PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב 4x4 ראשון לטיולי שטח ולמכונאות - שאינו סוזוקי

ItayST
08-02-14, 16:07
שלום לכולם,

אני מעוניין לרכוש רכב שטח ראשון.

אני חי ונושם מכוניות כל חיי - במיוחד כשמדובר על רכבי שטח.

הרכב מיועד להיות "בית ספר על 4". מדובר ברכב שאיתו אתנסה בנהיגת שטח ועליו אתנסה בביצוע אחזקה עצמית (טיפולים, תיקונים ו"ניתוחים" בעת הצורך).
בהקשר הזה, אציין כי על אף שמדובר בכלי הרכב הראשון שלי - הוא לא צפוי לנסוע הרבה. כמו כן, אני לא שולל סיטואציה של השבתת הרכב - במידה ונדרשים תיקונים מרובים ו/או יקרים.

לאור האמור, חשבתי להגביל את סכום הרכישה לכדי 25,000 שקלים.

אם כן, ברצוני להתייעץ בנוגע לבחירת הרכב. הדגש הוא על רכב שטח (בנזין) בעל מרכב סגור, המאפשר תחזוקה עצמית קלה יחסית (נגישות טובה למרבית המכלולים, למשל).
הייתי שמח לתיבה ידנית - אבל זה לא יסתדר כנראה..

סוזוקי סמוראי/ ויטארה, או לחילופין רכבי טויוטה למיניהם - אינם רלוונטיים. זאת לאור מחירי שוק מוגזמים וחסרי פרופורציה. מוניטין טוב ככל שיהיה, אחרי 15-18 שנים ו-6-7 ידיים, אין שום תכלית למוניטין.

לעת עתה, הרכבים שמצאו חן בעיניי הם:

1. איסוזו טרופר בנזין V6 (מנוע 3.2 ליטר), אוט', 1994-1998.
2. לנד רובר דיסקברי - בעיקר בגלל ה-V8.. (וגם כי זה הכי קרוב לריינג' רובר - כמוהו יש מעטים, לצערי), 1994-1997.
3. מיצובישי פאג'רו V6 (קצר 3.0 ליטר או ארוך 3.5 ליטר - בכל מקרה עם 24 שסתומים ולא 12), 1995-1996
4. סובארו פורסטר אטמוספרי 1998-2000.

לעזרתכם אודה.

בברכה,

איתי.

שגיא S
08-02-14, 16:12
מבין הרשימה שהעלת - טרופר בנזין היה לי שנתיים.
אחלה רכב, יחסית נוח, ועם הגבהה וצמיגים ומיגון - יטייל בכל המסלולים המוכרים בארץ.
אצלי היה שנתיים והיה מאוד אמין. היום לך תדע מה מצבם, כמו כן צריכת דלק של 6 קמ לליטר. תעשה חשבון אם זה מתאים לך

אבל כמה הערות:
1. בקשר לסוזוקי - המחירים ביד 2 זה לא המחירים שנסגרים בפועל.
ב25 אתה יכול לקנות ג'ימני שנת 99 באחלה מצב, או סוזוקי סמוראי אם בא לך פתוח(ממליץ). כנ"ל לגבי ויטארה עד שנת 98 - רכב מומלץ מאוד.
תלוי אם הכיוון שלך הוא יותר נוחות בכביש או בשטח.

2. חשבת על ג'יפ? סופה או CJ יכולים להתאים לך מאוד. פה הבעיה היא למצוא רכב בתקציב כי אנשים באמת השתגעו וסופות בנות 20 שנה שחרשו להן על החיים מוצעות למכירה ב40-60 אלף שקל. אבל גם כאן - המחיר המבוקש הוא לא בהכרח המחיר בפועל

Saar
08-02-14, 16:21
גם גראנד צירוקי ZJ (עד 98) יכול להכנס בתקציב לפעמים, יש כאלו משופרים ומוכנים לשטח.
מבחינת רכב "לימוד" למכונאות - אידאלי, יש המון מידע כאן ובאינטרנט בכלל.
תא המנוע של ה 5200 קצת צפוף, אבל לשמוע אותו עובד זה תענוג :)
יש גם כאלו עם מנוע 4000 (דומה מאוד לסופה) ותחזוקה עצמית של המנוע הזה (והרכב כולו כמובן) קלה מאוד.
סער

ItayST
08-02-14, 17:50
תודה על התגובות.

חשבתי על הדגמים החדשים שהוצעו - והגעתי לתובנות נוספות. הייתי מעדיף רכב גדול יחסית (בשביל לישון בו בזמן טיולי שטח) ובעיקר - מנוע V6 בריא (או V8 כמובן).

לגרנד-צ'ירוקי ZJ לא התחברתי (על אף ה-V8) והסוזוקי ויטארה יישאר כאופציה, בדגם הידני.

אשמח להמשיך לקבל משוב נוסף, במיוחד לגבי הרכבים האמורים (טרופר V6, דיסקברי V8, פאג'רו V6 ופורסטר אטמוספרי).

asafpeleg
08-02-14, 19:51
2. חשבת על ג'יפ? סופה או CJ יכולים להתאים לך מאוד. פה הבעיה היא למצוא רכב בתקציב כי אנשים באמת השתגעו וסופות בנות 20 שנה שחרשו להן על החיים מוצעות למכירה ב40-60 אלף שקל. אבל גם כאן - המחיר המבוקש הוא לא בהכרח המחיר בפועל[/QUOTE]

קשה למצוא CJ סגור. מדי פעם "צץ" 7 סגור אבל במחיר גבוה יותר מהסכום הנתון. סופות סגורות לא חסרות אבל שוב, מחיר גבוה.

ItayST
09-02-14, 10:33
אני חשב להתמקד באיסוזו טרופר ארוך.

יש העדפה מסוימת בין מנוע ה-3.2 ליטר ובין ה-3.5 ליטר - בהיבט של תדירות תקלות/ בלאי גבוה יחסית של מכלולים?

האם גם רודיאו יכול לבוא בחשבון, בהיבט של תדירות תקלות ונגישות לתיקונים?

דרור ברלי
09-02-14, 10:49
יש כלל שבזמנו נטיתי להתייחס אליו בספקנות אם לא בזלזול אם לא ממש בלעג, אבל ככל שעוברות השנים אני משתכנע שיש בו משהו: "העדר לא טועה".
כלומר יכול להיות שהעדר עדיין לא מבין הרבה במכוניות עצמן, אבל הוא יודע מה הוא רוצה ובכסף הוא כן מבין.

מכוניות שערכן צלל - זה לא סתם. יש דברים בגו. אמינות בעייתית, אחזקה מסובכת ויקרה, חלפים יקרים = ביקוש נמוך.
מכוניות ששומרות מחיר גבוה - יש לזה סיבה. לפעמים סיבה טובה.

אמינות יחסית + אחזקה זולה וקלה + נדירות יחסית - מובילים למחירי שוק גבוהים. נכון שזה נראה ונשמע דבילי לשפוך סכומי עתק (באופן יחסי) על ג'יפ בן 20 או על SUV יפני מדגם מסוים שנחשב לטוב מכולם בשוק, אבל כנראה שבסוף זה משתלם בריבוע. גם כשרוצים למכור.

מוני אורבך
09-02-14, 11:42
דרור זה נקרא "חוכמת ההמונים" וזה נושא ידוע ומוכר גם אקדמית.
זה למעשה נגזרת של "חוק המספרים הגדולים" ועוד חוקים סטטסטיים.
כל האבולוציה בסופו של דבר בנויה על זה.
אבל, צריך להיזהר מאוד כשבונים על "חוכמת ההמונים"
לדוגמא, כדאי מאוד להיות בטוחים שמתאים לך כפרט מה שמתאים להמון.
או שאין הטיה מכוונת ולא טבעית של ההמון.
כמו לדוגמא הנחה מאוד גדולה במיסים מצד הממשלה.
לדוגמא בשנות האלפים זה גרר להצפה של טנדרים שנבעה אך ורק משווי מס מלא מהקילומטר הראשון.

bizon
09-02-14, 11:53
טוב ייתכן וירביצו לי כולם אבל! GMC JIMMY יופי של רכב. מנוע חזק עם צליל שגורם לך לחייך מיד :) תחפש את הדגם עם ידית ה4X4 ברצפה .ומעל שנת 96 סך הכל רכב מרווח נוח מאוד ועם הגבהה קלה באמת שעובר המון . בגדול זה לא רכב לטיפוס קירות. אבל בתור רכב טיולים הוא פנטסטי ואני ממליץ עליו בחום. אגב לטפל בו לבד ולמצוא חלקים לא בעייתי במיוחד

בהצלחה

מור

-->