PDA

צפייה בגרסה מלאה : הזמנת חלקי חילוף באינטרנט - סיפור, מסקנות ולקחים, מיסים וכו'

skhaikin
23-06-05, 23:55
שלום,

אני מאמין שהנושא מעניין כאן רבים, אז הנה - ככה הזמנתי וקיבלתי סעפת פליטה - דרך אינטרנט.

בעבר הבאתי כבר נעילות "במזוודה", אחרי שהזמנתי אותם באתר tellico4x4 - זו כמובן השיטה ה"קלאסית" לחלקים קטני מימדים שניתן לסחוב אותן איתנו במטוס... אבל אמרתי לעצמי - מה קורה עם חלקים גדולים יותר, או מה קורה אם אני לא מתכוון להיות בארה"ב בחצי שנה הקרובה ?

כמה משלמים על הובלה ? מה זמן הובלה ? כמה משלמים מכס ומע"מ אם עושים הכל "רסמי" ולא מנסים לתחמן את המעכת ? האם זה עדיין כדאי ? ניסיתי לברר כל זה בכל מיני פורומים, אבל אף פעם לא קיבלתי תשובות קונקרטיות - אז אמרתי בוא נהיה שפן ניסיון, ויהיה אשר יהיה.

סעפת הפליטה בסופה שלי הולכת להיגמר, אז הזמנתי סעפת ואטם חדשים דרך e-Bay. ישנם מספר סוגים בעלות מ 50 עד 130 דולר (כלל אטם), שכמובן היקר יותר מתימר להיות הטוב ביותר. הזמנתי את היקר ביותר, השתכנעתי ששווה את ההבדל. לגבי הובלה : FEDEX רצו 300$ (!!!) - כמובן שלא כדאי. הלכתי על USPS ב - 80$ (חבילה במשקל 20LBS). סה"כ עלה לי 214$ כולל הובלה לפני מיסים... אחרי חודש (אומנם הובטח שבועיים) - קיבלתי הזמנה להגיע לסניף דואר מרכזי לשחרר את החבילה מהמכס ונדרשתי להביא "הוכחת עלות". התקשרתי שאלתי מה זאת "הוכחת עלות", אם רכשתי באינטרנט. תשובה הייתה - דף מחיר מהאינטרנט, לא צריך חשבונית (לא קיבלתי אותה בכלל אגב). נו טוב, הדפסתי מה -Ebay כמה עולה סעפת פליטה , הבאתי להם וזה אכן הספיק בתור הערכת שוי חבילה. הדבר היחיד שלא ציפיתי זה שמחייבים מכס ומע"מ גם על הובלה (מניאקים...). אבל עדיין - לא נורא... משלמים 26% מכס (חלקי רכב) ועל זה מע"מ. יצא לי 170 ש"ח.
בחשבון סופי יצאה לי הסעפת מהסוג הטוב ביותר ~1200 ש"ח "על הכביש". סעפת דומה עולה בארץ כ - 2000 ש"ח כולל מע"ם ואטם. כדאי או לא כדאי ? הכל רשמי, בלי עצבים ובניחותא.

מקווה שהמידע הזה מועיל למישהו,

-סרגיי.

דודי
24-06-05, 21:46
1200 לעומת 2000 מה אתה חושב?

tayrie
24-06-05, 22:27
שווה ...

skhaikin
25-06-05, 21:44
דודי, ידידי, השאלה הייתה רטורית :wink:

שאולי
26-06-05, 08:28
800 שקלים הבדל ??
שווה גם שווה ......מעניין מה ההבדלים לדברים קצת יותר כבדים כמו קפיצים למשל

Saar
26-06-05, 22:00
דוגמא נוספת:
מאייד מזגן לצ'ירוקי
בארץ - 2500 ש"ח לפני מע"מ (לא מחיר סופי, צריך לברר בדיוק לפני ההזמנה בינוביץ)
חדש מ EBAY, הגיע לארץ תוך 3 ימים, אחרי 5 ימים היה אצלי ביד - 900 ש"ח כולל מע"מ ומכס.

סער.

-->