים חדש יותר ובעקבות זאת אמין יותר
ולא נופל (בהרבה) בשטח מגיבורים גדולים בהרבה.

MY 2 CENTS

איל

boaz avrahami
01-01-14, 15:38
או מתפשר על המראה החיצוני ולוקח אינדיאני - WJ XJ ZJ
יש משופרים עם מראה קרבי לא פחות מאלו שאתה מחפש.

מבחינת פונקציונליות תקבל הרבה יותר גם בשטח וגם בכביש לדרישות שלך.
מבחינת מחיר אתה לחלוטין בתוך התקציב.

JustDoB
01-01-14, 15:55
מתפשר על המראה החיצוני...
זו טעות יעבור לו 😉

Sent from my XJ

orend
02-01-14, 10:21
במילה אחת: $$$$

יותר בפירוט, יש יש לך תקציב מוגבל,... מאוד...
אם היית פחות או יותר מכפיל אותו, הייתי אומר לך ללכת על JK קצר או על TJ

כל עוד אין ילדים בתמונה, הייתי נוסע הג'מני שהוא חסכוני יותר (דלק/ביטוחים וכו') , 5-8 שנים חדש יותר ובעקבות זאת אמין יותר
ולא נופל (בהרבה) בשטח מגיבורים גדולים בהרבה.

MY 2 CENTS

איל

די...תמשיך...:D
וליואב פותח השירשור, דבר חשוב שאתה צריך לקחת בחשבון לגבי הJEEPים שהוצעו פה [וזה בהנחה שהם במצב מכאני קרוב למושלם] - צריחת [הטעות מכוונת] דלק. אם הרכב אמור לשמש כרכב יום יומי, עשה את החושבים אם אתה יכול\מוכן לחיות עם צריכה משולבת של 1 ל6. יש הרבה אנשים שאמרו "שטויות... ,כמה כבר אני נוסע..." וגילו שלראות את מחוג הדלק יורד בזמן לחיצה על הדוושה זה לא ממש נעים.
חוץ מזה, פחח טוב יוכל לגרום לכל סוזקי להראות כמו JEEP;)

http://www.adpost.com/classifieds/upload/ph/vehicles/ph_vehicles.100786.1.jpg

http://www.adpost.com/classifieds/upload/ph/vehicles/ph_vehicles.100786.3.jpg

YoavZuri
02-01-14, 21:35
אז עכשיו אחרי שהחזירו אותי חזרה לעולם הג'ימני - אני לא ממש מצליח למצוא :\

כל מה שאני מוצא ביד2 - "לא ראה שטח מעולם! סבתא רבא שלי נהגה בו רק למכולת" - וכשאתה מתקשר לגבי שיפורים אתה מגלה שהרכב מינימום חזר מראלי באחה - מיגונים, הגבהות, נעילות, גגונים, וו גרירה וכננת.

איך מוצאים ג'ימני מסביבות 2008 מזקנה באמת?

Saar
02-01-14, 22:15
לא מכיר את שוק הגימנסיה, אבל מה רע כל כך ברכישת רכב משופר שראה שטח וטופל בהתאם?

raanan
03-01-14, 07:35
איך מוצאים ג'ימני מסביבות 2008 מזקנה באמת?
עושים סיבוב בשעות הקטנות של הלילה באזור צפון תל אביב/רמת אביב/הרצליה פיתוח,
כול ג'ימני שנראה שיצא מהמפעל ומשמש לשינוע לסופר, תצמיד מתחת למגב דף (קצת בעיתי בחורף) שאלה מנומסת על רצון לרכוש.

בכול זאת, מנסיון אישי, עדיף לרכוש רכב מחובב שטח שהשקיע כסף רב בשיפורים איכותיים ותחזק באהבה הרכב.

בהצלחה
רענן

YoavZuri
03-01-14, 14:25
עושים סיבוב בשעות הקטנות של הלילה באזור צפון תל אביב/רמת אביב/הרצליה פיתוח,
כול ג'ימני שנראה שיצא מהמפעל ומשמש לשינוע לסופר, תצמיד מתחת למגב דף (קצת בעיתי בחורף) שאלה מנומסת על רצון לרכוש.

בכול זאת, מנסיון אישי, עדיף לרכוש רכב מחובב שטח שהשקיע כסף רב בשיפורים איכותיים ותחזק באהבה הרכב.

בהצלחה
רענן

העניין הוא שזה עוד מכלולים שצריך לדאוג להם ושלא תמיד יש מי שיודע לעמוד על טיבם ותקינותם במעמד הרכישה.

רכב "בתול" אתה יודע שהוא לא הולך לזחול על סלעים any time soon - אבל מצד שני יש הרבה פחות הפתעות מנסיוני ומנסיון בני משפחתי עם קניית רכבים.

אני מתחיל לחשוב כאילו אין לי ברירה, כי כל מי שאני מתקשר אליו לגבי רכב טוען שהרכב לא ראה שטח אבל מצד שני ממוגן כמו הלימוזינה של אובמה...

אני יודע שהמיגונים והשיפורים יעלו לי כסף בהמשך, אבל כרגע, זה המצב העדיף מבחינתי.

אם מישהו מכיר זקנה שמשתמשת בג'ימני שלה רק לסופר (בלי הרבה שישיות מים!) שיקום :)

-->