PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצבר 12 וולט לשימוש חיצוני

galsteiner
11-02-14, 14:29
שלום,
לא יודע אם זה המקום הנכון לשאול אבל רק כאן ראיתי בנייה אז אמרתי יאללה ננסה

יש לי מערכת שמתחברת לרכב למצת של 12 וולט של מקלחת(בעצם משאבה ששמים בדלי והיא מזרימה מים דרך טוש)
ברצוני לחבר את המערכת למצבר קטן ולהשתמש בא מחוץ לרכב.

השאלה שלי איך אני יכול לדעת איזה מצבר מתאים למה שאני צריך?
איך אני מטעין אותו?
יש אפשרות לפאנל סולרי?

יש לציין שהמערכת שאני משתמש בא לא חזקה ואני מאמין שהמשאבה לא עולה על 15 וואט(גם לא השניה שיש לי)

או בכלל איך יודעים איזה מצבר מתאים לחיבור של ממיר מתח או כל דבר אחר...

כל מדריך או עזרה תתקבל בברכה,
תודה!
גל

boazgutman
11-02-14, 15:33
גל אשמח לנסות לעזור , אם תספק את הנתונים המתאימים:
אתה אומר שהמשאבה לא עולה על 15W. כלומר נגזים ונגיד סדר גודל של 1.5 A ב12V.

נניח כי אתה רוצה להשתמש במקלחת כל יום במשך שעה ובין לבין לטעון את הסוללה. יש הרבה אופציות לסוללות שונות מסוגים שונים.
יש חברה בשם אמיסל באשדוד שתדע לתת לך פתרון לנדרש ובמחיר טוב יחסית לשוק. יש להם סוללות בגדלים שונים (קיבולים שונים) אני מניך שעבורך 7.6AH יספיק מעל הראש לטיול שלם... והמחיר שלה יהיה מתחת ל100 שקל אני חושב... החשוב בסוג סוללות זה הוא המטען שעולה לפעמים יותר מהסוללה...
(ולא אני לא עובד באמיסל, רק מכיר את מוצריה ומעריך את המחיר הסביר שלהם)
זאת המלצתי... יהיו עוד המון דעות ...כולן טובות.....

חנן-ג'יפולוג
11-02-14, 15:38
לכמה זמן אתה צריך את המשאבה עובדת ללא הטענה?

מהו מקור המתח שזמין לך להטענה? שקע בבית? רכב מונע? תוך כמה זמן אתה רוצה שהמצבר ייטען?

Pageup
11-02-14, 17:26
ואוסיף על חנן שאלה נוספת. דיברת על ממיר מתח, ממיר ל 220V ? אם כן, מה הוא אמור להפעיל ולכמה זמן.

galsteiner
12-02-14, 12:32
אז ככה,
מדובר במקלחת שטח כזאת שאני אגזים ואגיד שהמשאבה היא 15-20 וואט (זאת כי שמידה והמשאבה שיש לי עכשיו שאני לא סגור כמה היא תוחלף במשאבה של 15-20 וואט)
מבחינתי שהמצבר יחזיק בין שעה לשעתיים של עבודה רציפה(כמובן שנאי מתכוון להשתמש בכל הפעלה ב5-10 דקות שימוש)

אפשרות להטענה מהרכב נשמעת מעניינת אבל פחות מעניינת,יותר הטענה בבית,קראתי שאפשרי לחבר שנאי 12וולט חזק של נגיד 1000 מיליאמפר כאלה יש לי בשפע בבית.

לגבי הממיר מתח חשבתי לחבר רדיו קטן או מגבר קטן בשביל מוזיקה,יש לי מגבר שלפי דעתי הוא 30 וואט בחיבור 12 וולט.

כל העניין לא צריך להיות בעבודה ליום שלם כמובן שאם המצבר חזק והמחיר שלו לא יקר זה יכול להיות אופציה מעניינת!

תודה רבה על התשובות המהירות!
גל

חנן-ג'יפולוג
12-02-14, 12:56
שעתיים עם צריכה של 1.7 אמפר זה כ3.5 אמפר שעה. על מנת שלא להגיע למצב פריקה מוגזמת שהוא מצב מזיק למצבר הייתי משתמש במצבר של 8-9 אמפר שעה לפחות.
בשביל לטעון את המצבר אתה צריך מתח של 13.5-14.5 וולט. 12 וולט לא מספיקים. מאידך, קח בחשבון שבד"כ ספקים שאמורים לתת 12 וולט נותנים בפועל מתח גבוה יותר כשהם תחת עומס נמוך, אז יתכן שהם יכולים לעשות את העבודה. שווה בדיקה.
ניתן להשתמש בשנאי פשוט ואפילו אם הוא קטן זה בסדר אם פרקי הזמן לטעינה הם ארוכים מספיק. אם מדובר בשנאי גדול הייתי מחבר אותו לשעון שבת זול שלאחר הטעינה הראשונית יתן לו מתח אחזקה במשך רבע שעה ביום.

galsteiner
12-02-14, 13:17
כזאת סוללה תיהיה טובה?
http://www.rde.co.il/items/257801

חנן-ג'יפולוג
12-02-14, 13:28
חיובי.

boazgutman
12-02-14, 15:10
אלו בדיוק הסוללות שמוכרים באמיסל במחיר טוב . הבעיה היא שמטען יעודי עולה פי 2 מהסוללה....

galsteiner
15-02-14, 21:12
ויש אפשרות להטעין את המטען הנ״ל עם שנאי ביתי? במידה וכן אז איך?

ואיך בדיוק אני מחבר משהו לסוללה? בעזרת 2 חוטים? ככה פשוט?

חנן-ג'יפולוג
15-02-14, 21:22
חיובי. עם נתיך קרוב ככל האפשר לקוטב החיובי.

galsteiner
31-03-14, 12:35
הרבה זמו שלא הייתי כאן,אבל הגיע הזמן לרכוש את הסוללה!

העניין שעדיין לא סגור אצלי זה המטען....

כמה מיליאמפר צריך להיות? במידה ואני לא קונה מטען ייעודי
כמה וולט?

יש משהו ספציפי שכדאי לרכוש?

Sent from my iPad using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
31-03-14, 12:40
לא ענית על זמן הטעינה הרצוי ולכן לא ניתן לענות על שאלת האמפראז'
מתח ספק אידאלי הוא כ14 וולט. השאלה אם תמצא כזה.
נראה שכדאי לקחת אחד קטן של 15 וולט ולהפעיל אותו עם שעון שבת לפרקי זמן מדודים. אפשר גם להוסיף דיודה בטור על מנת להבטיח מתח טעינה נכון.

Sent from my GT-I9100T using Tapatalk

galsteiner
31-03-14, 20:33
תראה,נגיד המשאבה היא 35 וואט(מה שלא נראה לי אבל לא רשום עליה ובוא נגזים) אני מתכוון לעבוד איתה פעם-פעמיים בשבוע לפרקי זמן בסה״כ של שעה עד שעה וחצי ( גם הגזמתי) לאותו יום שימוש.

אז כאן אתה תגיד לי מה זמן הטעינה?
אין לי בעיה לחבר אותו כל היום...
ולא הבנתי את הקטע של הדיודה או שעון השבת...

חנן-ג'יפולוג
01-04-14, 00:13
קח ספק של חצי אמפר לפחות.
מצא או קנה לך דיודה של וואט אחד לפחות. יש כאלה בחנויות ברחוב הר ציון או במכשירים אלקטרונים מקולקלים, גם בספקים.
חבר אותה בין החוט החיובי מהספק ובין המצבר כשהפס הכסוף שעליה פונה לכיווי המצבר.

galsteiner
01-04-14, 10:24
תודה! אטפל בזה בהקדם,מאמין שבחנויות בהר ציון יעזרו לי

-->