PDA

צפייה בגרסה מלאה : גם אני רוצה להתחיל כבר

ingberd
21-01-14, 21:34
שלום
קודם לעניין
מעוניין להשקיע - 20-30 אש"ח
רכב יומיומי - מרחק נסיעה קצר יומי (אזור 20 ק"מ) וטיולים פעם בחודש - בחישוב גס זה יוצא איזה 10,000 בשנה
אני הנהג העיקרי
צריך להכיל שני מבוגרים ושני ילדים עם אופציה בעתיד הלא רחוק לשלושה
אין תנאי סף לאוטומט ידני דיזל

עכשיו לסיפור מסגרת
זהו רכב ראשון כנהג בשטח
לאחר שוטטות בפורומים ושאר כתבות האתר ישנה הבנה כי את נושא האחזקה אפשר להוזיל על ידי זוג ידיים ומכאניקה פשוטה יחסית
אבל הפחד היחיד הוא שזה רכב שאמור להיות גם יומיומי להגעה לעבודה.
נקודה חשובה נוספת - גר באזור הדרום (אזור באר שבע)

נושא הדלק ברור ואשמח לשמוע הצעות חוות דעת ושאר מידע מבעלי הניסיון
חשבתי על CJ אבל אולי אני טועה

תודה לצופים ולמגיבים

opl
21-01-14, 21:59
יומיומי ויחיד במשפחה? אם כן הייתי חושב שוב לגבי הCJ.

Saar
21-01-14, 22:19
אני לא חושב ש cj יתאים כרכב יום יומי.
במחירים האלו הייתי מחפש ויטרה ארוכה/גראנד צירוקי/ טרופר/ פגרו q
לכל אחד היתרונות והחסרונות שלו, אבל כולם יכולים להתאים כרכב יום יומי.

asafk
21-01-14, 22:20
יש כאן כרגע באתר סופה 93 ארוכה פתוחה למכירה. זה יכול להיות יופי של רכב לשימוש הזה. סופה היא קצת יותר פרקטית מCJ, אבל יש CJים שהופכים למשהו הרבה יותר פרקטי מרוב הסופות על ידי בעליהם, אז אני לא פוסת מראש.
רכבים כאלו הם לא מתפשרים - המטרה היחידה שלהם היא שטח, והם גסים, מעורפלים, ולא נעימים בכביש. מכל הרכבים שבקצה הזה של הסקאלה דווקא לסופה יש כמה יתרונות מובנים שהופכים אותה לרכב שבהחלט אפשרי לחיות איתו באופן יומיומי. כמובן לא לנסיעות ארוכות באופן יומיומי, אבל כמה קילומטרים לכל כיוון זה ממש בקטנה.

תכף ימליצו לך על SUVים למיניהם. וזה נכון - הם הרבה יותר "מכוניות", אבל הרבה פחות ג'יפים.

אסף.

snirjeepdreamer
22-01-14, 09:35
אסף,
סופה ?? בדרום ??? כמה זמן לדעתך היא תשרוד אצלו לפני שתיעלם ??

שגיא S
22-01-14, 12:07
סוגיית הגניבות היא אכן דבר משמעותי בדרום, לכן טנדרים/סופה/דיפנדר/פאג'רו יורדים מהפרק.

לפי התיאור שלך, לדעתי הכי יתאים לך איסוזו טרופר - הוא יותר זול מפאג'רו (ופחות גניב ממנו) והרבה יותר זול מהלנדקרוזר שגם ככה לא בתקציב.

קח טרופר דיזל עד שנת 98 - עם המנוע 3100 האמין. רק שים לב כי אין הרבה רכבים כאלו למכירה והרוב נבלות, הערה: יש רק ידניים. (אל תתפתה לקחת טרופר ממודל 99 ומעלה - רכבים עם הרבה בעיות)
אם אתה מעוניין באוטומט - אתה יכול לקחת טרופר בנזין 3200 - בדלק 1 ל5-6 בממוצע, 1ל7 בערך בכביש מהיר. גם כאן מדובר בשנתונים עד 98. לטרופר בנזין יש גיר רגיש שדורש קולר גיר ושעון חום נפרד לבקרה.
רכב כזה עם הגבהה קלה וצמיגים טובים יכול לקחת אותך לטייל בכל מסלולי הטיול המוכרים בדרום. (כולל מקומות קשים יחסית)

טראנו גם אופציה אבל לא מכיר ממש ואני אישית לא כזה אוהב אותו.

רכב נוסף - סוזוקי גראנד ויטארה - עלויות טסטים וביטוחים יותר זולים מהSUV הגדולים. צריכת הדלק בדגם 5 דלתות בין 8-8.5 ק"מ לליטר דלק.
עם הגבהה קלה ונעילה אחורית (תוספת זולה יחסית של 2000 שקל) - אתה ברמת עבירות שלא מביישת אףאחד.
נקודת חולשה - דיפרנציאל קדמי חלש עם פוטנציאל שבירה גבוה. לא נעים :/ אבל מי שנוהג רגוע ולומד לנהוג בהתאם למגבלה יכול להנות מרכב מצוין במחיר שמתקרב מאוד לפרייבטים. שים לב לקחת את הדגם עם המנוע 2000 וה4 דלתות. אם יש ידני יהיה אפילו יותר חסכוני ואמין, למרות שהגיר האוטומט של הסוזוקי אמין מאוד יחסית לאחרים.

אלו לטעמי שני הרכבים שהכי נוח להיכנס איתם לשטח בתור רכב ראשון.

בקשר לגראנד ויטארה - יש לי חבר שמוכר אוטו מצוין:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=82099

לא יודע אם הוא בתקציב שלך או לא.

דרור ברלי
22-01-14, 12:44
מעבר לעניין הגניבות וצריכת הדלק, סופה/CJ זה ממש לא ז'אנר למתחילים אלא למכורים.
גם אני ממליץ על משפחת סוזוקי ואם מוכרחים SUV אז טרופר.

ingberd
22-01-14, 15:27
תודה לכל המגיבים
בהתאם לתגובות אוסיף ואומר שזהו לא הרכב היחיד בבית אבל זה יהיה הרכב העיקרי שלי
לכן נוחות הנסיעה כמשפחה שמורה בעיקר לטיול ולא לחיי היומיום

שגיא S
22-01-14, 15:42
תודה לכל המגיבים
בהתאם לתגובות אוסיף ואומר שזהו לא הרכב היחיד בבית אבל זה יהיה הרכב העיקרי שלי
לכן נוחות הנסיעה כמשפחה שמורה בעיקר לטיול ולא לחיי היומיום

עדיין. בנסיעה עם 2 ילדים ואלי 3 בעתיד (משמע תינוק) עדיף מאוד מאוד רכב 4 דלתות.

opl
22-01-14, 18:27
אם זה הרכב שלך ויש עוד אחד אז זה עניין אחר לגמרי. השאלה שלי היא אחרת. איך אישתך מקבלת את הרעיון של לנסוע ברכב פתוח ב20 שנה עם 3/2 ילדים? אם היא בעד אז זכית, אם היא מעקמת את האף או לא סגורה על עצמה צפה לזה שתהיה רק אתה והילדים הגדולים בטיולים.

-->