PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדש בפורום - רוצה לרכוש ג'יפ.

Roy B
04-01-14, 09:49
שלום רב.

אז החלטנו להיכנס לעולם הג'יפים, אבל בקטנה....
אנחנו משפחה עם שלושה ילדים והחלטנו לרכוש רכב מרווח יותר במקום הרכב הפרטי שיש לנו.....
ואם מרווח יותר , אז למה שלא יהיה 4X4 ונצא לטיולים......
אני מתלבט מאד לגביי הרכישה וממש צריך את עזרתכם.

אנחנו לא מתכוונים לצאת לטיולי שטח מטורפים, אלא טיולים עדינים ( קצת יותר נועז מכבישי כורכר.... ),
כלומר כן היינו רוצים לנסוע בבוץ ושטח , אבל לא משהו נועז מידי מפני שבכל זאת אני עם שלושה קטנים ברכב.....

ראשית יש לי שאלה שכנראה תחשוף את הבורות שלי בנושא :)
האם רכב כמו מאזדה CX5 עם הנעה 4X2 ויונדאי IX35 וכו'......אלו רכבים שניתן לנסוע איתם בשטח ? ואם לא ניתן אז למה קוראים להם ג'יפים???

ההתלבטות שלי היא כזאת.....האם לרכוש גרנד שירוקי 2009 או טוארג 2007 ?
או לחלופין לרכוש CX5 חדשה או IX35 חדשה או מיציבושי אוטלאנדר ( כל החדשות יהיו 4X2 בגלל התקציב.... ),

אשמח לתשובתכם,
תודה מראש,
רועי.

raanan
04-01-14, 10:12
בוקר טוב וברוך הבא,

רכבים 4X2 הם רכבי פוזה ומתאימים לשטח של מגרש החנייה במרכזי הקניות ...
4X4 בקרוסאובר (דוגמת המזדה) יאפשרו תנועה ללא בעיה במישור בדרך לא סלולה. גם שבילי קק"ל קלים ניתן לנוע איתם בזהירות.
בכול מקרה, אנחנו לא מחשיבים אותם כרכבי שטח.

אם בכול זאת אתה מעוניין בטיולי שטח, תצטרך (ג'יפון) או SUV .
כרגע הסוזוקי גראנד ויטארה הוא הג'יפון היחדי עם הילוך כוח, כך שעם הגבהה וצמיגים קצת יותר "קרביים" יהיה ניתן לטייל איתו במרבית המסלולים.
ב SUV כבר יש מגוון אפשרויות יותר גדול, טויוטה לנד קרוזר, מציבושי פאג'רו ועוד.

לא ציינת תקציב, אבל האם הינך מודע לעלויות האחזקה של טוארג ?

בכול מקרה, עדיף שתענה על השאלות הממוקדות שבשרשור :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28546

בהצלחה
רענן

יואב פולס
04-01-14, 10:14
ברוכים הבאים.
מכוניות כמו המאזדה, היונדאי, קיאה ספורטאז' ודומיהם - נקראים ג'יפים בשביל למכור אותם לבחורות. הם אינם ג'יפים ואל תבזבז את הכסף שלך על אחד כזה. הוא לא יקח אותך הרבה יותר רחוק ממאזדה 3. הפורסטר של סובארו הוא מעט יותר מהם בשטח, אבל עדיין לא רכב שטח אמיתי.
מתוך השאלה, אני משער שהתקציב שלך הוא כ 150.0 אש"ח. זה הרבה כסף, ואפשר לרכוש בסכום הזה רכבי שטח מצויינים כמו פאג'רו או לנדקרוזר או דיסקברי ואחרים.
טוארג - יש לו יכולות שטח, אבל עלויות התיקונים שתידרש להם ידרדרו אותך מהר מאוד מתחת לקו העוני.
גרנד צ'ירוקי - רכב מצויין. בגירסא הבסיסית מעט רך, אבל יענה לך על כל הדרישות.

כעיקרון, ועוד לא ענית על כל השאלות שרשומות בפורום הייעוץ, חפש רכב שיש לו הילוך כח. בלי הילוך כח, אתה לא עם רכב שטח.

בתקציב של מעל 100.0 אש"ח הייתי מחפש פאג'רו או לנדקרוזר, בגלל שאתה לא מתכנן כרגע שטח קשה - לך על פאג'רו ארוך, משנת 2008 וצפונה.

ishc
04-01-14, 11:15
ברוכים הבאים.
מכוניות כמו המאזדה, היונדאי, קיאה ספורטאז' ודומיהם - נקראים ג'יפים בשביל למכור אותם לבחורות. הם אינם ג'יפים ואל תבזבז את הכסף שלך על אחד כזה. הוא לא יקח אותך הרבה יותר רחוק ממאזדה 3. הפורסטר של סובארו הוא מעט יותר מהם בשטח, אבל עדיין לא רכב שטח אמיתי.

אני לא חושב שהקביעה הזו נכונה. כל הקרוס אוברים כל עוד הם בתצורת הנעה כפולה יכולים לקחת לקחת משפחה לטיולים ובמיוחד הסובארו. נכון בטיול לא תהיה עבירות והנהיגה תצטרך להיות זהירה ושקולה אבל לא כולם מטיילים כדי לעלות מעלה X או לעבור מעבר Y יש אנשים שרק צריכים שהאוטו יביא אותם לנק' שקצת גדולה על רכב פרטי ואז הקרוס אוברים והג'יפונים הרכים יכולים לתת מענה מצויין כרכב שימושי ופרקטי בעל עלויות אחזקה נמוכות יותר מ-SUV גדול וסביר להניח גם ישן יותר.
ROY B, אתה צריך לחשוב מה אופי הטיולים שאתה ומשפחתך הולכים לעשות ומה הצרכים שלך. ברגע שתגדיר אותם בצורה יותר ממוקדת תוכל לקבל תשובות מפוקסות יותר.

raanan
04-01-14, 11:27
אני לא חושב שהקביעה הזו נכונה. כל הקרוס אוברים כל עוד הם בתצורת הנעה כפולה יכולים לקחת לקחת משפחה לטיולים ובמיוחד הסובארו. נכון בטיול לא תהיה עבירות והנהיגה תצטרך להיות זהירה ושקולה אבל לא כולם מטיילים כדי לעלות מעלה X או לעבור מעבר Y יש אנשים שרק צריכים שהאוטו יביא אותם לנק' שקצת גדולה על רכב פרטי ואז הקרוס אוברים והג'יפונים הרכים יכולים לתת מענה מצויין כרכב שימושי ופרקטי בעל עלויות אחזקה נמוכות יותר מ-SUV גדול וסביר להניח גם ישן יותר.
ROY B, אתה צריך לחשוב מה אופי הטיולים שאתה ומשפחתך הולכים לעשות ומה הצרכים שלך. ברגע שתגדיר אותם בצורה יותר ממוקדת תוכל לקבל תשובות מפוקסות יותר.
גם למשל"ט 16 (לתצפית הנוף מהמרפסת) ממסילת ציון, סובארו פרוסטר או קרוסאובר יתקשה בכמה הצלבות פשוטות שהגשמים יצרו.

רענן

Roy B
04-01-14, 12:09
גם למשל"ט 16 (לתצפית הנוף מהמרפסת) ממסילת ציון, סובארו פרוסטר או קרוסאובר יתקשה בכמה הצלבות פשוטות שהגשמים יצרו.

רענן

תודה רבה לכולכם על התגובה המהירה.

אני אתן כמה נק' נוספות שיעזרו לכם לתת לי את הפתרון היעיל ביותר עבורי ועבור בני משפחתי.

1. הסכום שיש לי : 100,000 לרכב יד שניה או 170,000 לרכב יד ראשונה.
2. הרכב ישמש אותי גם ביום יום לעבודה , העבודה שלי קרובה לבית אז הקילומטראז' לא ירוץ......
3. אני צריך רכב מרווח שיהיה נוח מאחורה לבני המשפחה ( 3 ילדים קטנים עם כיסאות בטיחות ).
4. בא לי להתפנק , אני רוצה רכב מפנק.
5. כרגע נראה לי שהכי מושך אותי גרנד שירוקי 2009 או 2010 , אבל מה שראיתי היה רק במגרשים ובעדינות אומר שבעלי המגרשים
לא עשו עליי רושם טוב כל כך.....ואני קצת חושש לרכוש מהם....מצד שני אני רוצה לעשות טרייד , אז אם יש לכם מגרש שאתם ממליצים עליו, אשמח לשמוע.....
6. מבחינת יכולת הרכב בשטח, אני לא מתכוון לצאת לטיולים של שלושה ימים במדבר, אלא יותר טיולי נופים, קצת שלוליות בוץ וכאלה בסופי שבוע, מצד שני לא בא לי להיתקע או לשקוע כל טיול.......

* אני מקווה שזה עוזר להמלצות....במידה ופספסתי משהו שיכול לעזור אשמח לשמוע.

המון תודה,
רועי.

raanan
04-01-14, 12:22
הסכום שיש לי : 100,000 לרכב יד שניה או 170,000 לרכב יד ראשונה.
זאת חידת חמיצר ?
לא הבנתי התקציב 100 או 170 אלף ש"ח ?
יד שניה אתה מתכוון משומש ? ליד ראשונה אתה מתכוון מהסוכנות מכירה ?

הרכב ישמש אותי גם ביום יום לעבודה , העבודה שלי קרובה לבית אז הקילומטראז' לא ירוץ......
ובכול זאת, כמה אתה מעריך ? או אפילו כמה אתה נוסע היום ? (ללא טיולי שטח כמובן)

רענן

amit1
04-01-14, 12:57
בהתאם לפרופיל שתיארת הייתי הולך על פאג'רו. רכב אמין, מפנק ובעל יכולות שטח סבירות.

Roy B
04-01-14, 13:03
לרכב חדש אקבל יותר כסף כהלוואה וגם אפשרויות הליסינג טובות יותר, וכן אני מדבר על רכב מסוכנות.
ליד שנייה ( רכב משומש ), ההלוואה נמוכה יותר אני לא רוצה לעלות " מעל הפופיק " מפני שיהיו יותר הוצאות על בלאי מרכב חדש....
אני עושה כ - 12,000 ק"מ בשנה ( ללא טיולי שטח ).

raanan
04-01-14, 13:57
יש לך עוד אופציה,
לרכוש רכב שטח ישן יותר (אני מניח ללא מימון) שיעודו העיקרי יהיה לטיולים בלבד.
היתרונות לכך רבים והסברתי אותם בשרשור הזה (דיי רלוונטי גם לך) :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=68591

אם בכול זאת אתה מעוניין ברכב שטח שבין היתר יהיה יום יומי,
המלצה שלי פאג'רו כמה שיותר חדיש.

בהצלחה
רענן

Roy B
04-01-14, 14:12
יש לך עוד אופציה,
לרכוש רכב שטח ישן יותר (אני מניח ללא מימון) שיעודו העיקרי יהיה לטיולים בלבד.
היתרונות לכך רבים והסברתי אותם בשרשור הזה (דיי רלוונטי גם לך) :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=68591

אם בכול זאת אתה מעוניין ברכב שטח שבין היתר יהיה יום יומי,
המלצה שלי פאג'רו כמה שיותר חדיש.

בהצלחה
רענן

רענן , תודה רבה, עיינתי גם בלינק שצרפת.
נראה לי שאקנה פאג'רו ארוך( לא מת על הצורה שלו ) או גרנד שירוקי.

האם אתה מכיר מגרשים אמינים למכירת רכבי שטח?

raanan
04-01-14, 14:20
נראה לי שאקנה פאג'רו ארוך( לא מת על הצורה שלו )
לטויוטה לאנד קרוזר אתה "מתחבר" ? אם כן הוא עדיף !
העניין שתצטרך לרדת בשנתון אחד או שניים לעומת הפאג'רו. בנוסף תצטרך גם מעט סבלנות למצוא אחד שמור ועם קמ' סביר.

האם אתה מכיר מגרשים אמינים למכירת רכבי שטח?
לא מכיר. ואישית לא מתקרב לאף מגרש !

רענן

Roy B
04-01-14, 14:28
אבדוק גם לגביי טויוטה לאנד קרוזר, ואתה צודק שאתה לא מתקרב למגרשים האלה......
בכל אופן המון תודה על התייחסותך ועל העזרה,
מקווה לעדכן בקרוב לגביי הרכישה...

raanan
04-01-14, 14:43
אבדוק גם לגביי טויוטה לאנד קרוזר, ואתה צודק שאתה לא מתקרב למגרשים האלה......
בכל אופן המון תודה על התייחסותך ועל העזרה,
מקווה לעדכן בקרוב לגביי הרכישה...
שווה לך לפתוח שרשור בפורום רלוונטי (מיצובושי, טויוטה) להגעה לאחד מהחברים להתרשמות (כולל נסיעה קצרה) מהקינג והלנדקרוזר.
אני מניח שבקשה כזאת תענה בחיוב. ההתרשמות שלך רצוי שתהיה ממוקדת בנוחות, תפעול בכביש.
לגביי השטח ההבדלים לא גדולים (יש יתרון ללאנדקרוזר, אבל לדרישות שלך זה לא רלוונטי).

בהצלחה
רענן

ishc
04-01-14, 18:05
לא יודע על איזה שנתון של גראנד אתה מדבר אבל לאחרונה יצא לי לטייל עם גראנד 2011 או 2012 (לא בטוח). הרכב לא פרייאר בכלל, הבעלים שלו מטייל עם קבוצה של חבר'ה שנוסעים ברכבים משופרים. בטיול הספציפי שאני הייתי בו ירדנו גם את ציר המצלעות שהעבירות בו היא לא פשוטה כלל.
הרכב נוסע נהדר ושהוא מוגבה קלות וממוגן מלא הוא לא פריאר בכלל בזכות מערכת בקרת המשיכה. עקב אכילב שלו ובכלל של רוה הרכבים המודרנים הוא מידת צמיגים בחתך נמוך שמחייבת במקרה הטוב צמיג AT עדין יחסית. אותו בעלים של גראנד שירוקי גומר צמיג כל טיול (כולל אותו טיול) ובניגוד לרכבי השטח הישנים בהם אפשר לשנות מידת צמיגים ברכב הזה זה לא אפשרי בגלל שהכל מפוקח מחשב.
אם מטרת הרכב היא טיולים קצרים בשדות ושבילים מסביב לבית ושימוש יום יומי הגראנד או כל SUV מודרני יהיה בחירה מצוינת אבל אפ אתה רוצה קצת מעבר אולי הרעיון של רענן להפריד הוא משהו ששווה לשקול.
לגב מגרשים, סוחרי רכב תמיד נראים לי טיפוסים מפוקפקים, אני הייתי מעדיף לרכוש מאדם פרטי (וזו בעיקר תחושה אישית שלא מבוססת על כלום).

Roy B
05-01-14, 11:01
הי חברה.
יש לי עוד 2 שאלות.

1. מה דעתכם על פורד אדג' 4X4 ?
2. האם ( וסליחה מראש על הבורות.... ) יש חיה כזאת גראנד שירוקי שהוא לא 4X4 ?

אשמח לתגובתכם המקצועית,

תודה,
רועי.

eysham
05-01-14, 11:09
הי חברה.
יש לי עוד 2 שאלות.

1. מה דעתכם על פורד אדג' 4X4 ?
2. האם ( וסליחה מראש על הבורות.... ) יש חיה כזאת גראנד שירוקי שהוא לא 4X4 ?

אשמח לתגובתכם המקצועית,

תודה,
רועי.

בקצרה:
1. לא
2. כן

Roy B
07-01-14, 08:09
לא יודע על איזה שנתון של גראנד אתה מדבר אבל לאחרונה יצא לי לטייל עם גראנד 2011 או 2012 (לא בטוח). הרכב לא פרייאר בכלל, הבעלים שלו מטייל עם קבוצה של חבר'ה שנוסעים ברכבים משופרים. בטיול הספציפי שאני הייתי בו ירדנו גם את ציר המצלעות שהעבירות בו היא לא פשוטה כלל.
הרכב נוסע נהדר ושהוא מוגבה קלות וממוגן מלא הוא לא פריאר בכלל בזכות מערכת בקרת המשיכה. עקב אכילב שלו ובכלל של רוה הרכבים המודרנים הוא מידת צמיגים בחתך נמוך שמחייבת במקרה הטוב צמיג AT עדין יחסית. אותו בעלים של גראנד שירוקי גומר צמיג כל טיול (כולל אותו טיול) ובניגוד לרכבי השטח הישנים בהם אפשר לשנות מידת צמיגים ברכב הזה זה לא אפשרי בגלל שהכל מפוקח מחשב.
אם מטרת הרכב היא טיולים קצרים בשדות ושבילים מסביב לבית ושימוש יום יומי הגראנד או כל SUV מודרני יהיה בחירה מצוינת אבל אפ אתה רוצה קצת מעבר אולי הרעיון של רענן להפריד הוא משהו ששווה לשקול.
לגב מגרשים, סוחרי רכב תמיד נראים לי טיפוסים מפוקפקים, אני הייתי מעדיף לרכוש מאדם פרטי (וזו בעיקר תחושה אישית שלא מבוססת על כלום).

בוקר טוב.
אני עומד לפני רכישת גראנד שירוקי מודל 2010 דגם לימיטד, הרכב נראה שמור ויפה עם 79,000 ק"מ.
יש לי שלוש שאלות רלוונטיות ואשמח לעזרתכם הכנה:
1. ברשיון כתוב בעלים 00 , מה זה אומר ? הרכב רשום על חברת ליסקאר ומי שנהג ברכב זה אדם פרטי שעבורו רכשו את הרכב ולפני מספר ימים הוא החזיר אותו ורכש רכב חדש, נעשתה בדיקה לרכב והכל באמת תקין ונראה טוב, גם החברה שבה הייתי עושה רושם טוב.

2. שאלתי השנייה היא , מחירון הרכב הוא 143,000 ש"ח, הם מוכנים לתת לי את הרכב ב- 137,000 ש"ח ולא פחות....בטענה שהרכב מאד מבוקש......
האם זה נכון? מפני שאין לי מושג ולא בא לי לצאת פראייר.....אני רואה רכבים דומים ביד 2 ב - 120,0000 ש"ח....אבל בחברה הזאת לוקחים ממני את השברולט קרוז שלי בטרייד אין ( רכב שאני מנסה למכור כבר למעלה מחצי שנה..... ) ולכן אני מעדיף לרכוש דרכם....

3. בהמשך לשאלה 2......האם כשארצה למכור את הרכב יהיה לי קל למכור אותו ובמחיר טוב, או שאני הולך להפסיד את המכנסיים?

אשמח לקבל תגובתכם, אני עומד לבצע את הרכישה היום......

תודה ויום טוב,
רועי.

Saar
07-01-14, 09:19
משום מה קשה לי לחשוב על רכב עם מנוע בנזין מגודל, ומליסינג כרכב עם ביקוש גבוה. מצד שני, אני לא חיפשתי רכב כזה אף פעם ולא יודע האם קל או קשה למצוא אותם.
שים לב שישנם תת דגמים רבים וההפרשים במחיר וביכולות של הרכב יכולים להיות מאוד משמעותיים.

באופן כללי, אם ביד 2 המחירים הם סביב ה 120, כנראה שהמחיר המבוקש בד"כ הוא... סביב ה 120.

כמה נותנים לך על הקרוז? אולי עדיף להוריד את המחיר של הקרוז ולהפטר ממנה באופן פרטי ולא להיות כבול לטרייד אין?

לגבי שאלה 3 - אומרים שהנבואה ניתנה ל... (מצד שני, סביר שלא תרוויח על זה. אוטו כזה לא קונים כהשקעה)

eysham
07-01-14, 09:24
רועי,

00 אומר שאין בעלים קודמים - כלומר ליסקאר (או מי שרשום ברישיון) הוא היד הראשונה - ואתה תהיה יד שניה. (אחרי העברת בעלות ייכתב ברישיון - בעלים 01)
לגבי המחיר, קטונתי... אבל מצב השוק היום הוא לטובת הקונים ואפשר לנצל את זה לטובתך.

כשאתה אומר רכבים דומים ביד2, האם הם בדיוק אותו הרכב? אותו מנוע? אותה רמת גימור לימיטד? אם כן אז למה לקנות ביוקר??, ועוד רכב שיצויין לו ברישיון שהוא במקור ליסינג, ויהיה לך קשה לשכנע את הקונה העתידי שהוא "רק היה אצל אדם פרטי וכו'..."
אם תוריד את מחיר הקרוז ב-17000 ש"ח עדיין לא תצליח למכור?

ומעל הכל, אם חשוב לך שיהיה לו הילוך כח LOW, תוודא שהוא קיים. ל-3.7 אין. ל-4.7 בד"כ יש.

איל

Roy B
07-01-14, 09:47
רועי,

00 אומר שאין בעלים קודמים - כלומר ליסקאר (או מי שרשום ברישיון) הוא היד הראשונה - ואתה תהיה יד שניה. (אחרי העברת בעלות ייכתב ברישיון - בעלים 01)
לגבי המחיר, קטונתי... אבל מצב השוק היום הוא לטובת הקונים ואפשר לנצל את זה לטובתך.

כשאתה אומר רכבים דומים ביד2, האם הם בדיוק אותו הרכב? אותו מנוע? אותה רמת גימור לימיטד? אם כן אז למה לקנות ביוקר??, ועוד רכב שיצויין לו ברישיון שהוא במקור ליסינג, ויהיה לך קשה לשכנע את הקונה העתידי שהוא "רק היה אצל אדם פרטי וכו'..."
אם תוריד את מחיר הקרוז ב-17000 ש"ח עדיין לא תצליח למכור?

ומעל הכל, אם חשוב לך שיהיה לו הילוך כח LOW, תוודא שהוא קיים. ל-3.7 אין. ל-4.7 בד"כ יש.

איל

תודה על התשובות.

האם ברישיון יצוין שיד ראשונה היתה ליסינג? חשבתי שיהיה רשום בעלים 01 וזהו..... מפני שאם זה ככה אני חושב שאני צריך להוריד להם מהמחירון את ה % 15 שמורידים על רכב שהיה בליסינג ?! לגביי הקרוז , הנושא כאוב......מיד 2 לא מתקשרים בכלל ואני מוכן למכור את הרכב ב - 55,000 ש"ח כשהמחירון 79,000 ש"ח.....אם זאת אף אחד לא מתקשר והשוק מוצף.....מליסקאר קיבלתי הצעה של 48,000 ש"ח שהיא הכי אטרקטיבית עד היום.....( אבסורד...אבל זה המצב ), בגלל זה אני חושש " להיתקע " גם עם הגראנד שירוקי ולא להצליח למכור בעתיד.....אני לא קונה את הרכב להשקעה , אלא להנאה....אבל אם לא אצליח לעמוד בתשלומים והאחזקה אצטרך למכור ואז אני לא רוצה לרכוש ב - 137,000 ולמכור ב - 100,000 אחרי שנה.......
אני בדילמה מפני שאולי אני צריך להוריד את ליסקאר עוד במחיר ובמידה ולא אצליח לא בא לי לפספס את הרכב מפני שהנתונים שלו טובים.
דרך אגב הסיבה שאני לא רוכש את הרכב הדומה ביד 2 ב - 120,000 זה מפני שהוא יד שלישית ואני אהיה רביעית ומפני שיש לי בעיה למכור את הקרוז אני צריך לעשות טרייד אין ולא יכול לרכוש מאדם פרטי......

raanan
07-01-14, 10:10
דבר חשוב - תבדוק האם הרכב ייבוא אישי או נרכש ממכשירי תנועה.

לגבי המחיר, שכנה שלי מכרה גראנד (פרטי, נרכש מהיבואן, בעלים קודמים 00) והורידה ממש את ..... במכירה
(למיטב זכרוני מכרה ב 100 אלף ש"ח - הייתה גם לחוצה לכסף).

רענן

Roy B
07-01-14, 12:11
דבר חשוב - תבדוק האם הרכב ייבוא אישי או נרכש ממכשירי תנועה.

לגבי המחיר, שכנה שלי מכרה גראנד (פרטי, נרכש מהיבואן, בעלים קודמים 00) והורידה ממש את ..... במכירה
(למיטב זכרוני מכרה ב 100 אלף ש"ח - הייתה גם לחוצה לכסף).

רענן

תודה רענן.
איזה מודל היה הרכב של שכנה שלך?
הרכב שאני מתעניין בו נרכש ממכשירי תנועה, אבל אם כבר העלת את הנושא מדוע לא לרכוש רכב שהוא מיבוא אישי?
מה דעתך על רכישת רכב שהוא יד שלישית? כדאי?

תודה,,
רועי.

raanan
07-01-14, 12:46
תודה רענן.
איזה מודל היה הרכב של שכנה שלך?
הרכב שאני מתעניין בו נרכש ממכשירי תנועה, אבל אם כבר העלת את הנושא מדוע לא לרכוש רכב שהוא מיבוא אישי?
מה דעתך על רכישת רכב שהוא יד שלישית? כדאי?

תודה,,
רועי.
2012 או 2011 , לארדו דיזל כמדומני.
בייבוא אישי אתה לא יודע כמה ידיים היו בחו"ל . בנוסף האנשים מפרסמים שהרכב נסע X בקמ' אבל בפועל רבים מהם זה X מיילים
(שזה 60% יותר) .
רכב במחיר ושנתון כזה, אני לא הייתי קונה מסוכנות טרייד-אין/מגרש. אלא רק מיד ראשונה פרטית ! (אבל זה אני והסטנדרטים שלי)

רענן

grand
07-01-14, 14:27
לרדו דיזל דור חדש 2011-12 ב 100K - רענן אתה בטוח????? אולי לרדו בנזין 2010 אם כן המחיר סביר.

לשואל...
תן למוכר להתבשל קצת על אש קטנה, הם חיים על לקוחות כמוך שמוכנים לשלם קרוב למחירון, ישנם גם פרטיים שמנסים בעקשנות לקבל מחירון או מחירון - 10% במשך חודשים רבים ללא הצלחה, לרכב הזה ספציפית בינתיים אין שוק (בלשון עדינה...) אינו מתאים לכל אחד בגלל תצרוכת דלק גבוהה , בלי שום קשר שזה רכב מצוין, מהנה, נוח וכל השאר....

דניאל מאירי
07-01-14, 14:40
היי רועי.
אם אתה מכיר מעט את עולם הרכב מיד שניה בישראל, אתה צריך לדעת שכמעט כל רכב שיירכש באזור ה-130 אלף ₪, יימכר כעבור שנה באזור ה-100 אלף (תלוי בכמה תהיה לחוץ למכור) עובדה זו תתחזק כאשר ברישיון הרכב יופיע בבעלות המקורית "החכרה/השכרה".
כך שאם אין בכוונתך להחזיקו 3-4 שנים, חבל על הזמן, או שתשלים עם המספרים.....
דניאל

raanan
07-01-14, 14:55
לרדו דיזל דור חדש 2011-12 ב 100K - רענן אתה בטוח????? אולי לרדו בנזין 2010 אם כן המחיר סביר.
לא טועה .
ראיתי אותו מהיום הראשון שנקנה, כול יום (בית ממול), יום יום במשך שנה (אפילו "זכיתי" בלהחליף לה גלגל ....).
אני מניח שאם הייתה פחות לחוצה למכור, המכירה הייתה במחיר גבוה יותר.

רענן

Roy B
07-01-14, 15:29
תודה לכם על התשובות שבהחלט תורמות לי להחליט.
אז נראה לי שאלה המסקנות:
1. רכב פרטי ולא מליסינג.
2. לא לרכוש בלחץ.....למצוא מישהו שקצת יותר לחוץ למכור.
3. אני די ממוקד על הרכב.....זה יהיה גרנד שירוקי 2010 , שחור או לבן, לימיטד או לרדו ( דרך אגב אין לי מושג מה ההבדל בינם ואשמח לדעת ),
4. אני עדין מתלבט לגביי הידיים שהרכב עבר....יש לי כרגע על הפרק גראנד 2010, יד שלישית, פרטי , אבל עם 50,000 ק"מ שזה נתון פתיחה טוב להמשך....דרך אגב , האם במכוני בדיקה ניתן לראות אם שיחקו בקילומטרז' ?

*** ולסיום....לבדוק מול רענן , האם יש לו שכנות נוספות שרוצות למכור גראנד שירוקי : ))

מודה לכם,
רועי.

IlanHadar
07-01-14, 15:59
רועי,

לאחד שהולך לקנות גרנד ואולי ירצה לטייל בשטח יכולת ליפול חזק מחוסר ידע בדגמים:
לרדו - רמת אבזור נמוכה, גיפון מגודל ללא הילוך נמוך, לא ממש מתאים לשטח.
לימיטד - רמת אבזור גבוהה, יש לשים לב שיש הילוך נמוך, לא תמיד יש.

דווקא יש לפעמים רכבים טובים מליסינג.

Roy B
07-01-14, 18:12
רועי,

לאחד שהולך לקנות גרנד ואולי ירצה לטייל בשטח יכולת ליפול חזק מחוסר ידע בדגמים:
לרדו - רמת אבזור נמוכה, גיפון מגודל ללא הילוך נמוך, לא ממש מתאים לשטח.
לימיטד - רמת אבזור גבוהה, יש לשים לב שיש הילוך נמוך, לא תמיד יש.

דווקא יש לפעמים רכבים טובים מליסינג.

תודה רבה.

ראיתי לרדו עם SUNROOF וריפודי עור, לא מיבוא אישי...נרכשה במכשירי תנועה בארץ', אני יודע שהרכב לא ממוגן (אין לי מושג מה זה אומר ).

תוכל לומר לי בבקשה מה זה מיגון לרכב שטח ומה זה הילוך נמוך? האם יש הילוך נמוך רק ברכב עם מנוע 4700 כפי שכתב אייל?
איך רואים אם יש הילוך נמוך או לא ? זה מופיע ברישיון או שרואים בפועל בתוך הרכב?
סליחה על הבורות( אני רק לומד את הנושא עכשיו, משבר גיל הארבעים רשמו פה כבר לפניי.... :) אשמח לתשובתכם.
תודה, רועי.

grand
07-01-14, 18:28
בקצרה...

1. אתה לא נוגע לא בלרדו ולא במנוע 3.7L
2. מוודא שיש לרכב LOW, ידית קטנה כסופה בצורת T מימין לידית ההילוכים.
3. השנה פחות רלוונטית, מה שכן זה מס' הקילומטרים והטיפולים שהרכב עבר.
4. כל הדגמים נמכרים פחות או יותר באותו מחיר, אם בא לך "להתפרע" לך על דגם ההמי עם מנוע 5.7, אל תיבהל מגודל המנוע, הוא לא שותה יותר ממנוע ה 3.7 או ה 4.7, ישנו אחד בלוח יד2 מודל 2008 בצבע שחור של בחור בשם "שון", בזמנו זממתי על הרכב אך הבחור לא היה מספיק בשל לסגור עיסקה, אולי היום כן.... נראה שהרכב שלו מטופל היטב אם תצליח לעגל את הסכום, אולי זה שווה בדיקה.

IlanHadar
07-01-14, 18:41
רועי, מהשאלות שלך אני מבין שלא ממש היית בשטח.

ברשותך בוא נחזור אחורה, אתה הולך לקנות רכב גדול, כבד, שתיין ויקר לרכישה ואחזקה, אתה בטוח שתחביב ה 4X4 מתאים לך ומשפחתך? אם כן אנחנו כאן לעזור לך.

אבל בוא נענה קודם על רשימה קצרה:
1. אתה אוהב לטייל בארץ, אתם עושים את זה?
2. אתה/אתם בנויים לשבת שעות ברכב כדי לראות מקומות מדהימים?
3. אתם בנויים להיות ברכב שעות כדי לשתות קפה עם החברים בקצה העולם, אני ממליץ.
4. תקלות ברכב, לפעמים רציניות, במקום ללא קליטה סלולרית, לא מלחיצים אתכם?
5. אתם מסתדרים עם אבק, יש לך בארון בגדים לטיולים, לא לקניון?
6. אתה תקבל באהבה שאחרי סופש של טיול צריך לפעמים להיכנס למוסך?
7. עליה קשה במדבר עושה לך את זה?
8. ההשקעה על הרכב לעולם לא נגמרת, תסתדר עם זה?
9. דלק בטיול לדרום עולה 1,000 שח.

בטוח שהחברים כאן יכולים להוסיף, אם ענית כן אז נתקדם :-)

Roy B
07-01-14, 19:21
רועי, מהשאלות שלך אני מבין שלא ממש היית בשטח.

ברשותך בוא נחזור אחורה, אתה הולך לקנות רכב גדול, כבד, שתיין ויקר לרכישה ואחזקה, אתה בטוח שתחביב ה 4X4 מתאים לך ומשפחתך? אם כן אנחנו כאן לעזור לך.

אבל בוא נענה קודם על רשימה קצרה:
1. אתה אוהב לטייל בארץ, אתם עושים את זה?
2. אתה/אתם בנויים לשבת שעות ברכב כדי לראות מקומות מדהימים?
3. אתם בנויים להיות ברכב שעות כדי לשתות קפה עם החברים בקצה העולם, אני ממליץ.
4. תקלות ברכב, לפעמים רציניות, במקום ללא קליטה סלולרית, לא מלחיצים אתכם?
5. אתם מסתדרים עם אבק, יש לך בארון בגדים לטיולים, לא לקניון?
6. אתה תקבל באהבה שאחרי סופש של טיול צריך לפעמים להיכנס למוסך?
7. עליה קשה במדבר עושה לך את זה?
8. ההשקעה על הרכב לעולם לא נגמרת, תסתדר עם זה?
9. דלק בטיול לדרום עולה 1,000 שח.

בטוח שהחברים כאן יכולים להוסיף, אם ענית כן אז נתקדם :-)

קודם כל תודה..
אז על רוב השאלות עניתי בחיוב, שאלה 4 אכן מלחיצה.....אבל גם אז אני מניח שכל המטיילים בשטח ישמחו להושיט יד ולעזור ( לפחות רובם ) ואני אופטימי באופי אז זה בסדר, אבל.......... בפוסט הראשון שהעליתי כתבתי שאנחנו רוצים לטייל בשבתות, טיולי משפחות , קצת בוץ, הרבה נופים, שבילים (ערכת קפה וכו'...) שאם רכב פרטי לא ניכנס וכאלה, אנחנו לא מחפשים טיולים של שלושה ימים במדבר וכו'.....( בכל זאת יש לי תינוקת בת 9 חודשים.... )אנחנו מאד אוהבים לטייל בארץ וברגע שיגיע הג'יפ ( שכולנו מחכים לו בהתרגשות..... ) נתחיל לצאת לטיולים ( יש לי גם חבר שעובד בקק"ל ואנחנו מאד רוצים לטייל ביחד ), אשמח שתעשה לי קצת סדר בדברים, מקודם הייתי די בטוח שלרדו מספיק טוב בשבילי, אח"כ אמרתי לימיטד יהיה אחלה, אבל אז מישהו כתב לא לגעת במנוע 3,700 וניפץ לי ( כמעט ) את פנטזיה.....
מה עושים?

IlanHadar
07-01-14, 19:36
טוב,שכנעת את עצמך, אבל אני לא רואה אתכם מטיילים עם תינוקת בת 9 חודשים, זה גם לא רצוי.

אין בארץ לימיטד עם מנוע 3.7. תעשה לעצמך טובה, קרא את השרשורים שלי, של רמי ורענן (ואחרים בפורום WK) תלמד הרבה, אתה לוחץ על השם שלנו ורואה שרשורים.

גיפ ממוגן זה מיגון גחון להגנת מכלולים, בגרנד חובה. תקרא על הגבהה, צמיגים, מערכות הנעה... ותחזור אלינו.

Saar
07-01-14, 19:50
ממליצים לא לטלטל תינוקות בטיולים לפני גיל שנה.
מן הסתם זה תלוי מאוד בסוג הטיול ובסוג ההורה...
(הבן שלי עלה את משל"ט 21 בויטרה בגיל 10 חודשים. למיטב ידיעתנו, ללא נזקים כתוצאה מזה :) )
שניהם טיילו איתי באופן קבוע מגיל שנה +- (ותיקי הפורום אולי זוכרים את הויטרה הלבנה עם התאומים :) )

בכל מקרה, תקרא את השרשורים שהמליצו לך.

Roy B
07-01-14, 20:03
טוב,שכנעת את עצמך, אבל אני לא רואה אתכם מטיילים עם תינוקת בת 9 חודשים, זה גם לא רצוי.

אין בארץ לימיטד עם מנוע 3.7. תעשה לעצמך טובה, קרא את השרשורים שלי, של רמי ורענן (ואחרים בפורום WK) תלמד הרבה, אתה לוחץ על השם שלנו ורואה שרשורים.

גיפ ממוגן זה מיגון גחון להגנת מכלולים, בגרנד חובה. תקרא על הגבהה, צמיגים, מערכות הנעה... ותחזור אלינו.

אקרא באמת את השרשורים ואלמד את הנושא.

אני מחזיק בידי רישיון של רכב שאני מתלבט לגביי רכישתו - לימיטד , מנוע 3,700http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=75074&uid=24285&d=1389117455

IlanHadar
07-01-14, 20:05
סער, ניסחת נכון, בן 10 חודשים במשל"ט זה טוב, מדביק בחיידק.

רועי - תעשה חיפוש - תינוקות וטיולי ג'יפים, הנושא נטחן, לגבי הגיל תקרא ותחליט.

בדרך כלל בדברים האלה קובעת האמא :-)

IlanHadar
07-01-14, 20:14
אקרא באמת את השרשורים ואלמד את הנושא.

אני מחזיק בידי רישיון של רכב שאני מתלבט לגביי רכישתו - לימיטד , מנוע 3,700http://www.jeepolog.com/forums/asset.php?fid=75074&uid=24285&d=1389117455

כבוד - למדתי משהו חדש, יש גם 2X4 שהגיע לארץ.

לא אמרתי שאין, אמרתי שאין בארץ. בארה"ב ניתן לשדך כל מנוע, מערכת הנעה ורמת גימור.

תבדוק שיש הילוך נמוך, אז זה ממש חיה נדירה, גם לארה"ב.

Roy B
07-01-14, 21:27
סער, ניסחת נכון, בן 10 חודשים במשל"ט זה טוב, מדביק בחיידק.

רועי - תעשה חיפוש - תינוקות וטיולי ג'יפים, הנושא נטחן, לגבי הגיל תקרא ותחליט.

בדרך כלל בדברים האלה קובעת האמא :-)

תודה, באמת אבדוק את זה, יכול להיות שלטיולים הראשונים אצא רק עם הבנים...
אשתי והקטנה הישארו בבית ,ככה אני גם לא אעשה פדיחות ליד האישה :)

Roy B
14-01-14, 07:47
בוקר טוב.

אז הגעתי לישורת האחרונה ואני רוצה לשאול את דעתכם:

גרנד שירוקי 2009 , לימיטד ( עם כל התוספות ), מנוע 4700 , יד ראשונה, פרטי , 80,000 ק"מ , מחיר מבוקש לפני מו"מ 135,000 ש"ח.

או

גרנד שירוקי 2010 , לארדו, מנוע 3600 , יד ראשונה, פרטי , 90,000 ק"מ , מחיר מבוקש לפני מו"מ 126,000 ש"ח.

אשמח לשמוע דעתכם,
תודה ויום טוב,
רועי.

eysham
14-01-14, 08:11
ברור שה-2009

ולדעתי ה-2010 הוא 3700... וללא LOW.

IlanHadar
14-01-14, 09:58
רועי, אני מקווה שקראת מה אמרנו לך.

אם אתה תרצה לטייל בשטח תבדוק שיש ידית בצורת T מצד ימין ואחורה של ידית ההילוכים, ידית שילוב הילוך LOW.

גם ב 4.7 לא בטוח שיש.

klam
14-01-14, 10:33
+1
ה 2009, בתנאי שיש לו LOW.

Roy B
14-01-14, 16:37
תודה לכולכם על התשובות.

1. אם רשום ברשיון מנוע 4700L מה זה אומר ( שרשום L ליד המנוע ) ?

2. האם בכל מקרה כדאי ללכת על לימיטד 4700 ולא לגעת בלרדו 3700 ?

3. האם יש הבדל משמעותי בצריכת הדלק בין ה 3700 ל 4700 ?

IlanHadar
14-01-14, 16:43
רועי, אני מוצא את זה קשה לענות לך שאתה לא קורא/מתייחס למה שכותבים לך.

ראית התשובות למעלה? שיהיה בהצלחה.
אילן

Roy B
14-01-14, 16:52
אני מצטער......אני קורא הכל ובתשומת לב , אני פשוט מבולבל מהתשובות
והייתי שמח שמישהו יעשה לי סדר....
אני מחר הולך להוציא כ - 120-140 אלף ש"ח וזו החלטה לא פשוטה....

נכון לעכשיו אני מתחבר יותר ללימיטד ופחות ללרדו
שאלתי מקודם אם מישהו יודע מה זה אומר כשכתוב ברישיון מנוע 4700 ולידו האות L באנגלית?

האם יש הבדלת משמעותי בצריכת הדלק בין 2 המנועים?

לגביי ידית LOW , אני לא מתכוון לרדת לאזורים כמו משל"ט 21 ( ראיתי ביוטיוב וסוף סוף הבנתי על מה אתם מדברים - אכן מרשים ! )

יותר טיולים של קק"ל , וטיולי שטח עדינים...

boazgutman
14-01-14, 17:08
אני לא רוצה להידחף אחרי כל הטיפים הנהדרים שנתנו לך אבל חייבים לתת לך תשובה לגבי הLOW!!!!!.... מה שרשום 4.7L זה לא ה LOW שכל כך חשוב שיהיה באוטו. תבדוק עם יש ידית או אין, עד כמה שאני יודע הילוך LOW לא מופיע ברישיון אם יש או אין.... צריך לבדוק באוטו... ולשאול לא מספיק.... כמו שאמרו לך פה חכמים ומנוסים ממני.... תחפש את הידית הקטנה לייד ידית ההילוכים ... ואז תבדוק 100 פעם שזאת באמת הידית שאתה צריך לראות... ורק אז תשאל את מי שאתה קונה ממנו שזה מה שאתה חושב שזה.... אחרת חבל באמת על הכסף שאתה משקיע ברכב ללא LOW ....
עזוב משל"ט 21. צריך הילוך LOW לטיולים... תלמד בהמשך את היתרונות המדהימים של ההילוך הזה...
4.7L זה קשור לנפח המנוע ולא להילוכים...
אולי תביא אתך מישהו שקצת מבין באוטו לבדוק את האוטו לפני שאתה רוכש.... זה יעזור לך מאוד...
ובהצלחה....

IlanHadar
14-01-14, 18:00
אני אוסיף על מה שכתב קודמי.

אתה רוצה שבילי קק"ל, יעני שבילים לרכב פרטי, אז עשה טובה לעצמך רד מהגרנד.

הדגמים ללא הילוך נמוך - חוץ מהשופוני, הם מיועדים לארצות בהם יורד שלג בכמות וככה אפשר להביא הילדים מבית הספר בכל מזג אוויר, ממש לא מיועדים לשטח.

אתה לא הולך לטייל, לא צריך הילוך נמוך אז לך תקנה ג'יפון מוצלח, יש סנטה פה, אאוטלנדר, קשקשי וכו', גם יהיו אמינים יותר, גם חלקם יתנו לך שופוני וגם יחסכו לך הרבה דלק (בתנאי שתקנה דגמים נכונים)

אני לא סתם שאלתי אותך את השאלות בעמוד הקודם למעלה, אתה רוצה לטייל או לא? כתבת שלא רוצה - תחשוב שנית על כל העניין.

Roy B
14-01-14, 20:13
תודה רבה על כל התשובות.
התשובות האחרונות באמת כיוונו אותי למה שחיפשתי.

מודה על זמנכם,
רועי.

Roy B
16-01-14, 08:06
חזרתי לרגע......

אתמול הלכתי לראות את הגרנד לימיטד 4700 מודל 2009 , בדקתי כמו שצריך ואכן יש הילוך LOW ( ידית כסופה בצורת T )
הבעיה שלי היא אחרת.....מסתבר שהרכב יד ראשונה, אבל......מיבוא אישי.

עכשיו השאלות:
1. האם כדאי לרכוש רכב שהוא מיבוא אישי?
2. אם למישהו כאן יש רכב מיבוא אישי או שהיה לו רכב כזה, יש בעיה לבטח רכב מיבוא אישי?
3. שאלה לגביי הסבה לגז ... האם כדאי להסב ג'יפ כזה או אחר לגז? יש למישהו דעה בעניין ?

תודה,
רועי.

ד ו ר ו ן
16-01-14, 08:18
תבדוק שזה דגם רכב שהגיע גם במקביל לארץ, בשביל תאימות חלקים.
חבר אכל קש בכמויות רציניות מגרנד מתת-דגם שלו יובא לארץ בצורה סדירה, שהשבית אותו לחודשים עם תקלת גיר שהצריכה החלפה, וייבוא של גיר שאין כאן.
הגיר שהגיע היה פגום, ושוב היה צריך לחכות לייבוא נוסף..

IlanHadar
16-01-14, 08:53
עכשיו השאלות:
1. האם כדאי לרכוש רכב שהוא מיבוא אישי?
2. אם למישהו כאן יש רכב מיבוא אישי או שהיה לו רכב כזה, יש בעיה לבטח רכב מיבוא אישי?
3. שאלה לגביי הסבה לגז ... האם כדאי להסב ג'יפ כזה או אחר לגז? יש למישהו דעה בעניין ?

1. אין שום בעיה לרכוש רכב מיבוא אישי, שלי כזה, דגם ה 4.7 זהה לדגם שהיבואן הביא, דווקא מנוע ההמי לא הובא לארץ ע"י היבואן.
2. לגבי ביטוח - כמה אפשרויות, תמשיך לבטח היכן שהמוכר ביטח, או תשיג קוד דגם מהיכן שהמוכר ביטח ותבדוק בסוכנות שלך אם קיים, אפשרות פחות מועדפת ישלחו אותך למעונב (לוי) לקבל הערכת שמאי לצורך ביטוח, עולה 600 ש"ח.
3. לגבי גז כבר עניתי לך בהתחלת השרשור, המנועים של ג'יפ לא חיים טוב עם גז, תחסוך במשך 40-50 אלפי ק"מ ותצטרך מנוע חדש.

שוב - דגם ה 4.7 לימיטד, ביבוא אישי, זהה לדגם שנמכר בארץ ע"י היבואן, אין שום בעיה של חלקים, אבל לא הייתי קונה שום חלק מהיבואן אם אפשרי :rolleyes:

Roy B
16-01-14, 09:13
1. אין שום בעיה לרכוש רכב מיבוא אישי, שלי כזה, דגם ה 4.7 זהה לדגם שהיבואן הביא, דווקא מנוע ההמי לא הובא לארץ ע"י היבואן.
2. לגבי ביטוח - כמה אפשרויות, תמשיך לבטח היכן שהמוכר ביטח, או תשיג קוד דגם מהיכן שהמוכר ביטח ותבדוק בסוכנות שלך אם קיים, אפשרות פחות מועדפת ישלחו אותך למעונב (לוי) לקבל הערכת שמאי לצורך ביטוח, עולה 600 ש"ח.
3. לגבי גז כבר עניתי לך בהתחלת השרשור, המנועים של ג'יפ לא חיים טוב עם גז, תחסוך במשך 40-50 אלפי ק"מ ותצטרך מנוע חדש.

שוב - דגם ה 4.7 לימיטד, ביבוא אישי, זהה לדגם שנמכר בארץ ע"י היבואן, אין שום בעיה של חלקים, אבל לא הייתי קונה שום חלק מהיבואן אם אפשרי :rolleyes:

שוב - דגם ה 4.7 לימיטד, ביבוא אישי, זהה לדגם שנמכר בארץ ע"י היבואן ------------------- איך , בכל זאת , אני בודק שאכן הדגם זהה לזה שנמכר בארץ?

אין שום בעיה לרכוש רכב מיבוא אישי, שלי כזה --------------------האם נתקלת בבעיות למכור רכב שהגיע ביבוא אישי ? האם זה נכון שכל 3 שנים צריך לעשות שמאות לרכב ? האם גם אתה נוהג על מנוע 4.7 או נהגת בעבר.....ואם כן עד כמה זה נורא מבחינת צריכת הדלק? האם יש הבדל משמעותי בין מנוע 3700 ל 4700 מבחינת צריכת הדלק?( אני נוהג רוב הזמן בתוך העיר ולא הרבה, משהו כמו 30-40 ק"מ ביום ממוצע ובסופ"ש כ - 200 - 300 ק"מ.)

תודה על התשובות שלכם, זה באמת עוזר :)

IlanHadar
16-01-14, 09:27
אומרים לך שהדגם זהה, אז הוא זהה. היבואן הביא את כל הוורציות של ה 4.7 מבחינת גימור ומערכות הנעה. אם זה היה ה 5.7 אז התשובה הייתה שונה.

לא מכרתי את הרכב ואני לא מתכנן למכור אותו בשנים הקרובות.

לגבי שמאות רכב כל 3 שנים, לא מכיר ונראה לי מידע לא נכון.

אני נוהג על 4.7 וצריכת הדלק על הפנים 1:5 בממוצע. אין הבדל מהותי בצריכת הדלק עם מנוע ה 3.7, המנוע קצת חלש על הרכב.

-->