PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביטול ממיר לzj 98

nitzan
15-02-14, 12:30
ברצוני לבטל את הממיר ברכב,השלכות? מנהלתיות ומכניות. תודה.

Saar
15-02-14, 15:53
למיטב ידיעתי, רכב משנת 95 ומעלה מחוייב בממיר תקין.
כלומר, תהיה לך בעיה בטסט. (מעבר לזיהום האויר שתתרום לכולנו...)

nitzan
15-02-14, 17:29
עכשיו אנחנו נוסעים בפריוס?מדובר בv8 מזהם גם שעומד שבוע בחניה.
אני בטוח שאנשים עשו זאת אשמח לשמוע איך.

Saar
15-02-14, 20:27
אתה באמת חושב שאנשים יכתבו לך כאן איך הם עברו על החוק?
זה שאנחנו נוסעים עם רכב מזהם לא אומר שצריך לזהם יותר מהמינימום הנדרש.

yoav21
16-02-14, 12:02
לגופו של נושא, אתה יכול לספר למה אתה רוצה לבטל את הממיר?.

יואב

Bernard
16-02-14, 23:29
בלי לפגוע באף אחד פה אבל תגידו, זה השיפור/שינויי המזיק/לא חוקי היחיד/הגרוע ביותר שעשו פה? חאליק...

ניצן.
בלי להכנס לסיבות ולהשלכות ולשיקולים החוקיים והסביבתיים, שתעשה בעצמך.. מורידים את הממיר ומרתכים צינור במקומו.
משאירים את חיישן החמצן במקום - ברכב "אמריקאי" יש חיישן נוסף אחרי הממיר - אפשר גם אותו להשאיר ואפשר להוריד ולהתקין נגד (אם רוצים).

http://www.jeepforum.com/forum/f67/removing-catalytic-converters-but-leaving-stock-muffler-825204/
גם שם יש כאלה שמתנגדים,אבל זו לא השאלה..

boaz avrahami
17-02-14, 01:00
רכב בלי ממיר יעבור טסט בכלל ובדיקת גזים בפרט?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
17-02-14, 03:52
בטח ניצן יספר לנו...

nitzan
19-02-14, 11:31
תודה לעונים.הממיר עשה את שלו,גם היום הרכב לא עובר חלק בבדיקת הזיהום.
אני לא רוצה להכנס כאן לדיון יעבור או לא,או לגבי החור באוזון.
בתור פורום טכני זה כרגע מה שמעניין אותי.לכן אני בודק את האפשרות לא לשים חדש.
איך להרכיב פיזית צינור ישיר בתוך הדוד של הממיר אני יודע,רק מעוניין לדעת באם תיווצר בעיה בחיישנים/ נורת צ׳ק / מחשב.

yoav21
19-02-14, 15:01
תשובה בפרטי

Bernard
19-02-14, 15:53
אם הרכב לא NAS, יענו עם חיישן O2 נוסף אחרי הממיר, לא אמורה להידלק שום נורה...
ובשביל מה להסתבך עם צינור בתוך הדוד? זה לא מה "שיציל" אותך בטסט... שם, מה שמעניין הוא בדיקת הגזים, לא אם יש/אין ממיר...

השועל
20-02-14, 09:28
ניצן,

ברמה הטכנית, התהליך הוא פשוט.
גש לאגזוזן, הוא יפרק את הממיר ויחליף בצינור חלול. אלא אם כן אתה עושה זאת בעצמך.
לגבי החיישנים - תשאיר אותם ותחבר ג׳מפר (עוקף).

המנוע לא יקבל משוב על תערובת ביציאה, ולכן לא יבצע תיקון אוטומטי של מערכת הדלק לטיוב התערובת, פליטת גזים וחסכון בדלק (במילים אחרות, עלייה של צריכת דלק)
עשו את זה כבר אחרים, אתה לא הראשון ובטח לא האחרון..

בדעה אישית - לא ממליץ לעשות את זה, החלף ממיר וסע לשלום. (המחיר לעבודה על האגזוז יעלה לך כחצי ממחיר הממיר בערך.. אז בטווח הארוך כנראה שלא חסכת כלום).
בהצלחה

Bernard
20-02-14, 13:37
עד כמה שאני זוכר, חיישן החמצן, שמעדכן את המערכת לויסות את התערובת, נמצא לפני הממיר - לא צריך ג'אמפרים וכן יבוצע תיקון/ויסות של המערכת...
החיישן שאחרי הממיר, בחלק ממכוניות NAS, בסה"כ מודיע למחשב אם הממיר "עושה את עבודתו" או לא (ומדליק נורת CHECK.. לפעמים) וזהו.

סוזי המשתוללת
20-02-14, 14:36
עד כמה שאני זוכר, חיישן החמצן, שמעדכן את המערכת לויסות את התערובת, נמצא לפני הממיר - לא צריך ג'אמפרים וכן יבוצע תיקון/ויסות של המערכת...
החיישן שאחרי הממיר, בחלק ממכוניות NAS, בסה"כ מודיע למחשב אם הממיר "עושה את עבודתו" או לא (ומדליק נורת CHECK.. לפעמים) וזהו.

כל מילה בסלע

Bernard
20-02-14, 14:52
ניצן,

...

בדעה אישית - לא ממליץ לעשות את זה, החלף ממיר וסע לשלום. (המחיר לעבודה על האגזוז יעלה לך כחצי ממחיר הממיר בערך.. אז בטווח הארוך כנראה שלא חסכת כלום).
בהצלחה

עכשיו אני נזכר, שלפני שנים, בריינג' 1996 שלי, החלפתי ממירים (2) בערך ב-1/2 מחיר ממחיר "השוק" אז.
זה היה איזה עסק גדול לאגזוזים באיזור התעשיה של חולון - נכנסים צומת אחת אחרי טמפו (כשנוסעים מערבה) וממשיכים ישר, כמעט עד חולון. מצד שמאל יש עסק גדול לאגזוזים (אחרי הפנייה לגומי ת"א).
לא יודע מה האיכות אבל המחיר של הממיר, כאמור, היה כמעט 1/2 ממה שאחרים רצו..

לדעתי, שווה לנסות את זה, לפני שמתחילים עם כל מיני מאכערים לטסטים...

-->