PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמתים מורכבים

lizard
19-02-14, 11:23
האם כדאי להמנע מצמתים מורכבים בבניה? הכוומה לנקודות בהם יש יותר מחיבור של שני ברזלים. לא מצליח להעלות תמונה להמחשה.

lizard
20-02-14, 09:07
84566

נמרוד
20-02-14, 09:19
להיפך. לא להמנע, ולתכנן עד כמה שאפשר שצינורות יתחברו באותה נקודה.

התמונה שהעלית היא המחשה מצויינת לכיתוב "לא נכון". עכשיו תביא את הצינורות לאותו מישור ותכתוב מתחת "נכון".

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

lizard
20-02-14, 09:20
למה לא נכון? כלומר אני חושב שאני יודע למה אבל רוצה להיות בטוח. לא בטוח שאפשר להביא את הצינור למקום "הנכון" כי יש אילוצים אחרים.

talw
20-02-14, 10:04
אני לא רואה את התמונה ,אבל בגדול כל החיים המזורגגים שלנו בנויים מאילוצים כאלה ואחרים (נשמע כמו תרוץ של מהנדסים),למרות זאת צריך שיהיה קו מנחה והוא חיבור מאמצים לצמתים.
בשל עירפול של הדרישות בזמנו, גם אצלי בבאגי רותכו חלק מהצינורות לא ישירות אל הצמתים,לאחר שהתבררה התמונה היה מאוחר מדי,אצלי נוספו צינורות נוספים על חשבון מישקל נוסף למטרת חיזוק נוסף,היה נראה לי חשוב למרות המחיר.

lizard
20-02-14, 11:00
טוב לצערי בחלקים אחרים אין לי ברירה אבל בגג ובחלק הספציפי הזה שיניתי. בכל מקרה יהיו הרבה משולשי חיזוק בכל צומת מורכבת.

נמרוד
20-02-14, 12:32
למה לא נכון? כלומר אני חושב שאני יודע למה אבל רוצה להיות בטוח. לא בטוח שאפשר להביא את הצינור למקום "הנכון" כי יש אילוצים אחרים.

נכון לחבר את כל הצינורות שמתחברים לצומת לנקודה אחת. כשזה נעשה, הצינורות כולם נתונים תחת לחיצה/מתיחה בלבד. ברגע שיש מרחק בין החיבורים אז אותו קטע צינור שבין צמתי המשנה נתון גם בגזירה. זה אני מקווה עונה לשאלה שלך.

אם אי אפשר להביא את הצינור למקום אז אי אפשר, תמיד יש אילוצים לכאן ולכאן ואתה כמתכנן תעשה את השיקולים שלך ותבחר.

בתמונה שהעלית (שניתן לראות בטלפון אבל משום מה לא במחשב... יבדק) לא נראה שיש איזשהו אילוץ חיצוני שמונע מהצומת להיות אחת.

lizard
20-02-14, 12:35
ולכן שיניתי אבל בנקודות אחרות לצערי אין אפשרות כי חלקים מהבאגי כבר באו מרותכים. בכך מקרה אני בונה מחדש את הגג שזה מה שבעיקר הפריע לי. אם כי כמות הסרזל בבאגי הזו מפצה על כל חולשה מבנית שאולי קיימת. משקל לא משחק פה. הרכב ישקול רק מהמכלולים איזה טונה וחצי.

נמרוד
20-02-14, 15:50
נשמע מסקרן מה שאתה מרתך שם... :)

lizard
20-02-14, 19:27
8457184572

-->