PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוסך בי-ם להחלפת משאבת מים?

IlanHadar
02-02-14, 12:25
המוסך שלי קצת הגזים במחיר משאבת מים, הבאתי מינוביץ תחליפי בפחות מחצי מחיר.

צריך מוסך אמין שאבוא אליו עם המשאבה ויחליף בזריזות, המלצות?

ami1983
02-02-14, 14:08
שמוליק מבית נקופה מוסך אמין ומחירים טובים

IlanHadar
02-02-14, 14:38
דיברתי עם שמוליק בבית נקופה, לא מטפל בג'יפ קרייזלר

ami1983
02-02-14, 14:41
שמוליק שיף ?? ניראה לי שדיברת עם משהו אחר054-453-6853 זה הפלאפון שלו דבר איתו מומלץ בחום

IlanHadar
02-02-14, 14:55
אכן צודק, הגעתי למישהו אחר, דיברתי איתו, מחר אגיע אליו עם המשאבה, אולי נמצא מקום חדש לטפל.

IlanHadar
04-02-14, 12:36
עמי,

מודה לך מאוד על החיבור עם שמוליק, עשה עליי רושם של בחור שמבין עמוק במכונאות, אין לי רק לשבח את העבודה שעשה (נתן לי לעזור לו...)

מי שמזמין מינוביץ עם שירות השליחויות שלהם שיקח בחשבון שבזמן זה לא יגיע, עיכב לי העניין ביום שלם.

אילן הדר

ami1983
04-02-14, 12:40
בכיף שמחתי לעזור

נמרוד - מערד
04-02-14, 13:37
אילן
עד כמה זה מסובך לעשות לבד את ההחלפה, בפעם הראשונה יהיה קצת קשה, דמי לימוד, בהמשך קל יותר,( תיקון שטח).
נמרוד

IlanHadar
04-02-14, 17:25
נמרוד,

בוא נגיד שבזכות שמוליק אני יודע היום (בתאוריה) להחליף משאבה, יש כמה נקודות שצריך לשים לב אליהן:
1. כלים - נכון שהרוב נעשה עם בוקסה 13 אבל למשל לניקוז המים צריך צינור גומי שיתחבר לפיית הניקוז ברדיאטור. גם ניקוי האטם הישן אסור עם נייר זכוכית, גם לא עדין, צריך מברשת חשמלית. גם פירוק צינורות המים דורש פלאיר מיוחד כזה לתפיסת החבקים, אומר שאני יכול לעשות אבל לא בהכרח יהיו לי הכלים...
2. רגש - כיוון שמדובר על פירוק של הונטה הקדמית, בהנחה שזה דגם חדש, בישן זה פן קלץ שזה פירוק שונה, צריך רגש וסבלנות, בנוסף המנוע הוא מנוע אלומיניום, צריך זהירות בהברגות, לא לטחון שום הברגה. עדיין אין לי את הרגש אבל אפשרי. עדיף מפתח מומנט, אם יש לך כזה אין לנו שום בעיה.

בוא נגיד ככה, שאם יש לך ידיים טובות אשמח לעזור ולנסות, אני מאמין שזה אפשרי רק צריך כלים. במקום שעה שלקח, יקח לנו שלוש שעות בכיף. אבל אם יש מכונאי הוגן, אז יתכן והייתי מעדיף לתת לו את הפרנסה.

מה שמעניין שהמשאבה שקניתי - היא משאבה שאמורה להיות performance לפי האריזה, בהנחה שזה לא סתם ססמת יצרן, הרכיב בתוך המשאבה עשוי מתכת, כאשר במקורי זה פלסטיק, אני הייתי מצפה שברזל זה טוב יותר, אומר שמוליק שמעדיף פלסטיק בגלל שאז אם חס וחלילה שמים מים רגילים הנזק קטן יותר, אם במקרה אשים מים רגילים המשאבה תלך מהר (נניח בטיפול שטח חירום).

קשה לאתר נזילה מהמשאבה שהיא לא כושלת לחלוטין, כנראה שאצלי אחד אטמי המיסב כשל, אבל זה נוזל בעיקר שהמנוע קר, שהוא מתחמם הנוזל מתאדה מהר על הבלוק משאיר פסים לבנים שקשה לאתר. לאחר הפירוק אכן מיסב המשאבה השמיע רעש בסיבוב ביד.

אני חייב לציין שמניסיון שעמדתי הרבה ליד טיפולים באוטו, כל הטיפולים לא מסובכים והכל ניתן לעשות לבד, זה עניין של ניסיון וכלים.

אילן הדר

boaz avrahami
04-02-14, 17:34
ואני תמיד חשבתי שמאתרים נזילה על ידי ניפוח לחץ במערכת כשהמנוע קר עד פושר...
אני גם הייתי מקפיד מאוד על איכות המשאבה החליפית במיוחד אם יש פאן קלאץ׳.
במקרה כזה המשאבה נושאת עומס גדול במיוחד ואחת לא איכותית תחזיר נשמתה לבורא בקצב מזורז.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

Saar
04-02-14, 17:36
מברשת חשמלית???
מה קרה לשפכטל של פעם עם RTV טוב?
פירוק צינורות המים? ג'בקה בריאה עושה את זה נהדר (30 ש"ח בל"כ)
צינור לניקוז נוזל הקירור? אפשר ורצוי, אם אין צינור, מיכל איסוף מלמטה ואח"כ לשטוף את הכל (זהירות, הנוזל רעיל מאוד לבעלי חיים...)

המשאבה לא תלך כל כך מהר עם קצת מים רגילים באופן חד פעמי, זה לא נאס"א... משאבות עבדו עם מים רגילים במשך המון שנים...
באופן כללי, במנוע אלומניום, הייתי דואג יותר למנוע מאשר למשאבה אם אתה שם מים רגילים, הוא ילך הרבה יותר מהר ממנה - וגם זה יקח שנים.

בקיצור, בסופו של דבר, זו מכניקה לא ממש מסובכת, אם אתה מרגיש שאתה מעדיף שבעל מקצוע יעשה את זה, זכותך, אני מנסה להראות שזה לא כל כך מסובך ובהחלט אפשרי גם למישהו שאין לו יותר מדי נסיון. כל מה שצריך זה ספר, קצת חוש טכני וכלים מתאימים.

כלים עולים כסף, זה נכון, אבל אחרי הטיפול השני שתעשה איתם כבר תכסה את עלותם.
סער

IlanHadar
04-02-14, 17:44
בועז וסער שניכם צודקים,

בועז - בוצעה בדיקה עם לחץ, אכן היה איבוד לחץ, כיוון שהמנוע היה עדיין חם, פושר, כנראה זה התאדה ביציאה מהמשאבה, האבחון שאני מתייחס אליו הוא למי שאין מד לחץ.

סער - אין ספק וגם כתבתי, אין בעיה לעשות לבד, אני מביא בעדינות את כל הצדדים / סיכונים, לא כולם מומחים... אני כן הייתי מעיז לעשות עכשיו לבד. מסכים איתך לגבי הכלים, שווה להשקיע פעם אחת, זה יחזיר עצמו מהר.

נמרוד - מערד
04-02-14, 21:47
אילן
אני לא סגור על סוג המשאבה, אם היא כמו ה 4.7 זו המשאבה שהכי קל להחליף, ברגים מסביב אטם גומי, בלי RTV, לקח לי שעה עבודה.
נמרוד

ami1983
04-02-14, 22:14
לפעמים גם לדברים הכי פשוטים להחלפה אין את הזמן הדרוש בשביל כך אני בטויוטה שלי לא כל הזמן יש לי זמן לתקן וכשצריך אז תמיד עדיף שיהיה מוסכניק אמין וטוב שאתה יכול לסמוך עליו היו לי לא מעט חווית עם מוסכניקים למינהם על שמוליק אני סומך ואם אין לי את הזמן הדרוש אני מעדיף להעביר אליו את הרכב שלי

-->