PDA

צפייה בגרסה מלאה : שדרוג ל-"35, ייעוץ טכני.

סולי
26-01-14, 21:28
שלום לכולם,
אני יושב חבר שהסריטה שלו העמיקה..
כיום נוסע על, אינדיאני XJ בציר 2000, מנוע מקורי, גיר אוטומת, טרנספר (231), דרייבשאפטים מחוזקים, דנה 44 ק-א (ציריות כרומולי, דיפ4.10 ARB, בלמי דיסק).
רצה הגורל התעורר חברי בבוקר ואמר שהגי הזמן לגדול, 35".
ניסיתי לעזור לו אבל להבדיל מהסמוראי שלי.. אצלכם המבחר פשוט גדול כל כך שזה מבלבל... חוץ מזה קטונתי מלייעץ על אינדיאנים.
אגב הוא גולש פה... אבל לא מספיק.

קיצר, נשמח להכוונה...

הכיוון התחיל באיזשהוא קוויקשיפטר שידע לנעול הילוך נמשך בטרנספר אטלס כנראה, 4.88 בביצים, חיזוקים חיצוניים לסרנים? ג'אנטי
הוא אפילו פינטז על תוספת כוח למנוע מאחר ועם ה-33" קצת קשה ל-4.0ליטרים של האינדיאני האמיץ.

המטרה ברורה: לשפר רכב משופר גם ככה, הייעוד - סלעים ובוץ, רכב ג' במשפחה.. הכל פתוח.

דרור ברלי
26-01-14, 22:14
נדמה לי שמכירים פה את הרכב הזה...

מה אני אגיד לך? צרות של עשירים. הלוואי עלי.
לפי פירוט הרכיבים שהוא מתכוון לשדרג, הוא מבין מה הוא עושה. אם יש לו רצון וכסף והוא לא מפחד מעיניים כחולות ורעות? שילך על זה...

סולי
26-01-14, 23:29
אכן מדובר ברכב של כפיר,
בזמן שהוא מסתכל על קטלוגים ולחשב עלויות.. אני העלתי את הדיון במטרה לסייע לו להשקיע נכון את הכסף עם מינימום תקלות ותוספות לא מחושבות.
לצורך העניין ברכב בעבר היה מורכב קיט הפחתה בטרנספר של terralow שעשה לא מעט צרות..

בכל מקרה כאמור, נשמח לקבל ייעוץ כדי שהאינדיאני האמיץ של כפיר יזחל בנחת על 35" ויידע לייצר סילוני בוץ כשצריך ...

https://lh5.googleusercontent.com/-SfqVmzhZBqA/UuV9dD4LzqI/AAAAAAAADGI/uTDR0J4CAhM/w650-h475-no/IMG_2124.JPG

דרור ברלי
26-01-14, 23:42
הקיט של TERRA LOW לא מוצלח כי החוזק של ציר היציאה בטרנספר 231 הוא גבולי גם ככה כשצריך לסובב סופגניות כאלה גדולות. שים לו יחס העברה קצר וציר היציאה ייגזר. גם סליפ-יוק אלימינטור שאולי משפר את העניינים, לא בדיוק יעזור. אין כאן חוכמות.

אז מי שמוכרח לנסוע על סופגניות כאלה ורוצה יחס זחילה מאוד איטי, מוכרח להחליף טרנספר. דגם 241 יעשה אחלה עבודה. אטלס? עוד יותר טוב. גם יותר יקר בהתאם. אבל אם קונים אותו חדש, אפשר לבחור את יחס ההעברה ב-LOW. יש אפילו "אטלס 3" עם 3 מהירויות - HIGH ישיר (1:1) ושני הילוכי כוח. אחד נמוך ואחד סופר נמוך... עם יחסים לבחירה.

יחסי העברה בסרנים: 4.88 יזחל מדהים בשטח.
כדאי לבחון אם רכיבי מערכת ההיגוי והבלמים יכולים לשרוד עם גלגלים כאלה גדולים.
את תחושת הכבדות והסירבול בכביש כל זה לא ישנה. צמיג הוא משקל לא מוקפץ וככל שהצמיג גדול יותר הוא גם כבד יותר ומרגישים את זה ביג-טיים - בוא ונגיד שכל מה שקשור לדינמיות של האוטו על הכביש פשוט מתחרבן. עם כל הכבוד, גלגלי ענק מרחיקים את האוטו משימושיות על הכביש לטובת שטח בלבד.

שגיא S
27-01-14, 00:15
היום אפשר להשיג קיטים ש 4:1 ואז להוסיף להם צירים וכל מה שמסביב מחוזק.

בקשר ליחסי העברה - צריך לחשב בדיוק אבל לי יצא ש4.56 מפצה בדיוק באחוזים על המקור, אז 4.88 ייתן לו קצת יותר הרגשה של כוח, אבל הסל"ד והצריכת דלק - אבוי לי :/

דברים שצריך לחשוב עליהם:
קלירנס לגלגל - מבחינת הגבהה, ומקום בכנפיים
יחסי העברה - סרנים וטרנספר
בלימה - יש לו דיסקים קדימה אחורה האם דרוש עוד?
היגוי - משאבת עזר? חיזוק תושבות וכו'
האם הוא רוצה את הצמיגים על ג'אנט 15 או 16? צריך לחשוב על זה
מנשא לגלגל ספייר - מותאם משקל הנוסף?
הסרנים - יחזיקו? לא יחייכו? מה אומרים בארה"ב?

מה לגבי השלדה/אין שלדה של הצ'רוקי - תדע להתמודד עם העומסים ?

Kfir Shafir
27-01-14, 07:04
דרור,
הקיט של Terralow חרא בגלל שהפסיקו ליצר בארהב ועברו לסין...
קראתי קצת (מעבר לעובדה שהיה לי) וזה לא פתרון.
מניסיוני עם יחסי העברה קצרים בטרנספר - זה מאד מגביל כאשר לא עושים סלעים ולכן אני יותר חושב על 4sp atlas או על איזה דאבלר,
למישהו יש ניסיון עם הכלאה של d300 עם d231??
לא אמורה להיות בעיה עם הסרנים או משהו אחר (דנה 44 מחוזק) לפי האמריקאים זה מחזיק 35 בכבוד.
שגיא,
קודם כל תוריד את התמונה של הסמוראי...(-;

מוני אורבך
27-01-14, 07:33
לי היה (ויש) נסיון עם דאבלר וגלגלי 33.
אופי הנהיגה שלך חיב להשתנות עם גלגלים גדולים ודאבלר.
אנשים שנוסעים עם סופות (וגם אינדינים) בדרך כלל אוהבים להשתולל ולעלות בטורים.
משהו בסגנון, אם לא הולך בכוח הולך עוד יותר בכוח.
אם יש לך גלגלים גדולים ובטח אם יש לך גם דאבלר ויחסי העברה נמוכים אסור לך להשתולל.
לגלגלים מגיע מומנט אדיר ששום דבר לא יכול לעצור, ולכן אם תשתולל משהו ישבר.
ציר יציאה מהטרנספר או הצריה או הרינג והפניון, משהו...
לכן נהיגה בתצורה כזו מחיבת נסיעה איטית מבוקרת ובשיקול דעת.
מצד שני זה בדיוק הסיבה להתקנת דאבלר וגלגלים גדולים, היכולת לזחל מעל מכשולים.
אם אופן נהיגה כזה לא מתאים לך, אל תכנס לענין בכלל.

Kfir Shafir
27-01-14, 07:43
הי מוני
מתאים ומעניין,
כמו שכבר כתבתי היה לי 4:1 וחזרתי למקורי אחרי שנהרס,
עכשיו גם בא לי גם לתת בגז (בשביל זה יש את היחסים הסטנדרטים) וגם לזחול - בשביל זה אני צריך הפחתה רצינית (יותר מ 4:1 שהיה לי)
מה לגבי איבוד כח בדאבלר?
האם יש מישהו מיקצועי ואמין שיכול לבנות או לפיות לכוון אותי שלא אלך לאיבוד?

ishc
27-01-14, 07:51
כפיר מבחינת מידת הצמיגים אתה גודל ב-6 אחוז בערך בעוד ביחסי העברה אתה גודל בכמעט 20. שווה לבדוק אם יש יחס ביניים כדי שהאוטו ישאר סביל ב-HIGH ולפצות על זה עם טרנספר עם שני יחסי LOW.
מעבר לזה שווה לתת את הדעת לגבי הציריות האחוריות שלך, רמת העומס עליהן הולכת לגדול BIG TIME

מוני אורבך
27-01-14, 07:56
דאבלר הוא התשובה בשבילך, הוא מאפשר גם וגם.
למעשה אתה משאיר את יחסי ההעברה הנמוכים הסטנדרטים אבל מוסיף עוד יחסי העברה סופר נמוכים.
אני לא הרגשתי איבוד כוח בגלל הדאבלר, מצד שני המנוע כול כך חזק שלך תדע..
החיסרון הגדול הוא הוספת אורך לרכבת ההנע, דאבלר מוסיף עוד 20 סמטימטר.
ברכבים מוגבהים מאוד (כמו שלך) ויחסית קצרים, זה יכול להיות קריטי.
יש לזה פתרון כמובן בצורת קרדן כפול.
משהו מקצועי?? בזמנו אמיר ענבל בנה יחידת דאבלר (אני קניתי אותה).
נסית לשאול את המשפרים למניהם? היום הענין יחסית פופולרי בגלל הרנגלרים עם גלגלי ה 35, ואנשים עם כיס עמוק.

Kfir Shafir
27-01-14, 08:16
צחי
ה4.10 לא מספיק טוב היום על ה33, ארוך מידי... ולכן במעבר ל35 נראה לי נכון ללכת ל 4.87 גם מומלץ בפורומים אמריקאים.

ואין ספק שמגדילים מציג ומשנים יחסי העברה יש סיכוי לשבור משהו...

אני מי צריך מישהו עם נסיון בבניית דאבלר או מישהו בעל נסיון עם אטלס - שככל שאני חומד יותר בא לי יותר😊😊

GodsFather
27-01-14, 10:26
שאלה קטנה - ניקח את מכלול העלויות של השדרוג הזה, למעט הצמיגים והג'נטים. לא כדאי לשקול שדרוג פורטלים BOLT-ON ?

יש מישהו באירופה (גם דרור הראל מיודענו מכיר אותו וגם כתבו על תוצרים שלו כאן באתר) שמייצר כאלה גם לסרני דנה. העלות אכן לא נמוכה בעליל אבל סוגר את הפינה של יחסי העברה, גובה, רוחב והתקנה ב"מכה אחת".

http://www.killeraxles.com/bop_jeep_e.html

יצא לי לעקוב אחרי פרויקטים שלו, מכאן ההמלצה.

שווה לדבר איתו ולו בשביל להבין עלויות.

asafk
27-01-14, 12:03
אטלס? רק אם הרכב נוסע רק בשטח. לכל דבר אחר הוא לא לעניין.

דאבלר - יש כתבה באתר על בניית דאבלר. מציע שתסתכל.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

דרור ברלי
27-01-14, 13:41
הפורטלים של TIBUS הם מוצר מרשים ביותר. חוץ מהקיצור הדרוש של יחס ההעברה הם מורידים עומס ממכלולי ההנעה (פחות שבירות) וגם מבטלים את הצורך בהגבהת מתלים - מה שמאפשר להשאיר את המתלים בגיאומטריה המקורית שלהם = נוחות והתנהגות כללית קרובות לרכב סטנדרטי וזה מצוין. אבל הבעיה שלהם היא המחיר. גם באירופה הם לא בדיוק נפוצים כי הם עולים כמעט כמו עוד ג'יפ. לא רוצה לחשוב מה תהיה העלות שלהם כאן וגם אין לי מושג לגבי האמינות לאורך זמן.

דאבלר באוטו מוגבה וקצר יחסית מביא אותך לזוויות דריישפט אחורי מאוד לא טובות. לא בטוח שקרדן כפול זה פתרון מושלם.

והקיט של TERRA-LOW היה בעייתי גם לפני 15 שנה כשהיה מיוצר אורגינל באמריקה. השילוב של טרנספר 231 עם גלגלים גדולים לא עמד בזה. בשביל זה צריך טרנספר חזק יותר.

לגבי ההתנהגות עם גלגלים גדולים בכל סיטואציה שאינה שטח טכני - אני איתן בדעתי. יחסי העברה קצרים יותר יחזירו את תחושת הכוח, אבל ככל שהצמיג גדול וכבד יותר, כך האוטו מרגיש מסורבל יותר ומתנהג רע יותר. יש בדברים האלה חוקים בסיסיים שאי אפשר לשנות.

דרור ברלי
27-01-14, 13:49
אסף, מה לא טוב באטלס?

asafk
27-01-14, 13:55
חוץ מזה שהוא רועש ומסובך לתפעול?

אסף.

itayt
27-01-14, 13:59
לגבי הפורטלים של Tibus, רק בשביל שהדברים יהיו ברורים, קיבלתי ממנו הצעה לפני חודשיים של 9990 יורו לסרן. אם זה הכיוון של כותב השרשור אז סבבה...

GodsFather
27-01-14, 14:20
9990 יורו לסרן ??

מחירים שאני ראיתי, לסרן של ל"ר אמנם, 6950 יורו לסרן, כולל כמובן מערכת בילום, שזה אחד הדברים הקריטיים. אם מורידים את עניין הבילום, זה יורד ל6000 לסרן.

לכן גם הצבתי את התנאי - לקחת את מכלול העלויות למעט הצמיגים+ג'נטים ולהשוות.

לגבי איך להביא את זה לארץ, זה יהיה באותו אופן שיעלה להביא אטלס לארץ או כל מכלול כבד אחר.

לחלוטין לא מחיר פרופורציונלי, אבל השפיות יצאה מהחלון ברגע שהפכת לבעלים של ג'יפ.

אגב, הפורטלים מאפשרים לעלות גם ל37 ואפילו ליותר.

itayt
27-01-14, 14:34
המחיר לסרן לל"ר (עם ABS) הוא 9990 יורו וההמלצה דווקא שלהם היא עד 35".
http://www.killeraxles.com/html/land_rover.html

זה המייל שקיבלתי ממנו :
Am 05.11.2013 11:36, schrieb Itay Treibatch:

Hello,
Can you please send me a quote for a bolt on portals for my 110 puma year 2010 model with tc/abs.

Thanks
Itay T,
‫נשלח מה-iPad שלי

The price for the portalset for your Defender is 9900 Euro excl. tax.
This includes ABS sensors.

Let me know if you have more questions.

GodsFather
27-01-14, 15:01
מהתשובה זה portal set, קרי לכל הרכב ולא רק לסרן, לא ?

הדיפנדר הלבן בתמונה בלינק ששלחת הוא זה שעבר את שלבי הפיתוח למיטב ידיעתי (וגם עשו עליו כתבה פה באתר במסגרת ביקור בתערוכת בילינג),זה דיפנדר 130. כמובן בנוסף לדיפנדר תחרויות הפרטי של TIBUS.

דרור ברלי
27-01-14, 15:07
חוץ מזה שהוא רועש ומסובך לתפעול?

אסף.

מסובך לתפעול? מה, לדעת לבחור בין כל הידיות? גם יונימוג מסובך לתפעול. אבל לומדים.
מה זה "רועש"? במה זה מתבטא?
יבבות מחרישות אזניים?
המיית תמסורות כמו בניבה?
אני שואל כי אני רוצה לדעת.

זה באמת טרנספר חזק כמו התדמית שיש לו? הוא אמין?

asafk
27-01-14, 15:29
רועש זה גלגלי שיניים ולא שרשרת. וכן... המיית תמסורת זה תיאור לא רע.

התפעול של הידיות לא רק מחייב לימוד של המצבים, זה החלק הקל, אלא גם לימוד של מצי זה זז ומתי לא ומתי להפעיל כוח או מתי לגלגל את הרכב עם טיפה גז ומתי להאט כדי לשלב...

אסף.

דרור ברלי
27-01-14, 15:36
התפעול של הידיות לא רק מחייב לימוד של המצבים, זה החלק הקל, אלא גם לימוד של מצי זה זז ומתי לא ומתי להפעיל כוח או מתי לגלגל את הרכב עם טיפה גז ומתי להאט כדי לשלב...

נו, ובמה זה שונה מדנה 300 של סיקס ממוצע?.....................
בכל מקרה, נשמע קל יותר מלשחרר לוקרים מקוריים של ספורטאז'...

Kfir Shafir
31-01-14, 11:26
חברים,
תודה רבה על העזרה,
לאחר בדיקה מעמיקה,
הוזמן טרנספר של אטלס 4 מצבים😁😁
אעדכן איך זה אחרי ההתקנה...

שגיא S
31-01-14, 11:43
חברים,
תודה רבה על העזרה,
לאחר בדיקה מעמיקה,