PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניסאן פטרול - שיפורי מנוע

malkiely
23-06-05, 10:37
אני מעלה את ההודעה בפורום הכללי - אין פורום לניסאן ואני מקווה שזה לא משהו אישי... :?

אני מחפש מידע על אופציות לשיפור ביצועי המנוע של ניסאן פטרול 2001 (צ'יפ, פילטר אויר, ממיר קטליטי, אגזוז ספידרקס וכו').

אשמח לשמוע אם מישהו צבר נסיון ויש לו המלצות או מסקנות.

תודה.

MAZDA 4X4
24-06-05, 20:33
שלום לך , לפני שתעשה שינויים , אני ימליץ לך לקרוא כמה מאמרים שיעזרו לך להבין למה אתה נכנס.

פילטרים:

http://www.max-tuning.com/articles/tech_articles/index.asp?Page=2&Item=item_1

מחשבים וצ'יפים:

http://www.max-tuning.com/articles/tech_articles/index.asp?Page=1&Item=item_5

ובכללי , איך מייצרים כוחות סוס:

http://www.max-tuning.com/articles/tech_articles/index.asp?Page=1&Item=item_3

לא אמרתה בדיוק מה אתה רוצה , כוח בסל"ד נמוך או יותר כוח בסל"ד גבוהה? , בעיקרון צ'יפ יהיה הכי מורגש על המנוע שלך כי הוא מוגדש ( הצ'יפ ישנה גם את מפות הגדישה ) , פילטר לא תרגיש הרבה אם בכלל תרגיש אותו , אבל אם כבר פילטר , אז K&N או SIMOTA הם טובים מאוד ( יש עוד הרבה חברות ).
את האגזוזים של ספידרקס אני מכיר רק מהכתבה שהיתה במגזין הגה לפני כמה שנים ( טויוטה הילקס: תוספת של 11 כ"ס ו-2 קג"מ , ניסאן וינר: 6 כ"ס ו-1 קג"מ )
המחירים: החל מ-950 ש"ח ( סופה ) ועד-1950 ( היילקס ) , לא יודע אם קיים לפטרול.
בחול יש עוד מבחר חברות שמייצרות אגזוזים\דודים: סופרספרינט , דראגון , סאברינג ועוד... , אני לא חושב שיש להם דגמים ל-SUV אבל שווה לבדוק את זה... , אם כן , תבדוק שזה לא דוד שיתן לך רעש של מכונית ספורט ( שוטרי תנועה , במיוחד הבוחנים שבהם אוהבים מאוד להתעסק אם אגזוזים תחליפיים... :twisted: )

** אם תשים צ'יפ ואחריו פילטר\אגזוז או כל דבר אחר תצתרך לתכנת את הצ'יפ מחדש ע"מ שיתאים לסטאפ החדש.

שיהיה בהצלחה.
אלכס.

אלון_ק
26-06-05, 02:13
את האגזוזים של ספידרקס אני מכיר רק מהכתבה שהיתה במגזין הגה לפני כמה שנים ( טויוטה הילקס: תוספת של 11 כ"ס ו-2 קג"מ , ניסאן וינר: 6 כ"ס ו-1 קג"מ )
אני לא רוצה להפנות את הדיון לכיוון הזה, אז ברשותכם אני אוסיף עובדה חשובה למשפט מעלה ואת המסקנה המתבקשת ממנה, ע"מ למנוע הטעיות:

אגזוזי הספידרקס מעולם לא עברו השוואה הוגנת; הם הושוו למערכות פליטה ישנות בלבד. שיפור בכוחות הסוס המופקים יתקבל גם במעבר למערכת חדשה ממערכת ישנה, לכן ה"תוספת" של הספידרקס היא מספר באוויר שלא קשור לכלום - עד כמה שידוע לנו, ייתכן שמערכת הפליטה הזו גרועה יותר ממקורית חדשה (אני לא באמת חושב כך, אגב, אבל זה לא משנה). היא פשוט מאוד טובה ביחס לאחת ישנה, כמו רוב הדברים שקשורים במכאניקת הרכב.

אם נושא הספידרקס ממש מציק למישהו, נא פתחו שרשור חדש בנושא. חבל להסיט את זה.

Bulldog
26-06-05, 06:52
קפטן שמועתי טוען שספידרקס על סופה (ואני לא יודע אם זה הספידרקס המקורי תוצרת הארץ, או המקורי תוצרת ארה"ב) מתפוצצים.

asafk
27-06-05, 00:40
קפטן שמועתי טוען שספידרקס על סופה (ואני לא יודע אם זה הספידרקס המקורי תוצרת הארץ, או המקורי תוצרת ארה"ב) מתפוצצים.

יכול להיות שביקום מקביל כלשהו, הזוי ומוטרף ככל שיהיה, התגובה הזו קשורה איכשהו להודעה המקורית?

אסף.

malkiely
27-06-05, 00:57
את התאוריה אני מכיר, פחות או יותר...

מה שבאמת מעניין אותי זו התייחסות ספציפית לפטרול, של אנשים שניסו לשפר והצליחו או נכשלו תוך כדי נסיונם.

תודה.

אריה פאהן
27-06-05, 08:41
תברר מי מתקין צ'יפים ,ותבקש ממנו לחבר אותך עם בעל רכב שמותקן אצלו צ'יפ ,תעשה נסיעה ותראה את ההבדלים ותוכל להתרשם בעצמך ,כך גם תוכל לשמוע אם הצ'יפ גורם לבעיות אחרות ,
מנסיון של חבר לשעבר עם פטרול ,היתה לו בעיית התחממות של הרכב בעקבות הרכבת צ,יפ ,אבל זה לא אומר לגבי כל הצ'יפים,

-->