PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהו גודל המצבר האופטימלי המומלץ ליוקון\סברבן

יצחק מ
18-02-14, 09:14
בוקר טוב,
מהו גודל המצבר האופטימלי המומלץ ליוקון\סברבן מבחינת אמפראז' והאם יש למישהוא המלצה ספציפית לדגם ויצרן, ואולי גם מתקין?

kobixk
18-02-14, 12:11
דיזל? בנזין? שנה? הקטבים מקוריים? או שהחליפו כבר ? צלם את המצבר או מצברים עם הקטבים כרגע.

יצחק מ
25-02-14, 11:29
תודה לך,
דיזל 6.5, 97, אין לי מושג אם הפכו את הקטבים, מצרף צילומים ואשמח ליעוץ בנושא. אגב, האם זה מצבר של 62 אמפר כרגע?

8467084671

אביב3
25-02-14, 13:29
אכן אלו מצברי 62 אמפר שעה.

kobixk
26-02-14, 15:12
אכן מצברי 62 אמפר באם יש צורך להחליפם עדיף יהיה שתקח 2 מצברים מאותו דגם עם אמפרז של 75 לפחות
כמובן שתמיד מומלצים המצברים הטובים יותר . כגון שנפ ורטא וכדו. כמובן שהמחירים בהתאם . קח איתך צילום של המצבר הקיים לחנות.
שים לב שמתחת ל75 אמפרז המצבר יתרוקן תוך זמן קצר.

CUCV M1009
26-02-14, 21:41
אח שלי אתה צריך פה שני מצברים של 80 אמפר...!! מנוע כזה צריך כוח התנעה של 160 אמפר...!!

אגב במצב הנוחכי עם שני מצברים של 62 אמפר לא קשה למנוע להתניעה ??

יצחק מ
28-02-14, 07:52
שני המצברים חדשים לגמרי (כמעט) והוא מניע מצויין ומייד. אבל זה ברור שאצטרך להחליף בעתיד הקרוב ורציתי להקדים תרופה.
2 מצברי 75 אמפר יעשו את העבודה או שעדיף להצפין עד 80 אמפר?

amit1
28-02-14, 08:10
אכן מצברי 62 אמפר באם יש צורך להחליפם עדיף יהיה שתקח 2 מצברים מאותו דגם עם אמפרז של 75 לפחות
כמובן שתמיד מומלצים המצברים הטובים יותר . כגון שנפ ורטא וכדו. כמובן שהמחירים בהתאם . קח איתך צילום של המצבר הקיים לחנות.
שים לב שמתחת ל75 אמפרז המצבר יתרוקן תוך זמן קצר.

"מומלצים המצברים הטובים יותר . כגון שנפ ורטא וכדו"
ואני דווקא חשבתי שהטובים יותר הם קטרפילר, ACDELCO HD ..........

kobixk
28-02-14, 10:53
כשהיתה חדשה הסיירה הגיע עם מצברים של 70 אמפר.עם תוספות של השנים וחשמלאים גרועים אפשר להתקין גם 75 אמפר וכן גם 90.
לקהל האוטו דיפו המסורתי כמו שמובן במקרה הזה(בלי חלילה לפגוע) אמליץ על הטוב ביותר שקיים שם.
שנפ ורטא עדיפים על מגה וואט או אנרגגייזר שמוכרים שם.

ד ו ר ו ן
28-02-14, 14:18
שנפ החזיק דקה אחרי האחריות (18 חודשים) והתפגר.
כחודש לפני, הראה סימני גסיסה.

בניגוד לשנפ הישנים שהחזיקו כפול מטווח האחריות.

raanan
28-02-14, 15:37
גודל אופטימלי ? כמה שיותר גדול שעדיין נכנס פיזית !
אם מחוברים במקביל, רצוי מאד שיהיו אותו גודל, יצרן, דגם ויחולפו כזוג.

המלצה שלי, וורטה או בוש.

רענן

חנן-ג'יפולוג
28-02-14, 23:17
אסור לחבר שני מצברים שונים בטור, כי שניהם מקבלים את אותו זרם טעינה ללא קשר לגודלם ומצבם ולכן אחד מהם יהיה בטעינת חסר והשני בטעינת יתר.
אני לא רואה הצדקה לאיסור על חיבור מצברים שונים במקביל. המצברים מקבלים את אותו מתח טעינה, כל אחד מהם מקבל את הזרם שנכון לו. הכול בסדר.
גם מנסיוני המעשי אין עם זה שום בעיה. הוספתי בעבר שני מצברים 220 אמפר שעה כל אחד לניידות שירות שבמקור היה להם מצבר בודד 100 אמפר שעה ובכל השנים שעברו מאז המערכת תפקדה מצוין עם שלושה מצברים שונים.

boaz avrahami
01-03-14, 00:07
מזל טוב ?!
החלפת את הסופה?

אני מצאתי שאיציק מצברים מראשון לציון היה לפני שנה הכי אטרקטיבי במחיר לוורטה וגם נתנו שרות נחמד.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

raanan
01-03-14, 06:24
אסור לחבר שני מצברים שונים בטור, כי שניהם מקבלים את אותו זרם טעינה ללא קשר לגודלם ומצבם ולכן אחד מהם יהיה בטעינת חסר והשני בטעינת יתר.
הבעיה העיקרית שתקבל מתח מוצא של 24V ואני מניח שהרכב של פותח השרשור עובד על 12V

אני לא רואה הצדקה לאיסור על חיבור מצברים שונים במקביל. המצברים מקבלים את אותו מתח טעינה, כל אחד מהם מקבל את הזרם שנכון לו. הכול בסדר.
לא רצוי !
תחשוב זוג מצברים שונים, אחד ישן ולא במיטבו, השני צעיר ורענן.
עכשיו תעשה הקבלה, מצבר=צמיג (צמיג ישן = צמיג שחוק בקוטר קטן יותר מצמיג חדש).
מה המשמעות לדפרנציאל אם שני הצמיגים מורכבים באותו סרן ?

מצבר שמתייישן מתחיל לייצר התנגדות פנימית ופריקה עצמית.
חיבור מצבר חדש וטוב במקביל למצבר כזה גורמת לזרימת זרם בניהם שלא תורם לאורך חיי המצבר החדש.
בנוסף, בין המצברים יהיו זמני טעינה שונים או תוכנית טעינה שונה כאשר מחברים מטען אלקטרוני חיצוני לכול מצבר בנפרד.
חיבורם במקביל אומר טעינה אחת ותוכנית לא מיטבית עפ"י איזה שהוא ממוצע אני מניח.

על כן, הכי טוב להחליף אותם כזוג ומאותו דגם. זאת ההנחה שיסיימו חייהם בזמן המרבי וכזוג.

רענן

חנן-ג'יפולוג
01-03-14, 09:01
חיבור מצברים בטור, מדובר כמובן על מערכות של 24 . ברור שזה לא רלוונטי לרכב המדובר אבל שם באמת יש איסור והוא מבלבל אנשים לחשוב שזה רלוונטי גם לחיבור מקבילי.

אנלוגיות, כדרכן של אנלוגיות, הן כלי גרוע ומסלף את הבעייה המקורית. זו הסיבה שאנשי דת בכל הדתות מאוד אוהבים אותן, כי זה מאפשר להם לתרץ רעיונות מופרכים שאין דרך ליישב אותם בפני עצמם. אז נעזוב את האנלוגיות.

לגבי סימן הקריאה. הוא כשלעצמו לא עושה טיעון לנכון יותר. אם במקומו היתה באה המילה "לדעתי" זה בוודאי היה מוצלח יותר.

לעניין עצמו: הבאת כאן מקרה איזוטרי של אבחון מצב מצברים שמצברים שונים יקשו על התהליך. אני מודה שיש כאן בעייה אבל היא לא נוגעת לכלל המשתמשים והיא פתירה ע"י שימוש במטענים נפרדים או טעינה של כל מצבר בתורו, או על ידי טעינה במטען טיפש.
ברור שמצבר עייף עם פריקה עצמית גבוהה או מקצר ישפיע על כלל המערכת. אין כאן שאלה. אנחנו לא מדברים על מצברים לא תקינים.
אני מדבר על מצברים תקינים. אין בעיה לחבר אותם מכל מין וצבע כל עוד מדובר על מצברי התנעה חומצה עופרת 12 וולט הן בתיאוריה והן במעשי.

יצחק מ
02-03-14, 11:25
תודה קובי, שמעתי שאוטודיפו זה מקום יפה - מקווה לבקר שם ביום מן הימים :)

תודה על ההמלצה בועז - ואכן הסופה היא כבר היסטוריה (קיבלתי אולטימטום רציני על הנושא. הייתה אחלה תקופה) אבל הגיע לבית ממש טוב ולא רחוק מכאן.. כך שאפשר לבקר אותה.

קיבלתי המלצה למצברי MUTLU שראיתי אצל חבר בסברבן ובכלל, כאן בסביבה הכפרית ניתן לראותם הרבה על טרקטורים, משאיות, מלגזה וכדומה. שווה את הפרמיה? עולה כמעט כמו ורטה כחול.

ד ו ר ו ן
02-03-14, 11:34
היה לי מצבר mutlo 100 אמפר בטנדר דיזל.
עשה את העבודה בדיוק עד לתום האחריות.
כחודש וקצת לפני, התחיל לגמגם, ותקע אותי פעמים על חוסר הנעה בבוקר.
(הרכב נבדק ונמצא תקין).

יש לו מכוון טעינה על המצבר עצמו, גימיק חביב שאכן העיד שיש בעיה, רק שהמשווק אמר שמבחינתו המכוון לא מהווה אינדיקציה..

בשורה התחתונה, החזיק עד לסוף האחריות, תעשה חשבון של עלות מול טווח אחריות ביחס לאחרים.

itayhi
03-03-14, 01:31
ברור שמצבר עייף עם פריקה עצמית גבוהה או מקצר ישפיע על כלל המערכת. אין כאן שאלה. אנחנו לא מדברים על מצברים לא תקינים.
אני מדבר על מצברים תקינים. אין בעיה לחבר אותם מכל מין וצבע כל עוד מדובר על מצברי התנעה חומצה עופרת 12 וולט הן בתיאוריה והן במעשי.

+1

במקביל כמובן (למקרה שחנן לא הובן בצורה נכונה)
+ ל +
- ל -

איתי

boaz avrahami
03-03-14, 01:50
מוטלו הוא מצבר תורכי אם זה משנה לך.
מצד שני פעם היה גולש באתר מישהו עם השם משתמש שלהם...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

-->