PDA

צפייה בגרסה מלאה : חשיבות חוטי הצתה מקוריים

davideinat
31-01-14, 16:46
שלום.
יש לי מאזדה MPV עם מערכת גפ"מ.
אני עומד לפני החלפת חוטי הצתה. ההבדל במחיר בין מקורים לתחליפיים הוא יותר מפי-5 (150 מול 780).
כמה אנשים, וגם כאן בפורום, אמרו לי לשים רק מקוריים, בעיקר בגלל מערכת הגז.
מישהו יכול להסביר לי את ההבדל ששווה את ההפרש הכל כך גדול?
תודה,
דוד.

omri_t
31-01-14, 21:18
בעיקרון אין חובה לקנות מקורי. אבל חייבים תחליפי שמתאים ב 100% ומאיכות נאותה.

רפי לין
01-02-14, 10:43
ברוב הרכבים המודרניים יש חשיבות רבה לשימוש בחלקי מע' הצתה מקוריים כמצתים (פלאגים), חוטי הצתה וסלילי הצתה (COIL) והסבר לכך:
מתח ההצתה הנוצר בסליל המשני שבסליל הצתה עולה בערכו עד שהוא מצליח לפרוץ את המרווח שבמצת (פלאג).
אם המרווח מצת גבוה מדי, או הוא פגום או אינו מקורי עלול מתח ההצתה לא לפרוץ במתח הנכון ומתח ההצתה הזה ממשיך לעלות לערך גבוה עד שהוא פורץ, פנימית, בתוך סליל ההצתה. פריצת מתח פנימית זאת, משרה בחזרה מתח כלשהוא, גבוה מדי, בסליל הראשוני של סליל ההצתה ומתח מושרה זה חוזר אחורנית למודול ההצתה שנמצא בתוך מחשב נהול המנוע והמודול הצתה (עם המחשב) עלול להיפגע.
במכוניות רנו לדוגמא, במקרים רבים, מצתים לא מקוריים עם תופעה זאת גורמים גם להשראות על מחשב ההילוכים האוטומטיים ושיבוש פעולת ההילוכים האוטומטיים.
ברכב המודרני יש חשיבות גדולה לתחזוקתו בדיוק לפי הוראות היצרן, הקפדה על חלפים מקוריים/תחליפיים מתאימים ואי הקפדה על כך עלולה לעלות אח"כ ביוקר רב.
בברכה - רפי לין

אביב3
01-02-14, 14:36
אם המרווח מצת גבוה מדי,

אתה לא בודק מרווח לפני שאתה מתקין מצת חדש?
אם המצת החליפי תואם את נתוני היצרן אני לא רואה בעיה בהתקנתו.
בדוק וכוון מרווח עם מד עלים (פילר גיג') וסע לשלום.

חוטי הצתה - אם אלו חוטי הצתה מיצרן מוכר ואיכותי אין שום בעיה לעבור לחליפי במידה והתנגדותם זהה לחוטי הצתה מקוריים.

davideinat
02-02-14, 20:31
שלום רפי ותודה.
יש מצב שמחשב מנוע ש'הלך' לי פעמיים (בשנתיים) קשור לחוטי הצתה לא מקוריים?!?!
דוד.

ערן המסוקס
02-02-14, 22:01
מחשב מנוע שהולך, סביר להניח שזה כתוצאה מרטיבות, או קצרים ובעיות בצמה. כמובן ייתכן ששמת מחשב משומש או משופץ, שהיה לא תקין.

לגבי חוטי הצתה, יש חשיבות גדולה לחוטי הצתה מקוריים או מאיכות דומה. בארץ, החוטים הזולים התחליפיים שוים לרוב קקליפת השום. אז נכון שהמחיר חמישית, אבל הם שווים אפס. אנשים שוב ושוב מבזבזים את כספת על חוטי ההצתה המקוריים שמוכרים פה בחנויות, ואחרי שהתקלה ממשיכה, הם באים ובתוקף טוענים שהבעייה במערכת הגז. לפעמים אחרי חודשים ממושכים והמון כסף וזמן נוסף שבוזבז, הם בסוף מחליפים את חוטי ההצתה למקוריים, והתקלה נפתרת. זה קורה לא מעט, אגב.

davideinat
06-02-14, 12:06
שלום.
האם חוטי הצתה של bosch או של NGK נחשבים "מקוריים"?
ראיתי באיביי במחירים שפויים.

ערן המסוקס
06-02-14, 19:21
אם החוטים של חברה איכותית ומוכרת ולא חיקוי של החברה הזאת, ורשום על הסט שהוא תואם לרכב שלך, אז זה יעבוד מצויין.

davideinat
09-02-14, 00:18
תודה חברים.
החכמתם אותי.
על הדרך:
1. יש עדיפות בין bocsh ל-NGK (הפרש של כ-30 ש"ח לרעת ה-NGK)?
2. אם אני קונה באותה הזדמנות גם פלאגים - מה ההבדל (אם יש, לרכב חטייאר כמו שלי) בין פלאג רגיל לפלאג אירידיום (שניהם של NGK, וההפרש כ-100 ש"ח)?
תודה ושבוע טוב,
דוד

ערן המסוקס
09-02-14, 18:55
אירידיום עמידים יותר ואמורים להחזיק ליותר ק"מ. הכי טוב לשים מה שמגיע מקורי עם הרכב. אם הוא עובד עם אירידיום לשים תואם.

-->