PDA

צפייה בגרסה מלאה : כונן חיצוני לגיבוי

YoavR
17-02-14, 20:48
אני מעוניין בכונן חיצוני של 2TB לגיבוי כללי של שני מחשבים ואיחסון תמונות.
לא צריך שיהיה נייד.
צריך שיהיה אמין, עמיד ומאוד user friendly.

אשמח להכוונה ולשמוע המלצות מבעלי נסיון וידע בתחום.

תודה
יואב

בוזי
18-02-14, 13:59
יש לי ניסיון טוב עם המוצרים של Iomega (כיום לנובו).
מדובר בקו מוצרים של כונני רשת, בעלי יתירות (שני דיסקים לפחות) ופונקציות של גיבוי אוטומטי, דחיסת תמונות אוטומטית, גיבוי לענן, שיתוף בין משתמשים ועוד.
התקנתי לא מעט כאלה, בגדלים שונים, אצל לקוחותיי. גם במקרה של תקלה, קיבלנו שירות סביר מהיבואן.

דיסקליימר: הח״מ הינו הבעלים של ״אינספקטור פאקט״, המתמחה בפתרונות מחשוב לעסקים.

בהצלחה

shyy
18-02-14, 17:56
1+ לIOMEGA

itayt
18-02-14, 20:21
מילה קטנה על Iomega , זה לא חברה שמייצרת דיסקים אלה משתמשת בדיסקים של יצרני צד שלישי לכוננים שלה. בעקרון אין עם זה בעיה אבל אין לדעת איזה דיסקים יש בפנים. בכל סדרת ייצור שמים משהו אחר, כנראה הדיל הכי טוב שהם סגרו באותו רגע. במקרה של צורך בשחזור מידע, יכולה להיווצר בעיה בלהשיג חלקים מתאימים.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

YoavR
18-02-14, 20:46
OK,
אילו חברות כן מייצרות דיסקים?
אני מאוד מקווה לא להגיע לשיחזור מידע.

מה רע בחברות פופולריות כמו WD ו- Seagate שזולות מ Iomega?

ושאלה נוספת,
האם תוכנות הגיבוי שלפעמים כלולות עם הכונן יודעות לעבוד עם שני מחשבים שלא "מכירים" אחד את השני?

boaz avrahami
18-02-14, 21:28
מה שבוזי המליץ עליו זה מכשיר גיבוי עם תוכנה ודיסקים ועם מדיניות גיבוי.
זה שונה מדיסק חיצוני בלי תוכנת גיבוי שאליו משכפלים וזורקים חומר ואין בקרה מה מגובה ומה כפול.

לגבי יצרן הדיסקים ש iomega משתמשת בהם.
ההערה של איתי נכונה באותה מידה לכל מחשב או שרת ממותג.
לא פקטור גדול עבורי בניגוד לאיתי שרואה אולי את התמונה מנקודת המבט של בעל עסק להצלה ושחזור מידע.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

YoavR
18-02-14, 21:51
מה שבוזי המליץ עליו זה מכשיר גיבוי עם תוכנה ודיסקים ועם מדיניות גיבוי.
זה שונה מדיסק חיצוני בלי תוכנת גיבוי שאליו משכפלים וזורקים חומר ואין בקרה מה מגובה ומה כפול.

לגבי יצרן הדיסקים ש iomega משתמשת בהם.
ההערה של איתי נכונה באותה מידה לכל מחשב או שרת ממותג.
לא פקטור גדול עבורי בניגוד לאיתי שרואה אולי את התמונה מנקודת המבט של בעל עסק להצלה ושחזור מידע.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

פעם קניתי כונן של 300G של סמסונג. לא הסתדרתי עם תוכנת הגיבוי המצורפת ובסוף מצאתי את עצמי מגבה הכל באופן ידני וקצת לא שיטתי. הוא כבר התמלא.
אני פוזל לכוון של 2TB עם תוכנה ידידותית שתדע להבדיל בין המחשב הנייד והנייח שלא מודעים אחד לשני.
לא כל כך משנה לי מי הקבלני משנה של המותג, בעידן של היום אין לזה סוף...

כמו כולם, מחפש משהו טוב וזול :)

asypeer
18-02-14, 22:26
לגבות ידנית זה טעות. לא משנה מאיזו חברה הכונן, ישנן תוכנות שעבורן זה לא משנה. Acronis היא דוגמא לאחת כזו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

shyy
18-02-14, 23:17
לגבי הדיסקים חשוב לדאוג שאתה קונה דיסקים שמתאים למערך raid ואז לא משנה מי היצרן של הקופסא .

לגבי תוכנת גיבוי אני באופן אישי מגבה את כל המחשבים בבית באמצאות סקריפט פשוט של robocopy ידידותי זה לא .

ממליץ לך ca arcserve d2d desktop תוכנה מעולה ופשוטה שיודעת להתממשק לכל מחשב בנפרד ולבצע את הגיבוי בצורה שקטה ואוטומטית עם מס נקודות שחזור אחורה שיאפשרו לך התאושות מהירה במקרה של קריסה או כל בעיה במחשב שלך (חומרה ותוכנה)

itayt
19-02-14, 07:50
כמה דברים נוספים.
היבואן של iomega בארץ דואג לתת שירות מצויין למוצר וזה דבר חשוב.
זה שהחברה לא מייצרת דיסקים, משפיע לרעה על המחיר של המוצר מול המתחרים שמייצרים.
לגבי תוכנות גיבוי, צריך קודם כל להחליט על מדיניות ואסטרטגיה של הגיבויים ואח״כ להחליט על תוכנה מתאימה. אקרוניס זה פתרון מצויין ודי ורסטילי ומלבד למחיר די גבוהה , אני גם ממליץ עליו.

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

GodsFather
19-02-14, 08:37
יש פה עוד נושא שאנשים לא נתנו עליו את הדעת - תחזוקה של ברזלים היא דאגה.

גם אם עכשיו הכל טוב ויפה, קפיצת חשמל / אבק / בלאי טבעי / מישהו שפך מים / העכבר נגס בכבל והנה התחלנו את הסיפור הזה מחדש. אז מה תעשה ? תשים UPS ? תנקה עם לחץ אויר ? תפזר מלכודות ? חבוב, זה לא ג'יפ...

היום אפשר להשיג יופי של דילים בגיבויים ואחסנה ברשת ולחסוך את הכאב ראש של תחזוקת ברזלים. בLONG RUN זה יוצא משתלם. הנקודה הכואבת היחידה כרגע היא העברת המאסה הראשונית לענן בגלל רוחב פס מצומצם בקווים הביתיים.
היתרון הנוסף - גישה מכל מקום בעולם לחומר.

בתכלס, אתה לא צריך 2TB כבר עכשיו, נכון ? אז למה לשלם על משהו שעד שתגיע אליו יקח חודשים אם לא שנים ? ואם אתה כן צריך עכשיו 2TB, אז אתה גם צריך לקנות חומרה הרבה יותר גדולה מ2TB.

דרופבוקס, בוקס, סקיידרייב, גוגל, אמאזון על מגוון התוספים שלהם וכן הלאה. אני לא מדבר על שירותים חינמיים אלא על הגרסה בתשלום, שם מקבלים נפח גדול יותר, תמיכה ושירות ועוד פיצ'רים שבחינמי אין.

*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*-*

בכל מקרה, במידה ואתה כן רוצה להשאר ON-PREMISES , אני ממליץ מנסיון על מוצרים של QNAP בשילוב עם HDD לפי איזה גודל שתבחר ומאיזה יצרן שתבחר - הם מאפשרים לך לבחור מה לשים בפנים מתוך מגוון יצרנים ודגמים רחב וכמובן מהנפוצים בשוק ויש להם ממשק ידידותי מאד ולא מעט תוספים שיכולים לעזור גם בגיבוי, גם בהנגשה של החומר וגם להפוך את החומר לנגיש בתצורה של מדיה-סנטר ולאפשר צפיה דרך הטלוויזיה בהנחה והיא מחוברת לרשת בבית.

לIOMEGA יש מוניטין חיובי מאד גם כן, אבל אין לי נסיון אישי איתם.

asypeer
19-02-14, 08:51
צריך להבדיל בין גיבוי קבצים (אינקרימנטלי או רגיל) שאותו אתה יכול לעשות לשירותים חינמיים או בתשלום בענן (דרופבוקס, אטרה וכו׳) לבין גיבוי של מערכת ההפעלה שמאפשר לך חזרה מהירה לעבודה ברגע שהשרת נשרף או נגנב) אני לא חושב שלרכוש 2 טרה בדרופבוקס זה כלכלי. 10 ג׳יגה באטרה זה 900₪ לשנה. גם הזמן שיידרש להעלות את קובץ הגיבוי הוא פרמטר, במיוחד כשמדובר על שרתים בארה״ב. הכל תלוי במטרת הגיבוי וכמה חשוב לך המידע וחזרה מהירה לעבודה. אם פותח השרשור מעוניין לגבות את המדיה שלו - לדעתי עדיף להשתמש בהתקן פיזי המחובר למחשב ולא בשירותי ענן למיניהם, הם עדיין לא זולים מספיק מבחינת עלות/תועלת.
חשוב רק להקפיד להחליף את ההתקן כל כמה שנים, מניסיון אישי. בטח ובטח אם מדובר בהתקן שמועבר ממקום למקום וחשוף לזעזועים ולטמפ׳.

GodsFather
19-02-14, 11:55
חשוב רק להקפיד להחליף את ההתקן כל כמה שנים, מניסיון אישי. בטח ובטח אם מדובר בהתקן שמועבר ממקום למקום וחשוף לזעזועים ולטמפ׳.

כל הטיעון שלך קרס במשפט האחרון ועוד אתה מדבר מנסיון אישי.

כאמור, אם מדובר בחומרים לא חשובים באמת, ניחא. ברם, אם מדובר בחומר חשוב אז כל שקל שנחסוך יכול להיות כאב ראש ואולי אף כאב לב, כמובן בפרופורציה.
אולי פיצול של המדיה בהתאם לחשיבות יכול להיות השילוב המוצלח של השניים. כונן SSD (הרבה יותר יציב ועמיד בפני נזקים, המחירים היום כבר שפויים לרמה של 3GBPS) + אכסון ענן לחומרים רגישים.

בעניין הענן יש היום מחירים סבירים לא רק בדרופבוקס, דרופבוקס הוא רק דוגמה, יש לא מעט מתחרים שמתבססים על ממשק נעים למשתמש כשהאכסון עצמו מתרחש באמאזון. אגב, השרתים שלהם לא בארה"ב אלא S3 של אמאזון, לצורך העניין אירלנד לנקודה הקרובה ביותר לישראל נכון להיום ומשתנה עם המיקום של המשתמש. ובכל מקרה עם רוחב פס שאפשר רק לחלום עליו, כך שהמגבלה היא ספק האינטרנט המקומי (ADSL היום זה 3 מגה בסיסי, על HOT אנחנו עם 1.5... ).

ולמי שהמאה בידו, לא צריך את דרופבוקס. מתקינים TNT-DRIVE או S3-BROWSER ברישוי חד פעמי + מנוי לS3 באמאזון עם STORAGE אינסופי בניהול עצמי ושלום על ישראל.

שלומי
19-02-14, 12:08
אם מדובר במדיה - לבזק יש שירות נחמד , חינמי ולא מוגבל בגודל.

מגבה את כל התמונות מכל המכשירים כולל הטלפון.

boaz avrahami
19-02-14, 12:44
כל השרותי ענן המרוחקים האלו הם פרצת אבטחה.
מה גם שהם לא זולים במיוחד

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

asypeer
19-02-14, 13:24
כל הטיעון שלך קרס במשפט האחרון ועוד אתה מדבר מנסיון אישי.

כאמור, אם מדובר בחומרים לא חשובים באמת, ניחא. ברם, אם מדובר בחומר חשוב אז כל שקל שנחסוך יכול להיות כאב ראש ואולי אף כאב לב, כמובן בפרופורציה.
אולי פיצול של המדיה בהתאם לחשיבות יכול להיות השילוב המוצלח של השניים. כונן SSD (הרבה יותר יציב ועמיד בפני נזקים, המחירים היום כבר שפויים לרמה של 3GBPS) + אכסון ענן לחומרים רגישים.

בעניין הענן יש היום מחירים סבירים לא רק בדרופבוקס, דרופבוקס הוא רק דוגמה, יש לא מעט מתחרים שמתבססים על ממשק נעים למשתמש כשהאכסון עצמו מתרחש באמאזון. אגב, השרתים שלהם לא בארה"ב אלא S3 של אמאזון, לצורך העניין אירלנד לנקודה הקרובה ביותר לישראל נכון להיום ומשתנה עם המיקום של המשתמש. ובכל מקרה עם רוחב פס שאפשר רק לחלום עליו, כך שהמגבלה היא ספק האינטרנט המקומי (ADSL היום זה 3 מגה בסיסי, על HOT אנחנו עם 1.5... ).

ולמי שהמאה בידו, לא צריך את דרופבוקס. מתקינים TNT-DRIVE או S3-BROWSER ברישוי חד פעמי + מנוי לS3 באמאזון עם STORAGE אינסופי בניהול עצמי ושלום על ישראל.

הטעות שלי הייתה שהשתמשתי באותו התקן לכמה צרכים (גיבוי תקופתי, העברת מדיה) ויום אחד אחרי נפילה הדיסק פשוט נדפק. הלקח הוא להשתמש בהתקן ייעודי לגיבוי (דיסק 3.5 שמחובר לחשמל ולא זז) מאשר בדיסק 2.5 שנקנה בקוסטקו וזרוק ברכב.

YoavR
19-02-14, 23:01
אחלה תגובות אבל קצת התפזרנו לכוון שרותי ענן - בעד/נגד.
אנשים כאן זורקים כל מיני מונחים מקצועיים והדיון הולך ומתנתק ממני. אנסה לחדד את הצרכים שלי.
1. אני לא מבין גדול במחשבים אבל מסתדר בסה"כ...
2. הדבר היקר לי ביותר על המחשב היא תקיית התמונות והווידאו - חייב גיבוי.
3. יש גם אוסף מוזיקה לא קטן.
4. יש כמובן עוד דברים אישיים ושקשורים לעבודה שאשמח לגבות.
5. אני פרימיטיב ופראנואיד לכן שרותי ענן לא רלוונטיים.
6. הצלחתי לסתום כונן חיצוני נייד של 300G.

אני מתעניין בכונן חיצוני כזה שמתחבר למחשב עם כבל USB ולחשמל ועם נפח של 1 עד 2 טרה. הוא יהיה נייח ולא יזוז משולחן המחשב (נדמה לי שזה נקרא 3.5).

כל מה שאני רואה בזאפ זה זבל סיני ולא משנה מה אני בוחר או שיש מותג ו/או דגם מומלץ (מבחינת אמינות ותמורה לכסף)?

תודה למשיבים
יואב

לא נראה לי צריך להיות כזה מסובך.

asypeer
19-02-14, 23:10
WD

GodsFather
20-02-14, 07:03
יואב، זה בדיוק העניין. אתה חושש והחשש הזה מרחיק אותך מפתרון שיהיה הרבה יותר יעיל מרק ברזל על השולחן.
3.5 זה גודל פיזי של כונן קשיח. כך גם יש 2.5 ופחות.
Ssd זו טכנולוגיה נוספת הקיימת בכוננים קשיחים שהם קצת יותר יקרים אבל פחות רגישים לאבק ואלימות ובנוסף הם גם יותר מהירים ואמינים.

מבחינת יצרנים - western digital.
Segate
אלה שני יצרנים מוכרים ונפוצים ויש עוד כמובן.
מארז שמשלב שתי יחידות שמשכפלות אחת את השניה הוא פתרון יותר יציב מאשר מה שאתה רוצה במקור ויכול למנוע אובדן מידע בתמורה לקצת יותר ממחיר הרד דיסק בודד.
אני עדיין חושב שגיבוי בענן של חומרים ספציפיים יועיל לך ואפשר לעזור לך להבין שהשד לא נורא.

זה כמו לעלות את המשלט בפעם הראשונה ، אפשר לבד עם סיכון או בליווי חבר וברגוע. ואחכ אתה עוד תוביל בעצמך.

boaz avrahami
20-02-14, 07:36
יואב,

בוא נעשה את זה מסודר ופשוט.
אתה צריך פתרון שמגבה באופן אוטומטי או בלחיצת כפתור את המידע החשוב לך אחת לזמן מוגדר.
זה יהיה דיסק כלשהו עם תוכנת גיבוי.
מאחר ואתה לא פריק מחשבים חפש מוצר כזה שמגיע מראש ככלי גיבוי.

לגבי הנפח הדרוש לך-
בדוק כמה נפח תופס על המחשב החומר שאתה מגבה כיום ומה קצב הגידול ולפי זה תחליט על נפח מכונת הגיבוי.

ההבדל בין דיסק חיצוני לכלי גיבוי הוא שכלי גיבוי לא שומר העתקים כפולים של המידע המגובה ולכן אינו נסתם מהר כמו דיסק חיצוני.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

Bernard
20-02-14, 15:11
אני, כמו בועז, לא כ"כ סומך עלשירותי הענן האלה - ע"ע מגה-אפלואד..
אבל.
למי שיש טלפון סמסונג (שנקנה בשנה וחצי האחרונות) יש, באופן אוטומטי, 30GB חינם בדרופ בוקס. צריך רק לעדכן את המנוי (למי שיש) או לפתוח חדש..

גישה מכל מקום.
לי יש דיקס חיצוני של Seagate (מחובר ישירות לרשת, לא דרך המחשב), שכולל תוכנת גיבויי וגישה מכל מקום בעולם (כולל מהטלפון) לדיסק, באמצעות אפליקציה של Seagate - כך החומר יושב אצלך אבל, אם צריך, יש גישה חופשית מכל מקום - כל זמן שהכונן מחובר לרשת, כמובן..

אבל...
אבל יש לי בעייה, שאולי מישהו יוכל (לעזור לי) לפתור.. ושכל אחד ילמד ויזהר...
אחרי כמה וכמה HD שקרסו והחומר בהם נגנז, קניתי את הכונן הנ"ל ואפילו העברתי אליו את כל המסמכים והתמונות והסרטים.
לפני כ-1/2 שנה, עברתי דירה והחלפתי ספק (ומהירות) ובתוך כל הבלגן הזה (תירוץ עלוב, אני מודה..) הלכה לי לאיבוד סיסמת הגישה לכונן...:(
הטלויזיות "רואות" את הכונן ואת הסיפריות (הכל מחובר לרשת הביתית) ויכולות "לגשת" לספריית הסרטים ולנגן את הקבצים (סרטים ומוזיקה) בלי שום סיסמא.
כל יתר המחשבים ברשת רואים את הכונן אך נדרשים לסיסמא "להכנס" לכונן...

מה עושים?

GodsFather
20-02-14, 16:04
יש להם תמיכה ואני מניח שזו מערכת מבוססת לינוקס. צריך לנבור קצת בפורומים של פריקים ואפשר יהיה לפרוץ את זה.

תן פרטים מלאים של הכונן וננסה לעזור לך.

לגבי האי-אהדה של שירותי ענן. אתה מדבר על שירות ענן של דרופבוקס באותה נשימה שאתה אומר שאתה לא סומך על שירותי ענן.. אז תחליט :)

שירותי ענן של חברות מכובדות ישארו לאורך זמן. בל נשכח, שירות ענן לא מוחק את החומר מהמחשב בהכרח אלא מאפשר שכפול שלו לענן. דרופבוקס כזה וכך גם SKYDRIVE ואחרים. יש כמובן אפשרות לסנן את הסינכרון וכך להשאיר את החומר רק "למעלה" או רק מקומי, אבל הבסיס הוא רפליקציה.

אין שום מניעה מלשכפל את הSEAGATE שלך לענן וכך להרוויח בטחון כפול, למעט כמובן עניין עלות האכסון בענן במידה ואתה מחזיק כמות גדולה של חומר שהיא מעבר ל"חינם". עם זאת, לעלות הזו יש מחויבות של זמינות ואמינות של ספק השירות, שאין בחבילת החינם.
למי שמכיר את מודל התשיעיות, המינימום היום הוא 99.99 אחוז של זמינות לחודש, כשהגב של דרופבוקס (לצורך הדוגמה) הוא אמזון שנותנים 6 עד 9 תשיעיות לשרידות. מדובר ברמה שלא נתפסת במובנים אנושיים.

Bernard
20-02-14, 16:30
אני החלטתי.
אני כבר זקן מידי ואוהב "למשש" את מה ששיך לי.. הענן הזה לא "עושה לי את זה" אבל העלתי את זה בגלל שזו אופציה וכל אחד יחליט לעצמו..
לפני כמה חודשים נפלה מערכת הג'ימייל - גם אחרי שהעלו אותה ושיחזרו, נמחקו לי, לתמיד, כמה וכמה אנשי קשר (בניהם ג'ו..) ומיילים.
מצד שני, "מתו" לי כמה וכמה דיסקים ולך תדע כמה יחזיק זה.
הכי הטוב, כך הבנתי, זה גיבויי שכולל שני כוננים כהחומר מחולק בניהם ובשניהם יש "הצבעות" לשיחזור, במקרה שאחד ניזוק.. היה מסובך ויקר לי..ובעיקר, מסובך..

התקשרתי לתמיכה - ענה לי איזה הודי (או פקיסטני, לפי המבטא), שכנראה נמצא, פיזית, בתת היבשת שם. הוא שם אותי על המתנה, כשהלך לברר משהו.. אחרי 15 דקות התנתקה השיחה...

זה הכונן:http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822148661

איך זה שה"מערכת" מאפשרת לטלוויזיה להכנס לכונן ולנגן קבצים?

dudu
20-02-14, 16:50
בבית להבדיל מבעבודה אני נוהג כך- מסמכים שמורים גם במחשב וגם בגוגל דוקס (אני מעלה ידנית אפשר כמובן אוט' עם גוגל דריייב),מסמכים חשובים נשמרים גם בדרופבוקס
מסמכים חשובים מאוד מודפסים ומתויקים.
תמונות שמורות על המחשב ובכל פעם שאני מרוקן את המצלמה אני מסנכרן לפיקסה. תמונות מהסלולרי -גיבוי אוטומטי לפיקסה.
עלות שנתית ל20GB נוספים על הבסיס בפיקסה = 5$
מוזיקה לא מגובה
סרטים לא מגובים
מתי שהוא בעתיד אני רוצה לבנות שרת FREENAS או microsoft home server לגיבויים מלאים ומדיה

GodsFather
20-02-14, 17:27
איך זה שה"מערכת" מאפשרת לטלוויזיה להכנס לכונן ולנגן קבצים?

יכול להיות שהמערכת מאפשר גישת READ-ONLY ובפורט מסוים / פרוטוקול מסוים שבאמצעותו הטלוויזיה מתקשרת עם המכונה.

Bernard
20-02-14, 17:31
dudu.

רק כשיו שמתי לב לחתימה.. גדול:D

Bernard
20-02-14, 17:38
למחשבים אין גישה בכלל.. אני רק רואה את הכונן וזהו.

דבר נוסף.
התקנת התוכנה שמגיעה עם הכונן, וחיבור הכונן לרשת מעלה 4 כוננים "וירטואלים", עם שמות שונים - הרשת זיהתה את הכונן כ-4 כוננים שונים (אין חלוקה לפרטישנים בכונן עצמו).
אחרי המעבר וכשחיברתי את הרשת והכונן לרשת, הופיע רק הכונן "הפיזי".לא מופיעים, ברשת, הכוננים הוירטואלים. רק כונן MASS_STORAGE וזהו.
ברשת יש מחשבי WIN7, WIN8 ו-XP..
הסיסמא היתה אותה סיסמא גם לאפליקציה בסלולארי, שנפטר בטרם עת, לפני מספר חודשים - את התוכן של הסלולארי העתקתי למחשב. את כל הקבצים - אם זה יכול לעזור במשהו..

-->