PDA

צפייה בגרסה מלאה : שווי שימוש על רכב חברה - טנדר

עודד זנטון
06-02-14, 11:00
הי,

אני לפני החלטה על רכב חברה.
ישנן שתי אפשרויות:
א: רכב שכור כלשהו,
ב: איסוזו די מקס של החברה.

1. מישהו יודע מהו שווי השימוש על טנדר?
(אני מאוד רוצה טנדר אבל לא רוצה להיפגע כלכלית...)
2. אני מעוניין להשתמש ברכב זה בתורת רכב משפחתי, למכור את הקורולה של האשה ולקנות עבורה רכב קטן.
בהתחשב בכך וברצוני להוזיל את שווי השימוש, על איזה רכב ללחוץ?

נמרוד
06-02-14, 14:02
שווה השימוש היום הוא נגזרת ישירה של מחיר הרכב כחדש. כ2.5% ממחיר המחירון של הרכב כחדש, כל חודש. אם הרכב עלה חדש 100,000 שקלים, אז שווי השימוש שיזקף לזכותך למשך כל התקופה הוא 2,500 שקלים בחודש עליהם תשלם מיסים כמו שאר המשכורת.

דימקס חדש עולה נניח 230,000 שקלים - אז שווי השימוש 5,750 שקלים בחודש. האפקט של זה על הנטו שלך תהיה משהו כמו חצי מהסכום. מכאן תעשה את חשבון הכדאיות בעצמך...

נמרוד
06-02-14, 14:06
מאד תלוי אם אתה צריך את הטנדר הזה לעבודה עצמה. אם לא, שקול את האפשרות ההפוכה - לקחת מהעבודה רכב קטן או משפחתי קומפקטי, בשווי של 100,000 שקלים או פחות, שיהיה גם חסכוני עבור מי שמשלם את הדלק (העבודה) ויסע בנטל הקילומטראז' העיקרי של המשפחה, ואת אשתך "תשדרג" לרכב שטח משומש. אם היא רגילה לקורולה תכנה לה היילקס, בפנים זה אותו פלסטיק אפור... :)

עודד זנטון
06-02-14, 15:09
אם הייתי יכול להכניס אותה להיילקס על בסיס יומיומי, לא הייתה קורולה.
את המשפחה, אי אפשר לדחוס לתוך מיקרורכב סטייל סיריון ודומיו, המשמעות היא שאני חייב רכב בגודל סביר כך שנותרנו עם השאלה.

מי מגדיר אם אני צריך את הטנדר לעבודה עצמה?
ואם אני אכן צריך אותו לעבודה, מה המשמעויות?

אייל
06-02-14, 16:41
מי מגדיר אם אני צריך את הטנדר לעבודה עצמה?
ואם אני אכן צריך אותו לעבודה, מה המשמעויות?

אין שום משמעות מיסויית אחרת למעט מקרים בו מקום העבודה משלם חלק מסכום המס. הסכום שנמרוד נקב הוא פחות או יותר הסכום שמשלמים על טנדר.
קח בחשבון שאם מדובר באיסוזו חדש אז נוחות הנסיעה שלו איומה אם הוא לא מועמס כלל.

idanw
06-02-14, 19:50
אין שום משמעות מיסויית אחרת למעט מקרים בו מקום העבודה משלם חלק מסכום המס.

לא חושב שזה רלוונטי לעודד - אבל יש אפשרות.
במקרה שהרכב משמש לעבודה בלבד, ניתן להכריז עליו ככזה ואז הוא מוכר לחברה במס באופן מלא ואין צורך לשלם עליו שווי שימוש - וזאת בתנאי שאף אחד לא נוסע איתו הביתה והוא חונה בחצר החברה.

עידן

אמיר מ
06-02-14, 20:57
על רכב חברה או השכרה משלמים שווי בהתאם לנוסח שהציג נמרוד. ישנם היום רכבים כמו סקודה רפיד שמחירן קרוב ל 100 אלף ויכולים להתאים למשפחה עם שני ילדים, כולל תא מטען מכובד. רכב הברידי מקבל הנחה בשווי הרכב. לדעתי, טנדר יפני לא מרווח הרבה יותר ממשפחתית וביום יום יתן מענה פחות טוב למשפחה. הייתי בוחר במשפחתית ואם אפשר בתצורת סטיישן. אגב, טנדרון כדוגמת ברלינגו, קנגו ודומיהם, יתנו מענה מצויין למשפחה ובהפרש קטן בשווי.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

עודד זנטון
07-02-14, 00:47
OK
ירדתי מהפנטזיה על טנדר.
נדרשת מכונית בעלת שווי נמוך ככל הניתן אך מתאימה למשפחה בעלת 5 נפשות (2 בוסטרים וסל-קל אחד)
חשוב לי צריכת דלק נמוכה ונוכחות בציי חברות ההשכרה (לא ברור אם יהיה ליסינג או השכרה..)

six 4 life
07-02-14, 00:52
סקודה אוקטביה TSI.
סתם שאלה למה חשוב לך צריכת דלק?

asafpeleg
07-02-14, 09:24
OK
ירדתי מהפנטזיה על טנדר.
נדרשת מכונית בעלת שווי נמוך ככל הניתן אך מתאימה למשפחה בעלת 5 נפשות (2 בוסטרים וסל-קל אחד)
חשוב לי צריכת דלק נמוכה ונוכחות בציי חברות ההשכרה (לא ברור אם יהיה ליסינג או השכרה..)

שני בוסטרים וסל קל עלולים להיות מאוד צפופים. את יושבי הבוסטרים יש לחגור לפני כל נסיעה. בדוק היטב את המושב האחורי כדי לוודא שהוא שטוח ורחב ככל הניתן, אחרת "תתקע" עם רכב צפוף לתקופה לא קצרה. הטנדרונים (ברלינגו,קנגו) מרווחים מאוד ובעלי תא מטען שימושי. הבעיה: הם יקרים יותר בליסינג- בערך 1000 ש"ח יותר מיונדאי i30 סטיישן ובסביבות 400 ש"ח יותר מהפלואנסים. ציינתי את שתי אלו כי הם מאוד מקובלות. אם העלות הנוספת אינה נופלת עליך או שזה בסדר מבחינתך, שווה לבדוק. במכוניות מסוימות המושב האחורי בעל הגבהה אמצעית ואינו שטוח- שם ממש לא יהיה לך נוח עם הבוסטרים והסל קל. בדוק היטב לפני ההתשרות (אם היא ארוכת טווח).

אמיר מ
07-02-14, 10:10
אחד העובדים שלי עשה דוקטורט בנושא 2 בוסטרים וכיסא תינוק. בסוף בחר פוקוס סטיישן ומבסוט. לטענתו גם קורולה מספיק רחבה. תלך לסונויות ותנסה.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

PW
07-02-14, 10:19
הי,

אני לפני החלטה על רכב חברה.
ישנן שתי אפשרויות:
א: רכב שכור כלשהו,
ב: איסוזו די מקס של החברה.

1. מישהו יודע מהו שווי השימוש על טנדר?
(אני מאוד רוצה טנדר אבל לא רוצה להיפגע כלכלית...)
2. אני מעוניין להשתמש ברכב זה בתורת רכב משפחתי, למכור את הקורולה של האשה ולקנות עבורה רכב קטן.
בהתחשב בכך וברצוני להוזיל את שווי השימוש, על איזה רכב ללחוץ?
יקירי:
יש מקרים נדירים (מאד) שבהם ניתן לאכול את העוגה - ולהשאיר אותה שלמה.
במקרה שהעבודה מחייבת רכב 4X4 לצורך עבודה, העובד זכאי לרכב חברה, אבל לא רוצים ללכת לפתרון של 2 כלי רכב מסיבות שונות ומשונות.
למשל: מפקחי בנייה במשרד הפנים.
הם נוסעים בטנדרים כאמור (רובם באמת די מקס - מנהל הרכב) ומשלמים שווי שימוש של משפחתית 1600 (מה שפעם הייה "רמה 2").
ההסבר / תירוץ הוא שה - 4X4 דרוש לצרכי עבודה ולעובד מגיע רכב צמוד, להפריד אותם יעלה יותר. כך מיסדו את העניין.
אם אתה יכול לייצר מצב כזה, הרווחת.

יונתןמצפה
07-02-14, 10:41
במידה והעבודה מחייבת רכב 4X4 מקובל שהמעביד מגלם את ההפרש בשווי שימוש בין "דרגת" הרכב הנמוכה לזו של הטנדר.
במצב כזה, למעשה אתה לא אמור לשלם יותר שווי שימוש ממי שיש לו משפחתית.
הבעיה- הברוטו למס במקרה הזה גבוה מאוד. זה משפיע על מדרגות המס ויכול להקפיץ אותך מדרגה מה שבפועל אומר שאתה משלם בשנתי יותר מס.
זה לא הפרש דרמטי לדעתי (כי זה רק מסכום המדרגה ומעלה) אבל כתלות בגובה המשכורת יכול להיות בעל משמעות (במיוחד למשכורות לא גבוהות במיוחד).

לדעתי, אם בפועל זה אומר שאתה נוסע פחות לטיולים עם הג'יפ הפרטי זה שווה בחישוב השנתי.
נסיעה אחת לדרום הרחוק = חסכון של כ- 1000 ש"ח בדלק.

החישוב השנתי של כמה יותר אתה משלם בפועל על טנדר4X4 לעומת משפחתית סטנדרטית מורכב ואני עדיין לא הצלחתי לפצח אותו...

asafk
07-02-14, 13:36
לעניות דעתי.. ההפרש בשווי שימוש (ובתשלום בפועל! ) בין טנדר יקר לבין מכונית משפחתית זולה - הוא כזה שבשלושה- ארבעה טיולים בשנה כיסית אותו מבחינת תשלום על דלק. ועוד לא דיברתי על עלויות / הוצאות אחזקה.
בשורה התחתונה להחזיק רכב שטח אפילו זול עולה בימינו לא פחות מ1500 ~ 2000 ש"ח בחודש, לפני שהנעת אותו ויצאת לדרך. וההפרש בתשלום המס הוא שליש מזה.

אסף.

jeepmaster
06-12-14, 19:20
OK
ירדתי מהפנטזיה על טנדר.

גם לי הייתה פנטזיה על טנדר מאז שאני ילד, אבל גם לי יש משפחה מרובת ילדים עם בוסטרים סל קל וחיות מחמד.
אולי בגלגול אחר ;)

הערת המערכת:
אחלה עליית מדרגה של מקדמי האתרים.
אבל גם הפעם זה כשל.

ירון גל
06-12-14, 21:41
פול סייז אמרקאי
גם אין שווי רכב וגם יש מקום :) (חלום שלי יום אחד)
אבל לעולם המציאות מניסיון של 2 בוסטרים וכיסא תינוק
בכוח ניכנס בכולם אבל צריך לתמרן עם החגורות
בעבר הפוקוס הייתה מספיק רחבה אבל עבר לה
אני חושב שהיום הרנו הכי רחבה
ובעניין כמה משלים בפועל זה תלוי בכמה מס הכנסה אתה משלם
אם יש לך משכורת מינימום אז זה לא משנה במידה ואתה משלם 10% מס הכנסה אז התשלום בפועל הוא 10% מהשווי רכב וכן אלה
על המשכורות זה לא משפיע לעולם כי מס ההכנסה הוא לפי מדרגות מס
כלומר עם אתה מרוויח לדוגמא 10,000 ₪ בחודש (על תיקחו אותי על המספרים זה רק לצורך המכשה)
ונגיד מדרגות המס הם
עד 5,000 ₪ 0%
עד 7500 ₪ 10%
עד 10,000 ₪ 20%

אז זה לא שתשלם 2,000 ₪ מס הכנסה
אלה
2500 כפול 10% שזה 250 ₪
2500 ₪ כפול 20% שזה 500 ₪

כלומר סה"כ 750 ₪
לכן גם אם אתה עולה מדרגת מס זה לא משפיע על המשכורת אלה רק על שווי השימוש

סופת המדבר
09-12-14, 22:32
לי יש קיה סיד סטיישן 2014 מהעבודה
אחלה אוטו גיר רובוטי כפול מצמדים מהיר ומהנה
136 כ.ס טיל על הכביש
לא יודע לגבי שתי כסאות ובוסטר
אבל אל תישלול את האופציה הזאת אם אתה שוקל סטיישן
וזה אפשרי מבחינת זמינות

Pageup
10-12-14, 01:25
כלומר עם אתה מרוויח לדוגמא 10,000 ₪ בחודש (על תיקחו אותי על המספרים זה רק לצורך המכשה)
ונגיד מדרגות המס הם
עד 5,000 ₪ 0%
עד 7500 ₪ 10%
עד 10,000 ₪ 20%

אז זה לא שתשלם 2,000 ₪ מס הכנסה
אלה
2500 כפול 10% שזה 250 ₪
2500 ₪ כפול 20% שזה 500 ₪

כלומר סה"כ 750 ₪
לכן גם אם אתה עולה מדרגת מס זה לא משפיע על המשכורת אלה רק על שווי השימוש

זה לא נכון!
החישוב הוא כאילו הרווחת 12500. זה אומר שאתה משלם ביטוח בריאות וביטוח לאומי על ה 2500, ובוא נפשט ונגיד שזה 10% (כי יש שם מדרגות וסיפורים)
חוצמזה אתה אמור לשלם מס הכנסה לפי מדרגות המס. אם מדרגת המס הבאה היא ב 13000 אזי תשלם 20% (שזה 500 שקלים ועוד ה 250 ממקודם)
אם המדרגה הבאה היא ב 11000 (והיא 30%) אזי תשלם 20% על 1000 ועוד 30% על 1500 ועוד ה 250 של קודם שזה 900 טובין ותקילין.

עכשיו, אם היית אמור להרוויח X אז עכשיו תרוויח X פחות החישוב מעלה.

מוטי ג.
02-01-21, 21:49
לעניות דעתי.. ההפרש בשווי שימוש (ובתשלום בפועל! ) בין טנדר יקר לבין מכונית משפחתית זולה - הוא כזה שבשלושה- ארבעה טיולים בשנה כיסית אותו מבחינת תשלום על דלק. ועוד לא דיברתי על עלויות / הוצאות אחזקה.
בשורה התחתונה להחזיק רכב שטח אפילו זול עולה בימינו לא פחות מ1500 ~ 2000 ש"ח בחודש, לפני שהנעת אותו ויצאת לדרך. וההפרש בתשלום המס הוא שליש מזה.

אסף.קצת ישן....
אבל אלה בדיוק המספרים שרצים לי בראש כרגע...
אסף, תודה.

asafk
02-01-21, 22:35
לפני שנתיים עשיתי חישוב מפורט שמראה שאם היו נותנים לי טנדר עבודה, הייתי נשאר עם פחות 1000 שקל בכיס כל חודש לעומת הליסינג שהיה לי אז. היום מגיע לי רכב ליסינג יקר יותר (בדומה למצב אצלך) כך שההפרש יותר קטן.
צריך כן לשים לב לכל מיני אותיות קטנות בחוזה הליסינג. כמו שאסור לרדת מכבישים....

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

מוטי ג.
02-01-21, 22:42
אני עדיין לא בניירת הזו של אותיות הקטנות, אבל מודע להן וחושב איך למצוא דרך לסובב אותן.
הדלתאות שלי הן בין הטיגואן שאני לא משלם עליו לבין טנדר שהוא יקר יותר.
וכמובן אחזקת דיסקו מזדקן.
או לקחת רכב חברה זול יותר, הואז המספרים ממש לרעת הטנדר ליסינג.
גם בהתקנת הוו גרירה בטיגואן יש אותיות קטנות כאלה.... זה בהחלט משהו שצריך לחשוב עליהן.

אגב.... מישהו פה מבעלי טנדר ליסינג ומטייל איתו מחוץ לכבישים נפל באותיות הקטנות?

מויש
03-01-21, 00:42
אני אומנם בעל שליטה בחברה שלי אבל משלם שווי שימוש כמו כל שכיר.
אני מחליף בזמן הקרוב את הדאצ'יה דסטר בטויוטה היילקס, ולאחר בדיקה מקיפה הרו"ח שלי המליץ לי באופן חד משמעי לקנות ולהחזיק את הטויוטה מהחשבון הפרטי ולא לקחת אותה כרכב צמוד מהחברה. התוספת לנטו במקום המס ששולם על הדסטר + תוספת למשכורת שתשלים את עלויות המימון והחזקת הטויוטה לא מתקרבים לעלות המס שלה כרכב צמוד (+עלות ההחזקה שלה שתשולם ע"י המעסיק).
אז כאמור למעלה זה תלוי במדרגות המס השונות וזה משתנה מאדם לאדם, אבל ייתכן שאם המעסיק מוכן לתת לכם רכב ליסינג בשווי 280k ש"ח, ישתלם לבקש את הכסף במשכורת ולקנות את הרכב לבד.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

asafk
03-01-21, 07:00
ברור לחלוטין שיקר יותר מבחינת עלויות שווי שימוש - זה הבסיס.
אבל להחזיק היילקס פרטי גם עולה. ולא מעט. 20000 בשנה לפחות.
והדלק גם עולה. עולה.
השאלה מה בסוף משאיר פחות כסף בכיס.

אסף.

tallevi
03-01-21, 07:32
ברור לחלוטין שיקר יותר מבחינת עלויות שווי שימוש - זה הבסיס.
אבל להחזיק היילקס פרטי גם עולה. ולא מעט. 20000 בשנה לפחות.
והדלק גם עולה. עולה.
השאלה מה בסוף משאיר פחות כסף בכיס.

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkלמה שהיילקס פרטי חדש מהניילונים, יעלה 20k בחודש להחזיק?

חמש שנים ראשונות לפחות זה רק טיפולים תקופתיים, כמה כבר זה עולה?

אלא אם התכוונת לישן, עשר שנים ומעלה.

טל.

מוטי ג.
03-01-21, 07:34
אשתף קצת מספרים ראשוניים מהצד שלי,
אני מתחיל מההנחה הזו: יש טיגואן שמחירו הוא אפס, כמובן שאני נושא בעלות מסוימת, אבל היא "שקופה" לי /התרגלתי. אבל אני באמת לא רואה אותה במשכורת.
כמובן, שאני יכול לקחת רכב קטן זול יותר, ולהרוויח עוד כמה שקלים, למיטב זכרוני, כשעברתי מג'טה לטיגואן המעבר לא כלל פגיעה בנטו אלא בכספים שהופקדו לקרנות. כלומר משהו בלונג ראן שאני מפסיד, אבל לא בטווח מיידי.
כדי לסגור את הנושא, אני יכול לקחת רכב זול יותר, לא בא לי לרדת נמוך פיזית לעולם הרכבים הפרטיים, אני אוהב להכנס לרכב ולא ליפול לתוכו(כן, דרור.... כמו הזקנים)
אני יכול לבדוק רכבים כמו סובארו ודאסטר, אני לא בטוח שזה יעבור אצל הבוס בקלות, ואם כבר נזקי שטח לרכב ליסינג אז פה אני ממש מפחד. יותר מאשר לקחת טנדר לשטח.

מספרים ראשונים של טנדר ליסינג מדברים על הפרש עלות חודשים של 2000 ש"ח (טיגואן עולה 4000 טנדר עולה 6000),ואני מניח שזה סכום שהולך ליפול עליי.
מעבר לזה, יש את עלות המס, נניח עלייה של כ 700שח,כלומר עלות ישירה עליי של כ2500 עד 3000 ש"ח בחודש, שזה 30 עד 36 אשח שנתי.

אם אני מפרק לגורמים את עלות הדיסקו אני מגיע למשהו כמו 15 אלף ש"ח שנתי, גם אם אגזים ל20 אשח שנתי.... רכב ישן פרטי שלי עולה לי פחות, הרבה פחות מאשר טנדר ליסינג חדש.

אני ממתין למספרים מהבוס.... אני לא חושב שיהיה פה שינוי גדול.

Juv
03-01-21, 07:37
למה שהיילקס פרטי חדש מהניילונים, יעלה 20k בחודש להחזיק?

טל.העלות הגדולה היא ירידת הערך של ההיילקס מהניילונים.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

asafk
03-01-21, 08:17
למה שהיילקס פרטי חדש מהניילונים, יעלה 20k בחודש להחזיק?

טל.בשנה. לא בחודש.

ביטוח + טסט בין 10000 ל 14000 תלוי לאיזה גיל.
טיפולים כל אחד 2000 - נגיד 3 בשנה (כל 10000 קמ) ועוד תקלות בעיות שיפורים... הגענו בקלות ל20 בשנה. לפני דלק ואוריאה.

ירידת ערך עוד 20 עד 25...

אסף.

איל מ
03-01-21, 10:54
כל טיפול 2000 שח? גם אם מטפלים במוסך מורשה משה"ת (ולא מוסך יבואן)? ממה השמן עשוי, מזהב?

מויש
03-01-21, 10:55
אשתף קצת מספרים ראשוניים מהצד שלי,
אני מתחיל מההנחה הזו: יש טיגואן שמחירו הוא אפס, כמובן שאני נושא בעלות מסוימת, אבל היא "שקופה" לי /התרגלתי. אבל אני באמת לא רואה אותה במשכורת.
כמובן, שאני יכול לקחת רכב קטן זול יותר, ולהרוויח עוד כמה שקלים, למיטב זכרוני, כשעברתי מג'טה לטיגואן המעבר לא כלל פגיעה בנטו אלא בכספים שהופקדו לקרנות. כלומר משהו בלונג ראן שאני מפסיד, אבל לא בטווח מיידי.
כדי לסגור את הנושא, אני יכול לקחת רכב זול יותר, לא בא לי לרדת נמוך פיזית לעולם הרכבים הפרטיים, אני אוהב להכנס לרכב ולא ליפול לתוכו(כן, דרור.... כמו הזקנים)
אני יכול לבדוק רכבים כמו סובארו ודאסטר, אני לא בטוח שזה יעבור אצל הבוס בקלות, ואם כבר נזקי שטח לרכב ליסינג אז פה אני ממש מפחד. יותר מאשר לקחת טנדר לשטח.

מספרים ראשונים של טנדר ליסינג מדברים על הפרש עלות חודשים של 2000 ש"ח (טיגואן עולה 4000 טנדר עולה 6000),ואני מניח שזה סכום שהולך ליפול עליי.
מעבר לזה, יש את עלות המס, נניח עלייה של כ 700שח,כלומר עלות ישירה עליי של כ2500 עד 3000 ש"ח בחודש, שזה 30 עד 36 אשח שנתי.

אם אני מפרק לגורמים את עלות הדיסקו אני מגיע למשהו כמו 15 אלף ש"ח שנתי, גם אם אגזים ל20 אשח שנתי.... רכב ישן פרטי שלי עולה לי פחות, הרבה פחות מאשר טנדר ליסינג חדש.

אני ממתין למספרים מהבוס.... אני לא חושב שיהיה פה שינוי גדול.

אני נוסע כ40,000 ק"מ בשנה וחישבתי את העלות הצפויה של ההילקס ב60k ש"ח בשנה כולל הכל.
בקש מהמעסיק סימולציית שכר ללא הרכב,
לפי מה שכתבת וויתור על הרכב יכול להוסיף לך כ2,500 ש"ח בחודש לנטו.
אם על טנדר ליסינג אתה הולך להשתתף עם המעסיק בעוד 2,000 לחודש, אז אפילו אם הוא לא ייתן לך שקל על החזר נסיעות זה כבר משתלם לך, ואם תבקש ממנו את עלות הליסינג אז יצאת ברווח משמעותי. לא?

ishc
03-01-21, 11:11
כל טיפול 2000 שח? גם אם מטפלים במוסך מורשה משה"ת (ולא מוסך יבואן)? ממה השמן עשוי, מזהב?

לא תלוש מהמציאות. לאבא שלי יש אוטו חדש, קטן ופשוט אבל חדש.
טיפול ראשון היה השבוע, 1000 ש"ח בערך לשמן, פילטר אויר ופילטר שמן.

מוטי ג.
03-01-21, 11:11
לפני עידן קורונה, עשיתי כ40 עד 50 אלף ק"מ בשנה, אז לא בחנתי אף פעם לוותר על הליסינג.
אני לא יודע מה צופה העתיד, ואיך וכמה ק"מ אחזור לעשות אחרי חזרה לשגרה.
אני כן יודע, כי פעם בדקתי, שהבוס לא מת על הרעיון שאני אביא איזה רכב שבא לי והוא ישלם על האחזקה שלו (או חלק באחזקה שלו) אבל גם לא האמנתי שאני אעבוד 5 ימים מהבית ולא אסע למשרד אף פעם.

נמרוד
03-01-21, 11:52
היילקס חדש אוטומט 2.4 רמת גימור בינונית עולה 260K.

אני הולך על שלוש שנים בשביל החישובים.

אם אתה לוקח בליסינג מהעבודה, מס הכנסה מתייחס לזה כמרכיב שכר של 6,500 שקלים בחודש (2.48% מעלות הרכב), 78,000 שקלים בשנה, 234,000 שקלים בשלוש שנים. נגיע בסוף למשמעות של הסכום הזה.

כפרטי, עבור אותו רכב, תשלם בערך 30,000 שקלים ביטוח בשלוש שנים. 7000 שקל טסטים - נעגל את שני הסכומים האלו ל40,000 לשם הפשטות.

ידידת הערך - הרכב ימכר אחרי שלוש שנים ב210, בואו נילך על בטוח - היילקס יד ראשונה פרטי יעוף ב200. אז הפסדנו 60,000 בשלוש שנים. הגענו עד עכשיו ל100,000.

נשאר טיפולים, תיקונים, ודלק. טיפולים בשלוש שנים יהיו מינימום 10,000 ועד נניח 15 או 20 אלף, תלוי כמה נוסעים וכמה הורסים. הגענו כבר ל120K.

דלק - נעגל את צריכת הדלק ל10 קמ"ל, ליטר נניח שיעלה כל התקופה בממוצע 6 שקלים לליטר. 100,000 קילומטר יעלו 60,000 שקלים.

הגענו ל180,000(עריכה - ראיתי שמויש מציג ממש אותו מספר, 60,000 לשנה, רק אחרי שפרסמתי את ההודעה). ואולי יותר, אולי 190,000, אולי 200,000. וזה כמובן ההבדל העיקרי - כשזה בליסינג מהעבודה העלות ידועה מראש אבסולוטית, וכשזה פרטי אז רק בערך.

נקודה נוספת, ספציפית לנו שרוצים את הטנדר כדי לשלב רכב יומיומי עם רכב טיולים. כשזה בליסינג, האם אתה יכול להגביה את הטנדר? האם אתה יכול לשים איזה צמיגים שאתה רוצה? האם אתה יכול לדגם את הארגז איך שבא לך? האם אתה יכול להרכיב מיגונים ופגושים? האם בכלל מותר לך לטייל, או שתצטרך לבקש מהחברים שלך לטיולים לא להעלות תמונות לרשת? ובהקשר הזה, האם הטנדר יעוטר במדבקה גדולה עם הלוגו של החברה?

בחזרה לעניין עלות הליסינג. מה המשמעות של שווי מס של 6,500 שקלים בחודש? פשוט. זה מה שמס הכנסה החליטו שעולה ההטבה, שבסך הכל עולה להחזיק טנדר בחודש. הם הגזימו בכוונה כלפי מעלה, כמו שהראינו, אחרי ששנים ארוכות זה היה מוגזם כלפי מטה. הם עושים את זה כדי לדכא את התופעה.

מויש העלה דוגמא של שכיר שהוא גם הבעלים של החברה, ובמקרה כזה שהאינטרס זהה והכיס בסופו של דבר אותו כיס, רואה החשבון שלו צודק - זה לא משתלם נקודה, אלא אם מדובר על טנדר גדול שווי 0.

כשמדובר על שכיר מול חברה, השאלה היא רק מי משלם את האקסטרה למס הכנסה, וזה נושא למשא ומתן. חשבי שכר בחברות נוטים לא להיות אידיוטים בעניינים כאלו, ואם אתה כבר במשא ומתן על העלאת שכר, שזה שווה ערך לחלוטין לגילום כזה או אחר, אז לא עדיף לקבל כסף ולקנות את הטנדר שאתה רוצה בעצמך ולדגם אותו איך שבא לך?

asafk
03-01-21, 13:12
זה בדיוק מת תלוי בחברה וכמה היא מוכנה לשלם לך כדי שתסתדר בלי רכב חברה.
במקרה שלי כיוון שמדובר ב'רכב שירות' - משלמים לי די הרבה כל חודש ובנוסף הביטוחים והטסט עליהם. כך שעבורי בהחלט נכון להחזיק טנדרנשלי בלי לתת הסברים לאף אחד על כל מכה ובלי לחפש מה ההצדקה להגבהה או צמיגים.
האלטרנטיבה שלך, מוטי היא אחרת. להמשיך לשלם על הליסינג ולהמשיך לשלם על הדיסקברי. כלומר אתה צריך להשוות את העלויות של שניהם יחד למה שיעלה לך טנדר ליסינג.
האם אתה מוציא כל שנה על זה ועוד זה יותר או פחות ממה שיעלה לך טנדר ליסינג? אם פחות.. כמה פחות? סכום שמתאים לך לבלוע?

אסף.

מוטי ג.
03-01-21, 13:40
זה בדיוק מה שרץ לי בראש (מה שאסף + נמרוד כתבו)

יש פתרון נוסף, שהוא החלפת הרכב של האשה בדאסטר (הנה גיא, אני אמרתי לא אתה) ואז המספרים אחרים, שפויים יותר. אבל.... תקלה בסופ"ש משפיעה על הניידות שלה לעבודה ולכן עד עכשיו זה לא קרה. פוקוס 2010 שלא מבקשת לאכול עושה את העבודה נהדר.וכשהיא לא תעשה, משהו במחיר דומה ירכש במקום (10 אלפים ש"ח בערך).
תחושות הבטן שלי כרגע הן שהדיסקו ככל הנראה נשאר, טנדר מהעבודה ייצא יקר ולא כלכלי.

danob
03-01-21, 14:34
חוץ מעניין הקילומטראז', למי שיש נהג צעיר בבית, הליסינג פותר את הפרש עלויות הביטוח.
לאורך 3 שנים זה יכול להגיע להבדל משמעותי.

ליאור

נמרוד
03-01-21, 14:53
יש פתרון נוסף, שהוא החלפת הרכב של האשה בדאסטר (הנה גיא, אני אמרתי לא אתה) ואז המספרים אחרים, שפויים יותר. אבל.... תקלה בסופ"ש משפיעה על הניידות שלה לעבודה ולכן עד עכשיו זה לא קרה. פוקוס 2010 שלא מבקשת לאכול עושה את העבודה נהדר.וכשהיא לא תעשה, משהו במחיר דומה ירכש במקום (10 אלפים ש"ח בערך).
תחושות הבטן שלי כרגע הן שהדיסקו ככל הנראה נשאר, טנדר מהעבודה ייצא יקר ולא כלכלי.

צריך להפנים שרכב ליסינג זה לא מתנה וזה לא חינם - זה בדיוק, בדיוק כמו לקנות רכב מהסוכנות, ועוד בתנאי מימון לא אופטימליים.

אתה מוטי קנית ומחזיק מכונית חדשה של 180,000 שקל (זה בערך מה שעולה טיגואן אאל"ת) שאתה מחליף כל שלוש שנים + פורד פוקוס בת 10 ששווה נגיד 10 אלף + רכב טיולים ישן ב30-40 אלף שקל. סך הכל 230 אלף שקל.

אתה יכול לשנות את התמהיל הזה לאיך שאתה רוצה - למשל לקנות רכב משפחתי עיקרי לאשה+טיולים שהוא רכב שטח גדול משומש במשהו כמו 150 אלף שקל, ורכב קטן חדש עבורך שיעשה את הקילומטראז' בדרכים, ב80 אלף שקל. או לקנות רכב שטח עוד יותר חדש ב200 אלף ומכונית מיני משומשת בת שלוש עם קילומטראז' אפסי ב30 אלף.

וכן הלאה וכן הלאה. החלק החשוב הוא להבין שאין בליסינג שום קסם.

מוטי ג.
03-01-21, 14:58
אני אתקן אותך רק בדבר אחד קטן.
אין כאב ראש. לא לבלאי, ולא לאחזקה, ולא לעלות הטיפול במוסך, ולא כמה זמן הוא במוסך.
מעבר לזה, אתה צודק מאוד.

גיא
03-01-21, 15:06
זה בדיוק מה שרץ לי בראש (מה שאסף + נמרוד כתבו)

הפנו את תשומת ליבי לשרשור הזה ... אז אני רואה שהתיחסו אלי.
קח בחשבון שדאסטר לא נשבר כל כך מהר .. ובכל 6 השנים האחרונות הדבר היחיד שמנע ממני לצאת לעבודה עם האוטו ביום א' הוא הציריות שנשברו ( רק לי מכל הדאסטרים שיש בישראל ( לפחות ) )

אבל זאת לא הבעיה.
הבעיה היא שאם אתה מטייל עם נמרוד, שניכם תתבאסו על זה.
צריך לתאם ציפיות.

לטייל עם דאסטר צריך ראש של טיול ולא ראש של מסע עבירות. ( גם אם העבירות היא "על הדרך" .. ) את רוב הדברים אפשר לעקוף .. אבל אם הם היו המטרה מראש אז זה יבאס אותך.

מוטי ג.
03-01-21, 15:27
אחלה תשובה גיא, תודה.
אבל אם סתם הייתי רוצה לטייל, הייתי יכול ללכת ברגל.
אני כנראה נהנה מההתעסקות, וגם מהעבירות, ולכן ככל שאני חושב על זה יותר, הכי מתאים לי (לי) להישאר עם הסט אפ הנוכחי, לפחות כרגע...

אולי כשאבק הקורונה ישכח (כן, אני יודע שטעיתי באיות) , דברים ייראו אחרת.

יניב עמית
03-01-21, 17:16
בשנה. לא בחודש.

ביטוח + טסט בין 10000 ל 14000 תלוי לאיזה גיל.
טיפולים כל אחד 2000 - נגיד 3 בשנה (כל 10000 קמ) ועוד תקלות בעיות שיפורים... הגענו בקלות ל20 בשנה. לפני דלק ואוריאה.

ירידת ערך עוד 20 עד 25...

אסף.

רק הערה לגבי הביטוח: עלות כ-6,500 מקיף וחובה.
טסט: למה שיעלה 7,000 ש"ח? האוטו חדש ואם לא אתעלל בו רק לשלם אגרה
טיפולים: כפעמיים בשנה בנסועה של 20-25K, לא הגעתי לזה(הטיפול הראשון ניתן חינם)

asafk
03-01-21, 17:59
זה ביטוח מאוד מאוד נמוך. אני מנחש שזה לנהג מעל 40 או אפילו נהג נקוב? אם לא יש לך סוכן תותח.
כי ביטוח מקיף הוא באחוזים מערך הרכב. ואני משלם חובה ומקיף סביב 6500 וזה בהסכם של עובדי המדינה ועוד הנחה - והטנדר שלי במחירון שווה שליש משלך.

אסף.

asafk
03-01-21, 18:13
ועוד דבר שנאמר כאן בסוגריים בגוף בל אני מרגיש שחשוב לומר.
רכב ליסינג זה לא חופש. זה שיעבוד. כי אנחנו מוכנים לשלם די הרבה תמורת סוג של שקט נפשי. אבל בצד השני יש בזה מגבלה - אתה לא יכול לנסוע בדיוק במה שבא לך. אז אתה משלם אבל לא מחליט. למשל.. ישמע הבוס שאתה מבקש טנדר, יסכים, ומחר בבוקר יקראו לך לקחת את האמארוק החדש שלך שצמוד אליך ב3 השנים הבאות.
אני אישית לקחתי את הכסף הזה חזרה אלי, ובו אני מחזיק את הטנדר - ואז מוציא עוד קצת מהכיס כי אני רוצה משהו לטייל איתו ומוכן לשלם על זה.
אם הייתי עושה קילומטראז גדול יותר במסגרת העבודה זה כבר לא היה משתלם לי.

ככה שזה באמת משוואה עם המון משתנים.... בסוף אתה צריך לעשות טבלה והשוואה של שתי החלופות. אמארוק (....) ליסינג מול טיגואן ליסינג פלוס דיסקברי לכיף.

אסף.

מוטי ג.
03-01-21, 18:23
אני לגמרי מבין את ההבדלים והמשמעות שלהם, וגם מבין את המגבלות.
מה שהיה חסר לי אלו בעיקר הבדלי העלות כדי לשקלל את ההבדלים מול העלויות.
קיוויתי שאני טועה ומפספס משהו, אבל אני לא טועה ולא מפספס, לפחות לא הפעם,
טוב, אני לא כזה צנוע, אני בד"כ לא טועה [emoji6]

יניב עמית
03-01-21, 19:01
זה ביטוח מאוד מאוד נמוך. אני מנחש שזה לנהג מעל 40 או אפילו נהג נקוב? אם לא יש לך סוכן תותח.
כי ביטוח מקיף הוא באחוזים מערך הרכב. ואני משלם חובה ומקיף סביב 6500 וזה בהסכם של עובדי המדינה ועוד הנחה - והטנדר שלי במחירון שווה שליש משלך.

אסף.

אכן מעל גיל 40 ואפילו 50, הביטוח הוא של סוכנות הנותנת ביטוח קולקטיב לטויוטה.
גם המחיר נמוך וגם הוא היחידי שמכסה גם פנסים קדמיים ושמשות מקוריים.
יתר החברות אינן מכסות כי ההיילקס נחשב לרכב יוקרה(לא בדיחה:)).

ishc
03-01-21, 19:16

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkההאנטר במחירון 103 אלף ש"ח.
ביטוח חובה ומקיף עלה לי 5200 ואם לא הייתי פחדן אז גם 4200 הייתה אופציה (השתתפות עצמית גבוהה).
כל נהג מעל 35 עם 10 שנות ותק.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

nir.samo
03-01-21, 19:53
כי ההיילקס נחשב לרכב יוקרה(לא בדיחה:)).

אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק.

amirmoshe
03-01-21, 19:58
היילקס חדש אוטומט 2.4 רמת גימור בינונית עולה 260K.

אני הולך על שלוש שנים בשביל החישובים.

אם אתה לוקח בליסינג מהעבודה, מס הכנסה מתייחס לזה כמרכיב שכר של 6,500 שקלים בחודש (2.48% מעלות הרכב), 78,000 שקלים בשנה, 234,000 שקלים בשלוש שנים. נגיע בסוף למשמעות של הסכום הזה.

כפרטי, עבור אותו רכב, תשלם בערך 30,000 שקלים ביטוח בשלוש שנים. 7000 שקל טסטים - נעגל את שני הסכומים האלו ל40,000 לשם הפשטות.

ידידת הערך - הרכב ימכר אחרי שלוש שנים ב210, בואו נילך על בטוח - היילקס יד ראשונה פרטי יעוף ב200. אז הפסדנו 60,000 בשלוש שנים. הגענו עד עכשיו ל100,000.

נשאר טיפולים, תיקונים, ודלק. טיפולים בשלוש שנים יהיו מינימום 10,000 ועד נניח 15 או 20 אלף, תלוי כמה נוסעים וכמה הורסים. הגענו כבר ל120K.

דלק - נעגל את צריכת הדלק ל10 קמ"ל, ליטר נניח שיעלה כל התקופה בממוצע 6 שקלים לליטר. 100,000 קילומטר יעלו 60,000 שקלים.

הגענו ל180,000(עריכה - ראיתי שמויש מציג ממש אותו מספר, 60,000 לשנה, רק אחרי שפרסמתי את ההודעה). ואולי יותר, אולי 190,000, אולי 200,000. וזה כמובן ההבדל העיקרי - כשזה בליסינג מהעבודה העלות ידועה מראש אבסולוטית, וכשזה פרטי אז רק בערך.

נקודה נוספת, ספציפית לנו שרוצים את הטנדר כדי לשלב רכב יומיומי עם רכב טיולים. כשזה בליסינג, האם אתה יכול להגביה את הטנדר? האם אתה יכול לשים איזה צמיגים שאתה רוצה? האם אתה יכול לדגם את הארגז איך שבא לך? האם אתה יכול להרכיב מיגונים ופגושים? האם בכלל מותר לך לטייל, או שתצטרך לבקש מהחברים שלך לטיולים לא להעלות תמונות לרשת? ובהקשר הזה, האם הטנדר יעוטר במדבקה גדולה עם הלוגו של החברה?

בחזרה לעניין עלות הליסינג. מה המשמעות של שווי מס של 6,500 שקלים בחודש? פשוט. זה מה שמס הכנסה החליטו שעולה ההטבה, שבסך הכל עולה להחזיק טנדר בחודש. הם הגזימו בכוונה כלפי מעלה, כמו שהראינו, אחרי ששנים ארוכות זה היה מוגזם כלפי מטה. הם עושים את זה כדי לדכא את התופעה.

מויש העלה דוגמא של שכיר שהוא גם הבעלים של החברה, ובמקרה כזה שהאינטרס זהה והכיס בסופו של דבר אותו כיס, רואה החשבון שלו צודק - זה לא משתלם נקודה, אלא אם מדובר על טנדר גדול שווי 0.

כשמדובר על שכיר מול חברה, השאלה היא רק מי משלם את האקסטרה למס הכנסה, וזה נושא למשא ומתן. חשבי שכר בחברות נוטים לא להיות אידיוטים בעניינים כאלו, ואם אתה כבר במשא ומתן על העלאת שכר, שזה שווה ערך לחלוטין לגילום כזה או אחר, אז לא עדיף לקבל כסף ולקנות את הטנדר שאתה רוצה בעצמך ולדגם אותו איך שבא לך?לא בדיוק נכון.

השווי שימוש הוא בברוטו.
אם אתה משלם 30 אחוז מס לצורך העניין אז אתה נפגע בכ2000 שח בנטו.
אין לך סולר, ביטוחים, טסטים, צמיגים. שווה בליסינג!

אלא אם אתה מעוניין לשפר ולהתפרע.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

מוטי ג.
03-01-21, 20:13
אבל אתה גם בד"כ לא יכול לבחור את הצמיגים... ואם אתה מכיר מקרה אחר, אשמח לדעת.

מויש
03-01-21, 20:22
לא בדיוק נכון.

השווי שימוש הוא בברוטו.
אם אתה משלם 30 אחוז מס לצורך העניין אז אתה נפגע בכ2000 שח בנטו.
אין לך סולר, ביטוחים, טסטים, צמיגים. שווה בליסינג!

אלא אם אתה מעוניין לשפר ולהתפרע.

Sent from my SM-G970F using Tapatalkאבל אם המעסיק לא רק לוקח לך את הרכב אלה גם נותן לך את עלות האחזקה שלו כהוצאות נסיעה אז אתה נשאר בנטו עם כ4000 ש"ח (לפי המספרים שלך)

amirmoshe
03-01-21, 20:39
אבל אם המעסיק לא רק לוקח לך את הרכב אלה גם נותן לך את עלות האחזקה שלו כהוצאות נסיעה אז אתה נשאר בנטו עם כ4000 ש"ח (לפי המספרים שלך)

Sent from my SM-N970F using Tapatalkואז יש לך ירידת ערך, צמיגים, תיקונים, סולר, טסט, ביטוח, נזקים, בלאי וכו'.

ואם הוא נותן לך הוצאות נסיעה גם עליהן אתה משלם מס.

לצורך החישוב הפשוט. לי בחברה יש רכב ליסינג.

טויוטה אוריס סטיישן. הרכב עולה לאחר הפחתת הטבה היברידית ששווה 500 שח. 2800 שח לחודש בברוטו.
לי יוצא מהכיס כ900-1000 שח בחודש נטו.

אם הייתי מחזיק רכב הייתי משלם את הסכום הזה בערך בדלק חודשי לפי שימוש נורמלי.

אבל... יש ירידת ערך, טיפולים, טסט, ביטוח, צמיגים, רכב חלופי בטיפולים, השתתפות עצמית נמוכה. וכל זה ב900 שח בחודש. אז גם אם המעסיק היה נותן לי 2000 שח בברוטו. לא היה שווה לי.

ואני נוסע כ55000 ק''מ בשנה.

אם היתה אופציה להיילקס ושות'. הייתי לוקח בשמחה.

מויש
03-01-21, 20:47
גם לי היה עד היום דסטר עם שווי של 3,000 ש"ח בברוטו ואתה צודק ברכבים בסד"ג הזה.
התמונה משתנה לחלוטין כשמקבלים רכב שעולה לך 7,000 ש"ח בברוטו..

מוטי ג.
03-01-21, 20:56
סתם עוד מחשבה....נניח וטנדר במצב סטוק אורגינל הוא מספק בהחלט לכל מתאר טיול סביר ורק הבעיה היא ברכישת סט צמיגים +גאנטים נוסף (חוקי במידה) לפי מה שמתחשק לי, זה לא נראה לי כמו הוצאה קיצונית חד פעמית מהכיס שלי.

אבל שוב.... אני חוזר למספרים שאני כתבתי פה מקודם, אני כרגע רואה הבדל של מעל 10 אלפים ש"ח שנתי, שזה כ1000 ש"ח לחודש, אלא המספרים שצריך לחשוב עליהם + סך המגבלות שחברת הליסינג מייצרת בשימוש ברכב שלה.

אם סך ההגבלות הן כאלה שלא הופכות את הרכב לבובת חרסינה, אז אפשר להתקדם לשלב הכלכלי.
אבל אם בסוף, לרכב הזה אסור ככה ואסור ככה והעלות של נזק הוא מעבר להשתתפות עצמית סבירה (היום אצלנו זה 1000 ש"ח) אז יש פה מה לבדוק הלאה.

למה אני אומר השתתפות עצמית סבירה, כי גם את הרכב שלי הפרטי אני לא שובר סתם, וגם הרכב ליסינג הנוכחי וכל קודמיו בליסינג לא עברו התעללות רק כי הם ליסינג.כולם הוחזרו בתום חוזה אפילו בלי תיקוני צבע (למעט הנוכחי שנכנסו בי מאחור כבר 4 פעמים, לא מבין למה)

חנן-ג'יפולוג
03-01-21, 21:25
תמיד העדפתי 1000 נזקים ברכב הפרטי שלי, ולא פעם אחת ברכב של העבודה. מעדיף לשלם מאשר לחוות אי נעימות.
לכן גם הפסקתי להשתתף במבחני דרכים של ג'יפולוג. לא כיף לדאוג כל הזמן ולהיות כל הטיול עם העיניים 10 מטר לפני הרכב, במקום על הנוף.

מוטי ג.
03-01-21, 21:27
יכול להבין אותך.

assafy
03-01-21, 21:39
ואז יש לך ירידת ערך, צמיגים, תיקונים, סולר, טסט, ביטוח, נזקים, בלאי וכו'.

ואם הוא נותן לך הוצאות נסיעה גם עליהן אתה משלם מס.

לצורך החישוב הפשוט. לי בחברה יש רכב ליסינג.

טויוטה אוריס סטיישן. הרכב עולה לאחר הפחתת הטבה היברידית ששווה 500 שח. 2800 שח לחודש בברוטו.
לי יוצא מהכיס כ900-1000 שח בחודש נטו.

אם הייתי מחזיק רכב הייתי משלם את הסכום הזה בערך בדלק חודשי לפי שימוש נורמלי.

אבל... יש ירידת ערך, טיפולים, טסט, ביטוח, צמיגים, רכב חלופי בטיפולים, השתתפות עצמית נמוכה. וכל זה ב900 שח בחודש. אז גם אם המעסיק היה נותן לי 2000 שח בברוטו. לא היה שווה לי.

ואני נוסע כ55000 ק''מ בשנה.

אם היתה אופציה להיילקס ושות'. הייתי לוקח בשמחה.

Sent from my SM-G970F using Tapatalkלא ברור לי איך החישוב שלך יוצא כך אלא אם מכריחים אותך לקחת רכב.
משנים על שנים עם רכב ליסינג (עד שהפסקתי) משפחותומטי דרגה 2, הורדת שכר מהברוטו של כ3000 ש"ח (חוזה הליסינג) שווי מס של כ3000 ש"ח (כיום 2.48% משווי הרכב החדש עם הנחה של 500 ש"ח להיברידי). שווי המס אינו רק למס הכנסה אלא גם לביטוח לאומי ומס בריאות.
הפחתת השכר מפחיתה גם מההפרשות הסוציאליות של המעסיק.
בחישוב מאוד גס צריך להחשיב 3000 ש"ח נטו וזה כשלא נמצאים בדרגות שכר מאוד גבוהות.
זה מבלי להחשיב השתתפות עצמית בגין נזקים שמאובחנים בהחזרת הרכב או קנסות בגין שבירת חוזה ליסינג (למשל עקב מעבר עבודה).
החישוב ההשוואתי די מסובך אבל למי שנוסע פחות מ25 אלף ק"מ בשנה זה לא כלכלי, אך כל אחד מתמחר עבור עצמו את הראש השקט והחסכון בהתעסקות עם הרכב.
בעבר לפני שנים שווי המס היה נמוך בהרבה ואז זו הייתה הטבה מובהקת.

tallevi
03-01-21, 23:15
או קנסות בגין שבירת חוזה ליסינג (למשל עקב מעבר עבודה).

זה דבר מקובל מה שהזכרת כאן?

ז"א שאם אתה מחליט לעזוב את מקום העבודה, המעסיק רשאי לנכות ממך עלויות הנגרמות לו כתוצאה מביטול חוזה הליסינג?

אני די בטוח שחוקית זה משהו שאסור לו לעשות, אלא אם כן אתה מתחייב לכך בחוזה, אבל האם זה נורמה מקובלת לאלץ את המועסקים להתחייב לסעיף כזה?

טל.

amirmoshe
03-01-21, 23:21
לא ברור לי איך החישוב שלך יוצא כך אלא אם מכריחים אותך לקחת רכב.
משנים על שנים עם רכב ליסינג (עד שהפסקתי) משפחותומטי דרגה 2, הורדת שכר מהברוטו של כ3000 ש"ח (חוזה הליסינג) שווי מס של כ3000 ש"ח (כיום 2.48% משווי הרכב החדש עם הנחה של 500 ש"ח להיברידי). שווי המס אינו רק למס הכנסה אלא גם לביטוח לאומי ומס בריאות.
הפחתת השכר מפחיתה גם מההפרשות הסוציאליות של המעסיק.
בחישוב מאוד גס צריך להחשיב 3000 ש"ח נטו וזה כשלא נמצאים בדרגות שכר מאוד גבוהות.
זה מבלי להחשיב השתתפות עצמית בגין נזקים שמאובחנים בהחזרת הרכב או קנסות בגין שבירת חוזה ליסינג (למשל עקב מעבר עבודה).
החישוב ההשוואתי די מסובך אבל למי שנוסע פחות מ25 אלף ק"מ בשנה זה לא כלכלי, אך כל אחד מתמחר עבור עצמו את הראש השקט והחסכון בהתעסקות עם הרכב.
בעבר לפני שנים שווי המס היה נמוך בהרבה ואז זו הייתה הטבה מובהקת.

Sent from my SM-G970F using Tapatalkאצלנו בעבודה חצי מהבעיות האלו לא קיימות.

יש רק שווי שימוש ברכב. עלות הליסינג על החברה.
אין הגבלת ק''מ.

העבודה היא בתנאים קשים לרכב. אז כל המרכב תחתון על החברה. נזקים מסביב השתתפות עצמית של 400 שח.

אם מישהו עוזב הוא עובר לבא אחריו.

assafy
03-01-21, 23:37
זה דבר מקובל מה שהזכרת כאן?

ז"א שאם אתה מחליט לעזוב את מקום העבודה, המעסיק רשאי לנכות ממך עלויות הנגרמות לו כתוצאה מביטול חוזה הליסינג?

אני די בטוח שחוקית זה משהו שאסור לו לעשות, אלא אם כן אתה מתחייב לכך בחוזה, אבל האם זה נורמה מקובלת לאלץ את המועסקים להתחייב לסעיף כזה?

טל.לגמרי נורמה. אתה חותם על זה בחוזה הליסינג. ליסינג זו הטבה ולא חובה של המעסיק. אם אתה מפוטר (או שהחברה נסגרת) אז זה עליו, אבל אם אתה זה שבוחר לעזוב אז הקנס עליך אלא אם אתה מוצא עובד אחר שמוכן להחליף אותך בחוזה הליסינג.
בדרך כלל הקנס הוא 3 חודשים בשנה הראשונה, חודשיים בשניה וחודש בשלישית.
כל זה מדובר על ליסינג שמשמש אותך להגיע למשרד בבוקר ולצרכיך הפרטיים. לא רכב חברה שמוענק לך לצורך ביצוע עבודתך (למשל טכנאי או סוכן מכירות).

assafy
03-01-21, 23:42
אצלנו בעבודה חצי מהבעיות האלו לא קיימות.

יש רק שווי שימוש ברכב. עלות הליסינג על החברה.
אין הגבלת ק''מ.

העבודה היא בתנאים קשים לרכב. אז כל המרכב תחתון על החברה. נזקים מסביב השתתפות עצמית של 400 שח.

אם מישהו עוזב הוא עובר לבא אחריו.

Sent from my SM-G970F using Tapatalkאני מניח אם כך שהרכב משמש אותך לביצוע העבודה ולא רק על מנת להגיע למשרד בבוקר.
ושוב שווי השימוש שאתה משלם הוא על כלל המיסים ולא רק מס הכנסה (כמובן זה הנתח הגדול).

boaz avrahami
03-01-21, 23:59
לא בכל החברות המונח ליסינג מתפרש אותו דבר. וקראתי כאן ערבוב של בוגים שונים כאשר לא כולם ערים להבדלים בכלל.

יש חברות שבהן העובד לוקח ליסינג וכל התשלום עבור הליסינג יורד משכרו.

ישנן חברות שמעניקות כהטבה ליסינג לעובד ובשכר נזקף לעובד שווי הרכב למס ומהשווי הזה מנוקה המס השולי בהתאם לרמת ההכנסה של העובד.

לגבי הקנסות יציאה מליסינג- בשני מקומות העבודה הקודמים שלי זה לא היה קיים.
במקום הנוכחי על אף היותו צי רכבים גדול העניין קיים וקשוח. אינני משוכנע שהם משלמים קנסות אלו אבל הם מופיעים בחוזה ההעסקה.

לגבי בעל שליטה בחברה-
אני כבר שנים רבות לא בסטטוס הזה והמון השתנה מאז בחוקי המס אבל כדאי לבדוק החל מכמה קמ ראשוניים בשנה מכירים לחברה בהוצאות על הרכב.
למיטב זכרוני רשויות המס משקללות באי ההכרה את השימוש הפרטי ברכב.
ואם מה שתארתי תקף זה מקטין עוד קצת את הכדאיות.

tallevi
04-01-21, 08:11
לגמרי נורמה. אתה חותם על זה בחוזה הליסינג. ליסינג זו הטבה ולא חובה של המעסיק. אם אתה מפוטר (או שהחברה נסגרת) אז זה עליו, אבל אם אתה זה שבוחר לעזוב אז הקנס עליך אלא אם אתה מוצא עובד אחר שמוכן להחליף אותך בחוזה הליסינג.
בדרך כלל הקנס הוא 3 חודשים בשנה הראשונה, חודשיים בשניה וחודש בשלישית.
כל זה מדובר על ליסינג שמשמש אותך להגיע למשרד בבוקר ולצרכיך הפרטיים. לא רכב חברה שמוענק לך לצורך ביצוע עבודתך (למשל טכנאי או סוכן מכירות).

Sent from my SM-G970F using Tapatalkובמקרה תאונה שבה הרכב מוגדר כאובדן מלא...זה גם נחשב הפרת חוזה של הליסינג?

טל.

מוטי ג.
04-01-21, 08:13
לא, אבל אם אתה אשם בתאונה, אתה תשלם את השתתפות עצמית

איל מ
04-01-21, 08:30
תמיד העדפתי 1000 נזקים ברכב הפרטי שלי, ולא פעם אחת ברכב של העבודה. מעדיף לשלם מאשר לחוות אי נעימות.
לכן גם הפסקתי להשתתף במבחני דרכים של ג'יפולוג. לא כיף לדאוג כל הזמן ולהיות כל הטיול עם העיניים 10 מטר לפני הרכב, במקום על הנוף.

אפשר לבוא במקומו???

assafy
04-01-21, 08:46
לא, אבל אם אתה אשם בתאונה, אתה תשלם את השתתפות עצמית+1
אגב, חברות הליסינג כמו ההשכרה אינן מבטחות את הרכבים שלהם מעבר לחובה.

tallevi
04-01-21, 23:08
אין דבר כזה השתתפות עצמית על אובדן מלא...
השתתפות עצמית היא על תיקון.

טל.

מוטי ג.
04-01-21, 23:31
וואלה.... חדש לי. צריך לוודא עם חבר לעבודה אם הוא שילם בסוף או לא.

assafy
04-01-21, 23:45
אין דבר כזה השתתפות עצמית על אובדן מלא...
השתתפות עצמית היא על תיקון.

טל.גרמת לי לקרוא את חוזה הביטוח שלי וזה לא מה שאני מבין מהחוזה. לפי מה שאני קורא ומבין כן יש השתתפות עצמית גם במקרה של אובדן גמור או גניבה.
בכל מיקרה חזרה גם לנושא הליסינג, זה חוזה פרטי מול החברה והנושאים האלו צריכים להיות רשומים בחוזה. לא הגיוני שלא תהיה איזו שהיא סנקציה מאחר וזה נותן מוטיבציה להשמיד את הרכב במיקרה של תאונה קלה כדי לא לשלם השתתפות עצמית.

boaz avrahami
05-01-21, 01:12
למה אתה סבור שכל החוזים אחידים?

tallevi
05-01-21, 22:49
גרמת לי לקרוא את חוזה הביטוח שלי וזה לא מה שאני מבין מהחוזה. לפי מה שאני קורא ומבין כן יש השתתפות עצמית גם במקרה של אובדן גמור או גניבה.
בכל מיקרה חזרה גם לנושא הליסינג, זה חוזה פרטי מול החברה והנושאים האלו צריכים להיות רשומים בחוזה. לא הגיוני שלא תהיה איזו שהיא סנקציה מאחר וזה נותן מוטיבציה להשמיד את הרכב במיקרה של תאונה קלה כדי לא לשלם השתתפות עצמית.

במקרה הזה רצוי שתשמור את ההיגיון התמים שלך לעצמך על מנת לא להעלות רעיונות לחברות הביטוח שגם כך נהנות מעדר הכבשים התמימות שאנחנו....לא צוחק...אם כבר הפגנות הייתי שמח שהיו מופנות כלפי חברות הביטוח לפחות כולנו היינו מרוויחים מכך. ולא מעט.

https://www.maariv.co.il/business/car/Article-754488

טל.

tallevi
05-01-21, 23:11
https://www.nevo.co.il/law_html/law01/p194_038.htm

ראה סעיף 23 א

לא רק שזה לא ברמה של חוזי ליסינג, אלא שמדובר על חוק המחייב את חברות הביטוח עצמן.
אל תתנדבו לוותר עליו....

טל.

assafy
05-01-21, 23:52
טוב לדעת

מוטי ג.
20-01-21, 18:32
עדכון קטן לבאי הפורום
מסתבר שבאלבר אפשר לקחת טרייטון מכל הדגמים בליסינג,
הם גם ממליצים להתקין מיגון גחון ( =הם מבינים לאן האוטו הולך).
אפשר דרכם בעלות של 1600 ש"ח (נשמע לי סביר)ואפשר לבד בכל סדנה שבא לך ובמימון שבא לך.

עלות ההשתתפות העצמית "בנזק תאונה רגיל" ברכב 4x4 היא 2000 ש"ח ולא 1000 כמו ברכב פרטי, אבל! נזק לגחון אינו כלול, עליו אין מגבלת השתתפות עצמית, שם מכניסים לך את כל הצינור.

עלות הליסינג של הדגם דזרט הוא כ6000 ש"ח לחודש.

מוטי ג.
08-03-22, 12:06
עדכון נוסף ניתן לקבל באלבר גם די מקס.
ההבדלים (מול הפיגו 5008 שיש לי כרגע) בעלות החודשית היא כ 2000 שח יותר לחברת הליסינג, וכ 1700 שח יותר במס שווי הרכב .
שזה הרבה כסף לטעמי לשלם לרכב חדש = זה יוצא בשנה 45 אשח + כל המגבלות ככל שהיו באשר הן.
אז טנדר 4*4 בליסינג שוב יורד מהפרק.

-->