PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש מערכת לטיהור מי שתייה

S.V.
01-02-14, 01:53
שלום אנשים

מחפש מערכת בסיסית, אבל יעילה ואמינה, לטיהור מים לשתייה.
כזו שתסלק מתוך המים את כל הכלור, הפלואוריד, ושאר הרעלים שדוחפים לנו בזדון או בשוגג.
אבל שהתחזוקה השותפת שלה לא תעלה כמו רכישה של בקבוקי שתייה.
לא רוצה מתקן עם קירור, לא חימום, ולא הכנת קפה אוטומטית. פשוט מים נקיים.
מערכת עם אבא ואמא, שיש ויהיו לה שירות וחלפים.
תמי 4 ומתקנים פלצניים אחרים לא באים בחשבון.
לא מעניין אותי איך זה נראה חזותית. מבחינתי שיהיה משהו לשימוש תעשייתי (נראה לי אפילו עדיף מבחינת תכנון ואמינות)

רעיונות? המלצות?

omri_t
01-02-14, 10:00
לי אין מקום על השיש ואין עודף מזומן בארנק.

יש מערכות סננים שיושבות מתחת לכיור ומעבירות מים לברז קטן על השיש.
מערכות כאלו ניתן לרכוש כקיט.
הבסיסיות כוללות 3 סננים
מסנן חלקיקים, מסנן פחם ומסנן "פעיל".
בכל תקופה (אצלי מוגדר שנה) מחליפים את המסננים עצמם.
ההתקנה וההחלפה עושים לבד.
עלות הפילטרים כ 250 ש"ח כולל משלוח. (אני משתמש בכאלו תוצרת ארה"ב).
עלות הקיט (בתי מסנן+מסננים+צנרת ברזים ומתאמים) כמה מאות שקלים

המים יוצאים בלי טעם לוואי .
בהחלפות רואים גם מה הפילטרים באמת עצרו.

S.V.
02-02-14, 17:57
נראה לי שזה בערך מה שאני צריך.
תוכל לומר לי מי החברה / המשווק בארץ?
ממי אתה מזמין את הערכה ואת המסננים?

landY
02-02-14, 20:29
אם אתה רוצה מים נקיים - שלושה פילטרים מתחת לכיור + משפר טעם.
אם אתה רוצה מים נקיים מאוד מאוד - אוסמוזה הפוכה. (שזו המערכת הבסיסית + ממברנה).
אנחנו כבר כמה שנים עם האוסמוזה - מזמין אותך לראות את הקומקום (0 אבנית- כאילו יצא מהאריזה)
אם יש לך יכולת להתקין לבד- כבר הומלץ פה בפורום על ס.ג.א בתל אביב.

רמי חיפה
03-02-14, 19:11
להוציא את הכל מהמים כולל הפלואור והכלור יש רק שיטה אחת, אוסמוזה הפוכה.
לא ממליץ, אתה מוציא הכל גם את הדברים הטובים.
מסנן פחם פעיל, יעיל בתנאי שמחליפים אותו כל תקופה.
תתפלא לתמי 4 יש בדיוק מה שאתה מחפש ללא כל הבר הפלצני, פשוט תבקש רק את המסננים ללא בר (אין לי שום קשר לחברה).
בסך הכל הכלרת המים בישראל נעשית בצורה טובה ומקצועית והיא נדרשת בכל מערכת גדולה להספקת מי שתייה.
בקשר לפלואור אין לי תשובה בשבילך למה עדין מוסיפים את זה מלבד תאוריות קונספירציה שרצות ברשת, בדקתי חלק מהן ומצאתי שהם סתם שטויות.
אין ספק כבר בעולם המערבי ואף בחלק ממדינות העולם השלישי כי הפלואור מיותר ואף מזיק לאדם.
בכל אופן אל תסמוך על שום מערכת מסננים ביתית במקרה שיש הודעה לציבור כי יש זיהום במים ויש להרתיחם לפני שתייה, כאשר צריך להרתיח הכוונה לרתיחה מהסוג הישן בקומקום אמיתי או סיר, יש להרתיח ל 3 דקות לפחות, להגיע לרתיחה ולהשאיר את המים על האש 3 דקות.
כשמדובר בזיהום כימי ומודיעים שאסור לשתות, אל תשתה.

ד ו ר ו ן
03-02-14, 21:29
אתה ממש לא רוצה מים נקיים לגמרי.
רע לשיניים ורע לעצמות, במיוחד לילדים.

מצאו בארה״ב קשר ברור בין צריכה של מים מינרלים בלבד (מים מינרלים=למרות המינוח המטעה, בפועל הם עניים במינרלים ביחס למים רגילים), ובין תחלואי שיניים והתפתחות שלד.

yes1952
03-02-14, 22:11
אני לא רופא ולא מתיימר לתת עצות אלא מניסיוני בלבד
בעברי התעסקתי במים(קבלן אינסטלציה מוסמך)והנגזרות שבהן,והרכבתי מערכות סינון מסוגים שונים לחברות שונות וגם פרטיים
הנקודה הינה זו--נכתב מעלי שיש מינוס גדול במים שעוברים את כל הסינונים הללו וזה רע
זה כמו לשתות מי גשם או מים מזוקקים-מים כאילו פשוט שוטפים מהגוף מיני מלחים שצרך אותם-ומהיכן הידע?
פשוט מאוד-יש לי לצערי מחלת מעיים קשה (כרונית בעיקרה)ומכאן הגעתי לתובנה וגם לפי הדרכת רופאים בעלי מיקצוע שמים מבוקבקים או מים שעברו סינון אינם טובים למערכת המעיים(גם לאנשים בריאים-העיקרון הינו מים רתוחים במקרי קיצון או פשוט מים מהברז עם כמה טיפות לימון(או בסלי לימון)
הגוף שלנו זקוק למינרליים שהמים הטבעיים מעניקים לנו אפילו שהם זורמים בצינורות בני עשרות שנים
הסתבר לי שהמים המסוננים ואו המים המינרלים ממכשירי המים די פגמו בהליכי הריפוי הזמניים(לפחות אצלי)
היום הנכדות שלי או ששותות מים מהברז או מים מורתחים
יש להניח שכשהן יגדלו הם יהיו פסיכיות כמוני וישתו קוקה קולה

-->