PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בנושא מיזוג אויר לג'יפ סופה

אביב
27-06-05, 19:02
שאלה למבינים במערכות מיזוג אויר. :idea:
המגזן בסופה עובד מצויין כל עוד נוסעים בכביש במהירויות שיוט, וגם בנסיעות עירוניות. ברגע שנכנסים לשטח, לאחר כחצי שעה, המזגן מוציא אויר חם.
חשבתי שהבעייה היא בחיישן חום מנוע והחלפתי אותו, אולם הבעייה נמשכת גם כעת. (למרות שהבעייה הייתה חמורה יותר ולאחר ההחלפה, במשך זמן מה, חשבתי שנפתר העניין).

יש רעיון למישהו היכן לחפש את הבעייה ??

eliv1
27-06-05, 19:17
אביב שלום,

אני לא מומחה במזגנים, אך אני מאמין שזו אפשרות סבירה ביותר.
ההבדל בין נסיעת השטח לנסיעת הכביש, הוא ספיקת האוויר על המעבה, המאפשרת את החלפת החום במעבה.

1. יכול להיות שחסר לך קצת גז, זו אפשרות סבירה. והמדחס מנותק אוטומטית ע"מ להגן עליו.
2. מותקן אצלך פאן קלאץ'? יכול להיות שבנסיעה איטית, ספיקת האוויר שלו לא מספיקה והמזגן
לא מקרר, מאחר והוא לא תקין ב 100 אחוז.
ע"מ לפתור זאת, אפשרות אחת היא להוסיף מאוורר חשמלי קטן בחזית הרכב.

נראה לי יותר הגיוני אפשרות 1, מאחר והמזגן היה מקרר בנסיעת שטח איטית, אבל בקושי.

yoavshefer
27-06-05, 20:54
זה לא נשמע כמו בעיית גז, נראה כאילו המדחס שלך מפסיק לעבוד.כאשר זה קורה, תפתח מכסה מנוע ותסתכל אם המדחס עובד?

asafk
27-06-05, 23:54
קצת "ירייה באפלה", אבל שווה בדיקה (זה קרה לי פעם באחת המכוניות)-
יש ממסר למדחס בתוך תא המנוע. לפעמים, ממסרים ישנים לא מתפקדים טוב בטמפרטורות גבוהות מאוד (בעלי הסופות מכירים את זה מממסר משאבת הדלק). בנסיעה מאומצת בשטח, הטמפ' בתא המנוע עשויה להגיע ל100 מעלות ואפילו יותר. בקיצור, כשזה קורה, תבדוק אם המצמד של המדחס משולב, ואם לא, תחליף את הממסר, ותראה אם הבעיה מסתדרת.

אסף.

dambo
28-06-05, 07:58
עוד בכיוון של אסף אבל לא ממסר אלה חוטים

המדחס והמאורר מחוברים על אותו "קו מתח" כמו שאסף אמר בנסיעה איטית הטמפרטורה
תחת מכסה המנוע גבוה ולכן התנגדות החוטים עולה, תבדוק את המתח שמגיע למדחס (חוט בודד) עם זה הרבה פחות ממתח המצבר אז המדחס לא עובד תקין בגלל מתח נמוך ולא בגלל תקלה במדחס או חוסר בגז.
עוד משהוא לפני הכל תבדוק מפל מתח על כבל ההזנה בין המצבר לקופסת הפיוזים בתוך תא המנוע (מבורג לבורג לא על החוט עצמו) כאשר יש צריכת זרם גבוה (מזגן עובד, אורות וכו')
יכול להיות שכבר שם תהיה לך הפתעה.
בהצלחה :wink:
דני.

אביב
28-06-05, 20:01
1. יכול להיות שחסר לך קצת גז, זו אפשרות סבירה. והמדחס מנותק אוטומטית ע"מ להגן עליו.
2. מותקן אצלך פאן קלאץ'? יכול להיות שבנסיעה איטית, ספיקת האוויר שלו לא מספיקה והמזגן
לא מקרר, מאחר והוא לא תקין ב 100 אחוז.

1. בדקתי - לא חסר.
2. אין לי.

אני אנסה את הכוון שאסף ודני העלו- לא חשבתי עליו.
עכשיו אני נזכר, כשזה קרה, פתחתי מכסה מנוע ושמתי לב שמאורר המזגן אינו פועל.

קיד
01-07-05, 22:56
מניפת עזר קדמית על המעבה תקינה ועובדת?
קיד.
הכי פשוט יהיה לחבר שעוני לחץ למדחס. זה נותן תשובה חד משמעית.

אביב
02-07-05, 17:33
מניפת עזר קדמית על המעבה תקינה ועובדת?

הוא שכתבתי - לא, בשטח כשזה קרה. בנסיעה בכביש נראה תקין.

קיד
03-07-05, 09:40
בלי מניפת העזר החשמלית, הלחצים במערכת יהיו גבוהים מדי, וקירור לא תקבל.

בדוק קונקטור 2 פינים של המניפה החשמלית, אשר נמצא מאחורי פנס ראשי ימין.
בדוק תקינות המניפה ע"י חיבורה ישירות למצבר. אין חשיבות ל(+) או (-) בקונקטור, בזמן הבדיקה. לא תקין? החלף מניפה. תקין?
בדוק חיבור (-) לגוף שיוצא מהקונקטור, ולרוב מתחבר אל ה"בודי" באזור המייבש.

ה(+) למניפה הוא משותף עם ה(+) של מצמד המדחס. אורך החוט מהמדחס אל קונקטור 2 הפינים הנזכר למעלה, הוא 20 ס"מ. בדוק שלמות חוט זה.

בברכה,
קיד.

אביב
03-07-05, 21:54
החלפתי ממסר למדחס. בדקתי את הקונקטור למניפה-תקין. בדקתי את המניפה (חיבור ישיר למצבר)-תקין. בדקתי את שלמות החוטים.
בסופו של תהליך חיברתי את המניפה ישירות למצבר, דרך ממסר, כך שתעבוד עם הפעלת מתג מזגן ללא תלות במחשב - אני אסע כך מעט על מנת לבדוק את ההשפעה.

-->