PDA

צפייה בגרסה מלאה : דוד שמש, חשמלי או חימום בגז- מבקש קצת סדר

זרקו
11-02-14, 06:36
בוקר טוב,
זוג וילדה קטנה גרים בדירה בפתח תקווה בה יש דוד שמש ודוד חשמלי (הדוד עצמו נמצא בתוך הבית והוא בן 8) גדול
כמה גדול? 120 ליטר של כרומגן.
הוחלף לפני כשנה וחצי גוף חימום+מאיץ (זה השם?)-חמם מהיר.
הקולטים על הגג נוק ונבדקו לפני כשנה.

היום בפועל, הפעל הדוד לשעה בבוקר מעניקה- 5-7 דק של מים חמים (לא חמים מאוד אפילו).
אחרי יום שמש+שעה חצי דוד חשמל יש לפעמים מים ל-3 מקלחות (ואצלנו הן קצרות).

נמאס....
רוצים להחליף. מה עושים?

תודה

shachar
11-02-14, 07:14
יש לכם בעיה של אבנית במים?
תפרק את החמם ותראה אם אין הצטברות אבנית בין גוף החימום לחמם.

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

mugi8675
11-02-14, 16:02
דוד שוכב או עומד? כדודים שכובים יש פחות סירקולציה ולכן הוא מחמם כמות מים גדולה יותר בהרבה יותר זמן. בדוד עומד המים החמים עולים לחלקו העליון ושם גם נמצא פתח היציאה. יכול להיות גם שהבידוד לא משהו. אגב, לא ברור אם יש לך שני דודים או דוד אחד שיש לו שני מערכות חימום? אצלנו היו שני דודים מחוברים בטור. הקטן יותר היה חשמלי בלבד והוא היה "גונב" את המים החמים. הפרדת הדודים עשתה לשני המשתמשים בדודים חיים טובים יותר.

יצחק.

itayhi
11-02-14, 18:50
בגדול, הנושא נטחן עד דק....

חימום בגז יקר. סביב 3500 +- למכשיר והתקנה. עלות קוב גז 19-30 ש"ח. ממוצע שימוש אצל מכרים שלי משפחה בת 5 נפשות - 12 קוב לחודש.

חימום בדוד שמש בלעדי טוב ל5-6 חודשים בשנה. בשאר הזמן צריך לחמם קצת או הרבה תלוי בשמש/טמפ' המים וכד'
וכשהחמם מתמלא באבנית (עניין של שנה וחצי-שנתיים) מתרחשת תופעה של "אני מחמם שעתיים ויש מים בקושי למקלחת אחת.
דוד חשמל קטן, 30-45 ליטר הוא פתרון נהדר לחודשי החורף, חימום של רבע שעה עד עשרים דקות ויש יופי של מים למקלחת אחת.

אצלי באופן אישי יש קומבינה של דוד חשמל קטן בטור לדוד שמש (משהו בסגנון שיצחק פה מעלי כתב רק שלפי איך שזה נשמע ממנו, 2 הדוודים אצלו היו מחוברים במקביל ולא בטור).

הדירה שלכם? בשכירות? מציע לך בחום (תרתי משמע) להרים לי טלפון להתייעצות יותר קונקרטית.

איתי

זרקו
11-02-14, 20:18
יש לכם בעיה של אבנית במים?
תפרק את החמם ותראה אם אין הצטברות אבנית בין גוף החימום לחמם.

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

אין בעיה כזו בבית ולפני שנה כשהחלפנו גוף חימום לא היתה בעיית אבנית בתוך הדוד.

- - - Updated - - -

דוד שוכב או עומד? כדודים שכובים יש פחות סירקולציה ולכן הוא מחמם כמות מים גדולה יותר בהרבה יותר זמן. בדוד עומד המים החמים עולים לחלקו העליון ושם גם נמצא פתח היציאה. יכול להיות גם שהבידוד לא משהו. אגב, לא ברור אם יש לך שני דודים או דוד אחד שיש לו שני מערכות חימום? אצלנו היו שני דודים מחוברים בטור. הקטן יותר היה חשמלי בלבד והוא היה "גונב" את המים החמים. הפרדת הדודים עשתה לשני המשתמשים בדודים חיים טובים יותר.

יצחק.

דוד אחד, בעמידה. יש שתי נקודות חיבור של צינורות: באמצע ובתחתית.

- - - Updated - - -

[QUOTE=itayhi;558983]בגדול, הנושא נטחן עד דק....

חימום בגז יקר. סביב 3500 +- למכשיר והתקנה. עלות קוב גז 19-30 ש"ח. ממוצע שימוש אצל מכרים שלי משפחה בת 5 נפשות - 12 קוב לחודש.

חימום בדוד שמש בלעדי טוב ל5-6 חודשים בשנה. בשאר הזמן צריך לחמם קצת או הרבה תלוי בשמש/טמפ' המים וכד'
וכשהחמם מתמלא באבנית (עניין של שנה וחצי-שנתיים) מתרחשת תופעה של "אני מחמם שעתיים ויש מים בקושי למקלחת אחת.
דוד חשמל קטן, 30-45 ליטר הוא פתרון נהדר לחודשי החורף, חימום של רבע שעה עד עשרים דקות ויש יופי של מים למקלחת אחת.

אצלי באופן אישי יש קומבינה של דוד חשמל קטן בטור לדוד שמש (משהו בסגנון שיצחק פה מעלי כתב רק שלפי איך שזה נשמע ממנו, 2 הדוודים אצלו היו מחוברים במקביל ולא בטור).

הדירה שלכם? בשכירות? מציע לך בחום (תרתי משמע) להרים לי טלפון להתייעצות יותר קונקרטית.

איתי[/QUOTE

נדבר

DANI1
12-02-14, 07:24
בוקר טוב
בעברי התעסקתי בתכנון מערכות סולריות,
מס בדיקות שכדאי לעשות
1. לבדוק את האל חוזר יתכן והוא מחזיר מים חמים לתוך הקרים, וזו יכולה להיות סיבה.
2 . בדוד שוכב יש ירידת ניצול של כ-23% של המים החמים, על כן מומלץ להתקין אל חוזר צללית נמוכה,
תפקידו של האל חוזר למנוע מהמים החמים שבדוד להגיע לקולט ואז הם מתקררים.
דוד בשכיבה אין יעילות לשרוול החמם מפני שהאבנית שמצטבר לא יורדת לתוך הדוד ,ואז השרוול מתמלא אבנית
על הגוף החימום, והוא מחמם את האבנית.
3. כדאי לבדוק של הותקן ברז מעבר בין מים חמים לקרים ,בדרך כל מרכיבים ברז כזה על ברז מהקיר למכונת כביסה.ואז יש עירבוב
4 . כדאי לבדוק שאין אויר במערת הדוד ,,יש לרוקן 1/3 מדוד מהמים ולמלא מחדש את הדוד שכל הברזים של המים החמים פתוחים להוצאת אוויר
יש עוד פיתרונת יותר מקצועיות ,תתחיל עם זה

תודה
יום טוב
DANI 1

gp1
18-02-14, 18:31
תגיד .
יכול להיות שהצינורות מחוברים הפוך ?
על כמה מכוון הטרמוסטט ? אולי צריך להחליף אותו ?

זרקו
19-02-14, 17:09
התשובות לשאלותיכם בטוח יובילו לפתרון, אבל האמת היא שאין לי את הידע לענות לכם.
תודה בכל מקרה

avuv
19-02-14, 23:12
מתעלק על השרשור - עוד שאלה בנושא...

לאחרונה נכנסנו לדירה חדשה ;) אשר מצוידת בדוד שמש (עומד על הגג, בניין בן 4 קומות)

הבעיה היא שלמים החמים לוקח המון!!! זמן להגיע לברזים בבית.
האם זו בעיה ידועה? יש לה פתרון? האם מערכת המים בבניין תקינה?

אגב - אנחנו גרים בדירת גן אבל כל הדירות בבניין מדווחים על אותה בעיה.

תודה,

אביב

-->