PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגבי חיזוק סרנים

tamit
30-06-05, 20:43
שלום לכולם
אני בעליו הגאה של בלייזר שנת 88 דיזל.
לבלייזר סרנים gm10 וצמיגי 33.
אני מעוניין להתקין נעילות נישלטות ללא החלפת סרנים (אני יודע שהסרנים קצת חלשים מידי. אבל לי הם די מספיקים).
הייתי מעוניין לחזק את הסרנים ע"י ציריות מחוזקות ושאר מטעמים. האם למישהו יש רעיונות?
האם זה הגיוני ואפשרי?
מה העלויות והאם אפשר לעשות בארץ?
בתודה מראש
עמית

מוני_הכוכב
02-07-05, 15:43
היי עמית,

גם אני בעליו הגאהה בטפשות של בלייזר 1988.

גם לי יש סרנים סטנדרטיים וצמיגי 33" (ברישיון!!!!!!!!!!! :) ).

התקנתי נעילות lcok right קדמי ואחורי בסרנים הסטנדרטיים ללא חיזוק סרנים. $400 ביחד לשניהם + $40 עובר שימסים + 800 ש"ח להתקנה לשניהם כולל החלפת שמנים. אגב אם אתה מתקין, תחליף מיסבים בגלגלים ומחזירי שמן גם אם נראה שלא צריך.

השיקול שלי היה מאוד פשוט:

הציריות נשברות בד"כ כאשר אין נעילות מפני ש
1. כל העומס נופל לעיתים על ציריה אחת - בד"כ אחורית.
2. סבסוב מהיר של גלגל חופשי שפתאום נעצר עם התגברות על ההצלבה.

את שני המצבים הנ"ל הנעילות מונעות:

ברגע שאתה נעול קדימה ואחורה אתה תמיד עובד עם שתי ציריות לפחות. נכון שהעומס על הקדמי הוא פחות מאשר על האחורי אבל, נניח שזה תורם רק 25%, זה ממש מספיק כדי למנוע את השבר בציריה, השבר נוצר עקב מעט עודף עומס או כאמור סבסוב גלגל.

אני קניתי לוקרייט וזה ממש מספיק לי.

הלוק רייט מתנהג לא יפה על הסרן הקדמי בשעה שהוא משולב והלוקרים נעולים ואתה על שטח קשה, אז צריך לדעת לתמרן עם זה, או לחילופין קנה נשלטת רק לקדמי וחסוך הרבה כסף. תרגיל נוסף שלא ניסית זה לשחרר לוקר ידני אחד.

בכלים כמו שלנו כל השקעה יורדת לטמיון - אין לך החזר על גרוש השקעה, ותהיה מרוצה אם אתה מצליח למכור את הרכב. מבחינתי זהו רכב לכל החיים. ולכן כדאי לקנות את הנעילות הזוזלות ביותר שעושות עבודה טובה מספיק.

לא נסעתי הרבה על הנעילות מאז שהתקנתי אותן למעט שני טיולים רציניים אחד להר טוב והשני לרמה. אני עובר כיום כל דבר בזחילה מדהימה ולא שם עם שום בעייה שפעם הייתה נראית לי בלתי אפשרית. בזחילה ובשיטת הנעילה של הלוק רייט, אין מצב שגלגל חפשי מתחיך לטוס ופתאום לעצור.

אתה מוזמן להתקשר לנסיעונת קצרה להרגיש על מה אני מדבר. אולי זה יחסוך לך הרבה כסף.מוני

0525.253642

tamit
03-07-05, 00:02
אהלן מוני
תודה על ההסבר. אבל יש קצת הבדל, הרכב שלי הוא דיזל (צמיגי 33 ברשיון :twisted: ). ואני מישתמש בו ביום יום ולא רק לטיולים. ולכן לא ממש בא לי לנסוע כל יום עם נעילות אוטומטיות (הבנתי שזה לא הכי מומלץ).
חוץ מי זה, יכול להיות שיש לי קומבינה על נעילות נישלטות במחיר מצחיק. אבל חבל לי להשקיע ללא חיזוק של הסרנים.
אשמח לקבל עוד פרטים לגבי עניין זה.מבעלי נסיון ולמי שניסה או חיזק סרנים אלו (אריק, נימרוד, פולר בר וכל השאר?).
בתודה מראש
עמית

קובי2
03-07-05, 01:02
הי עמית,
אל תשקיע אגורה בסרני GM10 ! לא בחיזוקם ולא בנעילות !
זו מערכת עם הרבה חוליות חלשות וכמה שלא תחזק חוליות עדיין תישאר חוליה
חלשה שתכתיב את חוזק כל השרשרת.

תאמין למי שהוא (סיירה 87) וחבריו (בלייזרים למיניהם) כבר שברו יותר מ-20
אקסים/ציריות/צלבים/לוקרים/וכו' של GM10 (וגם GM14 ודנה 70 ומה לא...).

קודם תחליף זוג סרנים, למשל: דנה 60 קדימה ודנה 70 או GM14 (גדול או קטן)
אחורה, ורק אח"כ תשקיע בנעילות.

בנוסף, נעילות נשלטות עולות פי כמה מ2 סרנים => קל וחומר קודם להחליף סרנים.

בענין מוני הכוכב: כשהוא עובר מכשולים הוא נוסע כמי שדורך על "ביצים" וגם אז
מזמין סקר מקדים על המכשול... ולמרות הכל כבר שבר צלב/לוקר...אני מבין וגם
מצדיק את גישתו הזהירה (הוא משלם למכונאים, והרבה... אני מתקן לעצמי) אבל
בכל הכבוד גישתו לא מקנה כושר עבירות משמעותי.

בהצלחה, ואתה מוזמן להתקשר לעוד שאלות

קובי

נמרוד
03-07-05, 14:06
.

תאמין למי שהוא (סיירה 87) וחבריו (בלייזרים למיניהם) כבר שברו יותר מ-20
אקסים/ציריות/צלבים/לוקרים/וכו' של GM10 (וגם GM14 ודנה 70 ומה לא...).

קודם תחליף זוג סרנים, למשל: דנה 60 קדימה ודנה 70 או GM14 (גדול או קטן)
אחורה, ורק אח"כ תשקיע בנעילות.

קובי, זה שאתה מעיד ששברת גם סרנים חזקים בהרבה, זה מחליש את הטענה שלך. זה אומר משהו עליך כנהג, שלא לדבר על זה שאתה נוסע אם אני לא טועה על צמיגים בקוטר 37 אינץ' :wink:

עמית - דעתי האישית:

אם הצמיגים יהיו 33 בלבד, הרכב יומיומי, והנהיגה תהיה מתונה ושקולה (אפשר לקרוא לזה נהיגה על ביצים - אני קורא לזה נהיגה חכמה, ומשתדל לנהוג ככה בעצמי, בכל רכב) - אז אתה יכול להשאר עם הסרנים המקוריים. הם בסדר, כמו הסרנים המקוריים של ג'יפים. להתקין נעילות אוטומטיות פשוטות - זול וקל. לא הייתי משקיע כסף בציריות מחוזקות. אם אתה חושב שאתה הולך לשבור ציריות, אז מה שקובי אומר תופס לגביך - אתה צריך להחליף לסרנים גדולים יותר.

בכל מקרה ציריות מחוזקות עולות הרבה, ואין מבחר גדול מדי לסרן שלך, כי הוא לא פופלרי למי שבונה לעבירות קשה - גם בארה"ב, משתלם יותר להחליף סרנים.

מוני_הכוכב
03-07-05, 16:40
עמית,

אם אכן, אתה מתכוון לנהיגה אגרסיבית, אז יש מקום לחשוב על תגבור.

אני לא חושב כמו קובי שחייבים לשבור משהו בכל נסיעה, אני משתדל שלא לשבור, ולכן אני נוסע כמו על ביצים.

עם 33" ונהיגה זהירה, ואין סיבה שלא לנהוג בזהירות, לדעתי תוכל להסתדר עם מה שיש לך כיום. בנסיעה מנהלתית עם נעילה בלתי נשלטת, רק הסרן האחורי משחק קצת , אפשר ללמוד לנסוע עם זה ואם אתה לא מאלו שטסים עם הרכב, ויודע להאט קצת בסיבובים, זה אחלה פתרון במחיר שפוי.

אכן, ה-33" הוא גבולי לgm10 . אם תעלה מעל המידה הזו, תצטרך גם לחתוך את הכנפיים, לשנות ככל הנראה את הבולמים (אתה עלול להגיע לקצה הטווחים יותר מהר, כך אני חושב), להגביה את הרכב, לתגבר את תיבת ההגה והמשאבה, ומה לא.

אם אתה מחליף סרנים, אזי אתה צריך גם להחליף את הג'נטים ל- 8 חורים ויהיה לך פיתוי להגדיל את הצמיגים ואז תגיע למה שכתבתי קודם.

לאור הנ"ל, אני חושב שה- 33" זו מידה טובה, נעילות זולות, יעשו את העבודה.

אם אתה חושב על הגדלת חוזק הציריות במצב הקיים, אזי, למה להשקיע מראש? סע כמו שזה, היה ויישבר לך, אז תוכל להחליף וזה לפחות לא יעלה לך כסף מראש עבור משהו שלא בטוח שצריך.
תמיד ניתן יהיה לחלץ אותך למקום שממנו ניתן להעלות את הרכב על גרר.

קובי, אדם יקר, שאוהב לעבוד על הרכב שלו לבד, והתמחה בסיירה במידה שאין רבים כמוהו, נהנה מהעבודה, וגורם לעצמו נזקים כדי שיהיה מה לתקן. אני לא.

מוני_הכוכב
03-07-05, 16:47
שכחתי לכתוב שהקומבינה של הנעילות הנשלטות היא מן הסתם לסרנים הנוכחיים, ואם כך, אזי כל הקישקושים לגבי החלפת סרנים אינם רלוונטיים.

תוודא שזה מתאים למספר השיניים spline שיש לך. למיטב ידיעתי זה 28.

אתה יכול לרכוש ציריות מתוגברות אצל greengrass הוא לא כל כך זול.

לאור זאת, ולאור העובדה שאם תסע בזהירות סביר שלא תשבור וגם אם תשבור, עדיף שהצירייה תשבר ולא הנעילה (ציריה מחוזקת, אני מעריך בכ- 600 ש"ח).

http://www.d.co.il/?arena=Business&callback=Form_Find&formG roup=main&language=HEB&page=Summaries&pr eviousPage=Home&prevpage=Home&_queryHead ing=&_business_name=%E2%F8%E9%EF%E2%F8%E 0%F1&_area=3&_city_name=%E1%F0%E9+%E1%F8 %F7

הקישון 31 בני ברק מפה | טלפון: 03-5782611

אריה פאהן
03-07-05, 17:34
שלום לכולם
הייתי מעוניין לחזק את הסרנים ע"י ציריות מחוזקות ושאר מטעמים. האם למישהו יש רעיונות?
האם זה הגיוני ואפשרי?
מה העלויות והאם אפשר לעשות בארץ?
עמית

רעיונות - כמו שאמרו קודמי ,תחליף את הסרנים
הגיוני ואפשרי - אפשרי כנראה שכן הגיוני זה לא
עלויות - בערך 15 K ש"ח

מציע לך לפנות לארז נכפולגר ולבקש ממנו שיחליף לך את הסרנים ל-14 בולט גדול מאחור
עם נעילה אוטו', דנה 60 מקדימה עם נעילה נשלטת ,לדעתי זה יעלה לך פחות או יותר כמו לשים 2 נעילות נשלטות על הסרנים שיש לך ,וגם תקבל תוצאה הרבה יותר טובה

אריק זמר
03-07-05, 20:34
ברמה האישית, אני מחזק את דברי נמרוד. כל עוד לא תתכסח - לא תשבור כלום חוץ מאולי את הלוקרים שמשום מה לא מחזיקים יותר מדי בסרנים הללו...
נעילה אוטומאטית לחלוטין רצויה ולשניה לא הייתי חושב על נשלטת. גם מקדימה.

אם אתה לא מתכוון לעלות במידה של הצמיגים, 33 בנהיגה סבירה על סרן נעול, זו לדעתי המקסימום לסרן הזה...וזה אפשרי.

בברכה.

tamit
03-07-05, 21:49
תודה רבה לכולם, למדתי ואני מקווה שהחכמתי גם 8) .
אני אשאר עם הסרנים הנוכחיים שלי (ניראה לי שזה יספיק לי). ואסיף נעילות.
לגבי הציריות כמו שהציע מוני לפי הצורך נחליף וניראה.
אז יאלה מוני תארגן איזה טיול שנכיר את כולם.
לילה טוב
עמית

מוני_הכוכב
03-07-05, 23:48
ראשית, אני שמח שאתה לא נגרר להוצאות שלא לעניין.

לעניין הטיול: מתאים לך משהו בסביבה? כמה שעות אחה"צ? אנסה לארגן עוד כמה חברה, אבל צריך מישהו שיודע מסלולים.

tamit
04-07-05, 00:30
אני אומר בכיף, למה לא.
אפילו איזה יום חמישי אחרי הצהריים עד הערב ואחרי זה... 8)
נו, מי יודע, אולי אפילו איזו חגיגה קטנה :twisted:
עמית

מוני_הכוכב
04-07-05, 04:29
כ"כ מקום לוודא מה בדיוק סוג הסרנים שלך:

כללי: http://coloradok5.com/

ספציפיקציות:

http://coloradok5.com/specs.shtml

בחר שנה ודגם.

תוכל גם לראות איזה דברים עושים עם ומבלייזר.
http://coloradok5.com/blazerbash04.shtml

בכלל אתה יכול לשוטט שם וללמוד כל מיני דברים, ולטייל ללינקים קשורים.

אני ב- 0525.253642

asafk
04-07-05, 11:54
הסרנים שיש לך- חזקים, אבל עם גלגלם 33" הם בהחלט, כמו שאריק כתב- על הגבול. מכאן יש לך שתי אפשרויות- האחת החלפת הסרנים, השניה חיזוק.
חיזוק עולה כמה אלפי שקלים, ויכלול ציריות מחוזקות, ונעילות שלמעשה מחזקות את בית הסטליטים (אם מדובר בנעילות שמחליפות אותו. לוקרייט לא מחזק כלום, רק מחליף את הסטליטים וגם זה משהו).
החלפת הסרנים, אם אתה מחליף לבד, תעלה באזור ה5000 ש"ח. אם אתה מחליף לסרנים שירדו מטנדר אזרחי (GM10 גדול מקדימה, GM14 קטן מאחורה), זה מספיק מבחינת החוזק, אבל עדיין לא דורש שינויים כבדים אחרים- יכול להיות שלחברים שהחילפו את הסרנים המקוריים בטנדר לסרני טנדר צבאי, יש סרנים למכירה.
אם אתה מחליף לסרנים שירדו מטנדר צבאי (דנה 60 קדימה, GM14 גדול, עם דטרויט מאחורה), המחיר יהיה דומה, אבל אתה מרוויח על הדרך נעילה, והסרנים יכולים להחזיק גם גלגלים 40"- מה שאומר שזה קצת מוגזם בשבילך, ובנוסף הביצה של ה14 ענקית. נדרשת גם עבודת התאמה קלה- תושבות קפיצים חדשות על הסרן, התאמות קלות להגה וכו'. באמריקה הסבה כזו לא נפוצה, בעיקר בגלל המחיר. שם- להשיג זוג סרנים כאלה, זה נדיר ויקר. בארץ- אם יודעים איפה לחפש (מי שיפנה אלי בה"פ יקבל הסבר), אפשר למצוא, והמחיר כמו של כל זוג סרנים אחר, פחות או יותר.

אסף.

tamit
21-07-05, 14:28
קודם כל, תודה לכולם. למדתי והחכמתי.
אסף, אני אשלח לך בפרטי ברגע שאני אדע מה אני הולך לעשות.
אז תודה לכולם
עמית

-->