PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בתכנון קארט

Abu-Jhon
12-02-14, 15:46
שלום לכולם,

בערוב ימי החלטתי לבנות משהו לילדים בלי להסתבך יותר מידי. לא אלאה אתכם בתהליך התכנון שהחל במנוע מוסב (90 מעלות) של מכסחת עם הנעה ישירה דרך ציר ביניים וכרגע עבר למנוע 150 כולל כל התוספות – וריאטור\קלאץ\דיסק ובולמים לאחר שרכשתי קטנוע לפרוק.

מאחר וכבר יש בולמים, חשבתי לעשות בהם שימוש אבל לא בא לי להכנס לסרט של מתלים אז הרעיון שעלה הוא כזה-

בניית השלדה משני חלקים נפרדים. הקדמי (מושבים והיגוי) והאחורי (מנוע וציר הינע אחורי) המחוברים בניהם ע"י שני בולמים בזווית ותפוח במרכז או משהו בסגנון שיאפשר תנועה זוויתית אחד ביחס לשני.

בניתי תרשים מייצג בתכנת תלת מימד להמחשה של הרעיון, אני מאוד אשמח לשמוע מה דעתכם ובעיקר לגבי הנקודות הבאות:

מה ימנע מהמרכז (חיבור בין החלקים) לצנוח????

יש גם בולם אחורי של הקטנוע (יחיד) חשבתי אולי להשתמש בו מתחת??? (מפסיד מרווח גחון...)

רעיון אחר לשיכוך בהתחשב בחלקים הקיימים?

למה זה יעבוד או לא יעבוד?

בגדול הקארט מיועד לילדים ככלי רגוע לשבילים (אין דיפרנציאל) וקצת יכולת שטח... יוגבל בהתחלה ל כ 10 קמ"ש (עם אופציה למצב "מבוגר" אם יצא משהו ראוי...)

תודה!

https://dl.dropboxusercontent.com/u/98448868/Kart.jpg

NRG
12-02-14, 20:31
לדעתי שום דבר לא ימנע לצנוח..., לא חושב שהייתי מתכנן כך. ולמה אתה רוצה בכלל להפריד חלקי שילדה?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שלומי
12-02-14, 21:57
אם הבנתי נכון מדובר בעצם בוריאציה על החלק האחורי של קטנוע (עם שני גלגלים)
להחזיק את החלקים במצב נכון ביניהם זה בדיוק התפקיד של הקפיץ , לא נראה לי ששל הקטנוע יתאים...
בכלל נראה לי מורכבות מיותרת , אתה צריך להתיחס גם להגבלה מכנית של הזוית

nir.samo
12-02-14, 22:28
הנה שני רעיונות שראיתי למתלים (האחורי סטנדרטי, במיוחד אהבתי את הקדמי):
84431
84432

Abu-Jhon
13-02-14, 08:36
תודה לכל העונים.

הרעיון המרכזי הוא לנסות ולייצר שיכוך בעזרת שני בולמים לכל ארבעת הגלגלים. ניר, המתלה בתמונה העליונה היה הרעיון הראשון שחשבתי עליו, ה"בעיה" היחידה איתו מבחינתי זה שהוא לא נותן מענה לכל גלגל אחורי שמתרומם כי הוא מחובר בשתי נקודות ציר שמגבילות את המהלך למעלה ולמטה לכל החלק האחורי במקביל. מה שניסיתי לעשות זה לחשוב איך אפשר לעשות משהו דומה עם חיבור ציר תפוח אחד במרכז שיאפשר לחלק האחורי לנוע בזוייות שונות ולא רק במקביל ביחס לחלק הקדמי...

Amirst1
29-09-14, 20:36
יש עידכון לפרוייקט ?

lizard
29-09-14, 21:58
תודה לכל העונים.

הרעיון המרכזי הוא לנסות ולייצר שיכוך בעזרת שני בולמים לכל ארבעת הגלגלים. ניר, המתלה בתמונה העליונה היה הרעיון הראשון שחשבתי עליו, ה"בעיה" היחידה איתו מבחינתי זה שהוא לא נותן מענה לכל גלגל אחורי שמתרומם כי הוא מחובר בשתי נקודות ציר שמגבילות את המהלך למעלה ולמטה לכל החלק האחורי במקביל. מה שניסיתי לעשות זה לחשוב איך אפשר לעשות משהו דומה עם חיבור ציר תפוח אחד במרכז שיאפשר לחלק האחורי לנוע בזוייות שונות ולא רק במקביל ביחס לחלק הקדמי...

אני יודע שהשרשור כבר לא רלוונטי אבל לידע כללי, אפשר לעשות את זה על ידי שימוש במיסב מרכזי מסיבי (כי יש עליו המון עומס) ומוט פנהרד שמונע את התנועות הלא רצויות. קוראים לזה תלה ONE-LINK בדר"כ. אני בונה כזה לבאגי עבירות שלי.

-->