PDA

צפייה בגרסה מלאה : מידת עומס אפשרית על מסילות 1U

liontamer84
13-02-14, 13:47
במסגרת החיפושים שלי לזוג מסילות על מנת לבנות מגש נשלף למקרר.
התגלגלו לידיי זוג מסילות של שרת 1U של HP.
רק שאין לי מושג לאיזה עומס הן.
בגיגול עלה שהן (בהנחה שמדובר באותן מסילות ואין איזה 1000 סוגים) בנויות לעומס של 130 ליברות.
המקרר הוא מקרר ARB 50 QT שהוא עצמו אמור לשקול איזה משהו כמו 24 ק"ג.

יש איך לבדוק לאיזה עומס בנויות מסילות בלי להרכיב ולראות אותן מתעקמות ואז להבין שזה לא זה?
יש למישהו מידול של המגש למקרר בסוליד?

תודה לעונים,

רועי

ד ו ר ו ן
13-02-14, 22:37
המסילות הכבדות יותר שרוקסוליד משתמשים למקרר מיועדות לעומס של 80קג, כלומר 180פאונד.

בהתחשב בתאוצות בנסיעת שטח, כפול משקל המקרר כשהוא מלא, אתה מתחת לטווח לנסיעת שטח.

אז אולי זה לא יתעקם מיד, אבל לפי הנתונים היבשים, זה לא אמור לעבוד בתנאים האלו לאורך זמן.

boaz avrahami
13-02-14, 22:59
אל תתרשם ממה שרשום.
הן מיועדות לכ 20-25 קג ומאיכות שמתאימה לארון ולא לרכב.

בשביל מקרר קנה מסילות של 200 פאונד וגם אז הן לא באמת 200.
דאג לפתיחה מעל 100 אחוז בשביל שתוכל לפתוח את המקרר לרווחה ושיהיו מיבואן ותוצרת מכובדת.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אבנר ברוך
26-02-14, 22:45
זוג מסילות של 90 ק"ג כל אחת, פתיחה של 70 ס"מ (סה"כ 140 ס"מ) מותקנות אצלי ומחזיקות מקרר 40 ליטר.
מחיר -300 ש"ח. התקנה מאוד פשוטה.

זוג מסילות זהות של 45 ק"ג כל אחת = 150 ש"ח.
"אחים ביטר" בת"א.

רכס חיים
27-02-14, 09:41
לא ממליץ לך על זוג מסילות.

אנחנו מייצרים לאחר ניסיונות כושלים רק עם 4 מסילות כך שאין כלל תנועה אנכית של משטח ההעמסה. העומס הכולל על המסילות צריך להיות לפחות כפול מהעומס הכולל של המקרר עם מוצריו, ובג'יפ עם נסיעות שטח - רצוי אפילו פי שלוש.

ומעל הכול - יש צורך בהגנה על המסילות מאבק וחול - כולל ניקוי ושימון כל חודש - במיוחד בקיץ.

את כל הפתרונות האחרים כבר ניסינו - חבל שתנסה גם אתה כי הפתרונות לאחר הכישלונות ממש יקרים.

אבנר ברוך
27-02-14, 10:37
שתי מסילות לעומס מירבי של 90 ק"ג מקובעות לרצפה מצד אחד ומצד שני לרצפת המקרר הן פיתרון, פשוט, יעיל, נכון, זול וקל ליישום עם שתי ידים ובגרות של שתי יחידות בספרות.

אני לא מסכים עם הגישה שלך ("חבל שתנסה"). מי שיכול להרשות לעצמו לבנות לבד יבורך.

רכס חיים
27-02-14, 11:02
הכוונה ''בחבל שתנסה'' מתייחסת לביצוע עם שתי מסילות במקום 4 ולא לביצוע עצמאי שתמיד בצעתי בעצמי.

liontamer84
27-02-14, 12:06
תודה לכם על העצות.

אני עוד בהתלבטות מה לעשות בנדון,
נכון להיום הנוסעת היחידה במושב האחורי זו הבולדוגית הצרפתייה שלי.
האם להוציא את המושבים האחוריים לגמרי (ג'ימני), לבנות ארון ועליו למתקן את המדף הנשלף הנ"ל.

או להסתפק בקיפול המושב והנחה של המקרר, ורק ברכב הבא לבנות את הקונסטרוקציה.

אשמח לשמוע דעות לכאן או לכאן.

shachar
27-02-14, 13:10
התכוונת - קשירה של המקרר.

אם אתה כבר מתכננן את הרכב הבא אז אולי תדלג
אם אתה נהנה מהתהליך ויצירה אז תבנה וברכב הבא תהיה חכם יותר

ד ו ר ו ן
27-02-14, 19:55
חיים,
מה לגבי יצירת מגרעת במסגרת, כך שבמצב סגור, המשקל יושב על המגרעת ולא על המסילה?

נכון, זה אומר שצריך להפעיל מעט כוח כדי לשחרור הראשוני, אבל אחכ בפתיחה המסילה מספיק חזקה.

רכס חיים
28-02-14, 00:39
למסילות יש שתי בעיות שפתרנו אותן בהרכבת 4 מסילות.

הבעיה הראשונה הינה העומס העצום בעת הפתיחה המכסימלית שיוצר הקונזול על קצה המסילה הפנימי. עם עומס מלא של המקרר/הציוד המסילה מקבלת דפורמציה בהתאם לעומס ומתעוותת בחלק הפנימי שלה שהוא בעל החתך הנמוך ביותר משלושת מוטות המסילה.אם הקיבוע של החלק הוא פחות מ-10 ס''מ בין בורג לבורג העינין מחמיר בהרבה.
בעת סגירת המדף ,כשהחלק כבר מעוות - הג'ולים נעים כבר גם לצדדים לאורך כל המסילה ושוחקים את מוט הפלסטיק שבתוכו הם יושבים עד שהחיכוך מספיק גדול לנפילתם או לבריחתה החוצה של כל התושבת.באם תוסיף מעט חול ואבק - השחיקה ממש מושלמת . בשלב זה המסילה סיימה את תפקידה.וכאן מדובר כשהרכב במצב נייח.

כשהמגירה סגורה והרכב במצב נסיעה - ועוד יותר גרוע בנסיעת שטח - העומס על המסילות עצום כי תנועות הרכב למעלה ולמטה יוצרות החלפת עומסים מאוד דינמית בין שלושת חלקי המסילה במעט המרווח הטבעי שקיים בין החלקים.היות והחלק הגדול יותר שאמור לשבת בתוך מגרעת לפי הצעתך הוא גם החזק ביותר והעברת העומסים לגוף החיצוני מתבצעת באמצעות ברגים בכמות מספקת - ההשענה של החלק הזה בתוך מגרעת אינה מחזקת את שני המוטות הפנימיים החלשים יותר בגלל חתכם הקטן בהרבה ואשר לא נישענים על המגרעת.כך שאני לא רואה במגרעת פתרון אלא סיבוך נוסף של מבנה הגוף החיצוני.

עם כל הכאב הכספי והמובן לנו מאוד - כצרכני המסילות הגדולים בארץ - הכפלנו את כמות המסילות כך שהתנועות למעלה ולמטה גם בעת נסיעה הצטמצמו למינימום ניסבל והעומסים ירדו בחצי על המסילות בעת פתיחה מכסימלית. אנו רואים את התוצאה בסטטיסטיקות של דוח''ות הכשל שאנו מבצעים לגבי כל תיקון חוזר.

עודד זנטון
28-02-14, 00:53
ןעל זה נאמר:
"ברוך הבא מלך המשיח"

היתגעגענו...

רכס חיים
28-02-14, 02:02
תודה על ההגזמה...........

ד ו ר ו ן
28-02-14, 10:38
חיים,
קודם כל והיה צריך להיות לפני כן,
ברוך השב!
בדקתי במסילות שאצלי, בפתיחה מלאה, יש כ30 ס״מ לתמיכה/חפיפה בין השלבים.
בשתי הדרגות.

לקחתי לתשומת לב את סוגיית העומס, נחשוב איך לעכל.

-->