PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בזיהוי נקודת תצפית - קצת מעצבן

Redoren
05-02-14, 08:54
למה מעצבן? כי אני לא זוכר שום דבר.
אני זוכר שנכנסתי בבוקר בשדה בוקר, אני זוכר שירדנו את מעלה אברהם, אני זוכר שנסענו על מן כביש פנימי סלול ועצרנו לישון במקום יחסית שטוח, שעל הגבעה משמאל היה איזה מוצב..(?) ואני זוכר שזו הזריחה הכי יפה שראיתי בחיים.
שראיתי את כל המכתש (הקטן? רמון?) ואח"כ המשכנו עוד קצת בנסיעה על הכבישון הזה לאט לאט ירדנו אליו וחצינו אותו, ואני כמעט בטוח שיצאנו לכביש 25.
בערך באמצע היו כמה עליות קטנטנות ומוצלבות, ונסענו לא מעט על משטח סלע כזה שהנחלים המדבריים יוצרים.

זהו.

אם למישהו זה מצלצל מוכר, זרקו רעיונות.

תודה, ושוב, רק אם מישהו מעוניין באתגר..

PW
05-02-14, 09:36
...

Redoren
05-02-14, 09:59
1. קודם כל - תירגעי.
2. יש לפחות 2 נקודות שבאות בחשבון בשקלול רוב העובדות בסיפור ההזוי שלך
3. גם אם לא מדובר בנקודה הנכונה, לפחות הרווחת 2 נקודות תצפית נוספות....
4. ממליץ לשקול בחיוב החלפת סוג האלכוהול ו/או העלים הירוקים או לפחות להגביל את המינון

ולעיניינינו:
א'. מצפה המכתש הקטן ע"י מעלה עלי
ב'. מצפה אבנון על גדתו הצפון מערבית של המכתש הגדול

בגלל אנשים כמוך היה בי קמצוץ שמחה שהאתר נפל. ההתנשאות, הרגשת העליונות הבלתי מוסברת המתחבאת מאחורי כינוי אנונימי, כל אלה הופכים את חווית הגלישה כאן לפעמים לפשוט בלתי נסבלת. ואנשים חדשים שוט פוחדים להתייעץ כי "מה יגידו?"

כתבתי פעמיים - אתגר. רוצה - על הכיפאק, לא רוצה - גם טוב, אבל בשביל מה ההערות המטופשות האלה? למה זה תרם?

לעניינו:
תודה

עודד זנטון
05-02-14, 12:00
יקירי,
אל כעס.
PW ידוע כבר שנים כנעים הליכות בעל חוש הומור לעתים חריג בנוף.
זה איש ארץ ישראל מהסוג הישן והטוב.
אגב, הוא פחות או יותר היחיד שאני מכיר שמחזיק ידע ברמה שתאפשר מתן תשובה לתיאור המעורפל שמסרת. (מדובר באוצר ידע מהלך).
אני בטוח שכל כוונתו הייתה להשיב לך תשובה ולטבל אותה במעט לצון, לפעמים, מרגישים פה בג'יפולוג קירבה ופתיחות גם עם גולשים שאיננו מכירים אישית...
זה אחד הפלוסים דוקה.
קח בקלות, נשום עמוק, אף אחד לא מתנשא עליך, מקסימום לא הצליחו לגרום לך לחייך.

אגב, בדקתי לאחרונה ומסתבר ש PW מסתובב עם השם הזה משחר ימיו.

shmil
05-02-14, 16:13
בגלל אנשים כמוך היה בי קמצוץ שמחה שהאתר נפל. ההתנשאות, הרגשת העליונות הבלתי מוסברת המתחבאת מאחורי כינוי אנונימי, כל אלה הופכים את חווית הגלישה כאן לפעמים לפשוט בלתי נסבלת. ואנשים חדשים שוט פוחדים להתייעץ כי "מה יגידו?"

כתבתי פעמיים - אתגר. רוצה - על הכיפאק, לא רוצה - גם טוב, אבל בשביל מה ההערות המטופשות האלה? למה זה תרם?

לעניינו:
תודה
גם אני סבור, אורן, שלקחת קצת קשה מדי משהו שלא היית צריך.
כתבת משהו, הזוי מה (כך זה לפחות נראה ממרומי גילי), אך קיבלת מ-P תשובה, שאין רבים כאן שיכולים לתת.
כיוון שאני נמנה עם מכריו של P, ברורה לי הסיבה בעטיה אינו מזדהה בשמו המלא (וגם אתה לא, כי אורן האדום איננו שם מלא, מן הסתם).
אכן קיבלת תשובות לשאלותיך, ולהערכי גם מלאות.
זה שהיה בהן מעט הומור, איננו גורע מהן במאום.
וכל מה שאמר עודד גם הוא נכון.
לא כולם באתר בני 25, יש כאן גם כאלו בני יותר מכפול ואף פי 3, וטוב שכך.

צר לי אם גם אני נשמע לך לא כפי שאתה רוצה, אך זכור - כשאתה כותב, כל אחד יכול לענות.

GodsFather
05-02-14, 16:19
ועכשיו אחרי שהנושא הזה עבר פילטור, הבא ננסה להתמקד באופציות שניתנו לך -

א'. מצפה המכתש הקטן ע"י מעלה עלי
ב'. מצפה אבנון על גדתו הצפון מערבית של המכתש הגדול

האם אתה יודע אם אחת מהן רלוונטית עבורך ? אם אתה פותח עכשיו מפה (גוגל/2NAV/עמוד-ענן) אתה יודע לזהות ? שואל, לא תוקף.

Redoren
05-02-14, 16:30
ראשית, מתנצל באופן רשמי בפני PW על תוכן וצורת תגובתי. (פניתי לסביון כדי לערוך את התשובה ואני ממתין לתגובה - אם מישהו יודע שיעדכן אותי)
אני עדיין לא חושב שמה שכתבתי היה הזוי (ראיתי כאן שאלות של אנשים שצילמו חצי עלה מעולף ושאלו באיזה ערוץ נחל מדובר) אבל אני מקבל את החלטתכם (בטח אם מדובר בשמיל או PW) מודה ומתוודה - התגובה שלי היתה מוגזמת.

התעלומה נפתרה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים (וטלפון אחד לדוד המדברי הפרטי שלי) ואכן מדובר בתצפית מכתש קטן.
מבט בעמוד ענן אישר זאת סופית.

תודה לכל העוזרים.

אורן

PW
05-02-14, 19:53
ראשית, מתנצל באופן רשמי בפני PW על תוכן וצורת תגובתי. (פניתי לסביון כדי לערוך את התשובה ואני ממתין לתגובה - אם מישהו יודע שיעדכן אותי)
אני עדיין לא חושב שמה שכתבתי היה הזוי (ראיתי כאן שאלות של אנשים שצילמו חצי עלה מעולף ושאלו באיזה ערוץ נחל מדובר) אבל אני מקבל את החלטתכם (בטח אם מדובר בשמיל או PW) מודה ומתוודה - התגובה שלי היתה מוגזמת.

התעלומה נפתרה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים (וטלפון אחד לדוד המדברי הפרטי שלי) ואכן מדובר בתצפית מכתש קטן.
מבט בעמוד ענן אישר זאת סופית.

תודה לכל העוזרים.

אורן
יקירי האדמדם:
1. מודה ועוזב - ירוחם (ואני בעד ירוחם כידוע). קבל מניה וביה התנצלות נגדית על חוש ההומור הקלוקל שלי.
2. רוכב טוב על סוס משובח ישיג את התוצאה הכי טובה. לך רק על זה.
3. אני שמח כי סייעתי במקצת למצוא את התשובה לשאלתך, כי בסוף הכי חשובה זו ארץ ישראל.
"לא באנו ליהנות, באנו לתור את הארץ - וארץ ישראל נקנית בייסורים"
4. אבל פטור בלא כלום אי אפשר, אשר על כן, כמטלה חינוכית, אתה מתבקש למצוא מה הקשר בין נקודת התצפית שלך - ומפרץ היהודים.
5. אני מזהיר מראש: זה לא חובה, זה הולך להיות קשה ומתסכל - אבל כיף גדול בסוף - ושכרו בצידו.
השאלה כמובן פתוחה לשלל החברים
ערב נעים לך
PW

מידבר
05-02-14, 20:30
ג'ו ביי

זיף
05-02-14, 23:13
יאהוד מכיר...... אבל מפרץ??

boaz avrahami
05-02-14, 23:53
אני עדין תקוע בזה שלאורן היה קמצוץ של שמחה שהאתר נפל...
אתה מריק לבאר

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

יצחק מ
06-02-14, 08:27
אתה יודע בועז,
אני לא חושב שמישהוא באמת שמח שהאתר נפל. לי זה הפריע מאד והצעתי לא פעם את עזרתי. אבל Redoren הצביע כאן על בעיה אמיתית ב DNA של האתר.

המון ידע ואנשים חכמים באמת במגוון תחומים וזה נדיר, אבל, וזה אבל גדול: הכל מתובל בהתנשאות והוצאת הרוח מהמפרשים על בסיס קבוע, ולמען האמת ממש לא ברור לי למה, זה מרגיש לי פשוט כחוסר בסיסי בדרך ארץ והופך את הפורום למקום שפחות ופחות נעים להסתובב בו.

אני כן יודע שיש המון חברים שמעדיפים לתקשר כאן באתר רק באמצעות הודות פרטיות וחבל, זה לא מעשיר את בסיס הידע.

זה לא יהיה שרשור התנגחויות ומיצדי אפשר שימחקו (גם) את התגובה הזו
אבל יש כאן בעיה מהותית ועקרונית שהופכת את האתר הזה לעיתים למקום שממש לא נעים להסתובב בו וחבל!

המון בריאות ואהבה לכולם, שיהיה לכם יום מוצלח באופן מיוחד ושבת שלום!

raanan
06-02-14, 08:44
Redoren הצביע כאן על בעיה אמיתית ב DNA של האתר.

המון ידע ואנשים חכמים באמת במגוון תחומים וזה נדיר, אבל, וזה אבל גדול: הכל מתובל בהתנשאות והוצאת הרוח מהמפרשים על בסיס קבוע, ולמען האמת ממש לא ברור לי למה, זה מרגיש לי פשוט כחוסר בסיסי בדרך ארץ והופך את הפורום למקום שפחות ופחות נעים להסתובב בו.
המון ידע ואנשים מקצועיים, אתה צודק ב 100% .
התנשאות ? אני לא חושב, אולי לעיתים ויכוחים מקצועיים עם מעט אגו, אבל תמיד יש בהנהלה בוגר שמרגיע את העיניינים.

אני כן יודע שיש המון חברים שמעדיפים לתקשר כאן באתר רק באמצעות הודות פרטיות וחבל, זה לא מעשיר את בסיס הידע.!
על בסיס מה אתה אומר את זה ? אני מניח שאין לך גישה להודעות משתמשים של אחרים.
נכון שלעיתים יש בקשה לעבור לה"פ, אבל זה כמעט שלא בעיניינים מקצועיים אלא יותר "בכמה עלה" וכו ...

אבל יש כאן בעיה מהותית ועקרונית שהופכת את האתר הזה לעיתים למקום שממש לא נעים להסתובב בו וחבל!
אני חושב שאתה לא מעורה באתרי ג'יפים אחרים, אחרת הייתה לך כנראה פרספקטיבה שונה.

נכון שלעיתים יש הומור וגם אני "חוטא" בזה לעיתים, אבל תמיד מתוך קלילות וכוונה טובה !

המון בריאות ואהבה לכולם, שיהיה לכם יום מוצלח באופן מיוחד ושבת שלום!
אמן !!!

רענן

boaz avrahami
06-02-14, 09:06
איציק,

בגלל שאנחנו מכירים, הרשה לי לומר לך שאתה מדבר שטויות.
( אל תעלב , זה בחיבה)...

לדעתי, אחד האתרים היותר הוגנים כלפי כבודם של החברים בו

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

liontamer84
06-02-14, 13:50
איציק,

בגלל שאנחנו מכירים, הרשה לי לומר לך שאתה מדבר שטויות.
( אל תעלב , זה בחיבה)...

לדעתי, אחד האתרים היותר הוגנים כלפי כבודם של החברים בו

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

עם כל הכבוד, הוגן, זו הגדרה מאד פוליטקלי קורקט.

זה נכון שיש בו אנשים עם ידע עצום, וגם בעזרת החיפוש אפשר למצוא פה אחלה תשובות.
אבל, ויש פה אבל גדול, בזה זה מסתכם.
ברוב המקרים של שאלות חדשות, או שאין תשובה בכלל, או שיש תשובות מתחכמות ולא נעימות.
ובנוסף לכך, יש פה בעיה של קליקות סגורות. הסיכוי של מישהו חדש שמגיע ורוצה לצאת לאיזה טיול עם החבר'ה פה,
שואף ל-0 מלמטה.

GodsFather
06-02-14, 23:05
ובנוסף לכך, יש פה בעיה של קליקות סגורות. הסיכוי של מישהו חדש שמגיע ורוצה לצאת לאיזה טיול עם החבר'ה פה,
שואף ל-0 מלמטה.

עד פה עוד בלעתי את הצפרדע ואת מה שאנשים רשמו ונתתי לזה לזרום כי האתר הזה דינמי אז 100 אחוזי הסכמה וחיבה הם פנטזיה שאפילו לא תמיד שואפים אליה, אבל במשפט המצוטט אני פשוט לא מסכים(!!) גם כגולש באתר וגם כמנהל באתר.
חלק נכבד מאד מחבריי הטובים ביותר פגשתי כאן באתר לראשונה, תועים בדרכם ברשת ותועים בדרכם בשטח כשם שאני תועה בשני המקומות.
גם היום אני מכיר אנשים חדשים, אמנם פחות מבעבר כי גם אני התרחקתי מהתחום קצת, אבל עדיין.

בנוסף, יש פה עזרה הדדית שמגיעה גם לכדי מפגשי תיקונים, השאלתי כלי עבודה, ליווי מקצועי ועוד ובחינם גם לאנשים זרים לחלוטין.

על פעילויות שהאתר עצמו מארגן אני לא מדבר כי בשביל זה יש פה מחלקת שיווק. עד כה ציינתי רק את הדברים שלי שאני חוויתי וחווה כגולש בג'יפולוג.

*אני לא אומר שלא קיימות בכלל קליקות, אולי יש ואני לא יודע עליהן, אבל אני אומר לך שזה שחור כמו שאתה מתאר.

liontamer84
07-02-14, 18:50
אמיר,

אתה לא חייב להסכים עם זה, ואולי זה משהו שהוא ספציפי אצלי.

עובדתית, לא הצלחתי להתארגן פה ולו על טיול אחד, ולא לפגוש גם אף אחד מהאתר.
על אף שאני שכן של כמה חברים פה באתר.

לפני המפגש המדברי האחרון, במשך יותר משבועיים ניסיתי להתארגן על טיול, וכלום, דממת אלחוט,
כאילו ה100 רכבים שהגיעו למפגש שוגרו לשם באלחוט.
חוץ מאיזה 10 אנשים שעוזרים פה באופן קבוע ועוד יש להם סבלנות לענות, המצב פה קשה.

GodsFather
07-02-14, 20:11
צר לי על שלא הצלחת، אבל משם ועד להשליך על כל החברים באתר שהם סנובים....בוא נסיים את הויכוח הזה כאן בבקשה.

asafk
07-02-14, 20:34
לגבי המפגש... תעבור שוב על השרשורים שלפניו ותראה כמה הזמינו אותך להצטרף, גם אם לא באופן אישי.
יש קבוצות סגורות יחסית. אבל מי שבא בראש פתוח לא יישאר בלי פרטנרים לטיולים או בכלל.
העיקר... לקחת הכל בקלות..

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

boaz avrahami
07-02-14, 23:58
עם כל הכבוד, הוגן, זו הגדרה מאד פוליטקלי קורקט.

זה נכון שיש בו אנשים עם ידע עצום, וגם בעזרת החיפוש אפשר למצוא פה אחלה תשובות.
אבל, ויש פה אבל גדול, בזה זה מסתכם.
ברוב המקרים של שאלות חדשות, או שאין תשובה בכלל, או שיש תשובות מתחכמות ולא נעימות.
שואף ל-0 מלמטה.

אף אחד לא מבטיח 100 אחוז תשובות בפורום.
בסופו של דבר זה פורום פתוח ואם הסגנון שלך נעים ויש אנשים עם ידע רלוונטי אז סיכוי גבוה מאוד שהתשובה לא תשאר מיותמת.

גם אני יכול להעיד שהיכרתי פה חברים יוצאים מהכלל. אין לי מילים אפילו לתאר כמה אני אסיר תודה על כך.

אני מציע לך לבחון גם את עצמך ולשנות את דיסקט הנעלב ולתת הזדמנות שיכירו אותך ולהכיר אחרים.
אני יכול לומר לך שקיבלתי ונתתי עזרה רבה לאנשים ומאנשים שלא הכרתי קודם לכן.
כזו שחסכה לי ולאחרים ממון רב ובעיקר חיממה את הלב.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

שגיא S
08-02-14, 09:40
אמיר,

אתה לא חייב להסכים עם זה, ואולי זה משהו שהוא ספציפי אצלי.

עובדתית, לא הצלחתי להתארגן פה ולו על טיול אחד, ולא לפגוש גם אף אחד מהאתר.
על אף שאני שכן של כמה חברים פה באתר.

לפני המפגש המדברי האחרון, במשך יותר משבועיים ניסיתי להתארגן על טיול, וכלום, דממת אלחוט,
כאילו ה100 רכבים שהגיעו למפגש שוגרו לשם באלחוט.
חוץ מאיזה 10 אנשים שעוזרים פה באופן קבוע ועוד יש להם סבלנות לענות, המצב פה קשה.

דבר ראשון בקשר לקליקות - חלק מהידע העצום שנצבר פה, נובע מכך שהחבר'ה באתר מטיילים שנים על גבי שנים בארץ.
מכאן נובעת ההכרות שלהם עם כל המסלולים בארץ וגם חלק מהידע הטכני, יעילות השיפורים, המלצות על רכבים וכו'.

וגם אני, שנוסע לרוב בחבורות סגורות של מטיילים, לא נוהג לצרף כל אחד שמבקש באינטרנט.
גם ככה אנחנו חבורה של 10 ג'יפים, ונוסעים לטיול של 2 לילות או לילה במדבר, זה לא תמיד מתאים לכולם. לך תדע אם פתאום יבוא לך מישהו עם מערכת קריוקי לתוך הלילה, או פשוט לא יתאים לאופי הקבוצה ואז זה מעכיר את הטיול?

אני במפגש ג'יפולוג האחרון הצעתי לכל מי שירצה לארגן קבוצה, אני אבנה מסלול, אני אארגן כל מה שצריך חוץ ממוביל - ושהעיקר שיבואו ויצאו לטייל.
כמה קפצו על המציאה? 0. אז קל להגיד שרצית לבוא - אבל לא באמת באת...

אני כן יכול להגיד לך שבמפגש עצמו ראיתי מישהו שלא הכרתי שישב לבד עם חברה שלו בצד...וסתם ניגשתי אליהם לראות מה קורה ושהם מסודרים והכל והופה
איזה קסם יום אחרי הם כבר טיילו עם חברים שלי ומאז טיילו איתם עוד כמה פעמים והם אחלה חבר'ה.
כנ"ל לגבי הקבוצה שלי שהצטרפו אלינו בבוקר של היום השני עוד 3-4 ג'יפאים חדשים שלא הכרנו. והיינו שיירה של 17 רכבים בסוף עם כל המצטרפים.

אז תאמין לי שאם היית מגיע היית מטייל...לשבת בבית ולהאשים אחרים שהם לא תורמים זה מאוד קל.

Redoren
20-02-14, 09:06
אמנם הדיון התפתח קצת למקומות אחרים,
אבל חשוב לי לומר שאני מסכים עם בועז והאמירה המקורית היתה מוגזמת ופרובוקטיבית אך נבעה מתחושות שהצטברו זמן מה,
אני מאוד מאוד שמח שזה נתן במה גם למשתמשים חדשים אחרים לומר את שאשר על ליבם,
ומבלי להיכנס חס וחלילה לפסים אישיים, הייתי מציע לכל אחד לחשוב רגע על עצמו ועל דרך התייחסותו לפורום.
אני רוצה לציין שאני מרגיש פה בין חברים, וכמו בכל חבורה, יש דברים שמתאים לשאול ויש שלא, ויש תגובות שמתאימות יותר ופחות,

אבל אם תעברו על שרשורים מסויימים (מינוס כל ה"קניתי גאלופר, איפה עושים נעילות") תראו שלפעמים התגובות קצת חריפות מדי,
ולפעמים לא מוצאים הכל בחיפוש בגוגל, ואם כן זה לא תמיד רלוונטי, ובכלל, לפעמים רק רוצים שלמוע עצה ידידותית.

-->