PDA

צפייה בגרסה מלאה : אז איזה קטנטנה מומלצת?

asafk
05-01-14, 10:56
הלביאה הוכרזה טוטאל-לוס... והגיע הזמן לקנות מכונית עירונית.
קילומטרז שנתי עד 5000.
5 דלתות רצוי.
תקציב... ראיתי שמציעים עסקאות מימון מעניינות אז נגיד שסביב ה40000.

בקיצור... כל להקת הקטנטנות מתאימה, בשנתונים 2010-2011. פנדה נפסלה משיקולים אסתטיים.
מה הנסיון שלכם? המלצות?
מאיזה חברת לי-סינג / השכרה להיזהר?

)אם זה היה תלוי בי, וזה לא, הייתי הולך על מיני קצת ישנה יותר. אבל מדובר על מינימום הוצאות והרפתקאות. אז לא)

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

asypeer
05-01-14, 11:35
נהגתי כשבועיים על סוזוקי ספלאש אוטומטית וסה"כ מדובר על אוטו די זריז ולא רע בעיר, צריכת דלק סבירה. הרבה יותר טוב מהאלטו. הוא גם די יפה לדעתי (בטח שיותר יפה מהפנדה..)

polar bear
05-01-14, 12:02
אני מבין שפונטו זה גדול? אם כך - יש לי חבר עם ספלאש כמעט שנה - אין תקלות, מאד מרוצה.

דרור ברלי
05-01-14, 12:43
טוטאל לוס? קרה משהו? אתם בסדר?...

פנדה הייתי פוסל רק משיקול של מרווח פנימי.היא צפופה. במיוחד מאחור.
בכל שאר הפרמטרים היא טובה יותר מכל מכוניות המיני מהמזרח.

asafk
05-01-14, 13:42
לא קרה כלום. רק חילוקי דעות עם עמוד של העירייה...

אסף.

asafk
05-01-14, 13:43
פונטו זה גדול. כמעט 4 קווים. אנחנו בעניין אוטו של 3 קווים ואולי קצת יותר. לבן- כחול- לבן..

אסף.

moshik999
05-01-14, 15:12
נהגתי בחול על פזו 107
אחרי יומיים כבר היה קשה למדי אם כי זה רכב נחמד (בערך 1 ל 13-14)

ההמלצה שלי במו 320 2004-2005 (בערך 1 ל 11)

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=16&ModelID=7&SubModelID=68&FromYear=2005&UntilYear=2005&Auto=&fromPrice=&untilPrice=&Info=

Saar
05-01-14, 15:37
אם הייתי במצבך, הייתי בודק את הקיה הקטנה (פיקנטינו או משהו כזה) נראית די מרווחת יחסית לאחרות (אם כי שוב, זה רק מהתרשמות חיצונית)
אני מניח שפורד פיאסטה גדולה מדי? (זו הייתה הבחירה שלי כשחשבתי להחליף את הלביאה שלנו)

נמרוד
05-01-14, 15:53
"הוכרזה כטוטאל לוס" זו הדרך החכמה למכור מכונית צרפתית משומשת?

טוב לא חשוב...

היתה ליעל פיקנטו, היא הייתה מאד מרוצה. בהחלט הבחירה העדיפה מבין מכוניות המיני הנוכחיות. מרווחת ומאובזרת יחסית. צריכת דלק לא מדהימה - 1:14 שזה לא הרבה יותר טוב ממכונית משפחתית בגודל מלא. היתרון - שבע שנים אחריות, ושוק חזק (מכרתי די מהר ובמחיר מעל המחירון מכונית בת שנה וחצי).

KOOKE
05-01-14, 22:59
לבת הגדולה שלי יש אלטו מזה שלוש שנים כמעט אפס דלק, אפס תקלות ובסך הכל מאאאאד מרוצה.

החסרונות- קצת פחנוע ואולי פשוטה מדיי. שלוש הצילינדר מורגש בקצת רעידות בסרק, חסרת כוח וסחיבה לעליות ארוכות ובין עירוניות- אבל צפוי ממנוע כזה.

לדעתי הכי הרבה תמורה לכסף בקטגוריה.

דרור ברלי
05-01-14, 23:50
זה לא סוד שמכוניות המיני האוטומטיות לא ממש חסכוניות.
הגירים האוטומטיים שלהן מאוד בסיסיים ואפילו מיושנים. 4 מהירויות בלבד, יחסי העברה ארוכיםםם והכל על מנועי ליטר אחד, נטולי מומנט, שסוחבים על עצמם מזגן ומשקל לא קטן, יחסית - המכוניות הללו כבדות בעשרות אחוזים ממה שהיינו מצפים ממכונית בגודל כזה - מה לעשות, המאה ה-21 ותקני הבטיחות שלה...
יש גם כמה דגמים עם גיר רובוטי (פיז'ו 107/סיטרואן C1/טויוטה אייגו, סקודה סיטיגו/סיאט מי, פיאט פנדה). הביצועים בסדר וגם צריכת הדלק. אבל מה? זה גיר רובוטי הכי פשוט שיש ועם מצמד יחיד שזה אומר מכות בגב בזמן החלפת הילוך, רעידות, התגלצ'ויות בשיפועים וכו'. לא כיף ולא נחמד, נותן תחושה שהיצרן עושה את זה רק כי יש כמה שווקים עם העדפות מוזרות כמו אצלנו שממש מכריחים אותו - ואף אחד לא ישכנע אותי שזה גם יהיה אמין לאורך זמן.
כשאנשים מתייעצים איתי בנושא הזה אני מדגיש ומזהיר שהבחירה באוטומט תעלה להם כסף והרבה, וזה נופל על אוזניים ערלות. ואחר כך בוכים שהאוטו קטן אבל בולע דלק.

הרי הקטע של המכוניות האלה הוא לא נוחות ולא הנאה מנהיגה ולא ביצועים אלא לחסוך כסף - מחיר הרכישה הזול וצריכת הדלק הנמוכה.
ראשית מחיר - הדגמים האוטומטיים יקרים בכ-25%! זה המון כסף, במיודח לאלה שמחפשים את הכי זול שאפשר.
שנית - צריכת דלק. עם הידניות אין שום בעיה לנסוע מחוץ לעיר 20 ק"מ לליטר ויותר. עם האוטומטיות לא הצלחנו לעבור גם 16-17 ק"מ לליטר גם בתנאים הכי אידיאליים. לא בשביל זה מצטופפים בפחנוע קטנטן שעף ברוח ושובר את הגב. כמו שנמרוד ציין, לא מעט משפחתיות מודרניות עושות היום 14-15 ק"מ לליטר בממוצע ואם ממש משתדלים אפשר להגיע גם עם קורולה מרווחת ונוחה לצריכה שקרובה למכונית מיני אוטומטית.

אז מה אני אומר? לכו עד הסוף! רוצים חסכוני? רוצים לראות 20-22 ק"מ לליטר בבינעירוני? 16-17 ק"מ לליטר בעיר? רק עם גיר ידני. גם יורת זול, יותר ביצועיסט, יותר פשוט, יותר אמין, ובעיקר - חסכוני באמת.

ואם אתם בוגרים ובשלים לגיר ידני, תגלו גם שהקטנות המודרניות סוחבות ממש יפה. (יחסית, כן?...)

הדירוג:
הכי נחמדה בעיני - סיאט מי שפשוט נוסעת מעולה. לא מאובזרת במיוחד, אבל עם 75 כ"ס (מנפח של ליטר) וגיר ידני מחולק טוב היא מכונית "שמחה" ומהנה לנהיגה, כמו שהייתם מצפים ממכונית קטנה. היא גם מרווחת וחסכונית ובאופן כללי מאוד מפתה.
גם פיאט פנדה החדשה חביבה ביותר - מנוע פשוט (1.2 ליטר, 69 כ") שימושית מאוד ונוסעת נהדר ואין לה שום בעיה עם מהירויות גבוהות.
את פיזו 107 ואחיותיה מבית סיטרואן וטויוטה אני ממש אוהב למרות שהיא כבר מיושנת. היא מכונית מתוקה ונוחה ומהנה לנהיגה וגם חסכונית מאוד-מאוד. גם הפינה של האמינות סגורה - זה מנוע של טויוטה.
קיה פיקנטו - להיט השוק, היא מרגישה "הכי אוטו" מכולן. אבל הידנית בנפח ליטר לא נוסעת מספיק טוב וזה מתבטא גם בצריכת הדלק. האוטומטית עם 1.2 ליטר קצת יותר חיה, אבל זוללת עוד יותר דלק.
יונדאי i10 - האחות הלא זהה של הפיקנטו, גם לא במכניקה. כאן הידנית היא בנפח 1.1 ליטר. מרווחת ויעילה וכמו הפיקנטו, גם היא מרגישה כמו אוטו ולא כמו צעצוע, וגם לא הכי חסכונית. אבל להבדיל מהפיקנטו היא ממש חסרת חן. דגם חדש לחלוטין יגיע ממש בקרוב. לפי ביקורות מחו"ל, כנראה יהיה הבולט והטוב בקטגוריה.
שברולט ספארק - ממש לא משהו. מנוע "גדול" והרבה הספק על הנייר (1.2 ליטר, 82 כ"ס) מעוררים ציפיות למשהו שמח, אבל אין מומנט והגיר ארוך וכדי להתקדם בקצב סביר צריך להוציא לה את הנשמה ולשרוף דלק...
סוזוקי אלטו - באמת תחושה של צעצוע זול. אבל היא הוכיחה את עצמה כחסכונית ואמינה.

בזמנו ערכנו מבחן השוואתי של חמש מיני ידניות (ספארק, אלטו, 107, פנדה דור קודם ו-i10), המטרה היתה לנסוע מת"א לאילת ובחזרה לת"א על מיכל דלק אחד. בלי תדלוק. בכל אוטו - נהג וג'ריקן דלק אחד. מזגן פועל.
מילאנו דלק עד הפקק ויצאנו ליום טיול. חמישה נהגים, מתחלפים כל כמה עשרות ק"מ. האמת? היה מגניב והופתענו לטובה מהסחיבה וההתנהגות. אלה בהחלט מכוניות לגיטימיות. אולי לא הכי מפנקות, אבל גם נסיעה ארוכה כזו לא מעייפת יותר מדי.
רק שלוש מכוניות חזרו לת"א עם דלק במיכל - פנדה, 107, אלטו. שלושתן חצו בקלות את רף ה-20 ק"מ לליטר. הכי חסכונית יצאה הפיז'ו שעברה כמעט 22 ק"מ לליטר בממוצע. אחריה אלטו ושלישית בפער קטנטן, הפנדה.
ספארק סחבה עד מחלף יבנה עם כ-18 ק"מ לליטר. ואחרונה - יונדאי i10 שדוממה מנוע כבר במכתש רמון עם ממוצע של 16.5 ק"מ לליטר. לא משהו.

אלדר
06-01-14, 21:47
ממליץ על אלטו, צריכת דלק ממוצעת 1ל 19 לידנית אמינה מאוד.

asypeer
06-01-14, 21:50
אלטו זה פחנוע אמיתי, הספלאש לא בהרבה יותר יקרה ונוסעת כמו אוטו. הייתה לי גם פיקנטו אוטומטית חדשה לחודשיים והיא לא ממש חסכונית (1:12.5)

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

asafk
06-01-14, 22:19
מרוטי - ותסלחו לי על הגזענות - לא בבית ספרנו. אז אלטו זה לא יהיה.
דייהו - גם לא. אז גם ספארק לא.

ממשיכים לחשוב. אולי משהו יותר ישן ויותר זול. נראה..

אסף.

יואב פולס
06-01-14, 22:40
אמנם לא בתקציב שהגדרת, אבל מזה כארבעה חודשים אני מתנייד על ריו ידנית. מנוע 1.25 ליטר. 1:16 - 1:17 עירוני בפקקים. מחוץ לעיר כבר הגעתי ל 3.9 ליטר ל 100 ק"מ ב 90 קמ"ש קבוע בכביש החוף. בקלות הגעתי לצריכת דלק של הרבה מעל 20 ק"מ לליטר.
מרווח יחסית, תא מטען גדול (נכנסת עגלת בוגבו מקופלת), 5 דלתות. עלתה 75,700 שקלים על הכביש. חדשה, פרטית, אפשר בפחות אם רוכשים 0 ק"מ מחברת ליסינג, אפשר מימון זול עד 100%. סה"כ לא אוטו מבריק אבל עושה את הכל לשביעות רצוני המלאה.
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=502504&highlight=%D7%A7%D7%99%D7%90%D7%94+%D7%A 8%D7%99%D7%95

asafk
07-01-14, 08:04
תודה, יואב.. אבל היא קצת גדולה מדי...

אסף.

asypeer
07-01-14, 08:18
אם אתם גרים במרכז ת״א ואין לכם חניה, עדיף רכב שכבר קיבל מכה או שתיים. לא תאמין כמה נהגים גרועים/עטלפים/משאיות זבל שמתעקשות לעבור ברחובות צרים יש בעיר הזו..
הייתה לך צרפתייה, ז״א אתה מכיר את המטריה (סחירות גרועה ותדמית לא משהו בגלל אמינות, לאו דווקא בצדק) למה לא לחפש 207/206 מהשנתונים החדשים יותר? זה ירגיש הרבה יותר אוטו מכל הסופר-מיני ולמצוא אחת מאיזו מורה עם קצת מכות חניה במחיר טוב לא אמור להיות קשה בדיוק מאותה סיבה שלא ניתן למכור אותם במחיר שמתקרב למחירון..

asafk
07-01-14, 08:29
האמת שהתחלתי לבדוק 206 ידניות 1.4. זה לא סוד שלדעתי אלו מכוניות מעולות והעובדות בשטח הן שהן מאוד אמינות.
אבל.... אני בא לבדוק כזו. עם כלום קילומטרים. ממש יפה. שמורה. צבע חדש. פלסטיקים שלמים ומושלמים. כל החיים בחניון תת קרקעי...
אני רק פותח את הפקק עיבוי. ויש בפנים מי ברז. כאילו... מישהו ממש שמר על האוטו. טיפל בזמן. שמר את כל הקבלות מהמוסך. אבל משנת 2008 ועד היום לא כתוב באף קבלה צמד המילים נוזל קירור...
כמה חסכו כאן? 100 שקל בשנה? וזה ההבדל בין מכונית שהייתי קונה בלי בדיקה לבין מכונית שאני לא אקנה.
וזו דוגמה. כולם מחפפים בקטנות - וזה מה שגומר את המכוניות האלה.

אסף.

asypeer
07-01-14, 08:39
זה נשמע מוזר ובעיקר מחשיד אם הרכב באמת טופל במוסך בישראל. בלי קשר למה שזה עושה לבלוק האלומיניום - זה הדבר שהכי קל לדחוף ללקוח..
אולי זה מעיד על בעיה ברכב הספציפי הזה שבעל הרכב לא מספר (התחממות/נזילה) בטח ישנם עוד רכבים במצב שמור שרק מחכים לחובבי הצרפתיות המעטים שעוד חיים בקרבנו ;)

asafk
07-01-14, 08:44
אני מכיר את הבעלים בשש השנים האחרונות. זה פשוט חוסר מודעות מצד אחד, ורצון של המכונאי להיות "בסדר" מצד שני..

אסף.

דרור ברלי
07-01-14, 11:23
אלה באמת מכוניות מעולות, בדגש על הדגמים הידניים.
בכל מה שקשור ל"איך נוסעת" הן שמות כל יפנית ואת רוב האירופאיות האחרות בכיס הקטן של הקונדום.
תדמית האמינות הבעייתית? נולדה רק בגלל הטיפול הלא מקצועי.
מי ברז, שמנים זולים, דילוג על טיפולים, חלקים תחליפים באיכות מפוקפקת, מה לא.

אבל לא תאמין כמה מוסכים מסודרים לכאורה - שמים לך מי ברז בלי למצמץ.
או שבודקים ואם מפלס הנוזל בסדר (מי ברז כזכור) לא נוגעים בזה וממשיכים הלאה.
או שהכי גרועים - אלה שמחפשים את הפראייר התורן שלא מבין כלום, שמים לו מי ברז מתוך מיכל של נוזל קירור ואפילו מחייבים אותו על זה... או שעושים לו מערוף בסגנון "המים לרדיאטור - עליי"

מוני אורבך
07-01-14, 13:09
וזו הסיבה המרכזית מדוע אני מעולם אבל מעולם בכל ה 25 שנה שיש בבעלותי רכבים לא נתתי למוסכים להחליף שמן או מי קירור ברכב.

אתה אף פעם לא יכול לסמוך על מה בדיוק הכניסו לך.
ה"שמן הטוב" שהמוסכניק מכניס הוא לא בהכרח באמת טוב, ועל מי קירור אני לא מדבר.
לפעמים לא מדובר על רמאות אלא על בורות.

asafk
07-01-14, 20:04
הפתרון האולטימטיבי הוא... קירור אוויר. אבל סטיות לחוד, זה לא הנושא.
אם יש רעיונות נוספים, אשמח לשמןע.

בינתיים גם i10 ירדה מהפרק על סעיף אסטתיקה ותחושה כללית.

אסף.

endurocks
14-01-14, 12:45
לפני שנה קנינו לאמא של אשתי פיקנטו אוטומטית. הכי הרבה שאפשר לקבל מאוטו קטן. בכל אספקט. רכב מעוצב מאוד, פנים וחוץ, מאוד מרווח, בטוח, יחסית זריז וחסכוני 85 כ"ס על רכב קליל, הצריכה לא קרובה לנתוני יצרן, אבל היא עושה צריכה יפה אם שומרים על מצב ECO. והגיר אגב.. לא כזה גרוע, הייתי לוקח אותו בכל הזדמנות על רובוטי. אחרי כמה נסיעות ארוכות לצפון ולדרום אפשר לומר שהופתעתי והאוטו נח מאוד יחסית, אוחז יפה, ובולם בצורה מדהימה. לא היתה בעיה ממשית לבצע עקיפות כשהיה צריך והנסיעה חלקה ושקטה.

לגבי 206 יש לנו במשפחה אחת שנקנתה חדשה ב2007, ואנחנו עם פיז'ו מאז 97, עם כל האהבה לאריה... אין מה להשוות.

בהצלחה.

katsirz
14-01-14, 13:09
כשתגיע עם הפיקנטו לגיל של ה 206 תדבר. לא חושב שקיה בת 7 יכולה להיות בר השוואה לפיג'ו בת 7.
אני מכור לפיג'ו.

asafk
14-01-14, 13:27
לגבי 206 יש לנו במשפחה אחת שנקנתה חדשה ב2007, ואנחנו עם פיז'ו מאז 97, עם כל האהבה לאריה... אין מה להשוות.

בהצלחה.

מוכר?

אסף.

endurocks
14-01-14, 13:32
קצת הבנת הנקרא ידידי... גם אני הייתי " מכור " לפיז'ו, אבל זה היה שהדגמים היו עם 6 ומטה בסוף . זה עובר כשאתה רואה שאין לאן להתקדם. ה 206 עלתה פה כאלטרנטיבה, לדעתי היא אמנם אלטנרטיבה אבל לא באותה רמה, בדיוק בגלל עניין הגיל. את ה 206 תכננו ב98, אוטו מוצלח אבל מיושן. לגבי הקיה החדשות, לא הייתי יוצא בהצהרות כשפיז'ו עדיין מוכרים רכבים ב 100K עם בלמי תוף מאחורה :)

endurocks
14-01-14, 13:36
ציטוט של אמא שלי " זה הרכב האחרון שלי "
מוכר?

אסף.

נמרוד
14-01-14, 15:39
כשתגיע עם הפיקנטו לגיל של ה 206 תדבר. לא חושב שקיה בת 7 יכולה להיות בר השוואה לפיג'ו בת 7.
אני מכור לפיג'ו.

כשהפיקנטו תהיה בת שבע יהיה על מה לדבר - היא עדיין תהיה באחריות (7 שנים), מה שאי אפשר להגיד על המתחרות, בטח לא הצרפתיות... זו הסיבה העיקרית אגב להצלחה שלה בשוק.

דרור ברלי
14-01-14, 16:35
כשהפיקנטו תהיה בת 7,יהיה על מה לדבר?... לא הייתי מתנבא לגבי אמינותה או אי אמינותה, כי את זה רק הזמן יגיד.
ועל אמינות באמת נדבר בהמשך, כשייצבר נסיון. מאוד לא נעים לבלות במוסכים, גם אם יש אחריות. עוד יותר לא נעים להיתקע.
הנסיון עם הקיות הישנות לא מדהים בלשון המעטה. מצד שני זה יצרן שמפגין שיפור עקבי ולא פחות ממדהים בכל מה שקשור לאיכות. אחריות לטווח ארוך זה מהלך שיווקי שתמיד מצליח כי הוא מהלך פסיכולוגי מבריק - הלקוח מסיק מזה שהיצרן/יבואן באמת בוטחים במוצר שלהם. מצד שני זה משחק של ניהול סיכונים. אם יתחילו צרות בשנים הללו, היצרן יאכל אותה בגדול. שלא לדבר על הפגיעה האנושה בתדמית.

ימים יגידו.

asafk
14-01-14, 16:38
עלינו על משהו. מכונית ישנה חדשה. 206+ שהיא ממש כמו פעם, אבל שנתון 2011, כלומר חדשה, כלומר לפני שלב ההזנחה. גם זה נכנס לחיפוש.

אסף.

asafk
14-01-14, 21:08
ממשיך לשתף...
יש לי מחשבה סוטה משהו. נגיד אני לוקח את ה206 שכתבתי עליה קודם. בגדול יפה ושמורה אבל בתחזוקת מוסך מהמין החוסך. מצד אחד יש סיכון משמעותי לבעיות התחממות בטווח הזמן הנראה לעין. מצד שני, כמה כבר עולה לעשות ראש מנוע? במוסך זה 1500, לבד 800-900...
מנגד.. כל המכוניות האחרות גם בסכום כפול הן עם קילומטרז גבוה יותר, עבר בחברות ליסינג או השכרה, סימני בלאי בולטים ועוד....
כלומר חוץ מזה שהמנוע בסיכון מסויים... ה206 ההיא במצב יותר טוב כמעט מכל מה שאני רואה.
והסיכון זול. מאוד. במיוחד כשאני קונה ממישהן שאני מכיר, ואני יודע שלא מרמים אותי - מה שאני לא יכול לומר על אף מוכר אחר...

????!

אסף.

asypeer
14-01-14, 21:19
הכל שאלה של מחיר. יכול להיות שלעולם לא תצטרך לעשות ראש אם תחליף את נוזל הקירור לאיכותי, קורים ניסים גם בצרפתיות.. מנגד, העלות במקרה הגרוע היא 1000₪ לדבריך, אז אם מלבד עניין מי הברז ברדיאטור הכל תקין - לך על זה. מקווה שהחסכנות של המוסך לא מתבטאת בעוד מקומות..

asafk
14-01-14, 21:29
החסכנות של המוסך היא גם בפילטר שמן תחליפי ולא מקורי. זה באמת חפיף, כי המנועים האלו באמת יודעים לסבול בגבורה הרבה התעללות.
נמשיך לבדוק..
בסוף זה עניין של סיכונים ומחירם, וגם הזדמנות שעלולה להפתיע.

אסף.

zoharami
12-04-14, 18:02
מה עם סיטרואן סקסו ידני דיזל???
עלות קניה זעומה...
צריחת דלק 20+++
מקסימום כל שנתיים תקנה אחת

asafk
12-04-14, 19:40
גם על זה חשבנו... אבל בינתיים החיים בלי רכב לא רעים

אסף.