PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת כונס אוויר

יורם-דרומי
14-01-14, 16:13
במסגרת שיפור הצינון של המנוע, ולאחר התקנת רדיאטור אלומיניום ומערכת קירור חשמלית, הגיע תור התקנת כונס האוויר על מכסה המנוע

המטרה - שחרור אוויר חם לכוד בתא המנוע

כונס אוויר של מגנום

רצ"ב תמונות העמדה של 2 אופציות:
1 - פתח מלפנים
2 - פתח מאחור
לא לשכוח - המטרה - להוציא אוויר חם מתא המנוע
האם למישהו יש כאן ניסיון?
התקין כבר?
מה ההמלצות לאור ההתקנה?
אפשר להעלות תמונות?
גם של כונסים אחרים - כל רעיון יתקבל בברכה

תודה, יורם.
83953839548395683957

JustDoB
14-01-14, 20:14
אני עם תריסים להוצאת אוויר
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40009
ועם כונס של מגנום לכניסה.
תמונות מחר באור...

Sent from my XJ

JustDoB
14-01-14, 21:04
כאמור, אצלי הכונס מכניס והתריסים מפנים. עשה הבדל מאוד משמעותי בחום שבתא.
אם מטרת הכונס רק להוציא, אז שיפנה לאחור, למרות שזה לא מאוד אסטטי... *
אם להכניס אוויר ולעזור בניקוז ע"י זה שאוויר נכנס - אז קדימה, כמובן. אגב, כשהוא מופנה קדימה, במהירות זחילה בשטח ממילא יוצא ממנו אוויר חם.
לגבי המיקום על המכסה עצמו - עדיף קרוב יותר לשמשה בשני המצבים מאשר בחלק הקדמי. בדיעבד הייתי מרחיק אותו מהקצה - זו התחושה שלי - גם מבחינת אפקטיביות וגם אסטטיקה.
לגבי החיבור למכסה, נראה לי ששלי שונה משלך לפי התמונות, אז לא בטוח שיש לי במה לתרום לעניין.
83958
* בענייני אסטטיקה פנה למומחה - בועז ;)
תיקון לקישור - http://jeepolog.com/forums/showthread.php?p=297149#post297149

ועוד דבר - הכונס של יונדאי גאלופר נראה לי יותר אפקטיבי ויותר מתאים בצורה ובעיצוב שלו לאופי של האינדיאנים (המגנום קצת מעוגל מדי)
83964אני לא הצלחתי למצוא כזה אז הלכתי על מגנום.
בהצלחה !

opl
14-01-14, 21:22
ברכבים עם כונסים במקור נעשתה איזו עבודת הנדסה, לדוגמא בפאגרו ישנה גומיית אטימה בין הכונס לאינטרקולר שנמצא מתחתיו. האם לקחת בחשבון מה עשוי להגרם לבמקרה של חדירת מים (גם מי גשמים בנסיעה) לאיזור העליון של המנוע? אני לא טוען שזה בעיה - אני פשוט לא מבין מספיק אבל נראה לי שצריך לקחת בחשבון מעל מה ממוקם הכונס ומה יכול להיגרם. לדעתי זה רלוונטי במיוחד במנועי בנזין ורכבים עתירי חיישנים וכו.

עידו לוריה
14-01-14, 21:25
אני הייתי שוקל להרכיב קונס naca duct ומכוון שזה כונס שגם יודע להכניס אוויר וגם לשאוב אוויר ( תלוי בכיוון ההרכבה ) .
מעבר לכך שאינו בולט בכלל מהרכב וגם ביחס לפתח שלו כמות האוויר הנכנסת או היוצאת גדולה מאוד , ויש כאלו בכול גודל / חומר ובמחירים סבירים מאוד .

83965

עידו
.

Bernard
14-01-14, 21:34
במסגרת שיפור הצינון של המנוע, ולאחר התקנת רדיאטור אלומיניום ומערכת קירור חשמלית, הגיע תור התקנת כונס האוויר על מכסה המנוע

המטרה - שחרור אוויר חם לכוד בתא המנוע

כונס אוויר של מגנום

רצ"ב תמונות העמדה של 2 אופציות:
1 - פתח מלפנים
2 - פתח מאחור
לא לשכוח - המטרה - להוציא אוויר חם מתא המנוע
האם למישהו יש כאן ניסיון?
התקין כבר?
מה ההמלצות לאור ההתקנה?
אפשר להעלות תמונות?
גם של כונסים אחרים - כל רעיון יתקבל בברכה

תודה, יורם.

מה זאת אומרת "מערכת קירור חשמלית"?

יורם-דרומי
14-01-14, 21:40
מה זאת אומרת "מערכת קירור חשמלית"?

מאוורר חשמלי עם כונס אוויר- במקום הפאן קלאצ'

Bernard
14-01-14, 21:53
אחלה!
אפשר פרטים?
ניסיתי את זה בעבר, עם הריינג' הקודם (זצ"ל) אבל החשמלי (ניסיתי 2, שנארזו אחר כבוד, באריזתם המקורית.. :() לא הצליח לעמוד בדרישות וחזרתי למכני...
ובכלל, אם אני לא טועה, ב-WJ המאוורר מונע הידראולית, לא? אז מה היתרון של החשמלי?

boaz avrahami
14-01-14, 21:54
יורם,

בוא וננתח לרגע את הנתונים.
הכונסים האלו במקור מיועדים עבור האינטרקולר ולא עבור פינוי אוויר מהמנוע.
שימוש שונה בתכלית מהצורך שלך.

אם אני מנתח נכון אז הצורך שלך הוא בעיקר במהירות נמוכה ולכן פתח כלפי קדימה לא ממש יועיל כי אין מה שידחוף את האוויר החוצה מתא המנוע.
אם כבר אז פתח כלפי החלון עשוי במעט לסיע לזרימת האוויר מהמאוורר להיפלט החוצה.

אני סבור שבמגבלות שדה הראיה הדפוק ברכב הזה ייטב להתקין תריסים שטוחים ולא כונס בולט.

אני זורק שאלה באוויר - האם אתה בטוח שפינוי אוויר חם מתא המנוע באמת משפיע על שעון החום.
לי יש ספק בזה.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

boaz avrahami
14-01-14, 21:57
אחלה!
אפשר פרטים?
ניסיתי את זה בעבר, עם הריינג' הקודם (זצ"ל) אבל החשמלי (ניסיתי 2, שנארזו אחר כבוד, באריזתם המקורית.. :() לא הצליח לעמוד בדרישות וחזרתי למכני...
ובכלל, אם אני לא טועה, ב-WJ המאוורר מונע הידראולית, לא? אז מה היתרון של החשמלי?

קודם כל מדובר על ZJ
שנית, לחשמלי יתרון די ברור במהירות נסיעה נמוכה ששם הבעיה העיקרית.
למכני יתרון מסלד בינוני ומעלה אבל שם אני בדרך כלל כבר מהירות הנסיעה מפצה.

אם למאוורר החשמלי תפוקה טובה הוא פתרון לא רע בכלל.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

Bernard
14-01-14, 22:07
אה. לא שמתי לב שזה ZJ..

אצלי, במהירות נמוכה, בהילוך נמוך וטרנספר ב-LOW (שזו הבעייה העיקרית), החשמלי לא הצליח לקרר והמכני כן.
בזמנו קניתי מאווררים עם CFM שהיה אמור "לספק את הסחורה" אבל...
במהירות מנוע של 1500 ומעלה, המכני (כשהקלאץ' שלו תקין..) מייצר הספק אדיר... אומרים שיותר מכל חשמלי...

אני עדיין מעוניין בפתרון חשמלי.. במיוחד לאחר שבביקור האחרון שלי, הפאן-קלאץ' (שוב) הלך ו"בישל" לי את הראשים... עצוב מאוד...

Bernard
14-01-14, 22:12
בזמנו, לפני כמה שנים, בנסיון למצוא פתרון לבעייה (אחת מהן..) בריינג', נתקלתי בפתרון שאמור היה לפתור את נושא "פינוי האויר" בתא המנוע של איזשהו לנדרובר (נדמה לי דיפנדר אבל אני לא זוכר).

העיקרון היה, פתיחת פתח במכסה המנוע והתקנת מאוורר שמוציא אויר החוצה.
המתקן היה בנויי ממאוורר "8-"10 ומעיין "כיפה" שמכסה את המאוורר ומותקנת בגובה של כמה סמ' מעל מכסה המנוע, כך שהאויר יוצא מהרווח, באופן אקטיבי...

אני אנסה למצוא לינק...

JustDoB
14-01-14, 22:24
יש לי כזה,
בשירותים 😉
צריך לעבוד קשה כדי שיהיה אפקטיבי ובטח כדי שייראה נורמלי.

Sent from my XJ

Bernard
14-01-14, 22:36
חכה רגע. תן צ'אנס. אני מחפש..
ו"שייראה נורמלי" הוא בכלל לא קריטריון... בלנד רובר..

AvigdorAharon
14-01-14, 23:08
פתרון זול לשיחרור אוויר חם במהירות זחילה:
פתיחת מכסה מנוע, מצב ראשון. המכסה עדיין נעול עם האבטחה, ומפנה אויר חם.
בזמנו רכשתי באיביי שני כונסים של פונטיאק שמתאימים לגראנד, עד היום לא מצאתי לנכון להרכיב אותם כי במערכת קירור תקינה, המאוורר המכני לא מאכזב.
הדבר היחיד שהייתי משפר זה מאוורר בעל מספר כנפיים גדול יותר, בפורומים אמריקאיים המליצו על מאוורר של האמר H3, עדיין לא מצאתי זמן להתעסק עם זה.

אביגדור

boaz avrahami
14-01-14, 23:37
יש פתרון מאוד פשוט לשחרר אוויר חם.
אפילו טבעי....

סולי
14-01-14, 23:39
בעיקרון הדבר הכי נכון זה להרים את כל החלק האחורי קצת.
זה שקרוב לשמשה.. גם בנסיעה מהירה יפונה יותר אוויר חם וגם בנסיעה איטית.

סולי
14-01-14, 23:39
בעיקרון הדבר הכי נכון זה להרים את כל החלק האחורי קצת.
,זה שקרוב לשמשה.. גם בנסיעה מהירה יפונה יותר
?אוויר חם וגם בנסיעה איטית.

Bernard
14-01-14, 23:46
הבעייה (שהיתה לי, לפחות) עם ה"פטנט" הזה, שהאויר החם (והלא כ"כ נקי והלא כ"כ מריח טוב) הזה, יוצא בדיוק לפתחי היניקה של מערכת האיוורור/מיזוג ואם "המדפים" לא אטומים או פתוחים... לא נעים..

shahav
15-01-14, 06:38
תחשוב אווירודינאמית - לא בטוח שפתח עליון עם יניקה ישפר. הריי המנוע מקבל אוויר מלפנים ופתוח מלמטה.
אני היתי מבצע ניסויי במהירות נמוכה, ביום חמים, עם מד טמפרטורה בחלל המנוע ואז מחליט:
1) פתח של יונק פונה קדימה
2) פתח של יונק פונה לאחור
3) ללא כונס\דוחס עליון
אם הניסויי לא מציג תוצאות מספיק מובהקות אז היתי נמנע מכל הסיפור.

רבין

Nicko
15-01-14, 07:00
אם פינוי החום זו המטרה אז :
http://www.knowwhere2jeep.com/hyline-offroad-87-01-xj-hood-louver-panel.html

http://www.knowwhere2jeep.com/media/catalog/product/cache/1/image/5e06319eda06f020e43594a9c230972d/h/y/hyl-xj-50hlp.jpg

יהונתן 120
15-01-14, 15:27
תנסה פשוט להוריד את הגומי שיושב על המכסה מנוע קרוב לשמשה שזה כבר יוצאי הרבה יותר אוויר חם ואם זה עוזר אז תשים 2 דיסקיות בחיבור של המכסה מנוע שישב קצת יותר גבוה
הבעיה בזה רק אם אתה עובר בהרבה נחלים שלוליות וכ"ו אז יהיו לך עדים על החלון אבל מבחינת פינוי אוויר פצצה אצלי זה שיפר בכמה מעלות טובות

יהונתן 120
15-01-14, 15:47
תנסה פשוט להוריד את הגומי שיושב על המכסה מנוע קרוב לשמשה שזה כבר יוצאי הרבה יותר אוויר חם ואם זה עוזר אז תשים 2 דיסקיות בחיבור של המכסה מנוע שישב קצת יותר גבוה
הבעיה בזה רק אם אתה עובר בהרבה נחלים שלוליות וכ"ו אז יהיו לך עדים על החלון אבל מבחינת פינוי אוויר פצצה אצלי זה שיפר בכמה מעלות טובות

4ראנר
26-10-16, 12:01
איפה קונים כונס אוויר למכסה מנוע?

-->