PDA

צפייה בגרסה מלאה : באמפ סטופ בגרנד ויטרה קצרה

cheniro
06-02-14, 20:53
בסרן האחורי, איפה לעזאזל הוא נמצא? יכול להיות שאין? יכול להיות שאין לי? לא הצלחתי למצוא..

ואם כבר עוד שאלת תם: בגלגלים הקדמיים יש באמפ סטופ? אם לא, מה מונע את תנועת המשולשים? (הרי זה לא סרן חי מקדימה)

תודה על התשובות

אלדר
06-02-14, 21:09
בסרן האחורי הבאמפ סטופ נמצא בחלק העליון שאליו נכנס הקפיץ.
אתה תראה מעין קונוס שנכנס לקפיץ.
כנ"ל בחלק הקדמי.

cheniro
06-02-14, 22:26
אהה הבנתי, ראיתי את זה ולא הבנתי מה זה.

כשמגביהים אומרים שמומלץ להאריך את הבאמפ סטופ. מכאן עולות לי 2 שאלות נוספות:
1. מדוע להאריך? הרי ככה מאבדים את הוספת מהלך המתלה לא? נניח וההגבהה בוצעה ע"י קפיצים ארוכים יותר, מתאימים בולמים כראוי והבאמפ הנוכחי עוצר את הסרן ומהלך המתלה גדל... לא? או שאולי הקפיץ הארוך יותר בסגירה מלאה ארוך יותר מהקפיץ המקורי ולכן יש צורך להאריך..
2. איך מאריכים (אם בכלל) באמפ סטופ כזה כמו של הגרנד.. יש באמפים לקנות? משפצרים משהו? לא צריך לגעת עד הגבהה של X סנטימטר?

תודה

אלדר
07-02-14, 10:02
הבאמפ סטופ הוא זה שמגביל את המהלך מטלה, אם לא תאריך אותו מה שיגביל את המהלך מתלה בפתיחה יהיה הבולום, מה שיקצר את חייו.
יש אפשרות לייצר לבד או לקנות בגימני ביט

cheniro
07-02-14, 10:19
תעזור לי להבין. ניקח לדוגמא בסרן האחורי, הבאמפ שבצד ימין הוא זה שמגביל את הפתיחה של שמאל נכון? ולהיפך.. (שצד אחד נפתח מקסימום השני נסגר מקסימום)
עכשיו אם מתאימים בולם מספיק ארוך למקסימום פתיחה לפי הקפיץ ולוקחים סמ' ביטחון, עדיין לא ברור לי ב100 אחוז למה יש להאריך את הבאמפים...

benza
07-02-14, 13:34
תעזור לי להבין. ניקח לדוגמא בסרן האחורי, הבאמפ שבצד ימין הוא זה שמגביל את הפתיחה של שמאל נכון? ולהיפך.. (שצד אחד נפתח מקסימום השני נסגר מקסימום)
עכשיו אם מתאימים בולם מספיק ארוך למקסימום פתיחה לפי הקפיץ ולוקחים סמ' ביטחון, עדיין לא ברור לי ב100 אחוז למה יש להאריך את הבאמפים...

הבאמפסטופ עוצר את הסגירה, הבולם בצד השני עוצר את הפתיחה
לא תנמיך באמפסטופ, מה שיעצור את הסגירה זה או הבולם או הקפיץ עצמו
אם זה הבולם, אז אתה מסתכן בפיצוץ שלו במכה חזקה
אם זה הקפיץ אתה מקצר את חייו מאוד, כי הוא נסגר מעבר לתחום העבודה שלו

cheniro
08-02-14, 20:57
אוקיי היום בדקתי בשטח והבאמפ לא קצר מדי, ז"א בסגירה מלאה הוא נוגע בתושבת התחתונה של הקפיץ היינו- עושה את העבודה.

רק כדי להבין, מקדימה יש באמפ גם לקפיצים הקדמיים וזה מונע מהקפיץ להיות הגורם העוצר סגירה. מה מונע את הפתיחה המלאה? הרי זה לא סרן ומשלושים.. האם המשולשים עצמם יש להם מגבלה במהלך?

תודה

- - - Updated - - -

תיקון: "הרי זה לא סרן אלא משולשים"

benza
09-02-14, 09:38
אוקיי היום בדקתי בשטח והבאמפ לא קצר מדי, ז"א בסגירה מלאה הוא נוגע בתושבת התחתונה של הקפיץ היינו- עושה את העבודה.

רק כדי להבין, מקדימה יש באמפ גם לקפיצים הקדמיים וזה מונע מהקפיץ להיות הגורם העוצר סגירה. מה מונע את הפתיחה המלאה? הרי זה לא סרן ומשלושים.. האם המשולשים עצמם יש להם מגבלה במהלך?

תודה

- - - Updated - - -

תיקון: "הרי זה לא סרן אלא משולשים"

זה שהוא מגיע לסרן זה טוב, צריך לוודא שהבולם ו/או הקפיץ לא סגורים עד הסוף במצב הזה
מקדימה אותו דבר, הבאמפסטום נמצא על התושבת העליונה של הקפיץ ומה שמגביל את המהלך זה הבולם

cheniro
09-02-14, 17:04
אם מקדימה הבולם הקדמי הוא שמונע פתיחה מלאה, זה לא יהרוס אותו אם הזמן?

אלדר
09-02-14, 18:51
אם מקדימה הבולם הקדמי הוא שמונע פתיחה מלאה, זה לא יהרוס אותו אם הזמן?

יהרוס אותו, בשביל זה שמגבהים חייבים להחליף בולם או להוסיף ספייסר מתאים לבית הבולם

-->