PDA

צפייה בגרסה מלאה : גרנד ויטארה 2005 או ג'ינמי 2006-2008

sborisbo
13-02-14, 18:03
שלום

מהניסיון בעד ונגד.
נדרש רכב שני במשפחה , שימוש יום יומי בתוך העיר - אשתי , סופי שבוע טיולים אני והבן שלי.

למה GV - מתאים יותר לאשתי , לעיר , יותר מקום מאחור לציוד במידה ויוצאים שלושתנו
למה גימני - שנתון חדש יותר , רכב עביר יותר.

השאלה - האם GV מוגבה , ממוגן עם צמיגי שטח נופל בהרבה מג'ימני עם אותן התוספות?

טיולים יהיו בכל הרמות מהקל עד לקשה.

מה אתם ממליצים? - על מה ללכת ?

momi-r
13-02-14, 18:37
כל הגרנד עד 2006 אין בהם שינוי מהותי, בגדול זה כמעט אותו רכב בכל השנתונים הנל...
ואם כבר גרנד בשנתונים האלה רצוי לשקול תוספת מחיר וללכת על הגרנד משנת 2007 ומעלה ( עם ה ESP - זה כבר רכב אחר...) אחרת לדעתי אין טעם לשלם מחיר גבוה על 2005 ואתה מקבל אותו רכב גם בשנת 2001.... במחיר זול יותר... ( אני לא נכנס למספר ידיים וק״מ.... ברור שה 2005 יהיה עם תוצאות טובות יותר אבל השאלה אם זה שווה את ההפרש.. )

ברור שעם הגרנד יהיה הרבה יותר נוח גם בכביש וגם בשטח..
מבחינת עבירות שניהם עושים את אותה עבודה (הגרנד עד 2005 ) - עם הדגם ESP העבירות הרבה יותר טובה משמעותית !

שלא יהיה לך ספק הגימיני בכלל לא פראייר !! אבל עדיין הוא קטן צפוף ועם מנוע חלש... עדיין עם תוצאות טובות בשטח בכביש פחות..

אם אתה מוגבל בתקציב - אני הייתי מחפש גרנד שמורה לאוו דווקא שנתון 2005....

הכי מומלץ זה ללכת על הדגם עם ה ESP אם אתה יכול להוסיף תקציב.

sborisbo
13-02-14, 18:49
היי

GV החדשה (מעל 2006) לפי דעתי לא מתאימה לטיולי שטח אמיתיים. (מדבר / סלעים..) הדגם העגול (הישן) מתאים יותר. גימני כמה רמות מעל בעבירות. השאלה היא האם יש פער עד כדי כך גדול בעבירות?
ומה ההבדל בשטח האחסון בין GV וג'ימני?

שגיא S
13-02-14, 19:21
היי

GV החדשה (מעל 2006) לפי דעתי לא מתאימה לטיולי שטח אמיתיים. (מדבר / סלעים..) הדגם העגול (הישן) מתאים יותר. גימני כמה רמות מעל בעבירות. השאלה היא האם יש פער עד כדי כך גדול בעבירות?
ומה ההבדל בשטח האחסון בין GV וג'ימני?

בגראנד ויארה יש פוטנציאל שבירה של הסרן הקדמי. הרכבה קצר עם ה1600 עגלה לטעמי בדיוק כמו הגימני.
הדגם הארוך עם מנוע 2000 יותר מומלץ.

יש בניהם הבדלים לא רק בעבירות. ועל פערים בעבירות אפשר לגשר עם שיפורים. על מקום אחסון, עוד דלתות, כוח מנוע וכו - אי אפשר.

sborisbo
13-02-14, 19:33
הי שגיא ,

עם הארוכה יש 2 בעיות
1. אי אפשר למצוא כאלה
2.. מרכב ארוך ונמוך , אפילו עם ההגבהה יגרד הרבה בשטח.
3. לפי דעתי מנוע 2000 היה רק בשנתונים מסויימים מאוד.

asypeer
13-02-14, 19:58
אין מה להשוות את הג׳ימני בכביש אל הגרנד ויטרות.
מנוע 1300 אנמי, קופצני מאוד בגלל הסרן החי מקדימה, אין מקום אחסון.
מאידך בשטח הוא עביר מאוד, גם בתצורה שקרובה למקורית (אם כי לא מומלץ כי גם הוא פגיע ונמוך כך). כדאי לעשות סיבוב על אחד.
גרנד קצרה בכביש מתנהגת יותר כמו פרייבט. גם בלי הרבה מקום אחסון. עניין הסרן השביר רלוונטי אם אתה מתכון להתחרע ותו לא.
הגרנד ויטרה הארוכה (צורה ישנה) אכן לא מאוד נפוצה אבל אפשר למצוא. עם הגבהה ונעילה אחורית תעבור ברוב המקומות. קח בחשבון שמדובר ברכב לא צעיר (סוף שנות ה90 - תחילת שנות ה2000).
אם זה היה רכב לאישתי ביוםיום הייתי שוקל ללכת על משהו יותר בטיחותי ומודרני כמו הגרנד החדשה. לטיולים מדבריים היא מתאימה (עם הגבהה קלה וקצת מיגון). סלעים - לא ממש. אגב,גם ג׳ימני לא משופר לא ישרוד סלעים לאורך זמן..

Sent from my iPhone using Tapatalk

momi-r
13-02-14, 22:13
למה אתה חושב שהגרנד החדשה לא מתאימה לטיולי שטח אמיתיים ? מיגון והגבהה וכל השאר הטכנולוגיה כבר עושה לבד..

בתור אחד שהיה לו גם את הדגם הישן של הגרנד ויטרה (2001) וכרגע עם הדגם החדש של הגרנד ויטרה (2010)
אני יכול לומר שהגרנד החדשה הרבה יותר מומלצת מכל הבחינות ואפילו רמת העבירות שלה מדהימה !

מבחינת נוחות בכביש אין מה להשוות בכלל.

אני גם לא חושב שהגימיני עבירה יותר מהגרנד הישנה... ונגיד שכן....בטח ובטח לא ברמה משמעותית...
אני תמיד נהנה לראות את סרטון העבירות הזה : (גרנד החדשה סטנדרטית)
http://youtu.be/MTcxjwve8bo

מציע לך לעשות סיבוב התרשמות על הרכבים הנל ולהחליט לבד...
אם תרצה סיבוב התרשמות על הגרנד החדשה - בכייף...

sborisbo
14-02-14, 09:16
הי

מומי, תודה לך על ההצעה.

סוג הטיולים הוא יותר כמו כאן:
https://www.youtube.com/watch?v=X35jnYg6kaM
האם GV שלך מתאים לטיולים כאלה? האם אתה עושה אותם?

שגיא S
14-02-14, 11:00
הי

מומי, תודה לך על ההצעה.

סוג הטיולים הוא יותר כמו כאן:
https://www.youtube.com/watch?v=X35jnYg6kaM
האם GV שלך מתאים לטיולים כאלה? האם אתה עושה אותם?

היי אני מניח מהכינוי שהשם שלך בוריס?
בקיצור בוריס, אפשר למצוא גראנד ויטארה ארוכה מנוע 2000...רכב צריך לקנות בסבלנות ולקנות את מה שמתאים לך ולא את מה שאתה מוצא באותו רגע
(זו דעתי לפחות)

בקשר לאופי הטיולים - הייתי בטיול של עשוש-ורדית-רמון.
היה איתנו גראנד ויטארה עם קיט של קלמיני ונעילה אחורית אוטומטית.

את כולם עלה בלי יותר מדיי דרמות, גם את ורדית - כיוון אחד או שניים ועלה אפילו בלי שום שפשוף.
מצד שני - יש פה גם את עניין הנהג שאי אפשר להוציא מהמשוואה. אם מודעים לבעיית הסרן הקדמי הרכב הוא אחלה של אופציה.
היה פה את הגראנד ויטארה של צחי למכירה...גם משופרת בטוב טעם ומטופלת.

לגבי הגראנד ויטארה החדשות - יצא לי לעשות 2 טיולים עם רכב כזה. אמנם הוא מפתיע ביכולות שלו - אבל לדעתי הוא לא באותה רמה של הדגם הישן.
זה סוג של להיות עם ולהרגיש בלי.

momi-r
14-02-14, 21:17
כל רכב יכול להתאים לטיולים מסוג זה - אם מכינים אותו לסוג כזה של טיולים...

הגרנד החדשה עוברת שם כשהיא במצב המקורי שלה ! השאלה מה היא דופקת למטה בדרך....

אם תגביה (אם רוב הטיולים הוא מסוג כזה 2״ לא יספיק לך..) ותמגן כמו שצריך הגרנד החדשה עושה את זה בעצימת עיניים.
אני לא אוהב ״לשבור״ את הרכב אז אני משתדל לא לאתגר את הרכב שלי בטיולי סלעים מסוג זה אבל אני יכול להגיד לך שהיה איזה טיול שהיה בו קטע כזה והרכב (בעיקר הטכנולוגיה) עשו עבודה מצויינת להפתעתי!!!

סולי
14-02-14, 21:22
איך בכלל אתם מזכירים ג'יפ עירוני מובהק עם ג'יפ אמיתי פרופר?!?!

OFF-RoaD
14-02-14, 21:33
למה דווקא שני אלו? אולי יש אופציות אחרות שלא חשבת עליהן...
הגרנד החדשה ממש לא בנויה לשטח טכני. יעלה המון המון כסף להביא אותה לרמת עבירות ראויה, וערימות הפלסטיקה והאלקטרוניקה הן לא מה שאתה מחפש ברכב שאמור לנסוע בשטח טכני. מתוך האופציות שעלו הייתי מחפש גרנד דור קודם. גימיני מאוד קטן וצפוף, וולא מתאים למשפחה...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

momi-r
14-02-14, 22:38
למה דווקא שני אלו? אולי יש אופציות אחרות שלא חשבת עליהן...
הגרנד החדשה ממש לא בנויה לשטח טכני. יעלה המון המון כסף להביא אותה לרמת עבירות ראויה, וערימות הפלסטיקה והאלקטרוניקה הן לא מה שאתה מחפש ברכב שאמור לנסוע בשטח טכני. מתוך האופציות שעלו הייתי מחפש גרנד דור קודם. גימיני מאוד קטן וצפוף, וולא מתאים למשפחה...

מסכים שיש עוד רכבים מלבד אלו אבל התחזוקה יקרה יותר...
הגרנד החדשה מגיעה סטנדרטית עם רמת עבירות ראויה ! הפלסטיק אולי פחות עוזר בשטח טכני אבל ללא ספק הטכנולוגיה תורמת ולא מעט!!
לגרנד הישנה אין ESP ואין נעילת דיפ מרכזי היא מיושנת מאוד כבדה ומנוע חלש - בגרנד החדשה יש את כל ה״חוסר״ הזה...
היא עולה בכל פרמטר בהשוואה לדור הישן. לשניהם מהלך קצר וחייבות הגבהה !! כדי להביא כל רכב לרמה של שטח טכני צריך השקעה גם בדור הישן גם בדור החדש וגם ברכב אחר...
חוויתי נהיגה עם 2 הגרנדים - עם הישנה כמעט בכל הצלבה הייתי נעצר החדשה בכלל לא סופרת את ההצלבות בהם הייתי נעצר

לסיכום ולדעתי האישית - אם הרכבים העומדים על הפרק הם גרנד ישנה גרנד חדשה וגימיני....
ללא ספק הייתי ממליץ על הגרנד החדשה.

sborisbo
15-02-14, 10:07
למה שני הרכבים האלה?
מחיר לשנתון יחסית חדש , עלויות אחזקה , פשטות הרכב (בגלל זה האלקטרוניקה היא דווקא מינוס ולא פלוס)
איזה רכב אני יכול לקנות במחיר של 45-50 אלף משנה 2005-2007? ולא אוציא הרבה כסף לטיפולים?
טריקאן יכול להתקרב במחיר אבל האחזקה שלו יקרה יחסית לסוזוקי.

שגיא S
15-02-14, 10:17
תראה לדעתי אם אתה לא צריך את המקום אחסון - משמע:
ביום יום נוסע מקסימום 2+2 בלי ציוד
בטיולים נוסע 2+ עם מעט מאוד ציוד או לטיולים ארוכים רק 2 אנשים

אז הג'ימני זה הרכב להתחיל איתו. אמנם עגלה קופצנית בכביש, אבל מאוד סלחן לטעויות בשטח.
עם שיפורים כמו הגבהה, צמיגי שטח, מיגון בסיסי ונעילה (שהם מאוד לא יקרים ביחס למכוניות אחרות - בערך 6000 שקל להכל בלי הצמיגים)
אתה מקבל רכב שיכול לטייל בכיף בכמעט כל המסלולים בארץ.
ולכן לדעתי זה מקום טוב להתחיל בו, לא תהנה? הוא גם נהנה מסחירות טובה יחסית(בשוק של היום) ותוכל ל"היפטר" ממנו בקלות.

אני אישית הייתי קונה ג'ימני ידני, אם אתה מתעקש על אוטומט - אז רק שנתון 2005 ומעלה VVT או רכב אוטומט מלפני שנוסע עם קולר גיר. הגיר יחסית רגיש.

gmike
15-02-14, 11:33
לדעתי, לסוג הטיולים שאתה מכוון-ג'ימני.
ועם אריזה נכונה (וגגון לטיולים של לינה) אפשר לטייל איתו 3 אנשים בכיף.
מומי-"עבירות" היא כנראה מושג מאוד סובייקטיבי, כי את מה שהגרנד עושה בסרטון שפרסמת, עשיתי עם פלואנס(גם לה יש ESP,שעובדת מעולה) אמנם הרכב היה ליסינג, אבל לא דפקתי אותו ולו פעם אחת..גם קצת בוץ עשיתי איתו..הכל תלוי בקו שאתה בוחר..
אמנם גם הגרנד הישנות מתאימות לצרכים של פותח השרשור, הג'ימיני הוא רכב שאפרש "לגדול" איתו יותר בקלות, אם תרצה לטייל בעבירות יותר קשה..
מיכאל.

OFF-RoaD
15-02-14, 12:04
אני חושב שכל ההמלצות על ג'ימיני נהדרות, אם היה מדובר ברווק או בזוג. הרכב הולך לשמש משפחה באופן יום יומי. רכב שני אמנם, אבל עדיין.
אסור לשכוח ש90% מהזמן הרכב יבלה על הכביש. כמה נפשות יסעו בו? באיזה גילאים? עם הרכב הזה יעשו את הקניה השבועית בסופר? ג'ימיני זה נהדר, אבל לא פרקטי לחלק גדול מהנסיעות שצריכות להיעשות על הכביש. צריך לחשוב טוב טוב אם זה מתאים.

מבחינת עלות שיפורים, ההבדל במחיר לשיפורים הבסיסיים (2" הגבהה, נעילה אוטו', מיגוו מלא) זניח בין הגרנד הישנה לג'ימיני. וב'ני המקרים לא נראה לי שמדובר ב6k, לא בעבודה עצמית, ובטח שלא עם התקנה. יותר קרוב ל10.

שגיא S
15-02-14, 12:25
אני חושב שכל ההמלצות על ג'ימיני נהדרות, אם היה מדובר ברווק או בזוג. הרכב הולך לשמש משפחה באופן יום יומי. רכב שני אמנם, אבל עדיין.
אסור לשכוח ש90% מהזמן הרכב יבלה על הכביש. כמה נפשות יסעו בו? באיזה גילאים? עם הרכב הזה יעשו את הקניה השבועית בסופר? ג'ימיני זה נהדר, אבל לא פרקטי לחלק גדול מהנסיעות שצריכות להיעשות על הכביש. צריך לחשוב טוב טוב אם זה מתאים.

מבחינת עלות שיפורים, ההבדל במחיר לשיפורים הבסיסיים (2" הגבהה, נעילה אוטו', מיגוו מלא) זניח בין הגרנד הישנה לג'ימיני. וב'ני המקרים לא נראה לי שמדובר ב6k, לא בעבודה עצמית, ובטח שלא עם התקנה. יותר קרוב ל10.

הגבהה: 3600 לקיט איירון מן עם בולמי מונרו (לא עבודה עצמית)
נעילה אחורית - 2000 שקל כולל התקנה (לא עבודה עצמית)
מיגונים : 500 שקל באספיר - התקנה עצמית. (רק מיגון טרנספר)
סך הכל - 6100.

לגראנד ויטארה יקר יותר, לא בהרבה אבל יקר יותר.

וחוצמזה אני מסכים איתך בנוגע לג'ימני בכביש, זה למה כתבתי לו שזה תלוי באופי הנסיעות וכמות המשתמשים.
יש לי חבר שעם ג'ימני, מאוד מרוצה ממנו, אבל בגלל שהוא עושה הרבה בינעירוני ונוסע עם חברה+כלבה(בנפרד כן ;) ? ) אז הוא רוצה להחליף אותו עכשיו

ishc
15-02-14, 12:35
בכלל לא הבנתי מה אופי הטיולים של פותח השירשור. וידאו של ג׳ימני בזרון לא מסביר לי כלום. אני עליתי אז זרון עם סמוראי משופר ושלושה חודשים מאוחר יותר שברתי בו דרייבשאפט ומאיה ראשית בגלל טעות נהיגה. באותה מידה עלה שם ג׳ימני סטנדרטי לחלוטין ואני מטייל ולרוב אתגרי עבירות לא ממש מעניינים אותי.
יצא לי לטייל עם גראנד חדשה, ארוכה עם מנוע 2.4. אחרי הגבהה של 2 אינץ ומיגון מלא הרכב לא פראייר בכלל ומערכת הבקרת אחיזה עושה פלאים. אבל מדובר ברכב עדין יותר שמבסס הרבה מהיכולת שלו על אלק׳ כמו רוב רכבי הפנאי החדשים ורק צריך לקחת זאת בחשבון. לאייל איתו אפשר כולל אתגרי עבירות מסויימים.
גראנד דור ראשון עם הגבהה, מיגון ונעילה אוט׳ אחורה גם תיתן מענה מצויין לשילוב של רכב יומיומי ורכב טיולים ופוטנציאל הנזק בה קטן יותר מבגראנד החדשה למרות סרן האלומיניום. כל לקחת זאת בחשבון תקבל רכב שעושה את האיזון בין רכב פרטי לרכב טיולים בצורה טובה (ושלי כבר לא למכירה לצורך העניין).
ג׳ימני קשוח יותר, אבל קטן, צפוף וקופצני. אפשר גם לצאת איתו לטיול גם שלושה אנשים (אם עשיתי את זה בסמוראי סגור בלי גגון אז גם הג׳ימני אפשר) זה לא יהיה נוח או נעים אבל אפשר. מבנה מסיבי יותר של סרנים חיים הוא באמת יותר סלחני לטעויות נהג והאופציות לשיפורים גדולות יותר. מצטרף להמלצה שקיבלת על גיר ידני או מודל חדש יחסית.

dorobo
15-02-14, 13:55
לדעתי מה שאתה צריך זה ג'ימיני
נכון הוא לא הכי נוח בכביש ולא כל כך מרווח
אם הייתה אומר לי לקחת ג'ימיני או גראנד ויטרה לסוג המעלות/טיולים שאתה מכוון עם הגראנד ויטרה
יכול להיות שהייתי עולה אבל לא הייתי עולה בראש שקט לעומת הג'ימיני שהייתי עולה בלי פחד
וגם כל העלויות אחזקה והשיפורים בג'ימיני יותר זולות לעומת הגראנד

בהצלחה אמנון

sborisbo
15-02-14, 18:23
מספר הבהרות לדברים שהחברים רשמו
נכון לעכשיו יש לי רכב ליסינג (פורד סטיישן) ו אשתי לא צריכה רכב שני במשפחה.
אני קונה אותו כרכב לטיולים.
אבל ברגע שקניתי - ברור שרוב הזמן אשתי תנהג בו.
למה חשבתי על ג'ימני ?
אני צריך רכב כזה שבזמן טיול לא אתחיל לחשוב האם כדאי לי לעבור או לא.
וגם שפוטנציאל שבירה יהיה מינימלי
וגם אני ללא ניסיון שטח אזרחי - רק צבאי - אז אני עובר לג'יפ אזרחי אחרי נ"נ , אביר ופורד 350.

אם ג'ימני ממש לא נוח לאישה - אתחיל לחשוב על גרנד 2005
התקציב שלי מאפשר לי לקנות ג'ימני 2008, אם אני קונה גרנד אני נשאר עוד עם עודף, פשוט אין מעל 2005.

-->