PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בגיר רובוטי של פוקס

thebips
05-02-14, 09:25
שלום לכולם,

אחתי קנתה פורד פוקס חדש אם גיר רובוטי לפני כשנה וחצי (הרכב באחריות) מאז שקנתה את הרכב לא מפסיק לעשות בעיות בגלל הגיר ובילה יותר מ 15 פעם במסוך.

השאלה שלי פשוטה מה אפשר לעשות ?

עופר

snirjeepdreamer
05-02-14, 09:32
הבעיה מוכרת וידועה.
אני מכיר כמה אנשים שעשו להם עדכון תוכנה למחשב גיר והתופעה התמתנה מאוד.
שווה לשאול.

thebips
05-02-14, 09:42
תודה עברר

asafk
05-02-14, 10:39
אני בדעה שמכונית חולה היא מכונית חולה. אני מניח שאת עדכון התוכנה כבר עשו במוסך, כי זה הכי קל להם (וגם הכי זול).

אז מה אפשר לעשות?
למכור.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

thebips
05-02-14, 13:17
אני בדעה שמכונית חולה היא מכונית חולה. אני מניח שאת עדכון התוכנה כבר עשו במוסך, כי זה הכי קל להם (וגם הכי זול).

אז מה אפשר לעשות?
למכור.

אסף.

צודק הרכב כבר עבר מספר עידכוני תוכנה

yscheiner
05-02-14, 13:43
120,000 ק״מ עם פוקוס גיר רובוטי חדשה.
כל 3 חודשים למוסך - עדכון תוכנה והבעיה נעלמת ל... שלושה חודשים.

רכב ליסינג עבודה - הם מתזזים.
כפרטי, לא הייתי נוגע.

thebips
05-02-14, 14:14
האם יש דרך לגרום לפורד לרכוש בחזרה את הרכב ?

asypeer
05-02-14, 17:22
אצלי החליפו גיר בשנה הראשונה אחרי שהבעיה לא נפתרה (רעידות וכיבוי רנדומלי של הרכב)
גם לאחר ההחלפה לא נפתרה הבעיה. יאמר לזכות הרכב שכשהוא נוסע טוב אז הוא טס ביחס לפוקוס הקודמת..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moish Avrahami
05-02-14, 19:34
שלום לכולם,

אחתי קנתה פורד פוקס חדש אם גיר רובוטי לפני כשנה וחצי (הרכב באחריות) מאז שקנתה את הרכב לא מפסיק לעשות בעיות בגלל הגיר ובילה יותר מ 15 פעם במסוך.

השאלה שלי פשוטה מה אפשר לעשות ?

עופר

היי.
מצטער שאינני איש בשורות, אבל לפחות אנסה לתת כיוון (אולי).
העובדה שבעיית הרעידות קימת במרבית הגירים הרובוטיים באשר הם, כנראה טכנית, "אינה פתירה" (עלות תועלת ליצרן/למשווק?).
בזמנו חשבו שהמעבר לגיר רובוטי "וירוק" (שהוא למעשה "גיר ידני" למי ששכח) כפול מצמדים במקום מצמד אחד בעבר, יפתור את בעיית הרעידות, ולא הוא.
תיאור התופעה בפשטות- "הרובוט החליף את לחיצת הנהג על דוושת המצמד (קלץ')", ומה קורה כשהנהג איננו יודע לנהוג רכב עם גיר ידני?
זה פחות או יותר מה שקורה כשהנהג ובמקרה זה "הרובוט איננו יודע לנהוג". התופעה אגב שכיחה פחות במנועים "דלי כח" ושכיחה יותר במנועים "עתירי כח".
הרעידות אגב הן רק סימפטום של הבעיה, הבעיות העיקריות והיקרות יגיעו בהמשך...ושוב סליחה שאינני איש בשורות.
אף שאינני משפטן, לדעתי יש כאן בעיית צרכנות מובהקת. לכן להערכתי יש להתארגן כקבוצה ולהגיש תלונה במועצה לצרכנות, עם העתק למשרד התחבורה באמצעות משפטן.
וחומר למחשבה"לירוקים" שקובעים תקנים ומדרגים "רכב ירוק ונקי" מהו.
את הגיר הרובוטי (וגם ההיברידי) "המציאו" בכדי להפחית פליטת מזהמים, אבל תהליך ייצור מואץ של מצמדים, ממסרות (גירים) וסוללות למנהן, מזהמים לא פחות (אם לא יותר).

raanan
05-02-14, 20:06
היי.
מצטער שאינני איש בשורות, אבל לפחות אנסה לתת כיוון (אולי).
העובדה שבעיית הרעידות קימת במרבית הגירים הרובוטיים באשר הם, כנראה טכנית, "אינה פתירה" (עלות תועלת ליצרן/למשווק?).
בזמנו חשבו שהמעבר לגיר רובוטי "וירוק" (שהוא למעשה "גיר ידני" למי ששכח) כפול מצמדים במקום מצמד אחד בעבר, יפתור את בעיית הרעידות, ולא הוא.
תיאור התופעה בפשטות- "הרובוט החליף את לחיצת הנהג על דוושת המצמד (קלץ')", ומה קורה כשהנהג איננו יודע לנהוג רכב עם גיר ידני?
זה פחות או יותר מה שקורה כשהנהג ובמקרה זה "הרובוט איננו יודע לנהוג". התופעה אגב שכיחה פחות במנועים "דלי כח" ושכיחה יותר במנועים "עתירי כח".
הרעידות אגב הן רק סימפטום של הבעיה, הבעיות העיקריות והיקרות יגיעו בהמשך...ושוב סליחה שאינני איש בשורות.
אין לי מושג מהיכן הידע המקצועי שלך, אבל האתגר הטכנולוגי אינו בשמיים. הפסימיות בכלל לא מובנת.
אין לי ספק שמעכשיו שהפטנט של VAG חלף, היפנים יפתחו וייצרו גירים רובוטיים "חלקים" ואמינים כמו הגירים האוטומטיים הסטנדרטיים שאנו רגילים.

אף שאינני משפטן, לדעתי יש כאן בעיית צרכנות מובהקת. לכן להערכתי יש להתארגן כקבוצה ולהגיש תלונה במועצה לצרכנות, עם העתק למשרד התחבורה באמצעות משפטן.
תלונה על מה ?

וחומר למחשבה"לירוקים" שקובעים תקנים ומדרגים "רכב ירוק ונקי" מהו.
את הגיר הרובוטי (וגם ההיברידי) "המציאו" בכדי להפחית פליטת מזהמים, אבל תהליך ייצור מואץ של מצמדים, ממסרות (גירים) וסוללות למנהן, מזהמים לא פחות (אם לא יותר).
מה הקשר ? מייצרים 4 גירים לכול רכב שעולה לכביש ?
אותה כמות ובעקרון אותה כמות חומר גלם מופקת עבור ייצור גיר רובוטי או אוטומטי סטנדרטי.

רענן

zahi madhala
05-02-14, 20:38
השבוע עברתי השתלמות בדלק מוטורס, במסגרתה נאמר כי נמצא פיתרון חדש מהחודשים האחרונים,
מצמד חדש עם עדכון גרסה אשר גומר עם הבעיות עד כמה זה נכון הזמן יגיד.
כל זה מבוצע במסגרת האריות כאשר הלקוח מתלוננן על רעידות בנסיעה.

Asaf-a
05-02-14, 22:53
היום הותקנה אצלי בפוקוס גרסת הגיר האחרונה, לגביה הוסבר לי כי השינוי מהותי.
כנראה זו הגרסה עליה דיבר המגיב האחרון.
לא שיפר...

בקיצור אחלה רכב בליסינג אך לא לגעת ברכישה פרטית.
מדהים איך הרגו רכב ואת המותג ולא לוקחים אחריות.
מזלם שלציבור זכרון קצר וסטיגמות, ראו ערך קורולה רובוטית או פיקסו רובוטית.
שתיהן מחורבנות בגיר אך טויוטה זה מותג וסיטרואן זה צרפתי...

Sent from my ME301T using Tapatalk 2

asafk
06-02-14, 01:02
פולקסווגן עם tsi ו dsg7 ... פוקוס עם רובוט שצריך שיעורי נהיגה... טויוטה עם ג'וקים חולים... העיקר אומרים שהצרפתיות לא אמינות...

אסף.

thebips
06-02-14, 08:34
דוגמה לבעיה:

http://www.youtube.com/watch?v=54_3_qF2xhQ

סימו לב להערה של מפרסם הסירטון:

After a long battle, Ford bought this car back as a lemon. Got every penny back!

דרור ברלי
06-02-14, 08:50
כשאני קורא את השרשורים האלה, תמיד בא לי לצעוק שוב ושוב "אמרתי לכם" במבטא פולני מודגש...
ככה זה, כשמזהירים את הציבור שגיר אוטומטי זה רק לנכים ושזה פתח לצרות - והוא בשלו, כי הוא עצלן ונוהג חרא ורוצה להמשיך לנהוג חרא - אז שישלם! בין אם בדלק ובין אם בתקלות (או בשניהם).
חיסכון בדלק, אמינות, אחזקה זולה וביצועים טובים הם ארבע תכונות יסוד שכולנו רוצים במכונית. הבעיה היא שבמכונית אוטומטית אי אפשר לקבל את כל החבילה. לא תוכלו לאכול את כל העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אלה דברים שבאים אחד על חשבון השני/שלישי/רביעי.

מילה על הירוקים - גם אני מתעב אותם... אבל לירוקים באמת לא אכפת מהגיר שלכם ואם הוא יהיה אמין או לא. מבחינתם שלא יהיו מכוניות בכלל.

אז כשאתם קונים אוטו, קחו בחשבון שעודף תיחכום = תקלות והרבה. תגדיו לעצמכם מה אתם צריכים ורוצים ומהאוטו, תבדקו טוב טוב את ההיצע בשוק ואז תקנו את האוטו הכי פשוט שעונה לדרישות שלכם! כמה פחות טכנולוגיה = ככה יותר אמינות והוצאות תחזוקה יותר זולות.
נוהגים רע ומוכרחים גיר אוטומטי? זה בסדר, אבל שיהיה פלנטרי-הידראולי פשוט ולא כל מיני קשקושים טכנולוגיים שירוקנו לכם את חשבון העו"ש.

בכל מקרה, גם גיר רובוטי כפול מצמדים זה כבר פאסה. הסטוריה.
היצרנים חוזרים לגירים פלנטריים, רק עם יותר הילוכים.

- - - Updated - - -

פולקסווגן עם tsi ו dsg7 ... פוקוס עם רובוט שצריך שיעורי נהיגה... טויוטה עם ג'וקים חולים... העיקר אומרים שהצרפתיות לא אמינות...

אסף.

אהה..... הצרפתיות לא אמינות. והאיטלקיות מחלידות. וגמלים אכלו את הסוסיתות ...

boaz avrahami
06-02-14, 09:11
פלואנס דיזל, 50 אלף קמ בשנה.
גיר רובוטי אין לי מושג איזה

יוצא מהכלל.
תא הנוסעים ממש דפוק וגם הגימור בינוני אבל רכבת הכוח היא הפתעה לטובה מבחינתי.
עד כה, מאוורר מנוע ונורות ראשיות.
אהה, גם מגבים

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

איציק - 4X6ZH
06-02-14, 10:25
איך אני מתאפק ....
ובכל זאת ותזכרו את המפלצת המוצצת
למפלצת יש ילדים למדו למצוץ יותר טוב מהאמא שלהם
ולכם מוכרים סיפורי אלף לילה ולילה
ורק מנהל הבנק חוגג

איציק

thebips
12-02-14, 23:41
המשך הסיפור הציעו לאחותי לקנות את הרכב בתנאי שהיא קונה רכב חדש מהם לכן זה יכול להיות או פורד או מזדה הדרישות של אחותי מרכב הם:

1. שהיה אפשר להכניס לרכב אופנים לרכב (בתוך הרכב לא בחוץ) ולכן הרכב צריך להיות יחסית גדול
2. אמין

אחותי נוסעת המון כ 70,000 ק"מ לשנה יש המלצות?

Asaf-a
13-02-14, 00:12
נשמע שאין הרבה אופציות
מזדה 3 החדשה 5 דלתות, עדיף המנוע הגדול.
מזדה 6 סטיישן

thebips
13-02-14, 08:21
נשמע שאין הרבה אופציות
מזדה 3 החדשה 5 דלתות, עדיף המנוע הגדול.
מזדה 6 סטיישן

נכון האפשרויות הם מזדה 3 מזדה 5 או מזדה 6 מבציר 2014 האם אחד מהדגמים האילו הינו לימון? אם לא אז איזה דגם עדיף

שולץ האיום
13-02-14, 08:59
אין לי מושג מהיכן הידע המקצועי שלך, אבל האתגר הטכנולוגי אינו בשמיים. הפסימיות בכלל לא מובנת.
אין לי ספק שמעכשיו שהפטנט של VAG חלף, היפנים יפתחו וייצרו גירים רובוטיים "חלקים" ואמינים כמו הגירים האוטומטיים הסטנדרטיים שאנו רגילים.

תלונה על מה ?

מה הקשר ? מייצרים 4 גירים לכול רכב שעולה לכביש ?
אותה כמות ובעקרון אותה כמות חומר גלם מופקת עבור ייצור גיר רובוטי או אוטומטי סטנדרטי.

רענן

רענן כל הכבוד! אפילו שאתה לא צריך את זה, תרשה לי בכל זאת.
אני נהנה לקרוא את התגובות שלך, יש לך הגיון בריא בנוסף לידע, ויכולת לברור את המוץ מהתבן, ויש פה הרבה תבן.

שולץ (לא איום היום)

-->