PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיפור כואב ועובד עצות ...

ran.nussen
06-02-14, 10:23
שלום לכולם ...

אז זהו הסיפור שלי

לפני שנתיים קניתי את רכב ה4X4 הראשון שלי. גימני 2007 הכלי הזה היה כל עולמי ,והשקעתי בכלי אלפי שקלים על שיפורים !

ואחר תקופה הכרתי את בת זוגי ונאלצתי למכור את הרכב בכדי להחזיר חובות ולתכנן חתונה

כדך אגב הבחור שקנה עד היום נשאר חבר ואמר תודה על המציאה שקנה :-()

לאחר חודשיים ללא רכב שטח, כבר לא יכולתי לשבת בבית ללא הטיולים שלי והחברים מהשטח ....

הבנתי כמה גדולה האהבה הזו לשטח ,ולמכור את הרכב הייתה טעות, נכנסתי לדיכאון והפסקתי לתקשר עם אנשים, וכל הזמן הראש באדמה מסתכל על כלים אחרים כאילו הם היו כוסיות מטורפות העוברת ברחוב .

בת זוגי החליטה למכור את הרכב שלה על מנת שאני אוכל לקנות רכב 4X4 .

לאחר חיפוש ארוך ממשך ומיגע הגעתי לבחור בשם גיא מחולון .

במשך שבוע דברנו בטלפון והוא הסכים לבצע החלפה על הרכב של בת זוגי, לפי מחירונים .
רכב מסוג סוזוקי גראד וויטרה קצר 2002 לבן . עם 190 K יד 6 ,

גיא סיפר לי על מצב הרכב וכמה הוא שומר עליו ושהרכב בסדר ושהוא ממש מרוצה ממנו, אבל מוכר כי גדול עליו +הוצאות הדלק ,ובת זוגו לא יכולה לנהוג במפלצת.
ואז הגיע היום הגדול בחיי יום שישי אני וגיא נפגשים לבצע החלפה !!

גיא היה מוכן לקנות את הרכב שלי בסכום של 24 אלף גיא ושאני אוסיף לו עוד 4 אלף עד כאן הסיפור נשמע מעולה .

אני החלטתי שאני רוצה לקחת את הרכב של גיא לבדיקה נסענו יחד למכון אלן בחולן, בוצעה בדיקה ברכב והוא נמצא תקין ללא בעיה מיוחדת .!

קניתי את הרכב והאושר חזר לחיי ,חשבתי כבר מה אני רוצה להשקיע ברכב ,והכל היה מושלם !

בבדיקה נאמר לי שיש נזילת שמן קטנה מאחד הגומיות וגם חשבתי לעצמי כדי להכניס את הרכב ליישור קו אצל מוסכניק , מיום ראשון הרכב במוסך בטיפול לאחר שעה אני מקבל טלפון רן הפורט אקס של שבור עם צרוף תמונות !!!!!!!!!

אני מיד התקשרתי לגיא לשאול על פשר הסדק , והוא מתחיל לספר לי ספורים !!

מסתבר שהרכב על הפנים כל דבר הגיוני ברכב שבור הרכב מקרטע כל התושבת קרועות הכל במצב גרוע !!!!

לאחר שגיא החליט להתנער מהנושא בצורה קלסית , החלטתי שאני חוזר למכון הבדיקה ומספר לו את הסיפור ודרש ממנו את התיקון לאחר וויכוחים של המון זמן המכון מחליט לפצות אותי בסכום של 3000 ש"ח

הצלחתי להגיע לבחור בשם סלמאן מטריה שבאמת במקרה היה לו מעטפת סרן הסיפור שם עלה לי משהו כמו 2400 שח.

טוב חשבתי שיצאתי מהסיפור הכל היה ניראה וורד ארגנתי את חברי לטיול בשבת , נפגשנו כל החברים הגענו לנקודה בה צריך לשלב 4X4 לאחר נסעה של 2 דק אני שומע רעש מחריד של פיצוץ אני יורד מתחת לרכב ומגלה שמן נוזל מכל כיוון !!!!!

זהו עלמי קרס עלי שוב .

מאז לא נמצא סרן חדש אין לי כבר כסף בכלל לסדר את הכל אני בעוד חודש בדיוק מתחתן והמצב פירק אותי בכלל .

כמה יותר גרוע זה לשבת בבית בזמן כל החברים שלך בטיולים ולך יש רכב והכל נעשה בכדי להגיע לאחד כזה אבל לא חשבתי שיהיה בחור כמו גיא מחולון שימכור לך זבל שבזבלים במחיר מחירון וידע שכל הרכב למטה גמור ולא משנה כמה סרנים יוחלפו שם עדין זה יחזור על עצמו מפני התושבות של הגיר והטרנספר גמורים והגשרים עקומים והכל גמור ותיקון של הדבר הזה הוא בעלות הרכב !!!!!!

אני גמור מהנושא אני משתף אותכם בכדי שתדעו שגם אנשים כאלה קיימים בינינו הג'יפאים ,לא כולם כאן בסדר למרות שיצא לי להכיר אלפים שכן ובחיים לא חשבתי להגיע למצב הזה בכלל לא בעולם הג'יפים !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

אני גמור מהנושא ובאמת נעלם לי החלום מול העניים

OFF-RoaD
06-02-14, 10:40
אני רחוק מלהיות משפטן, אבל למיטב ידיעתי למכון בדיקה אחריות על הבדיקה שנעשתה אצלו.
אם כל הליקויים (גשרים עקומים, אולי גם שלדה?) לא עלו בבדיקה, האחריות היא של המכון.
תבדוק את זה...

ran.nussen
06-02-14, 10:53
בוצע בדיקה עם המכון הוא כבר שלם לי סכום על הפעם הראשונה והחתים אותי על טופס שאני לא יכול לטבוע אותו ואין לי שם טענה אליו אני עבוד מהנושא הזה לצערי

raanan
06-02-14, 10:55
מבאס לשמוע !
לפחות תנסה להפיק תועלת "מהשעור" בבית הספר של החיים שלמדת.
חבל שכג'יפאי (שנתיים זה גם זמן) לא שוטטת מספיק בפורום וספגת את היחס שלנו לבדיקות במכון בדיקה.
לחילופין לבקש מחבר מבין עניין שיבדוק עבורך כי היית משוחד ורצית בעיסקת ההחלפה. בכלל,
אני חושב שעסקאות החלפה הן אופציה לנפילה רבה !

ממליץ שתקח אוויר, שכח מהאוטו לשבוע לפחות, תתרכז בדברים החיוביים שיש לך (בת זוג וכו' ),
אח"כ תבקש הצעת מחיר מסלמן ליישור קו מלא לרכב.
עכשיו תשקול תיקון ושווה להתייעץ עם עו"ד לתביעה של בעל הרכב הקודם + המכון בדיקה (שניהם ביחד וכול אחד לחוד).
היו תקדימים של פיצוי/שיפוי כאשר השופט החליט שנעשתה עסקה שלא בתום לב ע"י אחד מהצדדים.

לגבי זה שהסרן התפרק מייד לאחר השילוב, צריך לבדוק שיחסי ההעברה בין הקדמי לאחורי זהים.

רענן

liontamer84
06-02-14, 10:58
מצטרף לדיעה של הבחור פה מעליי, על פניו, זה נשמע כאילו זה נטו אחריות של המכון.

אני מקווה שלא חתמת אחרי הפיצוי של ה3000 שקל שבזאת תמו תביעותיך כלפי המכון בדיקה.

לבחור שמכר לך את הרכב, קארמה לא שוכחת אף אחד. אל תדאג.

ובאשר אליך ולתחביב שלך, אולי תצטרך להתאפק קצת, אבל החיידק נשאר בדם
ואתה תחזור אל השטח, רק קצת סבלנות עד שזה יקרה.

אל תוותר בשום פנים ואופן.

raanan
06-02-14, 11:01
בוצע בדיקה עם המכון הוא כבר שלם לי סכום על הפעם הראשונה והחתים אותי על טופס שאני לא יכול לטבוע אותו ואין לי שם טענה אליו אני עבוד מהנושא הזה לצערי
נגמרו לי המילים ...
המלצה אחרונה, תמצא חבר אמת שייעץ לך ויכוון אותך לג'ונגל החיים.

רענן

asafk
06-02-14, 11:02
יש נושא של גילוי נאות במכירה של רכב. אם המוכר הסתיר מידע מהותי יש לך קייס משפטית לביטול העיסקה.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

אביעד פ.
06-02-14, 11:03
אני גם רחוק מלהיות משפטן, אבל נראה לי שברגע שהוא קיבל מהם את ה-3000 שקל, הוא ביטל לעצמו כל אפשרות לתבוע יותר מזה לאחר מכן.
הם ניצלו את מצבו.

רן, תודה על השיתוף ומקווה שתמצא פה כתף תומכת,
הסיפור שלך בהחלט עצוב, ויש אנשים כמו גיא מחולון בכל מקום ובכל תחום, לא רק בג'יפים.
קח דברים בפרופרציות, אתה מתחתן עוד חודש! יש דברים יותר חשובים מסרן קדמי.
לפעמים אתה עושה קניות שאתה מצטער עליהם, או שדופקים אותך. זה חלק מהחיים.

אם אתה רוצה להתאושש ולעמוד חזרה על הרגליים, תפסיק להאשים את גיא במצב שלך.
קח אחריות על הבדיקה השטחית שעשית לרכב, על זה שלא לקחת אותו למקומות הנכונים.
הרבה יותר קל לשלם על טעויות שאתה חושב שהם באשמתך מאשר לשלם על טעויות שאתה מאשים בהם מישהו אחר.
אני לא אומר שגיא לא אשם, אני פשוט אומר שאתה צריך להסתכל על זה מנקודת מבט אחרת כדי לקבל דברים בקלות.

עם כזאת אהבה וגעגועים לשטח אני בטוח שתמצא את הדרך ואת הכסף לחזור חזרה לשטח ולתקן את האוטו.
כולם פה הוציאו אלפי שקלים על האוטו שלהם ועל תיקונים, רק כדי להיות בשטח ולטייל עוד קצת.
עד אז, תצטרף כנוסע לחברים בג'יפים שלהם ותהנה. תחסוך קצת כסף כל פעם, ואולי אשתך שתחייה תסכים לשחרר לך קצת מה"רווחים" של החתונה.

אגב, גם שאני קניתי את הג'ימני שלי, שבועיים אחרי הקניה האוטו התחמם והלך ראש מנוע. חטפתי זבטה של כמה אלפי שקלים בדיוק כמו במצב שאתה היום.
הייתי שבור על הרצפה, האשמתי את זה שמכר לי את הרכב, את המכון בדיקה, את שיבא ואת האלים הישנים, את כל העולם. עד שהבנתי שהאשמה בי. הלוויתי כסף ממכר, החלפתי ראש מנוע וקמתי חזרה על הרגליים במהרה.

בהסתכלות אחורה הסכום ששילמתי על התיקון של הראש מנוע שנראה אסטרונומי מייד לאחר הקניה של הרכב, ושאין בידי מזומן כלל, פתאום נראה סכום שולי. הוצאתי מאז הרבה יותר כסף על הרכב על דברים כאלו או אחרים.

אתמול, החלפתי מצבר בן שנה שגמר את חייו. ציפיתי שהוא יחזיק 3-4 שנים.

בקיצור, זה החיים בעולם הג'יפים,
תלמד לחיות עם זה.

ובהצלחה! נתראה בשטח.

ran.nussen
06-02-14, 11:15
כייף לשמוע שיש כאן אנשים כמוכם באמת זה מעודד ונותן פופרציה אחרת לסיפור שלי .
את השטח אני לא הפסיד לעולם זה החיים שלי והדרך שלי אני מקווה לעבור את המשבר הזה למצוא סרן לתקן את כל הבלגן ולהחזיר את הרכב הזה לשטח בצורה טובה מקווה להצליח לארגן את הסכומים האלה ולמצוא סרן במהרה

שגיא S
06-02-14, 11:21
היי רן
תשמע הסיפור שלך באמת קשה - אבל אפשר ללמוד ממנו כמה דברים:
1. לא סומכים על מכון בדיקה! הם לא יודעים לבדוק רכבים 4X4 וזה נכתב אין ספור פעמים...חובה לקחת את הרכב למוסך/מכון/סדנא או לבדוק עם מישהו שמכיר את הרכבים
האלו כמו שצריך ויוכל לחוות חוות דעת אובייקטיבית.

2. סכום התיקון - גם אני ברכב הקודם לפני שעוד התחלתי לטפל בעצמי ולנסות להבין מה קורה לבד, היה לי רעש ברכב שנתתי לתיקון במוסך - שיפצו לי סרן קדמי ב2000 שקל, אבל את הבעיה לא פתרו. מי שכן פתר אותה בסוף אגב זה היה אותו סלמן - וזו היה פחית הגנה מאבק על הדריישאפט שעשתה רעש.
אז אתה לא לבד - לכולם יש הוצאות שאני קורא להן שכר לימוד...זה כואב אבל זה מחנך ומלמד.

3. בקשר לסרן של הגראנד ויטארה - היה בקבוצה בפייסבוק מישהו שמכר סרן ברזל ב3500 שקל. נשמע לי כמו הפתרון הסופי לבעית הסרן ובמחיר סביר מאוד.

ולסיכום - אל תתייאש.
אם תפרוש עכשיו תצא בהרגשה שלילית מאוד מכל חווית הג'יפאות.
סע ברכב קצת ב2X4, אל תטייל למשך כמה חודשים, תחסוך מה שצריך ואז תיישר קו כמו שצריך.
תראה שאחרי שהאוטו מיושר - אתה תתחיל להנות ממנו ומהתחביב.

Tourist
06-02-14, 11:29
למרות שאין זה סגנוני.... אני חושב שאתה צריך להיות יותר אגרסיבי....

קניתי 4x4 של חלומותי, אני דתי המוכר דתי, מחיר טוב, בדיקה במוסך שמבין טובה, הכל פיקס....
12 שעות אח״כ ראש מנוע :(

התקשרתי למורה שלי לג׳ונגל החיים, אבא שלי... אמנם ב-4x4 הוא לא מבין, אבל באנשים כן...

לפי עצת אבא שלי, התקשרתי למוכר ואמרתי לו שהרכב מפורק במוסך עם ראש מנוע ושכדאי שיביא גרר לקחת אותו כי אני משאיר אותו שם והולך, את התביעה יקבל בדואר...
לא ניהלתי שיחה ולא דיון.

למחרת שילם את ראש המנוע וישור הקו...

ran.nussen
06-02-14, 11:36
הלוי סרן ברזל ב3500 אני קונה 2 עכשיו רוצים על סרן 9 אלף ....

וכבר דיברתי עם הבחור הוא לא מוכן לשמוע בכלל תביע נגדו תעזור לא ניראה לי במדינה הזו כולך קשה זה יעלה לי פי 2 מלתקן את הרכב

momi-r
06-02-14, 13:12
אחרי שתיקנת אצל סלמן את הסרן... בפעם הראשונה...
לא הבנתי מה בדיוק קרה אח״כ...? שוב נשבר הסרן ? אם כן אז כתוצאה ממה ?!

asafk
06-02-14, 15:12
מכתב מעורך דין. לא חייבים ישר לתבוע. רק להראות רצינות.

אסף.

אלדר
06-02-14, 15:14
לפני כמה חודשים נכנסתי לעשות טסט לג'ימני שהייתה לי. לא בדקו לי את הברקסים במכונה, בטענה שהרכב הוא 4x4 קבוע.
ששאלתי את הרב בוחן מה תפקידה של הידית הקטנה הוא טען שזה לא קשור.

ran.nussen
06-02-14, 17:55
לאחר שהתקן סרן אצל סאלמן נכנסתי לשטח בשביל עפר שילבתי ל4X4 ללא מאמץ לרכב התפוצץ הסרן בדקה נסיעה על השעון משהו שם לא תקין לא יודע !!!

OFF-RoaD
06-02-14, 18:01
לי נשמע כאילו ההתקנה של הסרן החדש לא הייתה כמו שצריך. אתה צרעך לבוא בטענות לסלמן.
מי אמר לך ש"הכל שם עקום וכמה סרנים שלא תחליף הבעיה לא תפטר"?

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

six 4 life
06-02-14, 18:10
לפני שתמשיך באטרף שלך אני מציע לך להכנס למישהו רציני שמכיר את הכלים האלו, שיעבור על כולו, יקח כמה שקלים, ויתן לך אומדן אמיתי וריאלי מה לדעתו קורה מתחת לרכב, איזה בעיות יש שם ואיזה פתרונות קיימים בשבילך.
ברור מהכתיבה שלך שאתה מאוד מבולבל והיית אצל בעלי מקצוע לא רציניים לאור המצב הזה שאתה נמצא בו, ולכן ממליץ לך לגשת למישהו רציני לשם שינוי, ולקבל תמונת מצב מקיפה ואמיתית על הרכב שלך בלי ניחושים ובלי לשקוע בדכאונות, יש בעיה- צריך לפתור אותה וזה השלב הראשון שלך, והוא לא פחות מבגדר חובה.
אם תרצה המלצות לבעל מקצוע כזה תקבל.

momi-r
06-02-14, 18:15
לדעתי גם אני הייתי פונה לסלמן שייקח אחריות - משהו לא נשמע הגיוני... בכל מקרה בד"כ יש אחריות על חלקים מסוג זה כ 3 חודשים... אז צפנה לסלמן....

אחרי שיצאת מסלמן לא בדקת את ה 4X4 שילוב ניתוק נסיעה קצרה בשטח לבדוק .... ??

אגב - אני לא מכיר את סלמן באופן אישי אבל יש לי המוןןן חברים שרק משבחים ומשבחים אותו, את השירות ואת המקצועיות שלו.... שווה לדבר איתו בעניין.

שגיא S
06-02-14, 18:19
לאחר שהתקן סרן אצל סאלמן נכנסתי לשטח בשביל עפר שילבתי ל4X4 ללא מאמץ לרכב התפוצץ הסרן בדקה נסיעה על השעון משהו שם לא תקין לא יודע !!!

זה מצב לא תקין.

בדקת את הרכב אחרי ההתקנה ישר? כמה זמן/מה עבר על הרכב בין ההתקנה לרגע הזה שאתה מתאר?

asypeer
06-02-14, 19:15
אני גם חושב שאם שילמת מממיטב כספך עבור מעטפת חדשה לסרן אז בעל המקצוע שהרכיב לך צריך לקחת אחריות. במקרה הזה סלמן. להאשים תושבות עקומות נשמע לא ריאלי כי מן הסתם כשהוא החליף לך את המעטפת הוא יכל לאתר את זה.
מה הוא אמר לאחר שהסרן המתוקן הלך?

Sent from my iPhone using Tapatalk

raanan
06-02-14, 19:29

לגבי זה שהסרן התפרק מייד לאחר השילוב, צריך לבדוק שיחסי ההעברה בין הקדמי לאחורי זהים.
רענן

asypeer
06-02-14, 19:32
נשמע כאילו אתה לא מספר הכל. אחרי שתיקנת רכב באלפי שקלים לא *בדקת* שהרכב משתלב ל4x4 בנוכחות בעל המקצוע *לפני* ששילמת לו?

ד ו ר ו ן
06-02-14, 20:57
למרות שאין זה סגנוני.... אני חושב שאתה צריך להיות יותר אגרסיבי....

קניתי 4x4 של חלומותי, אני דתי המוכר דתי, מחיר טוב, בדיקה במוסך שמבין טובה, הכל פיקס....
12 שעות אח״כ ראש מנוע :(

התקשרתי למורה שלי לג׳ונגל החיים, אבא שלי... אמנם ב-4x4 הוא לא מבין, אבל באנשים כן...

לפי עצת אבא שלי, התקשרתי למוכר ואמרתי לו שהרכב מפורק במוסך עם ראש מנוע ושכדאי שיביא גרר לקחת אותו כי אני משאיר אותו שם והולך, את התביעה יקבל בדואר...
לא ניהלתי שיחה ולא דיון.

למחרת שילם את ראש המנוע וישור הקו...
סלח לי אבל מוכר פרייאר רציני , או שקרן שהסתיר ממך משהו.
לגמור ראש מנוע אפשר בכמה דקות של נסיעה. ובטח ב-12 שעות בהן אתה יכול לעבור את כל המדינה, גם בשטח ולהתעלל באלף דרכים שונות ברכב.

chen z
06-02-14, 21:09
רן... יש אנשים זבלים שלא מעניין אותם מכלום חוץ מכסף והם יעשו הכל ובכל דרך על מנת להשיג את הכסף גם אם זה לדפוק אדם אחר.
אתה עוד מעט זמן תחתן ועל כך קודם כל מזל טוב!
תיהיה אופטימי ותדע שהכל מסתדר לבסוף לטובה, עצה שלי אליך חכה לאחר החתונה ותראה אם תוכל לתקן את הרכב כי בד"כ חתונות מניבות רווח
מעבר לכך נסה להיפטר מהרכב לאחר שתתקן כי התקלות רק יחזרו במידה והרכב כולו שבור כמו שציינת
בהצלחה!

asypeer
06-02-14, 21:11
[QUOTE=chen z;558116 מעבר לכך נסה להיפטר מהרכב לאחר שתתקן כי התקלות רק יחזרו במידה והרכב כולו שבור כמו שציינת
בהצלחה![/QUOTE]

אתה אמיתי?

Tourist
06-02-14, 21:31
סלח לי אבל מוכר פרייאר רציני , או שקרן שהסתיר ממך משהו.
לגמור ראש מנוע אפשר בכמה דקות של נסיעה. ובטח ב-12 שעות בהן אתה יכול לעבור את כל המדינה, גם בשטח ולהתעלל באלף דרכים שונות ברכב.

תשובה #2 זוכה
ניסה לרמות
בדיעבד נזכרתי שהערתי לו בזמן הבדיקה על עודף מים ברדיאטור ובמיכל אבל הוא היה נראה כ״כ ישר....
הוא התקפל מיד כי ידע שרימה

רק לסדר לך את הסיפור, ב-12 השעות האלו נסעתי 7 ק״מ, קלטתי שהעסק לא בסדר, הסתובבתי ונסעתי 15 ק״מ למוסך (לפועל עצרתי לפני המוסך ומשם בגרר...)

ד ו ר ו ן
06-02-14, 22:14
נפלת על שקרן בלאי.. למזלך.

asypeer
06-02-14, 22:36
לפני כמה חודשים נכנסתי לעשות טסט לג'ימני שהייתה לי. לא בדקו לי את הברקסים במכונה, בטענה שהרכב הוא 4x4 קבוע.
ששאלתי את הרב בוחן מה תפקידה של הידית הקטנה הוא טען שזה לא קשור.

אלדר, מה הקשר בין מכון טסטים למכון בדיקה לפני קניה..?

raanan
07-02-14, 07:20
אלדר, מה הקשר בין מכון טסטים למכון בדיקה לפני קניה..?

אתה שואל באמת ?

בד"כ כול מכון בדיקה הוא צמוד למכון טסטים עם בעלים משותף.
לאור כך, יש נייוד כ"א ביניהם .
בוא נאמר בלשון עדינה, כ"א זה הוא לא מהמובחרים/"שפיצים" שבמכונאים ...

רענן

benza
07-02-14, 08:30
רן, כשדיברתי איתך בטלפון אמרתי לך גם שמאיך שאתה מתאר את זה, נשמע כאילו היחסים בסרנים לא זהים, כמו שרענן כתב לך כאן.
כמו שאמרו פה אחרים, שילמת על תיקון במוסך, היית אמור לצאת משם עם רכב תקין, אם הוא נבדק בסיום התיקון והכל עבד, עדיין צריך לחזור אליו ולהבין איך קרה דבר כזה.
אתה צריך לחזור אל סלמן, להבין מה קרה שם, ומה המצב של הסרן, מה נשבר ומה תקין ומה צריך להחליף.
לוודא שיחסי העברה בסרנים זהים!

לגבי סרן ברזל/אלומיניום חלופי נדבר בהמשך.

שגיא, ה3500 שביקש הבחור זה רק על איבר שלישי מברזל.

asypeer
07-02-14, 09:23
רן, כשדיברתי איתך בטלפון אמרתי לך גם שמאיך שאתה מתאר את זה, נשמע כאילו היחסים בסרנים לא זהים, כמו שרענן כתב לך כאן.
כמו שאמרו פה אחרים, שילמת על תיקון במוסך, היית אמור לצאת משם עם רכב תקין, אם הוא נבדק בסיום התיקון והכל עבד, עדיין צריך לחזור אליו ולהבין איך קרה דבר כזה.
אתה צריך לחזור אל סלמן, להבין מה קרה שם, ומה המצב של הסרן, מה נשבר ומה תקין ומה צריך להחליף.
לוודא שיחסי העברה בסרנים זהים!

לגבי סרן ברזל/אלומיניום חלופי נדבר בהמשך.

שגיא, ה3500 שביקש הבחור זה רק על איבר שלישי מברזל.

מסכים. למרות שמשהו פה לא מסתדר לי. סלמן, שידוע בתור מומחה לויטארה, היה אמור לבדוק את הרכב לאחר התיקון ולפני המסירה (הרי לא מדובר על החלפת שמן אלא על חתיכת תיקון..)
וגם הלקוח, שזה לא רכב השטח הראשון שלו, הכניס רכב ללא הנעה קדמית - לא תבדוק שזה עובד לפני שאתה משלם אלפי שקלים?
לפי תיאור התקלה זה משהו בינארי (עובד או לא עובד) ולא משהו שהשתחרר כי לא חיברו משהו.
גילוי נאות: לא מכיר את סלמן, יצא לי לדבר איתו פעם והוא עשה רושם של מקצוען.

raanan
07-02-14, 09:47
מסכים. למרות שמשהו פה לא מסתדר לי. סלמן, שידוע בתור מומחה לויטארה, היה אמור לבדוק את הרכב לאחר התיקון ולפני המסירה (הרי לא מדובר על החלפת שמן אלא על חתיכת תיקון..)
וגם הלקוח, שזה לא רכב השטח הראשון שלו, הכניס רכב ללא הנעה קדמית - לא תבדוק שזה עובד לפני שאתה משלם אלפי שקלים?
לפי תיאור התקלה זה משהו בינארי (עובד או לא עובד) ולא משהו שהשתחרר כי לא חיברו משהו.
גילוי נאות: לא מכיר את סלמן, יצא לי לדבר איתו פעם והוא עשה רושם של מקצוען.

מה אתה אומר על האפשרות הבאה,

מגיע לקוח (חדש ) למכונאי, מראה לו שהמעטפת שבורה סדוקה.
המכונאי מפרק הפרונטאקס ומעביר את האיבר השלישי איך שהוא למעטפת החדשה שלו.
מרכיב הכול ומריץ על הליפט.

כלומר, יחסי ההעברה מלכתחילה לא היו תואמים.
בכול מקרה, הכול ספקולציות ואולי בכלל אין בעיה ביחסי ההעברה.

רענן

asypeer
07-02-14, 09:54
אתה חושב שמכרו לו כבר את הרכב עם יחסי העברה לא תואמים? ז״א שהבעלים הקודמים שבר את הדיפרנציאל הקדמי ושם מעטפת סדוקה עם יחס לא
תואם? וסלמן או מכון הבדיקה או הלקוח לא טרחו אפילו לשלב להנעה כפולה בשום שלב..?
לא נשמע הגיוני.

raanan
07-02-14, 10:02
אתה חושב שמכרו לו כבר את הרכב עם יחסי העברה לא תואמים? ז״א שהבעלים הקודמים שבר את הדיפרנציאל הקדמי ושם מעטפת סדוקה עם יחס לא תואם?
אם נוכל מכר לו את האוטו, נשמע מאוד הגיוני.
מצא פרונטאקס בפירוקיה בזול, הרכיב חפיף וחיכה לפראייר התורן ....

וסלמן או מכון הבדיקה או הלקוח לא טרחו אפילו לשלב להנעה כפולה בשום שלב..?
לא נשמע הגיוני.
תתפלא אבל נתקלתי בדברים שהאמריקאים לא האמינו שזה יכול לקרות, אבל הפתענו אותם הישראלים ....

לעצם העניין, מעניין יהיה לשמוע מבעל הרכב מי בחר או המליץ לו היכן לגשת לבדיקה ?

רענן

שגיא S
07-02-14, 11:47
מה אתה אומר על האפשרות הבאה,

מגיע לקוח (חדש ) למכונאי, מראה לו שהמעטפת שבורה סדוקה.
המכונאי מפרק הפרונטאקס ומעביר את האיבר השלישי איך שהוא למעטפת החדשה שלו.
מרכיב הכול ומריץ על הליפט.

כלומר, יחסי ההעברה מלכתחילה לא היו תואמים.
בכול מקרה, הכול ספקולציות ואולי בכלל אין בעיה ביחסי ההעברה.

רענן

השאלה מה הייתה הסיבה הראשונית להחלפת הסרן? האם המעטפת הייתה סדוקה אז ההשערה של רענן הגיונית
אם הבעיה הייתה בביצה אז יש כבר בעיה ששמו ביצה/יחסי העברה לא מתאימים.

השאלה היא אם ביציאה מהמוך אחרי התיקון ביצעו נסיעה ובדיקה שהכל תקין.
אם כן - אז הבעיה נובעת מחלק אחר שפשוט הורס את הפרונט

chen z
07-02-14, 20:03
אתה אמיתי?

כן אחי אני אמיתי!!!
אתה בטח ממליץ לו להישאר עם הרכב ולא משנה מה העיקר לא למכור????

momi-r
08-02-14, 04:14
לגבי יחסי העברה לא תואמים.....
במקרה שלי בעבר שהחלפתי ביצה ושמו לי יחסי העברה לא תואמים מה שקרה בפועל זה שהגלגלים הקדמיים ננעלו בשילוב 4x4
ולא נשברה הביצה או משהו כזה... אפילו שניסיתי לשלב ולנתק כמה פעמים להבין מה קורה - מה שקרה זה רק נעילת גלגלים קדמיים בשילוב..
השילוב היה במצב עצירה ולא תוך כדי נסיעה
האם בכלל יכול להיות מצב שביחסי העברה לא תואמים הביצה יכולה להישבר ? אולי אם שילב תוך כדי נסיעה ובכוח....

OFF-RoaD
08-02-14, 08:58
לגבי יחסי העברה לא תואמים.....
במקרה שלי בעבר שהחלפתי ביצה ושמו לי יחסי העברה לא תואמים מה שקרה בפועל זה שהגלגלים הקדמיים ננעלו בשילוב 4x4
ולא נשברה הביצה או משהו כזה... אפילו שניסיתי לשלב ולנתק כמה פעמים להבין מה קורה - מה שקרה זה רק נעילת גלגלים קדמיים בשילוב..
השילוב היה במצב עצירה ולא תוך כדי נסיעה
האם בכלל יכול להיות מצב שביחסי העברה לא תואמים הביצה יכולה להישבר ? אולי אם שילב תוך כדי נסיעה ובכוח....

מה זאת אומרת "ננעלו"?

וכשנוסעים עם יחס העברה לא מקורי, ולגלגלים יש אחיזה טובה, מופעל המון כוח על הביצה, מהדרייבשאפט במהירות אחת ומהגלגל במהירות אחרת. הסיכוי לנזק גבוה מאוד.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

asafk
08-02-14, 10:42
כך או כך כדאי לנשום עמוק ולהבין מה הבעיה השורשית.
כאמור.. יש כאן מקרה ברור של הסתרת מידע מהותי מהקונה ואני לא הייתי מנסה לתקן אלא עוצר כאן וחוזר למוכר.

אסף.

asafk
08-02-14, 10:43
אגב.. האם הרכב היה על שמו של המוכר ברשיון? יכול להיות שמדובר בסוחר חאפר?

אסף.

eitankolt
08-02-14, 10:52
אנייחזק את כולם בזה שאתה חייב לחזור לסלמן! לגבי התביעה של המוכר אני חושב זה מיותר, א. הוא יכול לטעון שהוא לא ידע שיש בעיה ו ב. בדקת את הרכב במכון בדיקה.
מה שגם עוד נשמע הזוי זה שמאז שקנית את הרכב לא שילבת? לא בדקת משהו ברכב לפני שלקחת אותו למכון בדיקה? לא צריך להיות דוקטור רק להסתכל שאין נזילות, שאין ריתוכים בגוף בשילדה ועוד דברים קטנים כאלה....
בנוסף אני בטוח שבמכון בדיקה שלקחת , לא משנה איזה מכון היו רואים אם האוטו כולו עקום....אפילו אם מישהו לא מבין כלום ברכבים אפשר לראות את זה במיוחד במקום שכל יום בודקים כמה רכבים. אתה צריך להבין שמהטרה של המכונים הללו זה להגיד לך כמה שיותר דברים כדי שלא תבוא אליהם בתביעות אחר כך....
בכל מקרה שיהיה לך בהצלחה, אל תתיאש למרות שזה מצב כואב

ran.nussen
08-02-14, 14:57
אני חייב לציין שסלמן מחפש לי סרן חדש והוא כל הזמן אומר לי שיהיה בסדר האמת השרות שלו פצצה אני ישמח לפרסם לכם את מה שיצא עם סלמאן לאחר התיקון של הרכב והסרן ושיהיה בסדר ;)

ran.nussen
08-02-14, 14:58
אני חייב לציין שסלמן מחפש לי סרן חדש והוא כל הזמן אומר לי שיהיה בסדר האמת השרות שלו פצצה אני ישמח לפרסם לכם את מה שיצא עם סלמאן לאחר התיקון של הרכב והסרן ושיהיה בסדר ;)

שגיא S
08-02-14, 15:17
רן תענה על כמה שאלות:

כשקנית את הרכב בדקת את ה4X4?
כשיצאת מסלמן אחרי התיקון הראשוני בדקת את ה4X4?

Bernard
08-02-14, 17:08
שלום לכולם ...

אני החלטתי שאני רוצה לקחת את הרכב של גיא לבדיקה נסענו יחד למכון אלן בחולן, בוצעה בדיקה ברכב והוא נמצא תקין ללא בעיה מיוחדת .!

...

בבדיקה נאמר לי שיש נזילת שמן קטנה מאחד הגומיות וגם חשבתי לעצמי כדי להכניס את הרכב ליישור קו אצל מוסכניק , מיום ראשון הרכב במוסך בטיפול לאחר שעה אני מקבל טלפון רן הפורט אקס של שבור עם צרוף תמונות !!!!!!!!!

אני מיד התקשרתי לגיא לשאול על פשר הסדק , והוא מתחיל לספר לי ספורים !!

מסתבר שהרכב על הפנים כל דבר הגיוני ברכב שבור הרכב מקרטע כל התושבת קרועות הכל במצב גרוע !!!!

לאחר שגיא החליט להתנער מהנושא בצורה קלסית , החלטתי שאני חוזר למכון הבדיקה ומספר לו את הסיפור ודרש ממנו את התיקון לאחר וויכוחים של המון זמן המכון מחליט לפצות אותי בסכום של 3000 ש"ח
...

לא יודע.
אולי זה אני, עם האי-קיו הבודד שלי וחוסר הבנת הנקרא הבסיסית שלי, לא הבנתי,מכל מלל הזה, מה לא בסדר ברכב (חוץ מזה שהוא שובר צירים ולא יודעים מה הבעייה.
לא הבנתי מה זאת אומרת "מסתבר שהרכב על הפנים כל דבר הגיוני ברכב שבור הרכב מקרטע כל התושבת קרועות הכל במצב גרוע !!!"
על מה הציעו פיצויי של 3K שקלים?
חוץ מהסרן, מה לא בסדר?

eyal1979
08-02-14, 23:24
רן,
אתה פונה לפורום לעזרה ולא עונה על כמה שאלות פשוטות ששואלים אותך כדי להבין האם נבדק 4x4 בנסיעה או לא,
ויותר חשוב, האם נבדקה מע' ה4x4 לאחר החלפת חלק במוסך? האם אתה בדקת לאחר החלפת הקייס של האקס?
אולי תפרסם בנוסף את בדיקת המכון שאנשים יוכלו להבין משהו ולעזור?
אולי כן קיבלת רג'קטים על 4x4, תושבות וכו' והתעלמת בכלל מזה?

shmulikbg
09-02-14, 00:03
מקריאה בשרשור הזה לפני מס' שעות...חסרות פה כמה וכמה תגובות....
לאן נעלמו ולמה?

asafk
09-02-14, 00:08
מקריאה בשרשור הזה לפני מס' שעות...חסרות פה כמה וכמה תגובות....
לאן נעלמו ולמה?

בדיקה מהירה מראה שלא חסר כלום.

אסף.

shmulikbg
09-02-14, 00:21
מתנצל...עירבבתי עם פוסט אחר.

סוזי המשתוללת
09-02-14, 08:56
???

ישי.פ
11-02-14, 22:59
קייס של ויטרה אפשר לשבור גם בחצי דקה!
מי אמר שזה המוכר ולא הקונה?

מה לא תקין חוץ מהפרונט אקס?

Bernard
12-02-14, 01:16
זה בדיוק מה ששאלתי קודם, ללא שום תגובה...

לא ברור לי, איך מאוטו ש"עובר" מכון בדיקה והעיסקה נחתמת ויוצאת לפועל, יוצא אותו שהכל בו לא טוב ושבור ושחוק...

כל הסיפור נשמע לי "מוזר"...

גם של הסאלמן ההוא...
מה הוא מחפש סרן חדש, לפני שבדק מה קורה/קרה עם הקודם... דפרנציאל דפוק, ציריות דפוקות/תקועות, נהג ד&%$...

אין תשובה על כלום.

טוב, העיקר שהבחור מבסוט מהשירות...
מזכיר לי בדיחה על בית הזונות החדש, הכי טוב בעיר.... לא נעים לספר פה אבל הסוף היה ש"זונןת עדיין אין, אבל איך השירות?..."

asypeer
12-02-14, 09:23
העיקר שהרכב מוצע לעכשיו למכירה באחת מקבוצות הפייסבוק ומתואר ״לאחר טיפול מפחיד״. סיבת המכירה ״לא מתחבר לרכב״ say no more

אביעד פ.
12-02-14, 11:03
תגיב להודעה שלו עם קישור לשרשור הזה.

lior_b.s
12-02-14, 11:23
העיקר שהרכב מוצע לעכשיו למכירה באחת מקבוצות הפייסבוק ומתואר ״לאחר טיפול מפחיד״. סיבת המכירה ״לא מתחבר לרכב״ say no more

אולי לא באמת קיים בחור/מוכר בשם גיא?... :confused:

אם יש פה מישהו שהוא חבר של סלמן (ויש פה) לא תהיה בעיה לגלות מה באמת קורה שם..

יואב פולס
12-02-14, 12:04
תגיב להודעה שלו עם קישור לשרשור הזה.

וזה יתרום משהו?

asafk
12-02-14, 12:22
אני חושב שראוי לכבד את פוצח השרשור, שהוא אמיתי, גם אם לא כל פעולותיו מוצאות חן בעיניכם.
כפי שהייתם רוצים שיתייחסו אליכם כאן בפורום.

אסף.

raanan
12-02-14, 13:30
אני חושב שראוי לכבד את פוצח השרשור, שהוא אמיתי, גם אם לא כל פעולותיו מוצאות חן בעיניכם.
כפי שהייתם רוצים שיתייחסו אליכם כאן בפורום.

אסף.

מצטער,
אבל אם הוא נדפק ועכשיו מנסה לחפש פראייר אחר לגלגל אליו, אז אין לי שום כבוד !
בכלל, אם תבחן את השרשור תזהה שיש פה שתי דמויות עלומות (פותח השרשור ואותו גיא שהוא טוען שדפק אותו),
מאידך יש בעל מקצוע (דיי מפורסם אצל החברה מהסוזוקי) שלא יוצא טוב עפ"י התיאורים.
אז אולי מטרת השרשור היא בכלל סחיטה של בעל המקצוע לתקן לו הרכב.
אחרת, לא מובן מה מטרת הבכי והנהי .... סתם להוציא קיטור ולקבל חיבוקי נחמה בפורום ?

רענן

asafk
12-02-14, 20:51
רענן,
מדובר בגולש ותיק בפורום.
לא אחד שבא לדפוק ולברוח.
ובגלל שגם אתה ספקני - ויש ספקות רבים בכל הסיפור המוזר הזה, אני בעד לתת לגולש להנות מהספק לפני שמתנפלים עליו.

אז ראוי להזהיר אחרים מפני הרכב שלפי מה שמתואר פה הוא נבלה, אבל יש דרך לעשות זאת.

אסף.

raanan
12-02-14, 22:04
רענן,
מדובר בגולש ותיק בפורום.
23 הודעות (שחלק לא מבוטל בשרשור זה), שנה וחצי בפורום, וותיק ? אם כך, יש פה חברה נאנדרטלים ....:D

לא אחד שבא לדפוק ולברוח.
ייתכן שאתה צודק, אבל אין לי מושג מהיכן אתה שואב נחרצות זאת.

ובגלל שגם אתה ספקני - ויש ספקות רבים בכל הסיפור המוזר הזה, אני בעד לתת לגולש להנות מהספק לפני שמתנפלים עליו.
מי התנפל, היכן התנפל ?
בכול מקרה,
מן הראוי שמי שפותח שרשור שבין היתר נוצר בעקבותיו רושם שבעל מקצוע לא פעל כשורה/מקצועית, לא ימלא פיו מים כשנשאלים שאלות
או עולים ספקות.

אני מקווה שבעל המקצוע ייודע ויגיב כאן להסרת העננה.

אז ראוי להזהיר אחרים מפני הרכב שלפי מה שמתואר פה הוא נבלה, אבל יש דרך לעשות זאת.
אסף.
מסכים ! רק שאין לי מושג על איזה דרך שלא בסדר אתה רומז.

רענן

שגיא S
12-02-14, 23:02
טוב חברים יש לי תגובה רשמית מסלמן המוסכניק המצוין בשרשור.

נתחיל מגילוי נאות:
סלמן ואני חברים. הוא המוסכניק שלי כבר שלוש שנים ויותר ופיתחנו יחסי ידידות מעבר ליחסי מוסכניק הרגילים.

עכשיו לתגובתו:
רן הגיע אליו אחרי שהוא קנה את הרכב, עם האוזינג/קייס חיצוני של הסרן שבור.

סלמן החליף לו להאוזינג אחר מפירוק, תקין. בבדיקה הוא הסתכל על המכלול והוא נמצא תקין.

לאחר התיקון וההחלפה: הם יצאו לבדוק את הרכב, והרכב עבד לשביעות רצונו של רן, כולל במצב 4X4.

אחרי שבוע(!) רן מתקשר לסלמן ואומר לו ששוב נשבר ההאוזינג.

סלמן אומר לו שיעזור לו לחפש חלק תחליפי/חדש כחלק מהשירות והאחריות.

זהו עד לכאן. אם יש עוד שאלות אפשר לשאול ואני אשאל את סלמן ואעלה לכאן את התשובות שלו.

* סתם נקודה להבהרה, אני וסלמן עשינו פרויקט על המנוע ברכב שלי, אוברול מאפס למנוע, כולל פירוק לגורמים וכו'. בסוף האוברול לאחר ההרכבה גילינו איזשהי בעיה במנוע.
סלמן ביוזמתו ועל חשבונו הביא מנוע אחר ושיפץ ותיקן והחליף וסידר.
ככה שאחריות הוא יודע לתת אם צריך.

Bernard
13-02-14, 00:50
נו....
אותן עובדות, פחות או יותר אבל נשמע לגמרי אחרת...

אני לא טוען ו/או חושד ו/או רומז שפותח השירשור מתחזה ו/או אינטרסנט או משהו אבל בניסוח וברירת העיקר והטפל במה שהוא בוחר לספר/לשתף הוא לא מי יודע מה...

ובכל זאת, אותי מעניין מה הבעייה,שהביאה לשבירת הסרן.. שנלמד משהו..
שגיא???

boaz avrahami
13-02-14, 04:34
אני לא מכיר אף אחד בשירשור אבל לי זה נשמע עדיין כפי שפותח השירשור סיפר.
די סביר בעיני שהרוכש ניסה לנסוע משולב רק כמה ימים ואולי שבוע לאחר התיקון.
מה, כולכם ישר יוצאים מהמוסך לטיול שטח אינטנסיבי?

אני בפירוש רואה בשבר החוזר תיקון רשלני של המוסך ואני משתדל להתנסח בעדינות כלפי המוסך.
מי מאיתנו היה מקבל דבר כזה בשלווה?

מדובר על תקלה נדירה שאם היא חזרה על עצמה בסמיכות לתיקון אז או סביר בעיניי שהתיקון לא בוצע היטב או שהמוסך לא פעל במיקצועיות לאיתור הגורם לשבר שהוא אולי בכלל חיצוני לסרן.

אני מניח שבמקום רן הייתי תובע מהמוסך לקחת אחריות גם אם היה צורך להגיע לבית המשפט.
אני הייתי רץ לעו״ד ( בעדיפות שלי לשמיל פלג) שגם מבין במשפטים וגם במכונאות.

ואם סלמן חבר שלך שגיא, אז תגיד לו בשמי שהוא לא יצא פה בעיניי הוגן או אמין בכלל!

דרך אגב, בהודעת הפתיחה המיואשת של פותח השרשור מצויין שהגורם לכאורה ובדיעבד לתקלה היא גשר גיר ותושבות מנוע עקומים מאוד ושעלות תיקונם כמו מחיר האוטו...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

שגיא S
13-02-14, 08:30
אני לא מכיר אף אחד בשירשור אבל לי זה נשמע עדיין כפי שפותח השירשור סיפר.
די סביר בעיני שהרוכש ניסה לנסוע משולב רק כמה ימים ואולי שבוע לאחר התיקון.
מה, כולכם ישר יוצאים מהמוסך לטיול שטח אינטנסיבי?

אני בפירוש רואה בשבר החוזר תיקון רשלני של המוסך ואני משתדל להתנסח בעדינות כלפי המוסך.
מי מאיתנו היה מקבל דבר כזה בשלווה?

מדובר על תקלה נדירה שאם היא חזרה על עצמה בסמיכות לתיקון אז או סביר בעיניי שהתיקון לא בוצע היטב או שהמוסך לא פעל במיקצועיות לאיתור הגורם לשבר שהוא אולי בכלל חיצוני לסרן.

ואם סלמן חבר שלך שגיא, אז תגיד לו בשמי שהוא לא יצא פה בעיניי הוגן או אמין בכלל!
EEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

א. התקלה לא נדירה כמו שאתה חושב
ב. לא היה פה שום תיקון - הלקוח ביקש להחליף האוזינג - והחליפו לו האוזינג.

אם התקלה נובעת ממשהו אחר - זה לא קשור לתיקון כבר. זה שהמוסך לא תיקן/החליף לו את התושבות מנוע/גיר
אולי הלקוח לא רצה כי זה עולה כמו האוטו לפי מה שהוא אומר?

כבר כמה פעמים נתקלתי באנשים שלא מחליפים דברים בעייתיים או דוחים לאחר כך כי יקר...אז לא יפתיע אם זה המקרה גם פה.

boaz avrahami
13-02-14, 12:17
קיבלתי גם בהודעה פרטים מגולש אחר את ההערה לגבי זה שהסרן הזה נשבר בקלות.
יכול להיות שהצדק עמכם.

אני לא בקיא בפרטים אבל משני הצדדים עולה תמונה שהשבר השני היה ממש בסמיכות לתיקון וזה מעורר תהיות.

סולי
13-02-14, 13:50
מעורר תהיות למה לא הומלץ לעבור לקייס ברזל, שהרי כל בר דעת יודע שזה הפתרון לשבר בקייס אלומיניום הרגיש.

אבל יכול להיות שהשבר השני אכן נגרם מהתקנה רשלנית ולא מעומס מוגזם... השאלה אם גם זה נבדק .
מה גורם הנזק בפעם השנייה, דווקא דברים כאלו ניתן לבדוק.

שגיא S
13-02-14, 14:17
מעורר תהיות למה לא הומלץ לעבור לקייס ברזל, שהרי כל בר דעת יודע שזה הפתרון לשבר בקייס אלומיניום הרגיש.

אבל יכול להיות שהשבר השני אכן נגרם מהתקנה רשלנית ולא מעומס מוגזם... השאלה אם גם זה נבדק .
מה גורם הנזק בפעם השנייה, דווקא דברים כאלו ניתן לבדוק.

סרן ברזל עולה 9000 שקל בארץ דרך זוקיפרו
לפי המשתמע הבנאדם דחה תיקון של תושבות מנוע וכו...אתה חושב שהוא רוצה להוציא ז9000 שקל על סרן?

ידועי שסרן ברזל זו הדרך הנכונה, ובטווח רחוק גם הזולה לפתרון. אבל זה שוב מביא אותנו לזה שאנשים שמתחזקים את הרכב בתחזוקת שבר
בטווח הרחוק יוציאו יותר.
לך תסביר להם שסרן ברזל בניכוי מה שהם היו מוכרים את הסרן התקין שלהם ייצא יותר זול משני סרני אלומיניום בתוספת הפסד ימי עבודה ותעסוקה מסביב, וכמובן ההרגשה שלאוטו יש נקודת חולשה פגיעה שיכולה לפגום בהנאה בשטח כתלות באופי הטיולים.

asypeer
13-02-14, 14:23
לא מדויק בכלל. כמות האנשים ששברו את הסרן הקדמי אל מול כמות הרכבים המטיילים היא זניחה אם כי קיימת. נהג טוב שמודע למגבלות הרכב ולא מתחרע לא ישבור. במקרה הזה או שהמעטפת שהותקנה הייתה כבר לקראת שבירה, או שההתקנה לא הייתה טובה (כפי שתואר ״תושבות עקומות וכו׳) או שהנהג חשב שהוא נוהג בסופה. האחרון דווקא הכי פחות סביר כי לנהג כבר היה ג׳ימני .

benza
13-02-14, 14:31
לא מדויק בכלל. כמות האנשים ששברו את הסרן הקדמי אל מול כמות הרכבים המטיילים היא זניחה אם כי קיימת. נהג טוב שמודע למגבלות הרכב ולא מתחרע לא ישבור. במקרה הזה או שהמעטפת שהותקנה הייתה כבר לקראת שבירה, או שההתקנה לא הייתה טובה (כפי שתואר ״תושבות עקומות וכו׳) או שהנהג חשב שהוא נוהג בסופה. האחרון דווקא הכי פחות סביר כי לנהג כבר היה ג׳ימני .

אני במקרה מכיר את הרכב שממנו פורק הסרן שנשבר בפעם השניה
סרן שלא ראה שטח במצב חדש לגמרי
אני גם יכול להעיד על סלמן שיש לו המון נסיון בעבודה הספציפית הזו וקשה להאמין שהוא התרשל

- - - Updated - - -

ולגבי סרן ברזל, בתור אחד שיש לו כזה למכירה, כמות ה"יקר לי" "מההוא יש ב6000" ו"מההוא יש ב7000" "לא יקרה כלום אם תרויח קצת פחות" שאני שמעתי בשבועיים האחרונים...

אז ימשיכו לשבור כי יש מצבים שבהם עם כמה שאתה חושב שאתה מכיר את האוטו, יבוא תוואי השטח שילמד אותך שטעית.

boaz avrahami
13-02-14, 14:58
כאשר אתם מציינים שהסרן אלומיניום בוויטארה נוטה להישבר - האם זה כתוצאה ממכות חיצוניות או עומס?
אם מדובר על מכות חיצוניות אז אני מניח שניתן לרדת לשורש העניין ולהצביע על אשם בוודאות גבוהה.

Saar
13-02-14, 15:06
האם בכל השנים היה לויטרה סרן אלומניום?
אני שואל כיוון שבמשך 6 שנים שהיו לי ויטרות הנושא הזה אף פעם לא עלה...
(סיידקיק 89 קצרה וסיידקיק 92 ארוכה)
טיילתי עם הרכב, אף פעם לא השתוללתי, אבל הרכבים שלי היו בחורשן/צין משל"ט 21 ועוד כל מיני מקומות.
או שכל נהגי הויטרות בפורום הזה עברו לעבירות קשה ביותר או שהבעיה קצת מנופחת מעבר למידותיה האמיתיות, זו תחושתי....

benza
13-02-14, 15:23
כאשר אתם מציינים שהסרן אלומיניום בוויטארה נוטה להישבר - האם זה כתוצאה ממכות חיצוניות או עומס?
אם מדובר על מכות חיצוניות אז אני מניח שניתן לרדת לשורש העניין ולהצביע על אשם בוודאות גבוהה.

מדובר על מצב שבו גלגל אחד מאבד אחיזה, צובר מהירות, ואז במכה חוזר לקרקע, המומנט עובר בצורה אלימה לנקודה החלשה שהיא החיבור של האיבר השלישי לגשר. ומשם מתחיל השבר. בד"כ גם הקורונה פיניון ינזקו.

טיילתי עם הרכב, אף פעם לא השתוללתי, אבל הרכבים שלי היו בחורשן/צין משל"ט 21 ועוד כל מיני מקומות.
או שכל נהגי הויטרות בפורום הזה עברו לעבירות קשה ביותר או שהבעיה קצת מנופחת מעבר למידותיה האמיתיות, זו תחושתי....

לדעתי ההבדל הוא שהקהילה גדלה, כמות הנהגים הבלתי מנוסים גדלה, הויטרות והגרנד ויטרות הפכו להיות ג'יפים מאוד אטרקטיביים במחירון שלהם.
אנשים רואים כלים משופרים נוסעים בקלות יחסית ופחות מפחדים לנסות לעבור במקומות שאולי פעם היו חושבים פעמיים.

גם אני טיילתי עם ויטרה ארוכה ולא קרה לי כלום.

benza
13-02-14, 15:47
ככה זה קורה:

http://www.youtube.com/watch?v=uIKbaab5HY0&list=PL62FAF10B193F08B2

asypeer
13-02-14, 16:19

גם וגם. אם הבעיה הייתה כרונית כנראה ששוק האפטרמרקט היה כבר מציע פתרון ראוי מלבד מה שיש לקלמיני וכל מיני קומבינות עם סרן של סמוראי.
לקחת קייס, לייצר תבנית ולצקת מברזל (אני מנסה לברר כמה זה יעלה בסין, סתם בשביל הספורט). רוקסוליד כבר עשו את זה לרכב אחר למיטב זכרוני.
הסיבה שהסרנים האלו יקרים היא כי רק שנתונים מסוימים בדגמים מסוימים צוידו בסרן ברזל (דגמי דיזל וv6). ומה לעשות שרוב הכלים שנמכרו ומטיילים פה הם לא זה ולא זה..
כבר מצאתי, די בקלות אפילו (מזל של מתחילים? יש שרשור בנושא..) סרן כזה בארה״ב ב500 דולר. הבעיה שהשילוח והמיסוי על חלקי רכב הביאו את המחיר ל5000₪ עד הבית, אולי מעט יותר, כולל יחסי העברה שאין לאף רכב בארץ.
הרכבים האלה אגב נמכרים שם ב2000-1500 דולר (ורק מקסיקנים קונים אותם) - כמה כבר הפירוקיות שם יכולות לבקש על חלק כזה...

שגיא S
13-02-14, 16:30
כמו ששחר ציין, הבעיה מתחילה בכך שהיום אלו רכבים זולים לתפרנים, רכבים שבני 10-20 שנה במקרה הטוב.
רואים בפייסבוק רכבים משופרים עולים מדרגות ומעלות קשים ומנסים גם.

אני מתאר לעצמי שאם אנשים פה היו רואים את כמות השטויות שאנשים בפייסבוק כותבים על סמך אפס ניסיון וידע - היו חוטפים התקף לב היה
נשבר לכם הקייס רק מלקרוא מה הולך שם.

ומי כמונו יודע שכשאתה מתחיל בעסק ורואה את חברים שלך עולים איפשהו ״ימות העולם״ ואתה תעלה שם גם. לפחות רוב נהנגים ככה.

asypeer
13-02-14, 16:33
כמו ששחר ציין, הבעיה מתחילה בכך שהיום אלו רכבים זולים לתפרנים, רכבים שבני 10-20 שנה במקרה הטוב.
רואים בפייסבוק רכבים משופרים עולים מדרגות ומעלות קשים ומנסים גם.

אני מתאר לעצמי שאם אנשים פה היו רואים את כמות השטויות שאנשים בפייסבוק כותבים על סמך אפס ניסיון וידע - היו חוטפים התקף לב היה
נשבר לכם הקייס רק מלקרוא מה הולך שם.

ומי כמונו יודע שכשאתה מתחיל בעסק ורואה את חברים שלך עולים איפשהו ״ימות העולם״ ואתה תעלה שם גם. לפחות רוב נהנגים ככה.

וזו בדיוק הסיבה שאנשים שוברים בישראל יותר מאשר בחו״ל. תרבות ה״למי יש גדול יותר״. כמובן שרובם חובבי שטח שמעולם לא ישנו לילה בשטח..

סולי
13-02-14, 16:45
אני חושב שעד שרן לא יגיב וייתן הבהרה ברורה לגבי מה קרה, מתי, מי ואיפה... ובסדר כרונולוגי ... הכל זה השערות ודיבורים באוויר...

Bernard
13-02-14, 18:37
ככה זה קורה:

http://www.youtube.com/watch?v=uIKbaab5HY0&list=PL62FAF10B193F08B2

זהו? ככה נשבר סרן שלם?
חשבתי שככה נשברת ציריה, שאפשר גם להחליף בשטח אבל סרן שלם?
טיק קטן וזהו, הלך הסרן??

גם לא כ"כ הבנתי מה הקשר לתושבות הגיר והמנוע - הרבה לפני שבר בהמשך מערכת ההנעה, יש רעידות ומכות ורעשים... שקשה להתעלם מהם "ברגיל". וזה עוד לפני שמתעלמים מהכל ומשלבים ל-4X4 ומאבדים אחיזה בגלגל ו... כל מה שיש בסירטון...

אותי כל הפרטים, הרלוונטיים והלא רלוונטיים, לא כ"כ משכנעים.
גם מכון בדיקה בינוני מינוס, היה עולה מיד על תושבות גיר ומנוע (שכולן, ללא יוצא מהכלל) גמורות, עד כדי נזק לרכיב האחרון בשרשרת..
לא נראה לי הגיוני שמכון, גם "מושחת", היה מעז "להתעלם" מנזקים כ"כ ברורים, כמו שהבחור מתאר שמצאו בבדיקה לאחר השבר הראשון..

ויותר מהכל, נראה לי מוזר שאחרי כל הנזקים המתוארים,אם באמת הם כפי המתואר, הבחור פשוט מוותר על "מיצויי ההליכים" ומנסה "לגלגל" את הנזק לקונה הבא - מתוך ידיעה ברורה, לפי הסיפורים שלו עצמו, שאחרי נסיעה קלילה אחת, ישבר משהו ואז הוא יהיה זה שחשוף "להליכים"...

בקיצור.
הכל פה מוזר...

ולמה בכלל לקנות אוטו כזה, שהמכלולים העיקריים שלו, ל-4X4, כאלה פריכים ומועדים לפורענות...
ולמה, עד עכשיו, לא שמענו על זה - עד עכשיו, בכל ההמלצות, שקראתי פה, לקנות ויטארה, אף אחד לא הזכיר את זה..

asypeer
13-02-14, 19:00
זהו? ככה נשבר סרן שלם?
טיק קטן וזהו, הלך הסרן??

גם לא כ"כ הבנתי מה הקשר לתושבות הגיר והמנוע - הרבה לפני שבר בהמשך מערכת ההנעה, יש רעידות ומכות ורעשים... שקשה להתעלם מהם "ברגיל". וזה עוד לפני שמתעלמים מהכל ומשלבים ל-4X4 ומאבדים אחיזה בגלגל ו... כל מה שיש בסירטון...

אותי כל הפרטים, הרלוונטיים והלא רלוונטיים, לא כ"כ משכנעים.
גם מכון בדיקה בינוני מינוס, היה עולה מיד על תושבות גיר ומנוע (שכולן, ללא יוצא מהכלל) גמורות, עד כדי נזק לרכיב האחרון בשרשרת..
לא נראה לי הגיוני שמכון, גם "מושחת", היה מעז "להתעלם" מנזקים כ"כ ברורים, כמו שהבחור מתאר שמצאו בבדיקה לאחר השבר הראשון..

ויותר מהכל, נראה לי מוזר שאחרי כל הנזקים המתוארים,אם באמת הם כפי המתואר, הבחור פשוט מוותר על "מיצויי ההליכים" ומנסה "לגלגל" את הנזק לקונה הבא - מתוך ידיעה ברורה, לפי הסיפורים שלו עצמו, שאחרי נסיעה קלילה אחת, ישבר משהו ואז הוא יהיה זה שחשוף "להליכים"...

בקיצור.
הכל פה מוזר...

ולמה בכלל לקנות אוטו כזה, שהמכלולים העיקריים שלו, ל-4X4, כאלה פריכים ומועדים לפורענות...
ולמה, עד עכשיו, לא שמענו על זה - עד עכשיו, בכל ההמלצות, שקראתי פה, לקנות ויטארה, אף אחד לא הזכיר את זה..

1. זה לא באמת סרן ״חי״ אלא מתלים נפרדים, משולשים וציריות (IFS)
2. הסרטון הזה מדגים יפה איך לא לנהוג עם הרכב..רכב נעול היה יוצא משם ״על הטורים״ בלי להתחרע. גם רכב לא נעול כנראה.
3. לא צריך לנסוע עד הטריילר פארק בכדי לקבל מושג:
http://m.youtube.com/watch?v=ArmU9NBNDkQ

raanan
13-02-14, 19:29
זהו? ככה נשבר סרן שלם?
טיק קטן וזהו, הלך הסרן??
כן !!!

גם לא כ"כ הבנתי מה הקשר לתושבות הגיר והמנוע
גם לא תבין ! כי אין קשר.

אחזקה זולה (בתנאי שלא שברת ולא נהגת בו כאילו הוא סופה) הכי קרובה לפרייבט.

לכלכת ....
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/40760-%D7%97%D7%99%D7%96%D7%95%D7%A7-%D7%90%D7%95-%D7%94%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%AA-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%A0%D7%98%D7%90%D7% A7%D7%A1-%D7%9E%D7%91%D7%A8%D7%96%D7%9C-%D7%9C%D7%95%D7%99%D7%98%D7%90%D7%A8%D7% 94
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/62557-%D7%A1%D7%A8%D7%9F-%D7%9E%D7%91%D7%A8%D7%96%D7%9C-%D7%9C%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/37921-%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94?p=267417&viewfull=1#post267417
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/65935-%D7%92%D7%A8%D7%90%D7%A0%D7%93-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94-2001-%D7%9E%D7%A0%D7%95%D7%A2-2000-5-%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%95%D7%AA?p=450812&viewfull=1#post450812
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/26295-%D7%A9%D7%90%D7%9C%D7%94-%D7%91%D7%A0%D7%95%D7%92%D7%A2-%D7%9C%D7%A2%D7%9E%D7%99%D7%93%D7%95%D7% AA-%D7%92%D7%A8%D7%90%D7%A0%D7%93-%D7%95%D7%99%D7%98%D7%A8%D7%94?p=191089&viewfull=1#post191089
מספיק או לחפש עוד ?

רענן

benza
13-02-14, 21:28
8447784476844758447484473

זה לא חדש
זה מאוד מתוקשר בפורומים בחו'ל

asypeer
13-02-14, 21:31
זה רק נדמה לי או שהשבר בשתי התמונות שצולמו מתחת לרכב נגרם ממכה בקורה שמתחת לסרן שפשוט התעקמה ועל הדרך פיצחה את הסרן?

Saar
13-02-14, 21:42
ברנרד,

קצת עושים פיל מזבוב בנושא הזה.
לא כל ויטרה שנכנסת לשטח מיד נשברת.
לקרוא לזה בעיה של האוטו זה קצת מוגזם.
בטח שזו לא סיבה שלא להמליץ על הויטרות

benza
13-02-14, 21:43
זה רק נדמה לי או שהשבר בשתי התמונות שצולמו מתחת לרכב נגרם ממכה בקורה שמתחת לסרן שפשוט התעקמה ועל הדרך פיצחה את הסרן?

לא ממש לא
הסרן יושב די צמוד, אחרי השבר זה נראה כאילו הוא יושב ממש עליה

IlanG
13-02-14, 22:34
זה נראה כאילו הסרן עשוי מקלפת ביצה !!!

Bernard
14-02-14, 00:53
וואללה - נעלמה התגובה שלי...
היתה צריכה תגובה שלי, מספר 82. עכשיו יש שם את התמונות האלו... מוזר.. עניתי מיד אחרי רענן, שלא צריך עוד לחפש ולא ברור איך פיספסתי את זה ...

בכל מקרה, זה לא נראה לי כמו בעייה מינורית...

נו. תראו גויילם (כמו שאבא שלי היה אומר..).
במקום ללחוץ על שליחת התגובה, לחצתי עלתצוגה מקדימה.. לפני כמה וכמה שעות...

זה מה שכתבתי לרענן:
וואללה.
לא. אין צורך לחפש עוד.
כנראה שפשוט פיספסתי את זה, כשקראתי המלצות על ויטארה, כולל לפני מספר שבועות..
הייתי אומר שזו בעייה אקוטית ולא סתם "פרונט אקס רגיש" וכו'...
במיוחד לנהגי 4X4 חדשים, שזה, כך נראה, עיקר השוק של הרכב הזה.

אני לא הייתי קונה רכב כזה ואם הייתי מודע ל"סיפור" הזה, גם לא הייתי ממליץ לאף "חדש" לקנות רכב כזה - או - או שלקחת בחשבון תוספת של 7K-9K למחיר הקנייה, להחלפת הסרן, שזה נראה לי MUST.
מילא נהג בעל נסיון, שיודע למנוע סיבסוב וכו' ושמודע למגבלה אבל לנהג שזהו ה-4X4 הראשון שלו... הרי דבר כזה יכול לקרות בכל שבילון...

זה רק מדגיש את מה שכתב דרור, לגבי הג'יפונים כרכב "חדש", ללימוד 4X4...
וזה עוד רכב עם LOW ויכולות...
מאכזב למדי.

ועדיין, בקשר לסיפור המקורי...

איל מ
14-02-14, 17:25
פתאום הציריות הפריכות של לנדרובר כבר לא נשמעות כמו רעיון כזה גרוע... :p

ran.nussen
17-02-14, 20:14
טוב אז ככה לגבי נהג אני בשטח כבר מכל שנתיים מכיר הכול ועברתי הכל עם הגימיני שלי ...
אז זה לא זה ..
לגבי מה היה לרכב אין לי מוסג הסרן נשבר במישור ..
טופל כן היום הוא טופל אצל סאלמן שעשה שם עבודה מקיפה מעמיקה ופטר את הבעיה בצורה מקצועית אני חייב לציין שסאלמן לכך עליו את המיקרה עזר ותן את הנשמה באמת שסאלמן מקצועי ובחור גבר רצח כל מה שיכל לגרום לנזק סודר והוחלף גם ניתן שם תשובה טובה יותר זה עבר ללוקים ידניים חדשים וסרן חדש כלל כל החלקים בפנים ..
בקיצור הושקע ברכב המון כסף ועכשיו הוא במצב זהב ..
שוב אני אומר של סלמן לא היה שם קשר למיקרה ובאמת הוא עשה הכל בכדי להוציא אותי מרוצה ואני לא מכיר הרבה מוסכניקים שהיו עושים את אותו הדבר אם בכלל אז סאלמן כמו שאני רושם בחיית שטח אני עולה רמה וכותב גם כאן תודה רבה על הכול אתה אלוף באמת והכי חשוב שהוא עם סבלנות ורגלים על הקרקע ולא עלה לו השתן לראש כמו להרבה ״ ד׳ק ״ שאני מכיר .
מה שיכל לגרום לנזק זה התושבת וגם הפה כלפו מקווה לטוב למכור את הרכב כי הוא באמת גדול אלי ולא למשקים שלי
תודה רבה לכולם כאן באמת מי שפירגן עזר ותמך ומי שמצא מקום להוציא שם רע לכאלה ואחרים חבל אל תשכחו הגלגל מסתובב ;)

אלדר
18-02-14, 22:35
טוב אז ככה לגבי נהג אני בשטח כבר מכל שנתיים מכיר הכול ועברתי הכל עם הגימיני שלי ...
אז זה לא זה ..
לגבי מה היה לרכב אין לי מוסג הסרן נשבר במישור ..
טופל כן היום הוא טופל אצל סאלמן שעשה שם עבודה מקיפה מעמיקה ופטר את הבעיה בצורה מקצועית אני חייב לציין שסאלמן לכך עליו את המיקרה עזר ותן את הנשמה באמת שסאלמן מקצועי ובחור גבר רצח כל מה שיכל לגרום לנזק סודר והוחלף גם ניתן שם תשובה טובה יותר זה עבר ללוקים ידניים חדשים וסרן חדש כלל כל החלקים בפנים ..
בקיצור הושקע ברכב המון כסף ועכשיו הוא במצב זהב ..
שוב אני אומר של סלמן לא היה שם קשר למיקרה ובאמת הוא עשה הכל בכדי להוציא אותי מרוצה ואני לא מכיר הרבה מוסכניקים שהיו עושים את אותו הדבר אם בכלל אז סאלמן כמו שאני רושם בחיית שטח אני עולה רמה וכותב גם כאן תודה רבה על הכול אתה אלוף באמת והכי חשוב שהוא עם סבלנות ורגלים על הקרקע ולא עלה לו השתן לראש כמו להרבה ״ ד׳ק ״ שאני מכיר .
מה שיכל לגרום לנזק זה התושבת וגם הפה כלפו מקווה לטוב למכור את הרכב כי הוא באמת גדול אלי ולא למשקים שלי
תודה רבה לכולם כאן באמת מי שפירגן עזר ותמך ומי שמצא מקום להוציא שם רע לכאלה ואחרים חבל אל תשכחו הגלגל מסתובב ;)

נשמח לשמוע מה הייתה הבעיה.

idanhazan
27-05-14, 20:14
שאלה
האם אין דרך לחזק את הקייס אלומיניום הפגיע
בתור טיפול מונע חוץ מלהחליף אותו לברזל?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

asypeer
27-05-14, 20:15
שאלה
האם אין דרך לחזק את הקייס אלומיניום הפגיע
בתור טיפול מונע חוץ מלהחליף אותו לברזל?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2

הנושא נטחן, תעשה חיפוש בפורום בלי להעיר מתים..

-->