PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לרכב פרטי קטן

zerez
12-02-14, 00:58
אז אחרי כמה שנים עם רכבי ליסינג החלטנו לעבור לרכב פרטי.
רכב הליסינג האחרון היה הונדה ג'אז ואני מחפש רכב אחר בקטגוריה דומה.

הרכב נועד לזוג ולא יעשה ק"מ גבוה, משהו בסביבות 10-15 אלף לשנה בעיקר בעיר.
מחפש רכב בין 2-4 שנים ותקציב בסביבות 60-70k.

הרכבים שחשבנו עליהם הם סוזוקי סוויפט, פולו, טויוטה ספייסורטו וכמובן נשמח לקבל המלצות על רכבים נוספים

על מה הייתם ממליצים?
ראיתי דיש פולו 1200 ו 1400, האם גירסת ה 1200 לא סובלת מחוסר כוח?

תודה לעונים

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

idanw
12-02-14, 07:08
הפוך גוטה, הפוך.
גרסת ה1200 היא מנוע TSI עם טורבו וכ105 כ"ס. חזקה משמעותית ממנוע ה 1400 האטמוספרי והמיושן של פולקסוואגן שנדמה לי שיש לו 75 כ"ס בלבד.

עידן

asafk
12-02-14, 09:18
לדעתי... מנועי ה tsi הקטנים עוד לא גמרו למרר לבעליהם את החיים. אז לא.

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

zerez
12-02-14, 09:58
אז פולו ירד מהפרק?
מה עם יונדאי I20 או מזדה 2?

erezgur
12-02-14, 10:39
אצלנו מתחיל להבשיל רעיון של רכב נוסף בדגש על חסכון בדלק, אמינות וביצועים סבירים.
עדיין לפני מחקר מעמיק יותר אבל דגמי קיה עם גיר רגיל (פיקנטו הקטן וריו הגדול יותר) מעוררים עניין וכנראה יהיו הראשונים שייבדקו. אולי זה יתן לך כיוון נוסף.

ארז גור

יואב פולס
12-02-14, 10:59
לפני זמן לא רב רכשתי ריו 1.2 ליטר ידני. עשיתי נסיעת מבחן על הפיקנטו 'ספורט' ולא אהבתי.
האוטו חסכוני מאוד, תלוי כמובן בסגנון הנהיגה. מחוץ לעיר אין בעיה להגיע ל 23 ק"מ לליטר, בנסיעה ספציפית אחת (חיפה -רמת השרון) הצלחתי להוציא ממנו 3.9 ליטר ל 100 ק"מ, אבל זה באמת היה בסגנון של "סבתא נוהגת באוטו בכביש החוף".
אחריות מלאה ל 3 שנים, וארבע שנים נוספות על מנוע, גיר ושלדה.
כח - אין. למרות זאת הוא אינו 'עגלה'. לכאורה, והאירוע לא התרחש מעולם אלא על לוח האקסל שלי, לא היתה בעיה לנסוע על כ 150 קמ"ש בכביש 6 כשפעם אחת מיהרתי. אגב, בנסיעה זו צריכת הדלק היתה כ 1:16. שתיין.
אחיזת כביש - טובה מאוד למרות צמיגים 'ירוקים'. שקע USB מקורי, מערכת שמע מקורית סבירה מינוס. עד היום הרכב עבר 6300 ק"מ.
האוטו עלה פחות מ 80.0 אש"ח. חדש מהסוכנות, ולא אפס ק"מ מליסינג. אם תרצה פרטים נוספים - בפרטי.

שולץ האיום
12-02-14, 11:12
אז פולו ירד מהפרק?
מה עם יונדאי I20 או מזדה 2?

שלום לך
במקומך הלא הייתי מוריד כולכך מהר את הבחירה הטובה ביותר בקטגוריית הסופר מיני.
מדובר ברכב ובמנוע שזכה בפרסים רבים מאז 2008, ונכון להיום יצרנים רבים מעתיקים את הרעיון של מנוע קטן עם טורבו+גיר רובוטי כפול מצמד.
כמו שנכתב מעליי, ה 1.2 חזק משמעותית מה 1.4 המיושן, וגם יקר יותר.
הפולו 1.2 היא מלכת הקטגוריה בזכות נוחות,התנהגות,איכות חומרים וצריכת דלק שפשוט מביישים את שאר המתמודדות.
תבדוק זאת בעצמך ע"י נסיעת מבחן.

לגבי האמינות, הנושא האהוב ע"י הישראלים שלא רוצים לצאת פרייארים וחשוב להם הרבה יותר מאשר פרמטרים אחרים, מה לעשות שאין בכל העולם בסיס מידע מוצק ומדוויק וכולם ניזונים מגופים אינטרסנטיים,פרסומיים, או סתם מרב סרן שמועתי, כך שבשורה התחתונה תצטרך לקחת את הסיכון שקיים בכל רכישת רכב.
עובדות לעומת זאת אני יכול לספק -
מדובר בטכנולוגייה חדשה (מנוע קטן עם טורבו+גיר רובוטי כפול מצמד) שמשיגה כוח זמין יוצא דופן בזכות מומנט גבוה , ביחד עם צריכת דלק פנטסטית ושקט בנסיעה (7 הילוכים), לטכנולוגייה זו באמת נראה כי קיימים חבלי לידה מסויימים בגיר ולא במנוע , והיבואן החליט לתת בצורה גורפת אחריות ל 5 שנים על הגיר.
מנסיון שלי עם 2 רכבים כאלה במשפחה (פולו 2009 שהוחלפה בפולו 2012) לראשונה הוחלפו מצמדים במסגרת האחריות ולשנייה נעשה עדכון תוכנה בלבד (35K ק"מ). לחבר שלי הוחלף מחשב גיר (מכטרוניק) לאחר 45K ק"מ, כך שנראה שבאמת יש בעיות באמינות הגיר החדש (חבלי לידה, חכו לגל של הפורד פוקוסים עם הגיר הזה) אבל, ואבל גדול, בשורה התחתונה, החסכון בדלק,הנוחות,וההנאה (כן כן, הנאה מהתנהגות הרכב שכבר כולם הספיקו לשכוח) שמשיגים לדעתי שווה את הכל, במיוחד כשבוחנים את הפרמטרים האלה מול האלטרנטיבות בקטגורייה שפשוט מביישות את היצרנים.
מאזדה 2 ? נו באמת.
זו דעתי על סמך הכירות מעשית.
אני נוהג ביומיום על פורד מונדיאו, בסופ"ש על פאג'רו.
בהצלחה בכל בחירה שלא תיהיה.
שולץ.

- - - Updated - - -

אצלנו מתחיל להבשיל רעיון של רכב נוסף בדגש על חסכון בדלק, אמינות וביצועים סבירים.
עדיין לפני מחקר מעמיק יותר אבל דגמי קיה עם גיר רגיל (פיקנטו הקטן וריו הגדול יותר) מעוררים עניין וכנראה יהיו הראשונים שייבדקו. אולי זה יתן לך כיוון נוסף.

ארז גור

מדובר בקטגוריות שונות
בקטגורית המיני שמיועדת לדעתי לכבישים עירוניים בלבד (בטיחות ונוחות) נראה כי הפיקנטו מנצחת את כולם, ונותנת פשוט יותר מהכל.

asafk
12-02-14, 11:56
מעבר לבעיות בגיר, יש במנועים האלו צרות סביב מערכת הטיימינג והבלאנסר. כשהרכב חדש ובאחריות אפשר לחיות עם זה. מעבר לכך...?

אסף.

שולץ האיום
12-02-14, 14:59
מעבר לבעיות בגיר, יש במנועים האלו צרות סביב מערכת הטיימינג והבלאנסר. כשהרכב חדש ובאחריות אפשר לחיות עם זה. מעבר לכך...?

אסף.

אסף
אתה יכול לשתף אותנו במקור המידע שלך, לבעיות במנועים אלו?
ואם אפשר, אולי גם על רכבים אחרים? פורד פוקוס למשל.

יואב פולס
12-02-14, 15:01
תעשה חיפוש עם המילה צ'מפיון באתר קארספורום. יהיה לך חומר קריאה להרבה זמן.

שולץ האיום
12-02-14, 15:20
תעשה חיפוש עם המילה צ'מפיון באתר קארספורום. יהיה לך חומר קריאה להרבה זמן.

קארספורום, מקור מידע ? לא תודה, 90% שטויות של בני נוער, בלי מגבלות, בלי חסמים, פשוט מקיאים באינטרנט.
יש 2 אתרים בשפה העברית שמרימים ראש - ג'יפולוג, ונטקאר (רוני אהרונוביץ).
ובלי קשר, באינטרנט יש המון מידע בכל נושא שהוא, מהימנות המידע זה כבר סיפור אחר.
תריץ חיפוש ותמצא תקלות בכל סוגי הרכבים, אבל להסיק מסקנה מזה ?

כל עוד אין מאגר מידע אמיתי בנושא, נשארו לנו רק סיפורים,"שמעתי ש..","אמרו לי ש.." והנסיון הפרטי.

גם תחום הסחירות די דומה, ולקוחות פרטיים מנסים לנבא אם הרכב יהיה סחיר או לא בעתיד, במקום לבחור מה שמתאים להם, ומה שחשוב באמת ברכב.

דרור ברלי
12-02-14, 16:25
שולץ - קבל עדכון. צ'מפיון כבר לא נותנים 5 שנות אחריות ל-DSG. הם טוענים שהבעיות שאפיינו את הגיר הזה נפתרו. אתה מאמין להם?...
אני מתייחס בספקנות מאוד גדולה להצהרות בומבסטיות כאלה. נטל ההוכחה הוא על היצרן ורק הזמן יגיד אם המחלות הללו באמת נפתרו (ואלה ממש לא מחלות ילדות, אגב, אלא כשלים סדרתיים) והאם בעלים אומללים של מכונית בת כמה שנים לא ייפלו פתאום על תיקון/החלפת גיר במחירים שעוברים את ערך האוטו כולו.

מה לעשות - התנאים של שוק הרכב הישראלי ייחודיים ושונים ממה שמקובל באירופה ואמריקה.
בישראל, מחירי המכוניות ועלויות אחזקתן הן מהגבוהים בעולם. המשכורות לעומת זאת, נמוכות יחסית.
שלא כמו נעליים, כאן לא זורקים את האוטו כשהוא מתבלה, אלא מתקנים. ולכן פשטות וכפועל יוצא ממנה גם אמינות ועלויות תחזוקה/תיקון נמוכות - הם פרמטרים חשובים מאוד עבור הלקוח הישראלי.

אז תעשו לעצמכם טובה גדולה - אל תתנו ללהטוטים טכנולוגיים לעבוד עליכם.
הטכנולוגיה המתקדמת לא נועדה לעשות לכם כיף, אלא לשלם מס שפתיים לירוקים ולשמש ככלי שיווקי נהדר.
מנועי טורבו קטנים +גירים רובוטיים כפולי מצמד הם מאוד מרשימים כשהרכב חדש וזה גם כיף גדול במבחני דרכים למכוניות חדשות.
אלא מה? היצרן מתגלח על הזקן שלכם. הסיבוך הטכנולוגי גורר איתו תחזוקה מורכבת ויקרה, ואמינות מפוקפקת למדי. בוודאי לאורך זמן. ולא רק פולקסווגן בסרט הרע הזה. גם הגיר הרובוטי כפול המצמדים של פורד לא בדיוק מוצלח, עם הרבה מאוד טענות והפעלות אחריות - ותהיו בטוחים שגם אצל יצרנים נוספים תיתקלו בבעיות כאלה בעתיד הקרוב או הרחוק.

לחיות עם זה אחרי תום תקופת האחריות? אתם ממש לא רוצים. ממש-ממש לא רוצים. וכן, זו בהחלט אזהרה מפורשת באותיות אדומות וגדולות.

אישית לא הייתי מהמר על שום מכונית משומשת עם מנוע טורבו קטן + גיר רובוטי מכל סוג שהוא שיצאה מתקופת האחריות.
כשאתם רוכשים מכונית בת כמה שנים, הכיוון שלכם צריך להיות פשטות. מנוע אטמוספרי פשוט + גיר ידני.
מוכרחים אוטומט? תעדיפו גיר פלנטרי שהוא כבר פטנט ותיק ומוכח. אולי לא אמין כמו גיר ידני ובוודאי לא חסכוני כמוהו וגם הביצועים נפגעים, אבל בוודאי אמין יותר מכל גיר רובוטי.

מוכרחים פולקסווגן? פולו 1.4 הבסיסית עם גיר ידני תהיה בחירה מצויינת. 85 כ"ס זה די והותר לסופר מיני בשימוש ממוצע.

שני הזלוטי שלי.

asafk
12-02-14, 16:33
שולץ... אלו לא שמועות. וכן, גם ממסרות רובוטיות אחרות נוטות לפתח תסמינים קשים, אבל שאלו כאן על פולו, לא על פוקוס.
בכל מקרה כמו שדרור כתב- פולו עם המנוע העתיק היא הימור הרבה יותר טוב. אם קיים בידני - בכלל טוב.

אסף.

שולץ האיום
13-02-14, 10:52
דרור שלום
צ'מפיון לידיעתי עדיין נותנים 5 שנות אחריות לגיר , משנת 2012 ומטה, לגבי 2013 ומעלה, הזמן יגיד אם פתרו את הבעיות או לא.
הלהטוט הטכנולוגי הזה (באמת להטוט, אבל מוצלח) סומן כבר כדבר הבא אצל מיטב היצרנים שיכולים להרשות לעצמם תקציבי מו"פ, ומיושם כבר בקטגוריית היוקרה בדגמים הנוצצים ביותר.

ובנימה אישית יותר לגבי האזהרה שרשמת, תגיד, מתי כולם נעשו רואי חשבון ונביאי אמינות וסחירות ? למה כולם לוקחים את הנושא ברצינות כה רבה כאילו מישהו יכול להבטיח להם שכאשר ייקנו מכונית אפרוררית, משעממת ומיושנת, הם לא ייתקלו בבעיה יקרה כלשהי ? זה אתה שיכול להבטיח ? קארספורום? (-:
חבל שלא לוקחים ברצינות כה רבה פרמטרים חשובים יותר כמו נוחות,רעש,בטיחות,התנהגות,כח,צריכת דלק, שאגב אם בחשבונאות עסקינן, תבדקו כמה אפשר לחסוך מידי חודש בנסיעה רגועה במנועים אלו, מנסיון שלי, מספרים מדהימים, 1 ל 16 בנסיעה בינעירונית ?!
חבל שכולם שכחו שאפשר גם להינות מהעניין, ועסוקים רק בהגעה מ A ל B בדרך הזולה ביותר.
חבל שכולם מנסים בכל הכח "לא לצאת פרייארים", ויוצאים האמ אמא של הפרייארים, מדינה של פרייארים. וההוכחה לכך היא התנהלות היבואנים, שמנצלים את הבורות (תן לי 1600 אוטומט),ואת חוסר ההתאגדות (פוליטית) של 4 מיליון נהגים שנדפקים מכל הכיוונים (כולל המדינה כמובן) ושותקים.
תן לי 1600 אוטומט בבקשה, גאנטים מגנזיום,דיבורית בלוטות', ועדיף יפני.

הכל טוב, לא מאמין שיהיה שינוי כלשהו, הרי בינינו יש לנו בעיות קשות יותר - חינוך,רפואה,שחיתות,בדואים בנגב,מזה"ת חדש, המייקאובר של שרה נתניהו וכו'

סופ"ש נעים לכולם.

שולץ האיום
13-02-14, 11:10
שולץ... אלו לא שמועות. וכן, גם ממסרות רובוטיות אחרות נוטות לפתח תסמינים קשים, אבל שאלו כאן על פולו, לא על פוקוס.
בכל מקרה כמו שדרור כתב- פולו עם המנוע העתיק היא הימור הרבה יותר טוב. אם קיים בידני - בכלל טוב.

אסף.

אסף
אני שואל בכנות, בלי שמץ של ציניות, האם תוכל לשתף אותנו במקור המידע ?
להערכתי, אם נסתמך על אותו המקור, נגלה שלכל רכב יש את הבעיות שלו, אפילו לטויוטה שהצליחה לרכב על סטיגמה חיובית.
סטטיסטיקה לעומת זאת, לא קיימת.

karnaf
13-02-14, 13:33
אני לא מרבה להגיב מחוץ לפורום סוזוקי ולאחרונה בכלל.
בתור אחד שאחראי על הצד הטכני של כמה אלפי מכוניות מכל הסוגים בחברת ליסינג אני יכול לומר שמופע התקלות בגיר הוא יחסית גדול.
תקח את התגובה של דרור ותפעל על פיה ( הוא סיכם בצורה טובה מאוד את אופי השוק הישראלי ).
קח לדוגמא את המזדה 2 ( שהיה נימה של זלזול בה ) כמעט 0 תקלות והוצאות האחזקה הן טיפולים בלבד!!!
ולא משנה כמה קוראים לה פחונית עדיין משרתת את המטרה שלשמה בראו אותה בצורה מושלמת ( לוקחת אותך ממקום למקום במינימום הוצאות ).
מכוניות אירופאיות מחוץ לתחום האחריות הן בדרך כלל יותר יקרות לאחזקה מהיפניות קוראנית

שולץ האיום
13-02-14, 15:07
אני לא מרבה להגיב מחוץ לפורום סוזוקי ולאחרונה בכלל.
בתור אחד שאחראי על הצד הטכני של כמה אלפי מכוניות מכל הסוגים בחברת ליסינג אני יכול לומר שמופע התקלות בגיר הוא יחסית גדול.
תקח את התגובה של דרור ותפעל על פיה ( הוא סיכם בצורה טובה מאוד את אופי השוק הישראלי ).
קח לדוגמא את המזדה 2 ( שהיה נימה של זלזול בה ) כמעט 0 תקלות והוצאות האחזקה הן טיפולים בלבד!!!
ולא משנה כמה קוראים לה פחונית עדיין משרתת את המטרה שלשמה בראו אותה בצורה מושלמת ( לוקחת אותך ממקום למקום במינימום הוצאות ).
מכוניות אירופאיות מחוץ לתחום האחריות הן בדרך כלל יותר יקרות לאחזקה מהיפניות קוראנית

קרנף
בחברת הליסינג בה אתה עובד מחכירים מאזדה 2 ?
מעניין, מאיפה אתה מסיק את ה" 0 תקלות" ?
מדובר ברכב מיושן מאוד טכנולוגית לעומת האלטרנטיבות, ומפה הזלזול.

"מכוניות אירופאיות מחוץ לתחום האחריות הן בדרך כלל יותר יקרות לאחזקה מהיפניות קוראנית" נגיד וזה נכון ומבוסס כמו שכולם רוצים פה להציג, נו אז ?
אז זה אומר שהבחירה בהם טובה יותר ?
מה עם שאר הפרמטרים שכן ניתן למדוד ובקלות ? לא מעניין אף אחד ?

יואב פולס
13-02-14, 19:34
שולץ האיום,
מה העניין שלך לתקוף כל מי שיש לו דעה שונה משלך?
אני לא יודע מי אתה אבל הסגנון הזה אינו ראוי. אתה יכול לזלזל בחוכמת ההמונים (קארספורום עם עשרות אלפי חברים), או בחוכמת הפרטים הגולשים כאן, זה לא הופך אותך לצודק.
אישית, אחרי סיפורי בלהות על מנועי TSI וגיר DSG כשהם עוד באחריות - אני לא מוכן בכלל לחשוב על להחזיק אחד כזה באחריות, ובטוח שלא בתום תקופת האחריות.
בנוסף, לאור לקוחות רבים של צ'מפיון שמעידים על שירת גרוע מהחברה, יסלח לי כבודו אם אוותר על רכישת מוצרים שהחברה הזו מייבאת. הכי מצחיק שהם ממתגים את עצמם כ'פרימיום' ונותנים שירות של קרסו.
חלאס להתקיף כל מי שחושב אחרת ממך. זה שאתה אגרסיבי לא מסייע לשכנע בטיעונים שלך.

karnaf
13-02-14, 19:53
מעדיף טכנולוגיות ישנות ואמינות על הנוחות והפאר האירופאי כל יום

moriseven
13-02-14, 20:17
מה לעשות אבל הפשטות מוכיחה את עצמה כל פעם, אם זה בג'יפים, אופנועים או פרייבטים.

שגיא S
13-02-14, 20:18
קרנף
בחברת הליסינג בה אתה עובד מחכירים מאזדה 2 ?
מעניין, מאיפה אתה מסיק את ה" 0 תקלות" ?

?

יש לאמא שלי. עוד מעט 4.5 שנים. שום תקלה פרט לטיפולים שוטפים.
1 ל13.5-14 בנסיעה משולבת רגועה, 1 ל15 בכיף בינעירוני. בנסיעה לא חסכונית בתוך העיר 1 ל11-12

50-60 אלף קמ בערך.

ד ו ר ו ן
13-02-14, 22:23
שגיא,
בשביל מיני, התצרוכת דלק ממש לא אטרקטיבית.

asypeer
14-02-14, 00:10
התצרוכת טובה בהרבה מהפיקנטו האוטומטית שהייתה לי כרכב גישור. לא הצלחתי להוציא ממנה יותר מ1:13 בנסיעה משולבת.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
14-02-14, 00:14
התצרוכת טובה בהרבה מהפיקנטו האוטומטית שהייתה לי כרכב גישור. לא הצלחתי להוציא ממנה יותר מ1:13 בנסיעה משולבת.

הקורולה הרובוטית מוציאה תוצאות טובות יותר, זה ממכונית משפחתית בגודל מלא.

asypeer
14-02-14, 00:17
זה מה שמקומם. כל הסופר מיני הללו, לא מספיק שאיכות הנסיעה היא של קרטון ביצוע. גם תצרוכת הדלק בפועל מאוד רחוקה מהמוצהר. אבל מה אכפת לי, אני מתדלק ב100₪..

שולץ האיום
14-02-14, 01:37
שולץ האיום,
מה העניין שלך לתקוף כל מי שיש לו דעה שונה משלך?
אני לא יודע מי אתה אבל הסגנון הזה אינו ראוי. אתה יכול לזלזל בחוכמת ההמונים (קארספורום עם עשרות אלפי חברים), או בחוכמת הפרטים הגולשים כאן, זה לא הופך אותך לצודק.
אישית, אחרי סיפורי בלהות על מנועי TSI וגיר DSG כשהם עוד באחריות - אני לא מוכן בכלל לחשוב על להחזיק אחד כזה באחריות, ובטוח שלא בתום תקופת האחריות.
בנוסף, לאור לקוחות רבים של צ'מפיון שמעידים על שירת גרוע מהחברה, יסלח לי כבודו אם אוותר על רכישת מוצרים שהחברה הזו מייבאת. הכי מצחיק שהם ממתגים את עצמם כ'פרימיום' ונותנים שירות של קרסו.
חלאס להתקיף כל מי שחושב אחרת ממך. זה שאתה אגרסיבי לא מסייע לשכנע בטיעונים שלך.

לתקוף?
בסהכ הבעתי דעה שונה מהזרם המרכזי, לא תקפתי אף אחד, ואם מישהו מרגיש כך אז אני מתנצל.
כל אחד יעשה מה שהוא רואה לנכון, אפילו ביקור בקארספורום עם עשרות אלפי חברים (ממש מוכיח משהו).
זה שאני מעלה טיעונים עושה אותי לאגרסיבי?
תהנו מהמאזדות ותשאירו לי את ה TSI...עם הסיפורי בלהות.

- - - Updated - - -

יש לאמא שלי. עוד מעט 4.5 שנים. שום תקלה פרט לטיפולים שוטפים.
1 ל13.5-14 בנסיעה משולבת רגועה, 1 ל15 בכיף בינעירוני. בנסיעה לא חסכונית בתוך העיר 1 ל11-12

50-60 אלף קמ בערך.

מצויין, אבל אי אפשר להסיק מזה שום דבר סטטיסטי.

gmike
14-02-14, 01:38
אם גם בדלק הן לא חסכוניות, אז למה לקנות אותן בכלל?
לפני חודשיים היינו באותה התלבטות, רכב לזוג,לא גדול, לאמא שלי. הרכבים שלה בשנים האחרונות היו ליסינגים.
בהתחלה חשבנו על משומש בן שנתיים-שלוש, רק ידני. מוטל וטו על כניסת אוטומטיות לצי המשפחתי (8 רכבים, כולם ידניים)
אחרי שראינו שאין בשוק הרבה ידניים שהם לא קופסאת שימורים(107, פיקנטו,וכו') הלכנו על מיני ONE חדשה,ידנית כמובן!
אוטו תענוג,התנהגות כיפית,מעוצב מנוע 1.6 לא כזה גיבור, אבל מספק. והיא עושה 13.5 ק"מ לליטר, בכבישי הגליל..
לפעמים כדאי לחשוב מחוץ לקופסא..

asypeer
14-02-14, 01:40
אם גם בדלק הן לא חסכוניות, אז למה לקנות אותן בכלל?
לפני חודשיים היינו באותה התלבטות, רכב לזוג,לא גדול, לאמא שלי. הרכבים שלה בשנים האחרונות היו ליסינגים.
בהתחלה חשבנו על משומש בן שנתיים-שלוש, רק ידני. מוטל וטו על כניסת אוטומטיות לצי המשפחתי (8 רכבים, כולם ידניים)
אחרי שראינו שאין בשוק הרבה ידניים שהם לא קופסאת שימורים(107, פיקנטו,וכו') הלכנו על מיני ONE חדשה,ידנית כמובן!
אוטו תענוג,התנהגות כיפית,מעוצב מנוע 1.6 לא כזה גיבור, אבל מספק. והיא עושה 13.5 ק"מ לליטר, בכבישי הגליל..
לפעמים כדאי לחשוב מחוץ לקופסא..

איך האחזקה של מיני ביחס לאחרות? זה עדיין BMW מבחינת מחירי חלפים וכו׳?

gmike
14-02-14, 01:46
את זה אנחנו עוד לא יודעים..כן, BMW לטוב ולרע..
האוטו לא הולך לעשות קילומטראז' מטורף, בטח לא כמו שהליסינג עשה(45K בשנה) אז לא יהיו הפתעות ההבדל במחירי הטיפולים לא אמור להיות משמעותי..
הביטוח לעומת זאת דווקא רגיל, 4000 למקיף..
מקסימום, עוד 3 שנים יעבור לתחזוקה עצמית, ויחלוק רחבת טיפולים עם הסמוראי :-)
אגב, לקראת מאי הולך להגיע דגם חדש,והרבה יותר יקר. היום הידנית עולה 113.5K, אז מבחינתנו זו הייתה הזדמנות...

דרור ברלי
14-02-14, 04:15
דרור שלום
צ'מפיון לידיעתי עדיין נותנים 5 שנות אחריות לגיר , משנת 2012 ומטה, לגבי 2013 ומעלה, הזמן יגיד אם פתרו את הבעיות או לא.
הלהטוט הטכנולוגי הזה (באמת להטוט, אבל מוצלח) סומן כבר כדבר הבא אצל מיטב היצרנים שיכולים להרשות לעצמם תקציבי מו"פ, ומיושם כבר בקטגוריית היוקרה בדגמים הנוצצים ביותר.

ובנימה אישית יותר לגבי האזהרה שרשמת, תגיד, מתי כולם נעשו רואי חשבון ונביאי אמינות וסחירות ? למה כולם לוקחים את הנושא ברצינות כה רבה כאילו מישהו יכול להבטיח להם שכאשר ייקנו מכונית אפרוררית, משעממת ומיושנת, הם לא ייתקלו בבעיה יקרה כלשהי ? זה אתה שיכול להבטיח ? קארספורום? (-:
חבל שלא לוקחים ברצינות כה רבה פרמטרים חשובים יותר כמו נוחות,רעש,בטיחות,התנהגות,כח,צריכת דלק, שאגב אם בחשבונאות עסקינן, תבדקו כמה אפשר לחסוך מידי חודש בנסיעה רגועה במנועים אלו, מנסיון שלי, מספרים מדהימים, 1 ל 16 בנסיעה בינעירונית ?!
חבל שכולם שכחו שאפשר גם להינות מהעניין, ועסוקים רק בהגעה מ A ל B בדרך הזולה ביותר.
חבל שכולם מנסים בכל הכח "לא לצאת פרייארים", ויוצאים האמ אמא של הפרייארים, מדינה של פרייארים. וההוכחה לכך היא התנהלות היבואנים, שמנצלים את הבורות (תן לי 1600 אוטומט),ואת חוסר ההתאגדות (פוליטית) של 4 מיליון נהגים שנדפקים מכל הכיוונים (כולל המדינה כמובן) ושותקים.
תן לי 1600 אוטומט בבקשה, גאנטים מגנזיום,דיבורית בלוטות', ועדיף יפני.

הכל טוב, לא מאמין שיהיה שינוי כלשהו, הרי בינינו יש לנו בעיות קשות יותר - חינוך,רפואה,שחיתות,בדואים בנגב,מזה"ת חדש, המייקאובר של שרה נתניהו וכו'

סופ"ש נעים לכולם.

טוב, אז תתעדכן.
דגמי 2014 עם DSG כבר לא מקבלים 5 שנים אחריות על הגיר. המבצע נגמר וזה בדוק.
אף אחד לא נביא של אמינות וסחירות, אבל כשמדברים על שכיחות תקלות יש מידע שמגיע מציי רכב ויש סטטיסטיקות שאתה לא יכול להתעלם מהן. הכל כתוב, הכל רשום, אתה יכול עצום עיניים ולקבור את הראש בחול ולצעוק שזה שקר - אבל זו עובדה וזו האמת.

גם אני מדבר כבר שנים על הנאה מנהיגה, התנהגות, נוחות ואופי של מכונית, כפרמטרים שחשובים לי אישית כשאני קונה אוטו.
לכן אני אישית מעדיף לקנות רק אירופאית, אך ורק עם גיר ידני. למרות שבשנים האחרונות היפנים סגרו את פער ההתנהגות/נוחות/בטיחות, וכמה יצרנים אירופאיים התחילו לזלזל ולסגת אחורה בבירור.
נחזור לגיר - גיר אוטומטי זה הדבר הכי רע שיכול לקרות למכונית, בהרבה מאוד דגמי מכוניות זה מכלול שמקלקל את כל האוטו ומבחינתי שולל לחלוטין רכישה שלו. אני חושב שזה באמת מיועד רק לנכים ולמוגבלים, זה לא אמין, זה הופך את הנהג לאפאטי, עושה ממנו נהג רע. אבל זו רק דעתי.

כי את מה שהציבור חושב דעתי כבר לא תשנה. רוב האנשים לא קונים אוטו כדי להינות מהנהיגה בו אלא כדי להשתמש בו.
כל אחד והנאותיו. כל אחד וצרכיו. לדוגמה, אתה לא תצליח לשכנע את אמא שלי לנהוג ברכב עם גיר ידני כי היא פשוט לא מסוגלת. כמו הרוב המוחלט של אוחזי ההגה בישראל, היא נהגת איומה ונוראה ואין לה קואורדינציה מספיק טובה בשביל לתפעל שלוש דוושות. כל מה שהיא רוצה ממכונית זה להיות קלה לנהיגה, להניע תמיד, לקרר היטב בקיץ ולהגיע לאן שצריך בלי כל מיני הפתעות. לא יותר. האוטו צריך לשרת אותה ולא היא אותו.
טכנולוגיה? אין לה מושג איך מנוע עובד וזה גם לא משנה לה בכלל אם בגיר אוטומטי יש 4 או 5 או 7 הילוכים שמתחלפים על ידי ממיר מומנט או מכטרוניק או רצועה. אצלה הבורר תמיד ב-D ומבחינתה לגיר אוטומטי אין "הילוכים". יש קדימה ויש אחורה ויש פרקינג.
מה אכפת לה טכנולוגיה מתקדמת, אם כל העסק צפוי להתקלקל כל הזמן? אם אי אפשר לסמוך על זה?
זה למה "משפחתית אפרורית ומשעממת" היא קניה הרבה יותר נכונה וטובה עבורה מ"מכונית מעניינת בעלת טכנולוגיה מתקדמת ומהנה לנהיגה" כמו שאתה אוהב.

בין היתר, העבודה שלי זה גם לבחון מכוניות חדשות ולספר איך אין נוסעות ומתנהגות, ומצטער - ככל שמדובר במנועים ובגירים, הפסקתי להתפעל מטכנולוגיה. אני חושב שיש כאן שקר גדול מאוד. עבודה בעיניים. שופכים מליארדים כדי לסחוט מהמנוע עוד מאה מטרים לכל ליטר דלק ופחות שני גרם CO מהאגזוז. הכל מס שפתיים לכל מיני ירוקים ותקני איכות סביבה שהולכים ומחמירים שמטרתם הסופית היא בכלל להכחיד מעל פני האדמה את הדבר הזה שנקרא "מכונית פרטית".
בינתיים היצרנים מתגלחים על הזקן שלנו. טומנים לנו פחים ומלכודות בצורת מכוניות מתוחכמות מדי, יקרות מדי, מסובכות מדי, שקשה ויקר לתחזק ולתקן.
כשזה כבר לא חדש, זה ממש מלכודת. יותר מדי פטנטים, סחיטת הספקים מוטרפים ממנועים קטנים, גירים מתוחכמים ומורכבים, כל אלה הם לא מתכון לחיים ארוכים ולקלות תחזוקה של מערכות מכניות. זו עובדה.

לפני כמה שנים המציאו כאן מושג בשם "מפלצת מוצצת" בהקשר של ה-SUV פרימיום המפוארים שאחרי כמה שנים הופכים לבלתי ניתנים לתחזוקה. עכשיו זה הגיע גם לפרייבטים.
כל מנועי הטורבו הקטנים בלי יוצא מין הכלל, כל הגירים האוטומטיים המתוחכמים בלי יוצא מין הכלל, כל הדיפרנציאלים האלקטרוניים למיניהם - כולם בעיני חשודים מיידיים למרר לבעליהם את החיים אחרי תום תקופת אחריות. אני לא מכיר רכב מתוחכם כלשהו שאינו יקר לתחזוקה. כדאי שתזכור את זה ושכולם יזכרו את זה טוב טוב. אני לא צוחק.

יואב פולס
14-02-14, 06:47
רוצים חסכוני - מיני או סופרמיני - רק ידנית. (או היברידי אבל זו ליגת מחיר אחרת.)
מיני ONE - דגם כניסה כ 116.0 אש"ח (נכון ללפני כחצי שנה)
פיאסטה ידנית - מחיר כניסה 70.0 אש"ח.
ריו ידנית - מחיר כניסה כ 75.0 אש"ח.
פיאט 500 ידני - 82.0 אש"ח.

מאוד רציתי מיני ידני, שכרתי כזו בחו"ל למשך כמה ימים והתאהבתי. פער המחירים היטה את הכף לריו (אז לא היתה פיאסטה בכאלה מחירים). וגם האחריות הארוכה.

שולץ האיום
14-02-14, 14:46
טוב, אז תתעדכן.
דגמי 2014 עם DSG כבר לא מקבלים 5 שנים אחריות על הגיר. המבצע נגמר וזה בדוק.
אף אחד לא נביא של אמינות וסחירות, אבל כשמדברים על שכיחות תקלות יש מידע שמגיע מציי רכב ויש סטטיסטיקות שאתה לא יכול להתעלם מהן. הכל כתוב, הכל רשום, אתה יכול עצום עיניים ולקבור את הראש בחול ולצעוק שזה שקר - אבל זו עובדה וזו האמת.

גם אני מדבר כבר שנים על הנאה מנהיגה, התנהגות, נוחות ואופי של מכונית, כפרמטרים שחשובים לי אישית כשאני קונה אוטו.
לכן אני אישית מעדיף לקנות רק אירופאית, אך ורק עם גיר ידני. למרות שבשנים האחרונות היפנים סגרו את פער ההתנהגות/נוחות/בטיחות, וכמה יצרנים אירופאיים התחילו לזלזל ולסגת אחורה בבירור.
נחזור לגיר - גיר אוטומטי זה הדבר הכי רע שיכול לקרות למכונית, בהרבה מאוד דגמי מכוניות זה מכלול שמקלקל את כל האוטו ומבחינתי שולל לחלוטין רכישה שלו. אני חושב שזה באמת מיועד רק לנכים ולמוגבלים, זה לא אמין, זה הופך את הנהג לאפאטי, עושה ממנו נהג רע. אבל זו רק דעתי.

כי את מה שהציבור חושב דעתי כבר לא תשנה. רוב האנשים לא קונים אוטו כדי להינות מהנהיגה בו אלא כדי להשתמש בו.
כל אחד והנאותיו. כל אחד וצרכיו. לדוגמה, אתה לא תצליח לשכנע את אמא שלי לנהוג ברכב עם גיר ידני כי היא פשוט לא מסוגלת. כמו הרוב המוחלט של אוחזי ההגה בישראל, היא נהגת איומה ונוראה ואין לה קואורדינציה מספיק טובה בשביל לתפעל שלוש דוושות. כל מה שהיא רוצה ממכונית זה להיות קלה לנהיגה, להניע תמיד, לקרר היטב בקיץ ולהגיע לאן שצריך בלי כל מיני הפתעות. לא יותר. האוטו צריך לשרת אותה ולא היא אותו.
טכנולוגיה? אין לה מושג איך מנוע עובד וזה גם לא משנה לה בכלל אם בגיר אוטומטי יש 4 או 5 או 7 הילוכים שמתחלפים על ידי ממיר מומנט או מכטרוניק או רצועה. אצלה הבורר תמיד ב-D ומבחינתה לגיר אוטומטי אין "הילוכים". יש קדימה ויש אחורה ויש פרקינג.
מה אכפת לה טכנולוגיה מתקדמת, אם כל העסק צפוי להתקלקל כל הזמן? אם אי אפשר לסמוך על זה?
זה למה "משפחתית אפרורית ומשעממת" היא קניה הרבה יותר נכונה וטובה עבורה מ"מכונית מעניינת בעלת טכנולוגיה מתקדמת ומהנה לנהיגה" כמו שאתה אוהב.

בין היתר, העבודה שלי זה גם לבחון מכוניות חדשות ולספר איך אין נוסעות ומתנהגות, ומצטער - ככל שמדובר במנועים ובגירים, הפסקתי להתפעל מטכנולוגיה. אני חושב שיש כאן שקר גדול מאוד. עבודה בעיניים. שופכים מליארדים כדי לסחוט מהמנוע עוד מאה מטרים לכל ליטר דלק ופחות שני גרם CO מהאגזוז. הכל מס שפתיים לכל מיני ירוקים ותקני איכות סביבה שהולכים ומחמירים שמטרתם הסופית היא בכלל להכחיד מעל פני האדמה את הדבר הזה שנקרא "מכונית פרטית".
בינתיים היצרנים מתגלחים על הזקן שלנו. טומנים לנו פחים ומלכודות בצורת מכוניות מתוחכמות מדי, יקרות מדי, מסובכות מדי, שקשה ויקר לתחזק ולתקן.
כשזה כבר לא חדש, זה ממש מלכודת. יותר מדי פטנטים, סחיטת הספקים מוטרפים ממנועים קטנים, גירים מתוחכמים ומורכבים, כל אלה הם לא מתכון לחיים ארוכים ולקלות תחזוקה של מערכות מכניות. זו עובדה.

לפני כמה שנים המציאו כאן מושג בשם "מפלצת מוצצת" בהקשר של ה-SUV פרימיום המפוארים שאחרי כמה שנים הופכים לבלתי ניתנים לתחזוקה. עכשיו זה הגיע גם לפרייבטים.
כל מנועי הטורבו הקטנים בלי יוצא מין הכלל, כל הגירים האוטומטיים המתוחכמים בלי יוצא מין הכלל, כל הדיפרנציאלים האלקטרוניים למיניהם - כולם בעיני חשודים מיידיים למרר לבעליהם את החיים אחרי תום תקופת אחריות. אני לא מכיר רכב מתוחכם כלשהו שאינו יקר לתחזוקה. כדאי שתזכור את זה ושכולם יזכרו את זה טוב טוב. אני לא צוחק.

מעריך את דעתך, אבל עד היום לא מצאתי מקור נתונים סטטיסטיים, הלוואי והיה כזה.
לגבי טורבונים וגירים מתוחכמים, מי כמוך יודע שלא רחוק היום בו לא תהיה אופציה אחרת, לאט לאט זונחים רעיונות אחרים (גיר רציף למשל) וכשיצרנים כמו יונדאי ופורד התחילו ליישם ולא רק אאודי,מרצדס, ובמוו, זה מלמד על פריצת דרך - צריכת דלק מדהימה+כח זמין כבר בסלד נמוך.
דרך אגב, במדינות עולם שלישי (ואנחנו ביניהם) ממשיכים לשווק תצורות מיושנות לאותם הדגמים (ראה ערך פיאסטה 1.0 שעדיין לא הגיעה אלינו)
אפשר להמשיך להיאחז בעבר המוכר ולשלול את הקידמה, רק חבל שזה מלווה בדכ בדמגוגיה אינטרנטית או בבורות לשמה.

סופש נעים גבר.

- - - Updated - - -

רוצים חסכוני - מיני או סופרמיני - רק ידנית. (או היברידי אבל זו ליגת מחיר אחרת.)
מיני ONE - דגם כניסה כ 116.0 אש"ח (נכון ללפני כחצי שנה)
פיאסטה ידנית - מחיר כניסה 70.0 אש"ח.
ריו ידנית - מחיר כניסה כ 75.0 אש"ח.
פיאט 500 ידני - 82.0 אש"ח.

מאוד רציתי מיני ידני, שכרתי כזו בחו"ל למשך כמה ימים והתאהבתי. פער המחירים היטה את הכף לריו (אז לא היתה פיאסטה בכאלה מחירים). וגם האחריות הארוכה.

ריו לדעתי זו בחירה מצויינת, חסכונית מאוד, התנהגות מפתיעה ובכלל יצרן כוכב בזמן האחרון.
יש גם ריו כזה עם טורבו, יקר יותר אבל עם צריכת דלק שוברת שיאים.
לקטגוריה זו, מי שמחפש ידני הייתי ממליץ בחום לבדוק גם את ההונדה ג׳אז.

דרור ברלי
14-02-14, 16:10
לגבי טורבונים וגירים מתוחכמים, מי כמוך יודע שלא רחוק היום בו לא תהיה אופציה אחרת, לאט לאט זונחים רעיונות אחרים (גיר רציף למשל) וכשיצרנים כמו יונדאי ופורד התחילו ליישם ולא רק אאודי,מרצדס, ובמוו, זה מלמד על פריצת דרך - צריכת דלק מדהימה+כח זמין כבר בסלד נמוך.

זו בדיוק הבעיה, כשלא תהיה אופציה אחרת רובנו לא נוכל להרשות לעצמנו להחזיק אוטו. כי כל זה טוב ומרשים רק כשזה חדש מהניילון.
אחרי כמה עשרות אלפי ק"מ, כבר אי אפשר לסמוך על זה. זה כבר אוסף תקלות בפוטנציה שיאיים לרושש אותך.
זה בנוי עבור אירופה וארה"ב. היכן שאוטו בן 4-5 הולך לפירוק. ישראל היא שוק שונה. גם אחרי 10 שנים ו-4 ידיים אוטו הוא עדיין רכוש ששווה כסף ושבעליו הרביעי או החמישי לקח הלוואה כדי לרכוש אותו. אצלנו אי אפשר לקבל בהבנה מכלולים עדינים שמשתגעים חדשות לבקרים.

אז כן, תן לי את הגרסאות האפריקאיות/אסיאתיות/אוסטרליות עם מנוע אטמוספרי וגיר ידני ובלי כל הפטנטים המיותרים.
וצריך רק לפגוש בהשקות בחו"ל את מהנדסי ומעצבי היצרנים, אלה שמתגאים כל כך בפריצות הדרך הטכנולוגיות, שאחרי כוס בירה אחת כבר מתוודים בפניך כמה הם מתגעגעים למכוניות הפשוטות של פעם.

asafk
14-02-14, 17:42
לגבי טורבונים וגירים מתוחכמים, מי כמוך יודע שלא רחוק היום בו לא תהיה אופציה אחרת

כשזה יקרה, הטכנולוגיה כבר תהיה בשלה מספיק ואמינה מספיק.
בינתיים... תנו לציי הרכב להתגלח על הטכנולוגיה החדשה.

אסף.

שולץ האיום
14-02-14, 18:02
כשזה יקרה, הטכנולוגיה כבר תהיה בשלה מספיק ואמינה מספיק.
בינתיים... תנו לציי הרכב להתגלח על הטכנולוגיה החדשה.

אסף.

קונצרן פולקסווגן בעלי הנסיון הרב ביותר (מ 2008 בערך) והם טוענים שתם עידן חבלי הלידה (מצמדים משופרים בארצות החמות, עדכוני תוכנה ועוד)
עכשיו מגיע הגל של פורד בתקלות עם הגיר בציי הרכב, אני מאמין שבהמשך גם יונדאי, למרות שאצלם היבואן בוחר בינתיים למכור מבחר מצומם ביותר של גיר רובוטי
תוך 5 שנים מהיום אני מאמין שיוציאו לפנסיה את הגיר האוטומטי הארכאי הרגיל והבזבזני של 4 הילוכים.
מהפיכה קטנה בתחום, בלי שנרגיש.

דרור ברלי
15-02-14, 04:14
לא מעט יצרנים חוזרים לגיר הפלנטרי, רק עם יותר הילוכים.
אפילו אצל פולקסווגן - בדגמים שאמורים לעבוד יותר קשה כמו הטוארג והאמרוק, תמצא גיר פלנטרי (עם 8 הילוכים).

yes1952
15-02-14, 08:55
לא ירחק יום ואני אשתכנע לעבור לרכב קטן (האשה ,לא אני)ועל הפרק 2 רכבים
המיני-רכב יפה
והסמארט---כן -אתמול נהגתי בצעצוע הזה-נכון זה סמארט שעבר מקצה שיפורים (קיבל קיט ספורט) והוא לא נמוך כמו הביואיק שלנו,
הרכב הזה שייך לאדם שכל חייו נהג באוניות כביש(כמוני) וכל שבת הוא יוצא איתה מחוץ לעיר ועדיין כבר יותר משנה הוא מחייך ומבסוט
נשאר לי רק להאמין לסרטון הדגמה שמבהיר שבשעת תאונה הרכב יעוף ולא יתרסק,
אני מודה שמראש איננו צריכים יותר משני מושבים ורכבי הספורט למיניהם כבר לא מעניינים אותי
המיני בסימן שאלה מפני שהוא גם נמוך לי מידי, ולשני גלגלים אני לא יכול לחזור ובסופה אשתי לא תנהג גם אם אוציא שפנים מהכובע

raanan
15-02-14, 10:20
קארספורום, מקור מידע ? לא תודה, 90% שטויות של בני נוער, בלי מגבלות, בלי חסמים, פשוט מקיאים באינטרנט.
יש 2 אתרים בשפה העברית שמרימים ראש - ג'יפולוג, ונטקאר (רוני אהרונוביץ).

אדון שולץ,
קראתי בעיון את הודעותיך (ארוכות יש לציין) בעיון רב,
לא מצאתי הרקע המקצועי או בסיס המידע שלך שאתה טוען בכזאת נחרצות ואדיקות מול חברה וותקים (שאחד מכיר את השני בידעותיו/מקצועיותו/אמינותו).
(אני משוכנע שיתרום מאוד אם תיידע מהיכן ידיעותיך המקצועיות או בסיס הנתונים)

בעיון מחודש נמצא המודגש באדום, עכשיו לי מובן הכול !
בכתיבתך הינך חוזר בדיוק רב על סגנון הכתיבה והמנטרות המשוננות היחידות שמותרות באתר נטקאר, דעות אחרות אם מובעות, נמחקות כהרף עין.
באותו אתר יש אוטריטה מקצועית אחת בלבד, "מושיקו הנהג" !

ומנסיון אישי טרי,
זה סה"כ בוקר האור השני שלי לאחר מכירת הרכב החדיש של אישתי, רכב שמומלץ ומהולל אין סוף באתר נטקאר (בכוונה לא מציין חברה ודגם).
בתקופה קצרה מאד האכיל אותי במרורים ועשק את חשבון העו"ש שלי (בסכום 5 ספרתי במהלך חצי השנה שברשותנו).
אישתי חזרה למזדה לנטיס 97 עם 300 אלף קמ' הנמצאת ברשותה מיומה הראשון ומרוצה עד הגג ....

המסקנה האישית שלי, להקשיב לאסף, דרור, חנן, איציק (4X6) , שמוליק (סוזי) , הם יודעים ומבינים עניין.
גורו המכתיב דעתו על אתר שברשותו, לא תודה !

רענן

שולץ האיום
15-02-14, 10:57
אדון שולץ,
קראתי בעיון את הודעותיך (ארוכות יש לציין) בעיון רב,
לא מצאתי הרקע המקצועי או בסיס המידע שלך שאתה טוען בכזאת נחרצות ואדיקות מול חברה וותקים (שאחד מכיר את השני בידעותיו/מקצועיותו/אמינותו).
(אני משוכנע שיתרום מאוד אם תיידע מהיכן ידיעותיך המקצועיות או בסיס הנתונים)

בעיון מחודש נמצא המודגש באדום, עכשיו לי מובן הכול !
בכתיבתך הינך חוזר בדיוק רב על סגנון הכתיבה והמנטרות המשוננות היחידות שמותרות באתר נטקאר, דעות אחרות אם מובעות, נמחקות כהרף עין.
באותו אתר יש אוטריטה מקצועית אחת בלבד, "מושיקו הנהג" !

ומנסיון אישי טרי,
זה סה"כ בוקר האור השני שלי לאחר מכירת הרכב החדיש של אישתי, רכב שמומלץ ומהולל אין סוף באתר נטקאר (בכוונה לא מציין חברה ודגם).
בתקופה קצרה מאד האכיל אותי במרורים ועשק את חשבון העו"ש שלי (בסכום 5 ספרתי במהלך חצי השנה שברשותנו).
אישתי חזרה למזדה לנטיס 97 עם 300 אלף קמ' הנמצאת ברשותה מיומה הראשון ומרוצה עד הגג ....

המסקנה האישית שלי, להקשיב לאסף, דרור, חנן, איציק (4X6) , שמוליק (סוזי) , הם יודעים ומבינים עניין.
גורו המכתיב דעתו על אתר שברשותו, לא תודה !

רענן

חבל שאתה לא משתף אותנו בסוג הרכב של אישתך, אולי נלמד משהו מהעניין.
לגבי נטקאר, אכן דיקטטורה אבל בזכותה אין שם שטויות.
לא יודע לגבי מושיקו, אבל אני נהנה מאוד לקרוא מבחנים של רוני אהרונוביץ, לדעתי (בלי לפגוע) הוא העיתונאי רכב המקצועי ביותר בארץ מעל כולם בכמה רמות, ושלא נדבר על הפרסומאים.
לגבי ידיעותי המקצועיות, אם תקרא שוב ברוב הודעותיי העלתי טיעונים דעות והערכות ולא עובדות.
אם מישהו היה מעלה פה עובדות, למשל סטיטיסטיקת תקלות אז לא היה על מה להתווכח, אבל לצערי אין כזאת.
בכל מקרה, דעתך בנושא ברורה, כמו רוב חברי הפורום.
כל אחד יעשה הישר בעיניו, רק לא על אוטומט בבקשה (תרתי משמע) ועם נסיעת מבחן.

שולץ האיום
15-02-14, 11:03
לא מעט יצרנים חוזרים לגיר הפלנטרי, רק עם יותר הילוכים.
אפילו אצל פולקסווגן - בדגמים שאמורים לעבוד יותר קשה כמו הטוארג והאמרוק, תמצא גיר פלנטרי (עם 8 הילוכים).

הבנתי שבשטח מדובר בחסרון מהותי (DSG) ובגלל זה שם זה בדכ לא מיושם.

zerez
15-02-14, 14:02

ארז גור

אולי לא בצדק יש לי פחד מסויים מקיה.

ולעניין, שנינו אנשים לא קטנים (גם בגובה וגם ברוחב)שנוסעים בג'ימני אבל את הפיקנטוט הורדנו מהפרק, קטן מידי.
לא חשבתי על ריו אבל אני אבדוק.

zerez
15-02-14, 14:08
קרנף

?

רכב מיושן הוא יתרון תחזוקתי משמעותי.
בזמנו היו לי רכבים ישנים שלא ראו מוסך, טיפלתי בהם לבד עם סט מפתחות פתוחים, פלייר פטנט ושני מברגים.
נראה אותך מתחזק לבד רכב מודרני.

אין לי שום התנגדות לקנות רכב "מיושן" שהוא יותר תחזוקתי וקצת פחות חסכוני, אני מחפש רכב נוח (וכבר כתבתי שאנחנו נוסעים בג'ימני כך שגם נוח זה עניין יחסי) שיביא אותנו ממקום למקום ויהיה מספיק אמין וזול.

מבחינתי פיאט אונו הוא בחירה מצויינת רק חבל שהוא לא מיוצר יותר במתכונת של שנות השמונים.

שולץ האיום
15-02-14, 14:18
רכב מיושן הוא יתרון תחזוקתי משמעותי.
בזמנו היו לי רכבים ישנים שלא ראו מוסך, טיפלתי בהם לבד עם סט מפתחות פתוחים, פלייר פטנט ושני מברגים.
נראה אותך מתחזק לבד רכב מודרני.

אין לי שום התנגדות לקנות רכב "מיושן" שהוא יותר תחזוקתי וקצת פחות חסכוני, אני מחפש רכב נוח (וכבר כתבתי שאנחנו נוסעים בג'ימני כך שגם נוח זה עניין יחסי) שיביא אותנו ממקום למקום ויהיה מספיק אמין וזול.

מבחינתי פיאט אונו הוא בחירה מצויינת רק חבל שהוא לא מיוצר יותר במתכונת של שנות השמונים.

אם כך, אני מבין שמה שחשוב לך בעצם זה רכב זול ,אמין יחסית (לא מדע מדוייק), ומיושן (גם יחסית) כי זה תורם לדעתכם לאמינות, הייתי ממליץ לך לבדוק יונדאי i10 או i20 , זה בהחלט עונה לך על הצורך, ואם תצטרך חלקי חילוף, היבואן הזה ידוע בתחום המחירים הנמוכים בהשוואה לשאר.
בכל שאר הפרמטרים יש אופציות הרבה יותר טובות.

ד ו ר ו ן
15-02-14, 14:42
10i וחסכנות בדלק?
אחד הגרועים בקטגוריה.

zerez
15-02-14, 14:49
האמינות חשובה לי יותר מהחדשנות ואם החדשנות חוסכת לי קצת דלק ונותנת לי קצת כוח ופוגעת באמינות והתחזוקתיות אז אני מוותר על החדשנות.
Simple as that

שולץ האיום
15-02-14, 15:10
10i וחסכנות בדלק?
אחד הגרועים בקטגוריה.

אתה לא יכול לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה.
זה רכב זול לקנייה ולאחזקה, וגם מיושן כמו שאתם אוהבים...

ד ו ר ו ן
15-02-14, 15:59
רכב משומש חדש שצורך יותר דלק מרכב ישן מאד זה נקרא בעיניך פשרה?
הפיאסטה 97 שהיתה לנו, היתה מיושנת, מאד אמינה וצרכה פחות דלק, במחיר שוק של כמה אלפים בודדים, וזה כשהיא היתה בת 13.

ההמלצה שלך חסרת תוכן.

שולץ האיום
15-02-14, 16:37
רכב משומש חדש שצורך יותר דלק מרכב ישן מאד זה נקרא בעיניך פשרה?
הפיאסטה 97 שהיתה לנו, היתה מיושנת, מאד אמינה וצרכה פחות דלק, במחיר שוק של כמה אלפים בודדים, וזה כשהיא היתה בת 13.

ההמלצה שלך חסרת תוכן.

יש לך המלצה אחרת? (מיני או סופר מיני,מיושן טכנולוגית,יפני או קוריאני כי האירופאיות ״פחות אמינות״ וזול לקנייה)

zerez
15-02-14, 16:41

אז בו ניפתח אקסל ונתחיל לשים מספרים.
כמה עולה הרכב היום ובכמה ימכר בעוד X שנים?
כמה יעלה הביטוח השנתי?
מה עלות התחזוקה?
מה עלות הדלק בהנחה של 10-15K בשנה

ועכשיו תסביר לי כמה החדשנות חוסכת?

בחייך שולץ, אתה נידבק כאן לחדשנות כאילו שזאת מטרה, חדשנות זה כלי שבא להשיג מטרה ואם המטרה היא רכב אמין וחסכוני אז החדשנות עדיין לא השיגה את זה לאורך שנים.

Saar
15-02-14, 17:00
אם עברנו לרכבים ישנים, אז פה גם לי יש מה לתרום :)

חפש את משפחת פיזו סיטרואן. תתעלם מהסטיגמות.
פיזו 307 מנוע 2000 (ה 1600 חלש מדי לטעמי) צריכת דלק של 1 ל 10-11.
יותר ישן? פיזו 306 ידנית, מנוע 1400 - סוס עבודה או, פיזו 106 ידנית עם מנוע 1400...
גם ה 206 כבר לא יקרה.

בגיזרת סיטרואן - סקסו קטנה, קסרה בינונית - משתיהן תוכל להנות בזול מאוד.
סער
(בהיסטוריה הפרטית שלי: סיטרואן AX,ZX, BX, קסרה ובשנים האחרונות ה 307 הנ"ל מודל 2004)

ד ו ר ו ן
15-02-14, 17:04
סקסו דיזל..

שולץ האיום
15-02-14, 17:19
אז בו ניפתח אקסל ונתחיל לשים מספרים.
כמה עולה הרכב היום ובכמה ימכר בעוד X שנים?
את השאלה הזו נפנה למגדת עתידות או קוראת בקפה (ראה ערך רוכשי מאזדה 3 בעבר הלא רחוק)
אני לא מתיימר לדעת את התשובה, אבל נראה לי שאם תבחר רכב שעונה לדרישות שלך ולא כי כולם אומרים, קרוב לוודאי שמישהו אחר בעתיד גם יחשוב שזה עונה לדרישותיו.
כמה יעלה הביטוח השנתי?
קל לבדוק, לא חושב שיש הבדלים משמעותיים בקטגוריה זו.
מה עלות התחזוקה?
אותה תשובה כמו בסעיף הראשון, רק שכאן אפשר לפחות להגיד שחלקי החילוף של יונדאי הם זולים, מנסיון.
מה עלות הדלק בהנחה של 10-15K בשנה
בדיקה פשוטה, תן לי 2 אפשרויות ואחשב לך בממוצע (תלוי רבות בסגנון הנהיגה)את ההפרש, בסעיף הזה לדעתי אסור לזלזל מאחר וזהו הסעיף היקר ביותר בתחזוקת רכב היום.
יש לנו + DSG TSI במשפחה שהחליף מנוע 1600 אוטומטי סטנדרטי, והרגשנו מיידית חסכון של 40% בצריכה החודשית, ממש כך, במקום 1000 ש״ח תדלוק בחודש ירדנו ל 600.
תסביר לי כמה החדשנות חוסכת?
החדשנות לא רק חוסכת בדלק, חדשנות יכולה להתבטא גם בנוחות, הפחתת רעש, התנהגות כביש (מילה גסה היום), מרחב פנים וכמובן בטיחות בה אף אחד בשרשור זה לא הזכיר.

בחייך שולץ, אתה נידבק כאן לחדשנות כאילו שזאת מטרה, חדשנות זה כלי שבא להשיג מטרה ואם המטרה היא רכב אמין וחסכוני אז החדשנות עדיין לא השיגה את זה לאורך שנים.

לא נידבק לכלום, מנסה בהתעקשות לא ברורה לפתוח לאנשים את הראש כדי שישאלו ויבדקו בעצמם את הדברים שנכון לבדוק, ולא יהיו אטומים, למרות שב 4x4 הם מומחים.
אין לנו פה חינוך ותרבות לנהיגה, על חדוות נהיגה בכלל אין מה לדבר, היבואנים מתייחסים אלינו כמו אהבלים, והכל בגללנו הצרכנים.
מדינת עולם שלישי כבר אמרנו?

שולץ האיום
15-02-14, 17:30
סקסו דיזל..

בהודעתו הוא כתב רכב בין שנתיים לארבע. סקסו???

ד ו ר ו ן
15-02-14, 17:37
הדיון מזמן זז בשנתונים..

ומהסיבות שהוזכרו, אני עדיין מצטער שמכרתי את הפיאסטה.

שולץ האיום
15-02-14, 17:48
הדיון מזמן זז בשנתונים..

ומהסיבות שהוזכרו, אני עדיין מצטער שמכרתי את הפיאסטה.

כיף להתרפק על העבר, הוא תמיד נראה טוב יותר, למרות שבמציאות לא תמיד נכון
אני זוכר את אבא שלי שעות מתחת לאלפות ופיאט למיניהם, ובעיות כמו חלודה ברכבים חדשים שנעלמו כבר מן העולם.

ד ו ר ו ן
15-02-14, 17:50
נו..
נתת את הפתרון בגוף התשובה.

שולץ האיום
15-02-14, 18:19
5 שנים דורון, 5 עד שכמעט לא תהיה אופציה ללא טורבו למשל.

מי שמוצא את הנושא מעניין, חייב לקרוא קצת על הפיאסטה 1.0 מוגדשת, שמשווקת באירופה, מספרים שמדובר במנוע פשוט מדהים.

zerez
15-02-14, 23:16
טוב. אז התפתח כאן דיון מאוד מעניין אבל לא קיבלתי שום תשובה לשאלה המקורית.
איזה רכב הייתם ממליצים?
כרגע אנחנו שוקלים מזדה 2 או יונדאי i20.

yes1952
15-02-14, 23:21
ארז
כאשר עבדתי במע"צ היו לנו שני סוגי רכבים עיקריים-מזדה 2 ויונדאי 20-4 אנשים בכל מיני כבישים -הרכבים היו מושכרים כמובן,
הנוחות והבטחון בנהיגה היה טוב יותר ב יונדאי-ואילו רכבים שנהגו בהם עשרות נהגים שונים בחודש ועבדו 24 שעות ביום
רובנו לא אהבנו את המאזדה-לא היתה נוחה כמו המתחרה

דרור ברלי
16-02-14, 15:57
5 שנים דורון, 5 עד שכמעט לא תהיה אופציה ללא טורבו למשל.

מי שמוצא את הנושא מעניין, חייב לקרוא קצת על הפיאסטה 1.0 מוגדשת, שמשווקת באירופה, מספרים שמדובר במנוע פשוט מדהים.

גם על ה-TSI נהגנו כשהגיע לישראל והלסת נשמטה לנו. כתבנו שזה מנוע מדהים.
וכמובן על ה-DSG. גיר אוטומטי שעושה הכל טוב יותר אפילו מגיר ידני. גיר מדהים.
כשזה חדש זה מדהים. הביצועים מעולים, פוטנציאל החיסכון מרשים. חבל על הזמן.
העורך שלי בידיעות אמר לי "אתה רואה, בכל זאת יש יתרונות לקידמה". ואני עניתי לו - מה אתה אומר. חכה חכה. כולם עוד יבכו על הקידמה הזו.

לא הרבה אחר כך התחילו להגיע שמועות על קרנקים שבורים, ומיסבי טלטל שכשלו, וגירים שהשתגעו, ומכטרוניקים, ומחשבים, ועדכוני תוכנה... ובעיקר לקוחות ממורמרים שרכשו במיטב כספם מכוניות יקרות עם תדמית "פרימיום", ומצאו את עצמם מבלים במוסכים ונוהגים ברכב חלופי וכותבים מכתבי תלונה לעיתון.
ואז היבואן נתן 5 שנים אחריות. זה לא גרם לגיר להתקלקל פחות, רק נתן ללקוחות עוד קצת שקט מכיוון העו"ש ומספיק זמן להיפטר מהאוטו.
ואז גם פורד קפצו על עגלת הגיר הדו מצמדי. מה יש? למה שרק לקוחות פולקסווגן יסבלו?..........
עכשיו יש להם את סדרת ה"אקובוסט" שזה TSI בפורדית. מנועים מדהימים. עיתונות הרכב מהללת. תזכרו רק שעם הסופרלטיבים שלי אתם לא תלכו למכולת או למנהל הבנק לקבל הלוואה כשיילך לכם מנוע.

זה נורא פשוט - אם כולם מהללים את האקובוסט 1.0 החדש של פורד זה רק גורם לי לחשוד בו יותר. מנוע מדהים בלהבלהבלה, אני רוצה לראות אותו עם 250,000 ק"מ כאן בתנאים של ישראל, עם הפקקים והחום והאבק, אחרי שידביקו לו גיר אוטומטי/רובוטי כלשהו שיפריע לו לחיות. אם הוא יעשה את זה בשלום ובלי להחליף 13 פעם את הטורבו תוך כדי, ובלי שטלטלים יעופו דרך הבלוק ובלי שבלאנסר ישתגע, אז אני אשתכנע. עד אז - לא תודה. שאיזו חברת ליסינג תתנדב לניסוי. לא אני.

מתי קידמה זה טוב?.... כשמדברים על בטיחות - מכוניות מודרניות הן בטוחות לאין ערוך בהשוואה למכוניות של פעם וזו כבר סיבה טובה להעדיף אותן. במיוחד אם אפשר לקבל אותן בדגם בסיסי עם מכניקה פשוטה (מנוע אטמוספרי וגיר ידני) ועם כל יתרונות הבטיחות וההתנהגות של רכב מודרני.

דרור ברלי
19-02-14, 12:40
טרי מהיום:

"
סקר נרחב: מכוניות חדשות פחות אמינות

תמונה מדאיגה עולה מסקר אמינות של מכון ה-J.D. Power: המכוניות החדשות סובלות מיותר תקלות מנוע ותיבת הילוכים מכפי שהורגלנו בשנים קודמות. ומי (שוב) הכי אמינה?"

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4489219,00.html

מכאן אפשר להבין שזו לא רק בעיה של פולקסווגן או פורד או מרצדס או לנדרובר או יונדאי אלא בעיה כוללת.
יותר מדי תיחכום. מערכות הנעה מסובכות ומורכבות מדי. זה לא אמין, זה קשה לתחזוקה, זה בלתי ניתן לתיקון. זה יקר. יקר מדי.

היי, להתעורר! זה בסך הכל אוטו.
לא מעבורת חלל.
לא מטוס קרב.
לא נושאת מטוסים.
רק אוטו.

אבל תעשיית הרכב בשלה. משחקת בגאדג'טים מטופשים ולוקחת אותנו למקומות לא טובים.

יואב פולס
19-02-14, 13:37
גם טרי מהיום - פולקסווגן מאריכה את האחריות לשלוש שנים.
http://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/1521/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7% 95%D7%92%D7%9F-%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%AA-%D7%9C-3-%D7%A9%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA

asypeer
19-02-14, 15:04
גם טרי מהיום - פולקסווגן מאריכה את האחריות לשלוש שנים.
http://www.carsforum.co.il/cars/%D7%9E%D7%92%D7%96%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%9B%D7%91/1521/%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7% 95%D7%92%D7%9F-%D7%A2%D7%95%D7%91%D7%A8%D7%AA-%D7%9C-3-%D7%A9%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA

סוף סוף נפל למישהו האסימון שם

שולץ האיום
19-02-14, 20:29
סוף סוף נפל למישהו האסימון שם

הכל עניין של תמחור
במקום להוזיל את המוצר, הרחיבו את האחריות.

- - - Updated - - -

טוב. אז התפתח כאן דיון מאוד מעניין אבל לא קיבלתי שום תשובה לשאלה המקורית.
איזה רכב הייתם ממליצים?
כרגע אנחנו שוקלים מזדה 2 או יונדאי i20.

שתיהן משעממות באותה מידה, אם תלחץ אותי לפינה באיומים אז יונדאי i20

שולץ האיום
19-02-14, 20:51
גם על ה-TSI נהגנו כשהגיע לישראל והלסת נשמטה לנו. כתבנו שזה מנוע מדהים.
וכמובן על ה-DSG. גיר אוטומטי שעושה הכל טוב יותר אפילו מגיר ידני. גיר מדהים.
כשזה חדש זה מדהים. הביצועים מעולים, פוטנציאל החיסכון מרשים. חבל על הזמן.
העורך שלי בידיעות אמר לי "אתה רואה, בכל זאת יש יתרונות לקידמה". ואני עניתי לו - מה אתה אומר. חכה חכה. כולם עוד יבכו על הקידמה הזו.

לא הרבה אחר כך התחילו להגיע שמועות על קרנקים שבורים, ומיסבי טלטל שכשלו, וגירים שהשתגעו, ומכטרוניקים, ומחשבים, ועדכוני תוכנה... ובעיקר לקוחות ממורמרים שרכשו במיטב כספם מכוניות יקרות עם תדמית "פרימיום", ומצאו את עצמם מבלים במוסכים ונוהגים ברכב חלופי וכותבים מכתבי תלונה לעיתון.
ואז היבואן נתן 5 שנים אחריות. זה לא גרם לגיר להתקלקל פחות, רק נתן ללקוחות עוד קצת שקט מכיוון העו"ש ומספיק זמן להיפטר מהאוטו.
ואז גם פורד קפצו על עגלת הגיר הדו מצמדי. מה יש? למה שרק לקוחות פולקסווגן יסבלו?..........
עכשיו יש להם את סדרת ה"אקובוסט" שזה TSI בפורדית. מנועים מדהימים. עיתונות הרכב מהללת. תזכרו רק שעם הסופרלטיבים שלי אתם לא תלכו למכולת או למנהל הבנק לקבל הלוואה כשיילך לכם מנוע.

זה נורא פשוט - אם כולם מהללים את האקובוסט 1.0 החדש של פורד זה רק גורם לי לחשוד בו יותר. מנוע מדהים בלהבלהבלה, אני רוצה לראות אותו עם 250,000 ק"מ כאן בתנאים של ישראל, עם הפקקים והחום והאבק, אחרי שידביקו לו גיר אוטומטי/רובוטי כלשהו שיפריע לו לחיות. אם הוא יעשה את זה בשלום ובלי להחליף 13 פעם את הטורבו תוך כדי, ובלי שטלטלים יעופו דרך הבלוק ובלי שבלאנסר ישתגע, אז אני אשתכנע. עד אז - לא תודה. שאיזו חברת ליסינג תתנדב לניסוי. לא אני.

מתי קידמה זה טוב?.... כשמדברים על בטיחות - מכוניות מודרניות הן בטוחות לאין ערוך בהשוואה למכוניות של פעם וזו כבר סיבה טובה להעדיף אותן. במיוחד אם אפשר לקבל אותן בדגם בסיסי עם מכניקה פשוטה (מנוע אטמוספרי וגיר ידני) ועם כל יתרונות הבטיחות וההתנהגות של רכב מודרני.

שוב אזכיר שאני מעריך מאוד את דעתך, אבל לדעתי אתה מגזים, ובגדול.
התעשייה מצאה פתרון קסם, win win - יותר כח בפחות דלק, וכולם קופצים על זה, אפשר לומר שועטים (התעשייה).
אז נכון, יש חבלי לידה, אבל זה פשוט בלתי נמנע.

nir.samo
19-02-14, 21:37
יצרן בא באמת ובכנות לייצר רכב שגם מזהם פחות, גם צורך פחות, גם בעל ביצועים טובים וגם במחיר סבבה. היה אמור להיות גם אמין אבל ממש בלי כוונה יצא שהמנועים מתקלקלים יותר והגירים משתגעים יותר. חבלי לידה.
באו רואי החשבון למנהל - אמנם יש לנו בעיות אמינות אבל תראה כמה הרווחנו השנה על חלקים ותיקונים בגלל זה, גם אם מנקים את הנזקים שספגנו במסדרת האחריות יצאנו מורווחים.
ועוד מעט תיגמר האחריות ויש מדינות עם אהבלים שממשיכים לתקן ולנסוע, לתקן ולנסוע...
מתקשר למהנדס הראשי של המנוע והגיר - מה קורה עם השיפורים באמינות? מתקדמים? לא צריך למהר...

zerez
21-02-14, 17:59
היום עשינו סיבוב רכבים,
מאזדה 2 ירדה מהפרק בגלל נוחות וכך גם דיהטסו סיריון.

ראיתי אופל קורסה שמצאה חן וגם המחיר היה בסדר.
מה הדיעות עליה?
מה עלויות התחזוקה שלה?

boaziko
23-05-14, 19:25
לא הבנתי את כל הטיעונים בעד ונגד כיוון שאני לא שולט בטכנולוגיות המדוברות, אבל הבנתי את הרעיון..
מצטרף לבקשה על ההמלצה לרכב מיני. אני מחפש לקנות:
1. חדש.
2. אוטומט.
3. חסכוני בדלק.

האם יש שינוי בנוגע לאמינות תיבת ההילוכים בפולו החדשה שמושקת בימים אלה?
מישהו יודע/מכיר/ שמע משהו לגבי הפולקסואגן up?
אודה לכם מאד על המלצות שמתייחסות רק לרכב חדש.

asafk
23-05-14, 21:27
הפולקסווגן זהה לאחיותיה הממותגות סקודה וסיאט, אבל עולה אלפי שקלים יותר. לא בטוח שבצדק.

אסף.

tzagi
26-05-14, 08:33
בואו נשנה כיוון ונסתכל לארה'ב כדוגמה לשוק רכב
עובדות חשובות: כמעט כול יצרן נותן אחריות כוללת של 75 אלף מייל או 7 שנים(חלקם ל100 אלף מייל ו10 שנים)
רכבים עם בעיות כרוניות מחוץ לאחריות גורמות ליצרנים כאבי ראש שנובות מאובדן ערך מוקדם(שמשפיע על המכירות) ותביעות משפטיות.
אז פלא פלאים....אין גיר רובוטי (לפחות לא ברכב בסיסי) מדוע? כי ההוצאות האחריות היו אוכלים אותם חי(את היצרן)
האמריקאי הממוצע לא מאמין בתחזוקת רכב, יותר נכון הוא לא מוכן לשלם על זה, בכלל
יש לאישתי טויוטה חדשה, אני מקבל גלויות ואימיילים כול כמה חודשים להביא את העגלה לטיפול, חינם אין כסף, רק תבוא!.
אצלכם המצב שונה, הישראלי הממוצע רגיל לטיפולים והוצאות על הרכב לכן זה שוק שמתאים לטכלולוגיה יקרה ומפוקפקת.
אישית לא הייתי קונה כלום עם DSG גם אם היו משלמים לי.

ד ו ר ו ן
26-05-14, 09:54
ג׳ו,
מהדברים שלך מישהו עוד ישתכנע לא לטפל בכלל.

יש הבדל גדול מאד בין טיפול שוטף לבין תיקון, לא צריך להגיד לך אבל מי שלא מכיר אותך עוד יחשוב שטיפולים זה דבר מיותר.

Slowly..

tzagi
26-05-14, 10:06
כול מה שכתבתי נכון, ואחד יכול להבין מזה שטיפולים זה מיותר.......ובשלב הזה יהיה לי מאד קשה להתוכך אחרת.
כנראה זה בעיה סיציו-אקונומית.

ד ו ר ו ן
26-05-14, 10:10
לא מחליפים שמן/פילטרים/ברקסים?

Slowly..

tzagi
26-05-14, 10:28
קרא מה שכתבתי,הכול בחינם, אבל בעיקרון....הבנתה נכון. עם מפונק. ואגב, ישראלים פה הרכה יותר גרועים מהמקומיים.
טיפולים קורים אך ורק כשהעגלה מגיעה עם גרר.

erezgur
26-05-14, 10:30
האם מישהו בדק / יכול לחוות דעה על מיצובישי ספייס סטאר?

התרשמתי שזהו רכב חסכוני והמספרים בשטח דומים לנתוני היצרן בנושא צריכת הדלק. אני מבין שיש דגם ידני עם מנוע 1.0 ליטר ואוטומט עם 1.2 שגם מרגיש חזק יותר. במקום אחד קראתי ש"חסכו" בחלונות חשמל ואולי דברים נוספים שכיום קה לוותר עליהם ברכב חדש ובעיני זה תמוה במקצת.

האם מישהו התנסה כאן עם הרכב הזה (בדגש על הידני) ?

יואב פולס
26-05-14, 10:45
http://www.carsforum.co.il/cars/מגזין-רכב/1254/מבחנים/מיצובישי-ספייס-סטאר---מבחן-ארוך-טווח

חוות הדעת של המשתמשים ברכב לא היו כאלה מפרגנות. נטען למיטב זכרוני שמדובר ברכב מאוד בסיסי שמתאים לתחילת שנות ה 90.
היתרון הגדול שלו הוא היותו מאוד חסכוני.

נמרוד
26-05-14, 10:53
לא הבנתי את כל הטיעונים בעד ונגד כיוון שאני לא שולט בטכנולוגיות המדוברות, אבל הבנתי את הרעיון..
מצטרף לבקשה על ההמלצה לרכב מיני. אני מחפש לקנות:
1. חדש.
2. אוטומט.
3. חסכוני בדלק.

האם יש שינוי בנוגע לאמינות תיבת ההילוכים בפולו החדשה שמושקת בימים אלה?
מישהו יודע/מכיר/ שמע משהו לגבי הפולקסואגן up?
אודה לכם מאד על המלצות שמתייחסות רק לרכב חדש.

אם מסתכלים על שיקולים כלכליים נטו, אז העדר לא טועה - קאיה פיקנטו נותנת תמורה הכי טובה למחיר ובזכות שבע שנים אחריות גם שומרת על הערך שלה בצורה הכי טובה. היא לא סופר חסכונית בדלק - 14 קילומטר לליטר מהנסיון המשפחתי שלי, שזה לא יותר טוב מקאיה פורטה משפחתית בגודל מלא (מכונית הליסינג הנוכחית שלי) - אבל בפועל צריכת דלק לא קריטית במכונית שלא נוסעת הרבה, ולא שווה לשלם יותר בקנייה ובאובדן ערך במכירה על מכונית בשביל עוד כמה קילומטרים לליטר. צריכת דלק טובה באמת, של 18 וצפונה יש רק במכוניות דיזל, או במכוניות הקטנות הידניות. או, בעיקר, באגדות.

מצד שני, רכב לא קונים רק בשביל השיקול הכלכלי, ואז לדעתי הכל פתוח, עניין של טעם אישי. כל המכוניות שנמכרות היום יתנו לך שלוש שנים לפחות של שקט ואמינות, אז ההחלטה אם לשלם יותר בשביל מותג, עיצוב, אבזור... החלטה שלך.

לדעתי המכונית העירונית הקטנה, האוטומטית, המגניבה והמשתלמת ביותר בדיוק חזרה לשוק - תחשוב על זה טוב:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3337-חדשות-הג-ימני-חוזר!

boaziko
27-05-14, 02:15
נמרוד, תודה רבה!
בנוגע לג'ימני - שכחתי לציין שאני מחפש 5 דלתות.. (חוץ מזה לא נעים לי להגיד ש.... לא רכב שטח..)

idanw
27-05-14, 07:56
מבלי להסתכל על הצד הטכני\טכנולוגי - אני קצת חולק על "ללכת עם העדר" במקרה של רכב חדש.
מי שמעלה היום חלק נכבד מכלי הרכב האלה לכביש הן חברות הליסינג - והן רוכשות את הרכב במחיר נמוך בהרבה מהצרכן הפרטי, מה שמביא להצפת השוק במכוניות זולות בזמן המכירה של הרכב.
בקיצור - אם תרכוש קיה\כל קוראנית אחרת חדשה במחיר מלא ואחרי כשלוש שנים תחליט למכור אותה (מה שקורה לרוב) תמצא את עצמך מתחרה באלפי מכוניות במחירים מצחיקים שעומדות במגרשי הליסינג ומורידות גם את מחיר לוי יצחק וגם את המחיר הסופי.

וכשאני כן מסתכל על הצד הטכנולוגי:
אנחנו מחזיקים בשתי איביזה סטיישן חדשות שהחליפו שתי פאביה סטיישן חדשות לאחר כשלוש שנים - אני מכיר את הפחדים והחששות ממערכת ההנעה (מנוע TSI עם גיר DSG 7 הילוכים) אבל המכוניות האלה מתנהגות בצורה מדהימה: חזקות וחסכוניות בכמה רמות מאחיותיהן לקטגוריה ללא שום בעיות אמינות (אצלנו, נוסעות כ40K בשנה כל אחת) ומחליפות קלאץ' באחריות לרוב אחרי כ60K (זמן סביר לגיר רובוטי כזה) -

והכי חשוב - לא מתחרות כמעט בשוק הליסינג מה שמביא אותן לשמירת ערך מעולה. (רכב שנרכש כחדש בכ90 אלף ש"ח ב"מבצע" (מחירון יבואן 105) נמכר אחרי כ3 שנים בכ60 אלף ש"ח - בדוק בלוי יצחק) לעומת קוראנית שנרכשת במחיר מלא ונמכרת במגרשי הליסינג סביב ה 40K אחרי שלוש שנים.

אז נכון, תכף יקפצו עלי ויגידו שאין ניסיון עם הטכנולוגיה הזאת לאורך זמן - למי אכפת? אם היה מדובר ברכב בן 3, אולי הייתי שוקל אחרת.

עידן

-->