PDA

צפייה בגרסה מלאה : קניית ג'יפ ראשון

Anonymous
25-06-05, 22:05
היי לכולם
דבר ראשון האתר מלא באינפורמציה ובתור אחד שלא מבין דבר במה שנקרא "שטח" אני לומד המון..

דבר שני - הג'וק כנראה הגיע גם אלי ואני מחפש להתנסות ברכב שטח פשוט שישמש כרכב שני לשבתות ולטיולים .(אנחנו זוג )
כעיקרון התחלתי לבדוק סמוראים , ואני לא בטוח שזה הכיוון.. אולי סופה אולי CJ כעיקרון התקציב עומד על משהו בן 20-30 אלף. אבל אני מוכן לשלם גם יותר עבור רכב טוב.
מה אתם מציעים מבחינת האלטרנטיבה הטובה יותר ??
האם אתם מכירים רכב טוב למכירה...??
תודה רבה מראש

zagi
25-06-05, 22:31
היתרון הגדול של הסמוראי , הוא עלות אחזקה דיי זולה ( בעיקר בדלק ) , אך הוא סובל ממנוע אנמי ללא כוח רב (למרות שגם הוא עושה את העבודה ) .
בסכום שאתה מציין , ובהתחשב בעובדה שיהיה לרכב שני לטיולים בלבד ( וכל מיני קטנות ) אני הייתי הולך על סופה כמה שיותר חדשה עם יתרון קל לנעילת דיפרנציאל אחורית ( את כל השיפורים האחרים תוכל להוסיף אם וכאשר תרצה ... ) קצרה , ארוכה , פתוחה , סגורה ... לפי העדפה אישית .
בכל אופן , שיהיה שבוע טוב .... :lol:
שגיא .
נ.ב - יש את אותה שאלה ( פחות או יותר ) בפורום ... לדעתי תשובה זו רלבנטית גם לשאלה ההיא .

חרוב
26-06-05, 00:18
תודה על התגובה ובהמשך לה..
נאמר לי שעדיף לא להתחיל בסופה גם כי, אני חדש בתחום וגם מפני שכל טיול בשטח מלווה בהוצאות גבוהות למדי (דלק , תיקונים) יחד עם עלות הקנייה הראשונית הגבוהה יחסית .
מה לגבי הבחירה בין :
סמוראי ל CJ ??
האם כדאי לחרוש את המודעות בחיפוש אחר סמוראי 93 94 במצב נורמלי
או לחפש במקום CJ 86-90 ?
האם כדאי לקחת לבדיקה במוסכים המורשים או פשוט לבצע נסיעת מבחן + בדיקה חיצונית מדוקדקת עם המוסכניק של המשפחה ?

asafk
26-06-05, 00:36
נאמר לי שעדיף לא להתחיל בסופה גם כי, אני חדש בתחום וגם מפני שכל טיול בשטח מלווה בהוצאות גבוהות למדי (דלק , תיקונים) יחד עם עלות הקנייה הראשונית הגבוהה יחסית

אז אמרו.
קודם כל- מה הקשר ל"חדש בתחום"?
דלק- אכן הסופה צורכת יותר מסמוראי (אבל פחות מCJ). זה הופך כל טיול להוצאה של לפחות 100 ש"ח יותר. אבל, מצד שני, כמה אתה מוכן לשלם על ג'יפ אמיתי, עם מקום ליותר משקית במבה, עם 180 כ"ס? כמה אתה מוכן לשלם על כיף בטיול?
לא שסמוראי זה פתרון רע, אבל קשה למצוא סמוראי במצב טוב במחירים שציינת- מהסיבה הטריוויאלית שמדובר בכלים ישנים, ולכן עייפים מאוד. ג'יפים אמיתיים מזדקנים יותר בכבוד- ב30,000 תוכל למצוא CJ כמעט מושלם, או סמוראי מעט חדש יותר, אבל במצב פחות טוב, או סופה מהשנתונים הראשונים, בלי יותר מדי שיפורים, ובמצב סביר, ככה שמחיר הקניה, אם קבוע מראש, גם לא מהווה משתנה עבורך, רק נקודת הפתיחה שהוא מציב אותך בה.
סופה בהחלט לא עולה יותר בהיבט התיקונים. היא נשברת פחות מסמוראי, והחלקים יותר זולים (ובכל מקרה אני מדבר על עבודה עצמית על הרכב- בשביל זה אנחנו כאן).

לדעתי, אם חשובות לך הוצאות קבועות קטנות, הסמוראי יותר זול מהסופה, ובמעט יותר זול מהCJ. מבחינת ההוצאות המשתנות, ההבדל בדלק מתקזז בסופו של דבר עם הוצאות האחזקה של הסמוראי, שיותר גבוהות מבסופה (החלקים יקרים יותר, ולחלקם אין יבוא מקביל ליבוא של "מכשירי תנועה"), אבל ההפרש במחיר הדלק יכול לבאס כשמתדלקים בדרך חזרה מהטיול.
אם חשובים לך הביצועים בשטח (ביצועים זה לא רק עבירות נטו, זה גם כמה אתה עייף בסוף הטיול, כמה הג'יפ מתעלל בך), אין מה להשוות ג'יפ לסמוראי- והסופה היא החוליה העליונה באבולוציה של הג'יפ האמיתי- כולל הילוך חמישי שנותן לך לשייט במהירויות לא חוקיות בכביש, ומנוע מדהים שעושה את העבודה גם בכביש ובעיקר בשטח (ומערכת מתלים מקורית מחורבנת, שבדרך כלל כבר הוחלפה על ידי הבעלים הקודמים למשהו נורמלי).

אסף.

גיא
26-06-05, 07:40
תיקונצ'יק קטן ....

סופה נישברת פחות מסמוראי ? ... לא.

סמוראי לא נישבר.

וסופה ( בעיקר נעולה ) שוברת , ( בעיקר בסרן הקידמי ) ולהטיח בי מיד טיעון שמי שיודע לנהוג - לא שובר , לא רלונטי !

בכל מקרה, מנוע עם 60 כ"ס ועם 180 כ"ס ... יש הבדל דק בכוח ...

UNIX
26-06-05, 08:27
אם הייתי במצב שלך הייתי בוחר cj אבל הכי טוב שאפשר ,
שכבר בכל חדש בו ואין עליו שום הוצאות .
סופה בסכום כזה אתה יכול למצוא אבל סביר שהיא לא תהיה משהו ותרצה עוד הרבה כסף לתיקונים .
סמוראי לדעתי לא אופציה בשבילך כי גם ככה אתה קונה רכב בשביל סופי שבוע
אז הצריכת דלק לא צריכה לשחק תפקיד ומחשבה בעניין .

חנן-ג'יפולוג
26-06-05, 09:51
סמוראי לא נישבר.

כן, נכון:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=9366

נו באמת, גיא. תגיד יפה תודה שלך לא נשבר הסמוראי. בתקופה מסוימת יצא לי לשכב יותר מתחת לסמוראי של יפתח מאשר מתחת לCJ שלי. אני לא נכנס ל"מה נשבר יותר? " כי אין לי את הנתונים המדויקים לכך, אבל לקבוע בהחלטיות שסמוראי לא נשבר זו הטעיה.

גיא
26-06-05, 09:59
נו .. טוב .. אין לי מה להגיד.

אולי הסמוראי שלי היה קסום.

לי נישברה מאיה אחת ב 3 וחצי שנים .. וגם זה רק אחרי נסיעה מאוד פרועה !

ניראה לי אישית שטיול שמורכב מכל כך הרבה סמוראים וכולם על שברים כאלו נוראיים... משהו משונה ...

ככה ניראה לי. אבל מה אני מבין לי אין בכלל ג'יפ.

ittai
27-06-05, 23:26
בהתלבטות שהיתה לי בין CJ לסמוראי, ה CJ ניצח בגלל שהוא שוקל הרבה יותר ולכן יותר בטיחותי.
אם לא נוסעים הרבה אז צריכת הדלק פחות משמעותית ואז לדעתי יש עדיפות ל CJ.

איתי

אביעד_הלאלי
28-06-05, 00:10
יותר בטיחותי? יחסית למה?

אתה צודק שיותר משקל מציב את האוטו טוב יותר על הכביש.

אבל מה קורה כאשר הרכב מוגבה (עם משקל גדול)? מרכז הכובד של האוטו עולה ויותר מסוכן לנהוג באוטו.

סתם דוגמא- תראה מה קורה כאשר דיפנדר או כל רכב סגור אחר בעל משקל גבוה יחסית נוסע ועובר מכשולים- מתנדנד בכבדות מצד לצד- מעיד על חוסר ביציבות (עקב מרכז כובד גבוה), לעומת זאת ברכב פתוח, לא מוגבה/מוגבה בצורה נורמלית זה כמעט ולא קורה.

חוץ מזה זה לא הדבר הכי קריטי, כיוון שגם בסיס הגלגלים ורוחב הסרנים קובעים את יציבות הרכב.

לסיקס סרנים רחבים יחסית לסמוראי, ובסיס גלגלים גדול יותר-יציב יותר.
אל תשכח שהסרנים מתואמים לרכב ואם תמצא סמוראי פתוח הוא יהיה פחות בטיחותי עקב רוחב סרנים קטן ולא בהכרח עקב משקל קטן.

בקיצור אני לא חושב שאתה הולך בכיוון הנכון...

חנן-ג'יפולוג
28-06-05, 00:42
המשקל של הרכב משפיע על מעט מאוד אלמנטים בטיחותיים ודינמיים. לא קשור ל"ישיבה" על הכביש או מעבר מכשולים וכאלה. המשקל מתקזז כמעט בכל הנוסחאות (בהכללה. יש מעט יוצאים מהכלל) .

אבל, מנוסחאות תנע נובע, שכשעצם כבד פוגש עצם קל, העצם הכבד חווה תאוצות קטנות יותר (ראה מקרה רכבת שפוגשת מכונית, הרכבת כמעט לא מאבדת ממהירותה, ונוסעי הרכבת יחוו תאוטה קטנה מאוד עד אפסית) .

בלי קשר, באופן אישי, לא בגלל המשקל הייתי קונה רכב כזה או אחר.

המהנדס
28-06-05, 09:39
ההחלטה שלך בין סמוראי לסופה היא בסיס טוב.
כבעל סמוראי שעד עכשיו (טפו טפו) לא נשבר בטיולים או בכלל (עקב תחזוקה אובססיבית שלי) הייתי הולך על סופה.
אתה צריך לחשוב על ג'יפ לסופי שבוע כעל רכב להנאה וככזה הוא צריך להיות עם כח עם עבירות גבוהה והכי חשוב אמינות .
אמינות=חדש יותר
אמינות=JEEP
סמוראי מאוד אמין אבל ג'יפ יותר - מה לעשות .
סמוראי מאוד זול לאחזקה אבל ג'יפ יותר.
סמוראי מאוד קל לשפר אבל ג'יפ יותר.
סמוראי בעל עבירות יפה אבל ג'יפ יותר.
בסמוראי כיף לנהוג בשטח אבל בג'יפ הרבה הרבה הרבה יותר.
וזה נמשך ...

קנה ג'יפ כמה שיותר חדש ותהנה ממנו.

נ.ב.
עוד אופציה לסופי שבוע בלבד - אפשר לקנות ג'יפ אספנות (מעל 30 שנה) שעולה הרבה פחות לאחזקה שוטפת (עניין של מאות בודדות לטסט וביטוח) ובנוי בערך אותו דבר.

אלון_ק
28-06-05, 11:33
עידן, מחיר אחזקה של ג'יפ אספנות גבוה בהרבה מזה של ג'יפ רגיל. הסיבה שכל כך זול להחזיק סופה ו/או סיקס זה כי יש מיליון וחצי כאלו יוצאי צבא, השוק מוצף בחלפים. זה לא נכון לכל ג'יפ בן 30 שנה.

אגב, אני חייב לגבות את נמרוד בנושא שבירות הסמוראי - הוא שביר בדיוק כמו כל רכב אחר. קפיץ זה קפיץ, הוא ישבר כמו קפיץ בכל רכב אחר. צלבים, ציריות וכו' וכו' - הכל הולך באוטו הזה. זה ש90% מבעלי הסמוראים לא מחזיקים אותו מספיק זמן כדי לחוות יותר מכמה בעיות כאלו בזמן הזה לא הופך אותו לבלתי שביר.

moriseven
28-06-05, 16:19
עידן מתחילים לשמוע מכיוונך דיבורים על מעבר לדבר האמיתי :lol:

המהנדס
29-06-05, 02:03
אלון אתה טועה בקשר לחלקי חילוף ובגדול . אני מכיר את הנושא מקרוב .

עידן מתחילים לשמוע מכיוונך דיבורים על מעבר לדבר האמיתי

חי חי חי - הדבר האמיתי היה ותמיד יהיה בחצר האחורית אצלי בבית הרבה לפני הסמוראי והרבה אחריו.

הדבר האמיתי הוא וויליס ( ולא סיקס ... מה לעשות... )

כרגע לא נראה לי אפשרי מבחינת תקציב ( מישהו אמר חתונה ? ) למכור את הסמוראי שלי מהסיבה שהוא דו- שימושי (לא כמו הג'יפ העתידי של פותח השירשור) ומשרת אותי ממש טוב לצרכים שלי.

חלומות תמיד יש.
:wink:

חרוב
29-06-05, 22:14
היי חברים
שמחתי לקרוא את כלל התגובות ושוב השכלתי.
עכשיו תגידו מזל טוב (תודו שאני מהיר - מקווה לא פזיז)
אני מחר סוגר על cj7 מודל 86 עם מנוע לאחר אוברול מלא, קלאץ' וגיר חדשים, סטרטר ואלטרנטור חדשים, מצבר חדש, מדרגות צד, מוגבהה ומסודר. ברזנט חורף +דלתות קיץ. פנסי ערפל, וו גרירה ברשיון,צמיגים רחבים ברשיון ועוד ...
הרכב אמור מחר בבוקר לעבור טסט ואם הוא עובר אני קונה
על פניו נראה כי בעל הרכב השקיע ברכב לא מעט. על פי מה שסיפר קנה רכב במצב רעוע מתוך פזיזות ובמשך השנה האחרונה שיפר ושיפץ אותו . שילדה נראית נקייה , מבחינה קוסמטית יש עוד הרבה עבודה. קצת פחחות וכו'...
המחיר 24000
מה דעתכם???

moriseven
29-06-05, 22:57
שאלה? הג'יפ הוא אולי בצבע לבן עם גג חום, כי אם כן ראיתי כזה לפני כמה ימים אותה שנה והוא היה עם קפיצים ספירליים ולא עלים אז תבדוק טוב כי זה לא חוקי! ולא עובר טסט אלא עם כן קומבינות, אבל תמיד יש את החשש מהורדה בכביש על ידי בוחני משרד התחבורה.

חרוב
29-06-05, 23:43
לא, הוא אדום עם ברזנט לבן
[/img]

גיא
29-06-05, 23:54
היי חברים
שמחתי לקרוא את כלל התגובות ושוב השכלתי.
עכשיו תגידו מזל טוב (תודו שאני מהיר - מקווה לא פזיז)
אני מחר סוגר על cj7 מודל 86 עם מנוע לאחר אוברול מלא, קלאץ' וגיר חדשים, סטרטר ואלטרנטור חדשים, מצבר חדש, מדרגות צד, מוגבהה ומסודר. ברזנט חורף +דלתות קיץ. פנסי ערפל, וו גרירה ברשיון,צמיגים רחבים ברשיון ועוד ...
הרכב אמור מחר בבוקר לעבור טסט ואם הוא עובר אני קונה
על פניו נראה כי בעל הרכב השקיע ברכב לא מעט. על פי מה שסיפר קנה רכב במצב רעוע מתוך פזיזות ובמשך השנה האחרונה שיפר ושיפץ אותו . שילדה נראית נקייה , מבחינה קוסמטית יש עוד הרבה עבודה. קצת פחחות וכו'...
המחיר 24000
מה דעתכם???

שאלה אחת - אם בן אדם קנה גרוטאה והשקיע את התחת בלהביא אותה למצב נהדר. למה הוא עכשיו מוכר ?

אני פעם לא קניתי CJ7 82 בדיוק מהסיבה הזאת שהתבררה כנכונה - האוטו היה קומבינה של שתי מכוניות.

חרוב
30-06-05, 00:03
לא בדיוק
הרכב אצלו כמעט שנתיים. כאשר קנה אותו התלהב ולא שם לב לבעיית חלודה , הוא השקיע בריצפת פיברגלס לג'יפ ולאחר מכן במשך השנתיים שאר השיפוצים.
יש לי שאלה נוספת האם בדיקת הטסט שהרכב אמור לעבור מחר אמורה אף היא להצביע על תקינותו של הרכב ? (כי אני לא לוקח אותו לבדיקה מלאה במוסך)
תודה מראש
[/quote]

גיא
30-06-05, 00:07
בפרוש לא.

טסט זה כיסתוח בפרייבט
וכלום בג'יפ.

מורידים אותך מהכביש כי אין לך מים במיכל של השפריצר ...

ומצד שני אתה לעיתים משלם לירה או שתיים ל"ידיד" ואז האוטו עובר גם אם יש לך קפיצי סליל במקום קפיצי עלים.

זה לא אומר כלום.

moriseven
30-06-05, 08:27
אם אחרי בדיקה מדוקדקת תחליט שלא כדאי לקנות אותו יש CJ 7 שנת 82 אדום עם ברזנט בסט טופ וכנפיים פיבר מורחבות למכירה בבית דגן אצל אמריקה ישראל (או איך שקוראים להם) הם יושבים על הכביש מצומת בית דגן לכיוון מחלף שפירים מצד ימין.
אתמול עוד ראיתי אותו עומד על הגבעה עם שלט למכירה.

נמרוד
30-06-05, 09:38
הטסט לא מצביע על שום דבר מהותי! אמנם חייב להיות טסט, ואסור (לדעתי) לקנות רכב בלי טסט, אבל הטסט לא בודק את מצב הרכב באמת - זה לא תפקידו. הוא בסך הכל אומר שהרכב בעל רמת בטיחות וכשירות מינימלית.

כשאתה אומר שהמנוע עבר אוברול, ויש זה חדש וזה חדש, זה על סמך מילה של המוכר, או על סמך זה שראית קבלות? סיפורים בג'יפים יש מפה ועד תימן. אם אתה מכיר את המוכר והוא אמין עליך - מצויין. אם לא - צא מנקודת הנחה שכל מה שהוא אומר דורש אימות.

-->