PDA

צפייה בגרסה מלאה : החייאת סמוראי אספנות :-)

JonnyBoy
25-01-14, 09:50
שלום שלום :rolleyes:
יש לי סמוראי 84, חמוד ענתיק שצריך קצת צומי. בשעה טובה הוא זכה עכשיו במעמד רכב אספנות וחובות של שנים למשרד הרישוי נמחקו בהינף מקש (כולל מעבדה מוסמכת :cool: ).
עכשיו צריך להשקיע קצת, להזיז אותו, להעביר טסט...
לא כל כך פשוט... הוא עומד הרבה זמן.
מניע ועובד יופי (עם כבלים כרגע, ודלק מג'ריקן)

בעיות עד שיזוז מהמקום:
1) אני לא מוצא את המפתח של הרב בריח שנועל את ידית ההילוכים בהילוך שני (דיביל)
2) לא מגיע דלק מהמיכל - שמתי 3.5-4 ליטר במיכל ריק, הצינור שיוצא מהמיכל יבש לחלוטין.

אחרי שהוא יזוז:
1) להטעין מצבר
2) לחפש בעיות חדשות

לפני הטסט:
1) בודי רקוב למטה, אני חושב לאטום עם זפת כזאת לנסות לכסת"ח את זה
2) בדיקת אורות, אמור להיות בסדר
3) צריך את התפסנים של חגורות הבטיחות, אלו עם הכפתור האדום.

איחלנו לזקן הצלחה בהמשך דרכו, נמצא בירושלים אם מישהו רוצה לתת יד, אוזן, או איזו מילה טובה, לעזור לפתור את הבעיות שבדרך - יבורך :D

https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-prn1/t1/1560671_528090463956549_51451611_n.jpg

עדיאל
25-01-14, 14:00
יש לך במקרה את הזרוע שמחזיקה את הוישרים ??

רון נחמן
26-01-14, 11:50
בנאדם עוד לא זז, כבר עדיאל מנסה לפרק לו חלקים מהאוטו....

בעיות עד שיזוז מהמקום:
1) אני לא מוצא את המפתח של הרב בריח שנועל את ידית ההילוכים בהילוך שני (דיביל)
2) לא מגיע דלק מהמיכל - שמתי 3.5-4 ליטר במיכל ריק, הצינור שיוצא מהמיכל יבש לחלוטין.

אחרי שהוא יזוז:
1) להטעין מצבר
2) לחפש בעיות חדשות

לפני הטסט:
1) בודי רקוב למטה, אני חושב לאטום עם זפת כזאת לנסות לכסת"ח את זה
2) בדיקת אורות, אמור להיות בסדר
3) צריך את התפסנים של חגורות הבטיחות, אלו עם הכפתור האדום.

לא ממש כתבת שאלות, אלא רק משהו כללי.. אז אני אגיב במשהו כללי!

1. ממליץ לך בחום לקנות ספר היינס של האוטו. אם יש לך ידע שטחי במכונאות, הוא ייתן לך את מה שאתה צריך ספציפית לאקזמפלר שלך.
2. להטעין מצבר? אם הוא עמד כמה שנים... עדיף להחליף עכשיו מאשר אחכ.
3. הבעיה הכי גדולה של רכב שעמד הרבה זמן היא כל מיני גומיות שהתייבשו (חוץ מהחלודה, כמובן). אתה רואה את זה בצינורות דלק ומים, במחזירי שמן, פקקים ברצפה ועוד ועוד. אני ממליץ לך לקנות כמה מטרים טובים של צינורות לפי דוגמא ולהחליף.

הייתי מגיב יותר ספציפי אבל חסרים פרטים....
אתה משפץ לבד?
תקציב מוגבל? מינימלי? פראי?

ובכל מקרה - בהצלחה! אני לא יכול שלא לקנא.

שגיא S
26-01-14, 12:06
בתור התחלה אתה צריך להבין שעומד לפנייך חתיכת פרויקט, שכולל בתוכו גם הוצאה כספית לא קטנה.
אבל גם הרבה סיפוק והנאה....גם אם בדרך יהיו רגעים של הייאוש הסוף יהיה שווה את זה!

אם אני הייתי אתה הייתי דבר ראשון יושב וחושב איך אני רוצה שהאוטו יהיה בסוף:
1. סרנים רחבים או צרים
2. מנוע 1000 או 1300
גיר 4 או 5 הילוכים
איזה מידת צמיגים
שיפורים למינהם?
הזרקה או קרבורטור?

עכשיו תתחיל לעבוד לפי זה - אין מה לשפץ את הסרנים האלו אם אתה ואף לרחבים בסופו של דבר.
כנ"ל לגבי המנוע - אם תחליט שתרצה 1300 אז עדיף מהתחלה להביא מנוע 1300 ולעבוד על להתאים אותו לרכב מאשר להתחיל עם מנוע 1000 מקרטע ולהשקיע עליו.

בהמשך לבעיות שציינת - אפשר לעשות צבע ופחחות לבד: לפרק את הבודי מהשלדה, לחתוך חלודה ולרתך פחים חדשים במקום וכו'...
אם אתה רוצה בעל מקצוע שיעשה עבודה בינונית ייקח בערך 4000 שקל אבל החלודה תחזור עוד שנתיים שלוש.
פחח שיעשה לך עבודה כמו שצריך בערך 12000 שקל.

תופסנים של חגורות - לך לחפש פירוקיות. או שתקנה לך אפילו סמוראי עם חלקים לפירוק.

בקשר לדלק - כנראה שכל הגומיות/מחזירי שמן/ צינורות ברכב זקוקים להחלפה. 30 שנה זה זמן מכובד להחזיק.

קח בחשבון שמה שלא תעשה עכשיו כמו שצריך - או יתקע אותך אחר כך, או שתעשה בכל מקרה בשלב מאוחר יותר ואז יוצא שאמנם היום אתה משלם פחות
אבל בסופו של דבר אתה משלם יותר. ולרוב זה הרבה יותר מאשר לעשות מהתחלה כמו שצריך.

בהצלחה!

עדיאל
26-01-14, 22:07
רון אני טוב בלפרק חלקים ...

במיוחד רכבים מוזרים :)

JonnyBoy
03-02-14, 00:47
ok, אז קצת פוקוס:
יש לי אותו כבר הרבה שנים וכבר התחלתי להשקיע עליו בכיוון שלי: רכב טיולים ותחרויות ניווט חובבני חוקי לכביש.
יש מנוע 1300 ברישיון עם קאמשפט חם (קרבורטור), משאבת דלק סובארו 1600, גיר 5 הילוכים, טרנספר גם הוחלף במרוצת השנים (למקורי). יש כלוב התהפכות ו-4 בולמי קוני שלא יודע כמה הם אפקטייבים היום, קפיצים גמורים לחלוטין.
צמיגים 195 ברישיון, אני בקטע של מהירות ומרחקים ארוכים, לא טיפוסים וג'יעג'ועים.
סרנים - אין לי מושג מה יותר מתאים למטרות שציינתי.

קודם שיסע, אח"כ שיעבור טסט. אלו המטרות עכשיו.

יש לי PDF של היינס ממודל 86 והלאה, יש את הסרוויס מאנואל של סוזוקי משנת 87 לדגמים הבאים:
J4235001
JS3JC51C J4235001
JS3JC51V J4150001
JS4JC51C J4235001
JS4JC51V 54150001
אני רושם אם מישהו רוצה אני אשלח לו,

עכשיו אני הולך לישון, מחבה את המחשב ואת המוח וממשיך מחר...:rolleyes:

רון נחמן
03-02-14, 09:18
נשמע מעולה...

מחכה לעדכונים (רצוי מצולמים!)

Saar
03-02-14, 11:07
ok, אז קצת פוקוס:
אני בקטע של מהירות ומרחקים ארוכים, לא טיפוסים וג'יעג'ועים.

אתה בטוח שזה הרכב המתאים למטרה?
אספנות נשמע מפתה מבחינת עלויות, אבל מאוד סביר להניח שאם תשקיע את מחיר השיפוץ ברכב מודרני מעט יותר שמתאים לצרכים שהצגת, תקבל רכב מהנה הרבה יותר בעלות דומה או פחותה.
(אני כותב מניסיון, יש לי אלפא ספיידר שבמחיר השיפוץ שלה יכולתי לרכוש BMW Z3 משומשת ולהשאר עם עודף ואין לי ספק שה BMW עדיפה על הכביש...)

דרור ברלי
03-02-14, 11:36
וה-Z3 הזו, טובה מהאלפא בסדרי גודל, לעולם לא תהיה קלאסית כמוה...
יש מכוניות ישנות שיש בהן קסם לא מוסבר. ברור שזה לא כלכלי אבל זה כיף.

אף פעם לא חשבתי על סמוראי ישן ככזה.
אבל כנראה שיש אנשים שדווקא זה מה שמדבר אליהם, אז אני מפרגן לגמרי. וחוץ מזה השיפוץ זה כיף.

Saar
03-02-14, 11:41
דרור,
אני גם חושב שיש באלפא משהו שאין ב Z3 (חוץ מחלודה :) ), אבל אשקר אם אומר שהמחשבה לא עברה בי כמה פעמים אחרי שהבנתי כמה כסף הוצאתי על האלפא (וזה עוד לא נגמר)

אני בהחלט מפרגן למי שמחליט לשפץ כי הוא רוצה סמוראי משופץ, אבל זה לא היה ברור בפתיחת השרשור. ובאופן כללי, אני לא חושב שסמוראי ומהירות/מרחקים ארוכים מסתדרים באותו המשפט ללא מילת שלילה מתאימה :D )

גילוי נאות,
לתקופה קצרה, היה לי סמוראי 84 (רכב השטח הראשון שלי, כחייל...) תמיד צחקתי שאפילו במעבר על פסי צבע בכביש הוא קופץ...

דרור ברלי
03-02-14, 12:38
והדבקות שלי בלהחזיק בשיניים סופה בת 19 ולסדר באהבה רשימת יישור קו שלעולם לא נגמרת, היא הגיונית? כלכלית?

הרי יכולתי להתאפק ארבע שנים, ולהעמיד משהו חדש יותר וטוב יותר.

Saar
03-02-14, 12:40
דרור, אין ספק. גם אצלי ה XJ הוא לא הרכב הכי הגיוני בעולם...
אבל הוא מתאים לדרישה ממנו.
בשרשור הזה, המטרה אותה הגדיר פותח השרשור שונה מאוד מיעוד הרכב ולכן יעצתי לו לחשוב האם זה הרכב הנכון להשקיע בו.

-->