PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ פרטי ראשון, מתלבט

yaniros
10-02-14, 18:20
היי, הודעה ראשונה פה אחרי קריאה ובדיקות רבות. אז ככה :

1. כמה אתם רוצים להשקיע? עד 45, מקסימום.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? הרכב ישלב נסיעה יום יומית עם טיולים, הרבה טיולים.
3. מי נוהג בו? אני ורק אני.
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? בין אדם בודד לשלושה.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? שמונת אלפים בהערכה גסה
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. עדיפות לידני, אבל בסוף זה לא מה שייקבע את הקניה, ודיזל או בנזין לא משנה.

ההתלבטות נעשית קשה יותר כיוון שעד עכשיו נסעתי על הג'יפ של אבא, פג'רו קינג דיזל 3.4 שנת 2003. האם לקחת את הצעד ולעבור לג'יפ משלי ? עלויות האחזקה לא ישחטו אותי כלכלית ? חשבתי על סופה, אולי סמוראי על מנת להתפשר כלכלית, שכחתי לציין גם שזה אוטו יחיד, אבל לא אכפת לי לסבול בכביש... אשמח לשמוע דעות נוספות, ובעיקר, האם כשאני נוסע בג'יפ כמו הפג'רו שווה לעבור בכלל לג'יפ סופה ולהחזיק עצמאית ? :confused:

bizon
10-02-14, 19:03
אם הפג'רו זמינה לך לטיולים. הייתי מציע לך לרכוש פרייבט ליום יום ואת הפג'רו לטיולים. אם אתה מתעקש על 4X4 משלך... סוזוקי ג'ימני ניראה כמו הבחירה השפויה ביותר

מור

yaniros
10-02-14, 22:18
הפג'רו זמינה, לא תמיד אך זמינה.. ופרייבט לא ממש אופציה, האם עלויות האחזקה של עוד ג'יפ יהיו עד כדי כך משמעותיות ?
בסוף יום אחד לא רחוק לא יהיה יותר פג'רו ואז ככה או ככה ארצה את הרכב הפרטי שלי,
האם לעשות את הוויתור ולהמתין או ללכת ראש בקיר ולעוף על סופה או משהו בסגנון ? דרך אגב אשמח להמלצות לגבי הג'יפ עצמו אותו לקנות לפי מה שכתבתי למעלה.

- - - Updated - - -

הפג'רו זמינה, לא תמיד אך זמינה.. ופרייבט לא ממש אופציה, האם עלויות האחזקה של עוד ג'יפ יהיו עד כדי כך משמעותיות ?
בסוף יום אחד לא רחוק לא יהיה יותר פג'רו ואז ככה או ככה ארצה את הרכב הפרטי שלי,
האם לעשות את הוויתור ולהמתין או ללכת ראש בקיר ולעוף על סופה או משהו בסגנון ? דרך אגב אשמח להמלצות לגבי הג'יפ עצמו אותו לקנות לפי מה שכתבתי למעלה.

bizon
10-02-14, 22:46
לא הייתי ממהר "לעוף על סופה" זה אמנם כלי חזק מאוד ויחסית נוח לתחזוקה עצמית אבל צריכת הדלק גבוהה ולא לכולם הוא נוח . השאלה היא מה הצפיות שלך מהרכב ? מהי דרגת הקושי של הטיולים ? המלצתי לך ללכת על סוזוקי ג'ימני לא סתם . זה רכב חסכוני . בשטח הוא מבייש גם כלים עם הרבה מוניטין . סך הכל נוח לתחזוקה ואני חושב שבתור רכב ראשון אתה תהנה ממנו יותר מכל רכב אחר

מור

yaniros
11-02-14, 08:57
אז שכחתי להוסיף, ג׳יפ פתוח זה הכיוון, בין אדם לשלושה בטיול וטיולים פעם פעמיים בשבוע ברמה בינונית, מדי פעם טיולים סוף שבוע שכוללים שינה.
אז חשבתי על סמוראי קצר, אבל כשמו כן הוא, קצר.. מדי. ולכן אני מחפש אופציות נוספות והמלצות, ואולי בסוף אשאר עם הפג׳רו

שגיא S
11-02-14, 08:59
ויטארה פתוחה יכולה להיות אחלה כיוון.
גם פאג'רו עד שנת 2000 פתוח, קיה ספורטאז' פתוחה שנתון 2001.
אבל כל הפתוחים קצרים - אלא אם אתה הולך על סיקס/סופה.

yaniros
11-02-14, 10:19
יש משהו באופציות האלה, אבל הרכב הנוסף ישמש בעיקר כרכב טיולים, ולכן הסופה נראית כאופציה הטובה לא ?
טוב על מי אני עובד, זה סתם כי היא ג׳וק בראש שלי ואותה אני רוצה. אבל בכל זאת, האם להתפשר על רכב אחר ולא הסופה או להשקיע בפג׳רו הנחמד מאוד שיושב בבית עכשיו ? בסוף צריך לזכור שהרכב השני יהיה שטח שטח ושטח.. ולכן הספורטאז לא ממש אופציה

שגיא S
11-02-14, 11:04
יש משהו באופציות האלה, אבל הרכב הנוסף ישמש בעיקר כרכב טיולים, ולכן הסופה נראית כאופציה הטובה לא ?
טוב על מי אני עובד, זה סתם כי היא ג׳וק בראש שלי ואותה אני רוצה. אבל בכל זאת, האם להתפשר על רכב אחר ולא הסופה או להשקיע בפג׳רו הנחמד מאוד שיושב בבית עכשיו ? בסוף צריך לזכור שהרכב השני יהיה שטח שטח ושטח.. ולכן הספורטאז לא ממש אופציה

לך על סופה חד משמעית.
רכב כיף טהור ואתה גם סוג של מאוהב כבר אז כל דבר אחר יגרום לך לצביטה בלב כשתראה סופה בכביש אוב שטח.
רק שים לב שאתה קונה רכב טוב - קשה למצוא..

asafk
11-02-14, 11:21
סופה. ברור. יש ארוכה פתוחה כרגע בלוח. עם החזית העצובה..

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

yaniros
11-02-14, 12:07
בסדר אז סופה, אין מה לעשות זה לא ייצא ממני. אפשר לקבל תמונה אמיתית לגבי עלויות אחזקה שנתיות, האוטו יעמוד פה וכמובן שזה שיקול, הדלק הוא כבר משהו אחר..
פשוט יש את ההתלבטות האם להשקיע את הכסף בסופה ולהישחט באחזקה או בינתיים להישאר עם הפגרו להשקיע בתוספות נחמדות שישפרו את הנסיעה ולהתפשר עד אלוהים יודע מתי..

-->