PDA

צפייה בגרסה מלאה : סימון ציוד אישי (פרטי) בטיולים.

stdio
01-02-14, 11:59
שלום לכולם
תהיתי מה יכולה להיות הדרך הטובה ביותר לסמן את הציוד שלי שיוצא איתי לטיול (לרוב ציוד רב מידי :) )
הבעיה מתעוררת לדעתי כאשר מתארגנים בבוקר לאחר לינה בשטח הציוד מפוזר קצת
קצת בוקר ועייפים או כאשר רכב נתקע וכל החברה ששים לעזור ולפתור את הבעיה
כולם כולל כולם מוציאים מהרכבים את מייטב הכלים (אפשר לפעמים לצייד 3 מוסכים מא ועד תו)
איך דואגים שכל כלי ישוב לבעליו בשלום ?

אשמח לדעת כיצד המומחים פותרים את הבעיה ....

בתודה מראש ושבת שלום

רוי

raanan
01-02-14, 12:34
נוהל סימון כלים בח"א ...

כול יחידה מוגדרת כ - ZZ
כול ארון/חדר כלים ביחידה יש לו קוד - XXX
כול כלי מסופרר בסדר רץ - YYY
ZZ-XXX-YYY

עיפרון פנאומטי הזכרתי ....

רענן

opl
01-02-14, 12:34
תלוי מה. בעבודה - אם יש לזה ידית פלסטיק - כותב עם מלחם את ראשי התיבות של השם. אם כלי ממתכת - מדביק מסקינטייפ.

yes1952
01-02-14, 15:25
על כלי מתכת ופלסטיק ניתן לחרוט עם עיפרון חשמלי
אם תבקש יפה ואתה מגיע למרכז אשאיל לך אחד לכמה ימים

ד ו ר ו ן
01-02-14, 15:39
ספריי צבע בגוון בולט על הרגליים של הכיסאות המתקפלים.

צלחות פלסטיק רב-פעמיות שמיועדות רק לטיולים, בגוון כתום בוהק, שאי אפשר לפספס.
סכום עם ידיות צהובות, זה הרעיון.

הספריי צבע ישים לכל דבר שאפשר לרסס עליו (כלי עבודה, ידיות מחבתות וכו׳).

MMR
01-02-14, 19:22
... או שפשוט תחליף את הפרטנרים לטיולים- הדברים שלך לא אמורים להיעלם, בשום מצב :-)

נמרוד
01-02-14, 19:43
... או שתיתן לפרטנרים שלך לפתוח את ערכת כלי העבודה שלהם, המטבח שלהם וכן הלאה, בזמן שאתה עושה קולות של עסוק. יתכן שהפרטנרים אחרי כמה טיולים יחליפו אותך :)

אומי5
01-02-14, 19:52
בעבר כל כלי העבודה שלי היו מסומנים עם ספריי כתום, לא צריך לחפש מה כתוב, וקל מאוד לחדש מידי פעם.
באמת הגיע הזמן לחידוש סימון....

stdio
02-02-14, 09:47
תודה רבה לכל העונים - העשרתם את בנק הרעיונות שלי
(ותודה רבה ליוסי על ההצעה הנדיבה )

לגבי פריסת כלים בשטח הבעיה הנוספת היא שבדרך כלל לכולם יש את אותם כלים וזה עוד יותר מבלבל

כנראה שאצטרך לשלב מספר פתרונות על מנת להשיג את המטרה :)
ד"א פעם ראיתי אצל שכן שיש לו מין טוש (נראה כמו טיפקס טוש)
לסימון כלי עבודה - מישהו מכיר את המוצר ?

בתודה מראש ושבוע טוב

רוי

גל מגל
02-02-14, 10:14
עוד רעיון
מתאימים את צבע הכלים לצבע הגיפ. לדוגמא אצלי הכל כחול. אומנם הגיפ התחלף לירוק אבל כולם כבר יודעים ששלי כחול

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

amitaikl
02-02-14, 11:14
אני משתשמש בעפרון חשמלי שנרכש בDX - http://dx.com/p/compact-handheld-engraving-steel-wood-stone-plastic-engraver-pen-2-aa-53467

עובד על שתי סוללות AA
על החריטה אני עובר עם לק ציפורניים זרחני של אחת הילדות ומיד מנגב עודפים. זה משאיר כיתוב בצבע ורוד פוקסיה לתפארת מדינת ישראל (כתוב על המיכל ורוד פוקסיה. בגלל זה ידעתי. אני מכיר רק 16 צבעים ומבחינתי חרדל ואפרסק זה אוכל :D)

מוני אורבך
02-02-14, 11:15
לא יודע מה איתך, אבל אני מכיר אישית ולעומק כל כלי עבודה שיש לי.
במיוחד ראצט בוקסות פטישים פלרים מברגים.
אני מכיר כל סריטה וכל שפשוף, ועל חלקם עדין אפשר לראות דם ישן שלי (-:
בקיצור לי זה ממש לא נדרש, למעשה בכלל לא עלה על דעתי לסמן כלי עבודה עד שהעלת את הנושא.
בכלל אם יש תקלות בשטח ואני נדרש לעזרה, אני מוציא את ארגז הכלים שלי ומשתמש אך ורק בכלים שלי.
כלים של משהו אחר הם זרים לי ואני לא סומך עליהם.
כאשר מחזרים את הכלים למקום, לכל כלי יש את המקום שלו, ואני בקלות מזהה מה חסר, ודי בקלות מזהה מי לקח מה.
אותו הדבר לכלי מטבח סירים גזיות, וכל ציוד טיולים אחר.
רק עם הכיסאות המתקפלים יש בעיה, כי אני לא מתחבר אליהם (אוהב לשבת על מחצלת)
לכן סימנתי את הכיסאות שלי.

נמרוד
02-02-14, 11:19
אני מבין ונתקל בבלאגן הזה בכל מה שקשור לכלי אוכל ובישול בבוקר, בסדר, כל אחד צריך לזהות את הצלחות או המזלגות שלו, וגם אם מתבלבלים פה ושם - לא נורא. לגבי כלי עבודה - לא מבין. אין שום סיבה לפתוח בשטחאת כל ערכות הכלים של כל המטיילים ולפזר על גבי הפודרה. פותחים ערכת כלים אחת - בדרך כלל יהיה זה בעל הרכב, או לחלופין אותו אחד בחבורה שג'יפו ידוע כ"נ.נ.הכתק"ל" (אגב מה ראשי התיבות של כתק"ל, אם אני בכלל כותב את זה נכון?) - למשל, מוני, אם זכיתם לטייל איתו :rolleyes:

במידה וצריך כלי ספציפי שאין בערכה שנפתחת אז מביאים מג'יפ אחר.

asafk
02-02-14, 11:21
כיתת תיקונים קלים. יש הטוענים כיתת תיקונים קלה.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
02-02-14, 23:55
לא בהכרח הייתי מכנה ״חבר״, מי שבגללו אני צריך לחרוט על כלי מתכת..

אומי5
03-02-14, 07:54
דורון, אני וחבר טוב קנינו את אותו סט בוקסות לפני עשור בערך ויש לנו את אותו סט אלנים, כשעובדים יחד על רכב לפעמים פותחים שני סטים כדי לעשות דברים במקביל.
בסוף העבודה, לך תספור ותבדוק של מי כל בוקסה, אז כל מה שעם צבע כתום הולך לארגז שלי.
(אגב בגלל זה קניתי סט מפתחות של קינג טוני ולא של סיגנט, כדי שלפחות סט אחד יהיה שונה :) )

boaz avrahami
03-02-14, 07:56
מה שדורון כתב מאפיין עמדה של מאמצי כלים שהסימון מקלקל להם 😜

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

יואב פולס
03-02-14, 14:23
באמת שאני לא מבין את הסוגייה. אני עם דורון ובועז בגישה.

KOOKE
03-02-14, 15:19
עם כלי עבודה זה פחות אקוטי ובדרך כלל לא קורה לי כי אני מזהה ומקפיד שיחזור למקום. אבל בהחלט ייתכנו מצבים שנלקחים דברים בטעות ובתום לב וכן הם חברים במלוא מובן המילה אז הצורך לסמן שריר וקיים.

אצלי זה יותר אקוטי עם הסכום ( מזלגות, כפות, כפיות וכו׳) - אני תמיד שמח מלהתחמק משטיפת הכלים המשותפת ואז העונש שלי מגיע תמיד בהתדלדלות מתמדת במלאי הסכו״מ.

ד ו ר ו ן
03-02-14, 22:27
דורון, אני וחבר טוב קנינו את אותו סט בוקסות לפני עשור בערך ויש לנו את אותו סט אלנים, כשעובדים יחד על רכב לפעמים פותחים שני סטים כדי לעשות דברים במקביל.
בסוף העבודה, לך תספור ותבדוק של מי כל בוקסה, אז כל מה שעם צבע כתום הולך לארגז שלי.
(אגב בגלל זה קניתי סט מפתחות של קינג טוני ולא של סיגנט, כדי שלפחות סט אחד יהיה שונה :) )
לא שללתי פתרון של צביעה- אותו דווקא הצעתי כפתרון.
אלא לרעיון עוועים של חריטה במתכת ומילוי צבע ושאר פעולות בלתי הפיכות.
בעוונותיי,אני סוחב חתיכת ארגז כבד לכל מקום.

לא קרה שהגענו לרמת פרישת כלים כזו שלא ידענו להפריד איזה כלי של מי.

עם השנים, החבורה שהתגבשה מכירה טוב מאד מה של מי, ויש כלים משותפים ,כאלו שאין סיבה שיהיה לכל אחד, וגם ככה יש כלי עבודה וציוד שמסתובב בסוג של רוטציה ביננו.

וכל זה בלי לסמן כלי עבודה.

-->