PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך לנקות בית מצערת ומנוע צעדים...

gmb
27-06-05, 00:35
שלום רב, לאחר בדיקה של כחודש, צריכת הדלק שלי נראית לי גבוהה (משהו כמו 5.3 ממוצע שכולל גם לפחות שני שלישים של נסיעת כביש שמתוכם שני שליש בכביש מהיר, ז"א מרבית הנסיעה שלי היא בכביש מהיר.... לדאבוני :) )

קראתי בשרשורים קודמים על המלצה לנקות בית מצערת ומנוע צעדים....
את בית המצערת פירקתי, ארבעה ברגים שצריכים בוקסה... הבינותי שהמנוע צעדים יושב על הבית מצערת, איזה מהשתי חלקים השחורים שמתחברים לבית המצערת הוא מנוע הצעדים? זה שנדחף ע"י מוט הפרפר (שברגע שנפתח הפרפר המוט מסתובב ומסובב אותו) או שמא זהו החלק השני שיש לו מעין מוט בצורת "פין" (כן, ממש כמו פין)....
איך בדיוק לנקות את בית המצערת ואת מנוע הצעדים? לרסס בספריי קרבורטורים ולייבש? האם לנקות גם את הקונקטורים של המנוע צעדים והחלק השני? האם לנקות גם את צינור פילטר האוויר שהוא "שמנוני" במקצת... האם גם כאן להשתמש בספרי קרבורטורים?
מהו הצינור שמתחבר בין ראש המנוע לממש אחרי פילטר האויר?
מהו הצינור השני שמתחבר ממש בתחתית צינור האוויר מתחת לחיבור הקודם ומגיע למעין קופסא קטנה מאחורי מיכל הנוזל מתזים?
איך אני מפרק את הצינור השני שיש על ראש המנוע, הבנתי שזה CCV או משהו כזה וצריך לנקות אותו מדי פעם ואת המחבר, האם גם כאן להשתמש בספרי קרבורטורים?

האם זה נורא אם ספרי קרבורטורים יכנס גם במעט למנוע ולהיכן שבית המצערת יושב? (סעפת היניקה??)

מה עוד אני יכול לעשות על מנת להקטין את צריכת הדלק? חוץ מלשנות את הרגלי הנסיעה, אני נוסע כמו סבתא וכמעט שלא עובר את ה-80...

האם לנסות לנתק את חיישן החמצן ולראות האם חל שיפור בתצרוכת הדלק (איך בכלל לנתק את חיישן החמצן מבלי לגרום לו נזק? לחתוך חוטים או שמא יש לו קונקטור שם למטה היכנשהוא?
האם לאפס את המחשב לאחר מכן?

רמי

skhaikin
27-06-05, 21:49
שמע, עשיתי את כל זה, ולא פעם אחת (פעמיים ליתר דיוק) - הצריכה תמיד מתכנסת תוך חודש לאזור שאתה אומר. תחיה עם זה, יש לך סופה 8)

רק אל תחתוך חוטים לחיישן חמצן, יש לו קונקטור שקשה להשיג. לגבי מנוע צעדים - זה כל היחידה שיושבת בתוך בית המצערת. הוצאתי את כולה וניקיתי בספריי קרבורטורים, בלי להתחשב יותר מדי באמא שלה :lol: עד שנהיתה מבריקה. אז הרכבתי הכל חזרה והאוטו עובד כמ שעון שויצרי (טפו טפו).

asafk
27-06-05, 23:58
חישן מצב מצערת- זה מה שנמצא מול הפרפר של המצערת, ומסתובב יחד איתו. מנוע צעדים- ב90 מעלות אליו, זה מה שיוצא ונכנס. אותו מנקים עם ספריי קרבורטורים, ואם בא לך להיות יסודי, פרק אותו מהג'יפ, ונקה עם ספירט. בדיקה שהוא עובד ולא תקוע- כשהוא מחובר לקונקטור, אבל לא מחובר במקומו בבית המצערת, פתח סוויץ'- אתה אמור לראות אותו יוצא עד הסוף (ואז חוזר קצת).

אסף.

gmb
28-06-05, 01:14
שמע, עשיתי את כל זה, ולא פעם אחת (פעמיים ליתר דיוק) - הצריכה תמיד מתכנסת תוך חודש לאזור שאתה אומר. תחיה עם זה, יש לך סופה 8)

רק אל תחתוך חוטים לחיישן חמצן, יש לו קונקטור שקשה להשיג. לגבי מנוע צעדים - זה כל היחידה שיושבת בתוך בית המצערת. הוצאתי את כולה וניקיתי בספריי קרבורטורים, בלי להתחשב יותר מדי באמא שלה :lol: עד שנהיתה מבריקה. אז הרכבתי הכל חזרה והאוטו עובד כמ שעון שויצרי (טפו טפו).

אולי אזע הבעיה היא בחיישן חמצן עוד באיזשהו סדק במערכת הפליטה..
אולי אני אנסה לנתק את החיישן חמצן למיכל אחד ולראות באם יעזור.. באם כן, סימן שיש תקלה בחיישן חמצן או מה שמסביבו (סדק או משהו דומה)..

חוץ מזה, האם יש עוד מה לעשות לתצרוכת הדלק חוץ מניקוי בית מצערת ומנוע צעדים?

מישהו יכול להסביר על השאלות הבאות:
"האם לנקות גם את צינור פילטר האוויר שהוא "שמנוני" במקצת... האם גם כאן להשתמש בספרי קרבורטורים?
מהו הצינור שמתחבר בין ראש המנוע לממש אחרי פילטר האויר?
מהו הצינור השני שמתחבר ממש בתחתית צינור האוויר מתחת לחיבור הקודם ומגיע למעין קופסא קטנה מאחורי מיכל הנוזל מתזים?
איך אני מפרק את הצינור השני שיש על ראש המנוע, הבנתי שזה CCV או משהו כזה וצריך לנקות אותו מדי פעם ואת המחבר, האם גם כאן להשתמש בספרי קרבורטורים?

האם זה נורא אם ספרי קרבורטורים יכנס גם במעט למנוע ולהיכן שבית המצערת יושב? (סעפת היניקה??)

מה עוד אני יכול לעשות על מנת להקטין את צריכת הדלק? חוץ מלשנות את הרגלי הנסיעה, אני נוסע כמו סבתא וכמעט שלא עובר את ה-80... "

-->