PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה לעשות עם הג'יפ?-אני טס לתקופה ארוכה.

קו11
01-07-05, 19:48
כן כן....
3 שנים עברו חלפו והתואר אוטוטו ביד.
אז אחרי שאני אמסגר ואתלה אותו על הדלת בשירותים אני טס לי מכאן..
אני צריך את עצתכם. אני טס לתקופה של בין מספר חודשים לשנה.
איך להשאיר את הרכב?
האם יש בעיה פשוט להשאיר אותו מכוסה או שצריך להסיע אותו מידי פעם?
מה עם ביטוח? (גניבות...)?
וכו' וכו'....
כל עצה רלוונטית תתקבל בברכה.

אה כן....סמוראי 98.

אביעד_הלאלי
01-07-05, 20:19
תראה לתקופה כזו ארוכה, עדיף שתיתן אותו למישהו שאתה סומך עליו שיוכל לאכסן אותו בחנייה שלו, ומידי פעם לנסוע בו. כי הוא חייב להיות בתנועה אחרי זה יתפתחו לו כל מיני מחלות שאתה ממש לא צריך.

אם תוכל להכניס אותו לאיזה מוסך בנוי (כמו שיש לאנשים בארה"ב-בנוי המשמש בכחלק מהבית) אין לך בעיה להשאיר אותו אבל עדיין יצטרכו להניע אותו לפחות אחת לשבוע...

ביטוח- לפי ההגדרה החוקית כל רכב מחוייב בביטוח בין אם הוא נוסע ובין אם לא (קרו מקרים שאנשים נפצעו מרכבים שעמדו בחניה ותבעו את בעליהם, היה אפילו סיפור שפורסם פעם אני לא זוכר איפה שילדים שיחקו עם כננת של ג'יפ שעמד בחניה ולאחד מהם נחתכו האבצעות...)

מפני גניבות, ובכן זאת החלטה שלך. כי ייתכן מאוד ואם ישימו לב שהאוטו עומד הרבה זמן ייחשבו שיש לו בעיה ולכן לא יגעו בו אבל מי יודע.

והכי חשוב שיהיה מי שיבקר אותו מידי פעם, לנקות אותו מאבק, ולהזיז אותו קצת.
אביעד

six 4 life
01-07-05, 20:29
עוד דבר קטן-
כשאתה מוצא לו מקום ראוי לנוח בו- רוקן שמן מנוע ומים, ואם בא לך אתה יכול להעמיד את השלדה על בלוקים שינוח עליה ולא על המתלים.

נסיעה נעימה.

-ארז 8) -

קיד
01-07-05, 21:28
עוד דבר קטן-
כשאתה מוצא לו מקום ראוי לנוח בו- רוקן שמן מנוע ומים,
למה???
קיד.

six 4 life
01-07-05, 21:48
מים-
למנוע אי אילו אחוזים בודדים של עיכול המתכת של הרדיאטור על ידי מים שעמדו הרבה זמן בתוכו.

שמן-
אין סיבה ספציפית- הוא בכל אופן (אני מקווה) יחליף שמן כאשר יחזור בשלום מחו"ל וירצה להחזיר את הרכב לשימוש.
במצב כזה, אני אישית לא רואה סיבה לשמן להשאר במנוע אם הרכב בכל מצב לא נוסע. סתם יצור עוד שכבות שומן על הקרטר.

-ארז 8) -

קו11
01-07-05, 22:38
תודה על התגובות המהירות...
ארז כתבת:

עוד דבר קטן-
כשאתה מוצא לו מקום ראוי לנוח בו- רוקן שמן מנוע ומים, ואם בא לך אתה יכול להעמיד את השלדה על בלוקים שינוח עליה ולא על המתלים.

זה לא מסתדר עם מה שעביעד כתב.....תסביר...

קיצר מה עדיף? לסוע איתו או להעמיד אותו?

אמרו לי גם שכדאי להקפיא רשיון. במה זה כרוך?

אביעד_הלאלי
01-07-05, 22:44
עדיף להעמיד את האוטו כמה שפחות!

אם תקפיא רשיונות האוטו יעמוד, לא תוכל לעשות לו ביטוח (אלא אם כן הוא במוסך ביתי כמו שהזכרתי ואז זה לא חושב), והמכלולים שלו ייהרסו (חלודה וכו'...)
בקיצור חבל...
בגלל זה המון אנשים מוכרים את רכביהם לפני שהם טסים...

six 4 life
01-07-05, 22:46
אם ישנה אפשרות ל"בייבי סיטר" שיניע אותו כל שבועיים שלוש ויעשה עליו סיבוב קטן לחילוץ עצמות- מה טוב.

יחסוף לך את הלבטים לגבי ההעמדה שלו והקפאת הרשיון.

-ארז 8) -

קיד
01-07-05, 22:48
מים-
למנוע אי אילו אחוזים בודדים של עיכול המתכת של הרדיאטור על ידי מים שעמדו הרבה זמן בתוכו.

רדיאטור ריק => אויר => חמצן => קורוזיה.
עדיף למלא תמיסה מרוכזת של EG. נניח 60-70% EG מדולל במים רכים.

שמן-
אין סיבה ספציפית- הוא בכל אופן (אני מקווה) יחליף שמן כאשר יחזור בשלום מחו"ל וירצה להחזיר את הרכב לשימוש.
במצב כזה, אני אישית לא רואה סיבה לשמן להשאר במנוע אם הרכב בכל מצב לא נוסע. סתם יצור עוד שכבות שומן על הקרטר.

בשביל זה יש שמני שימור מיוחדים, שיחודם הוא באי ספיחת מים.
בברכה,
קיד.

זאביק
02-07-05, 01:06
עדיף להניע אותו כל שבוע שבועיים.
לא בריא לרוקן שמן-מים.
יש כל מיני גומיות, אטמים וצינורות שמתייבשים, אם הם לא מקבלי שמן או מים מזמן לזמן.
כנ"ל המצבר (שנפרק לאיטו).

יש כל מיני חניונים שמיועדים לאחסון ארוך, וגם מטפלים ברכב (מניעים, נוסעים).

אם אתה מאפסן אותו בחצר / חנייה של מישהו, עדיף להקפיא רשיונות וביטוח.

asafk
02-07-05, 01:26
לפני הנסיעה תחליף שמן, ותחליף נוזל קירור לנוזל עם 50% (לא יותר ולא פחות) אתילן גליקול- נוזל מעורבב מראש, לא עם מי ברז, גרז בנדיבות כל מה שאפשר ובדוק שהמכללים מלאים שמן גם הם.
אם יש מי שידאג לרכב, תעמיד אותו כמו שהוא, רצוי בחניה מקורה, ואם לא, אז לפחות עם כיסוי, ובקש ממי שדואג לו שיניע פעם בחודשיים, ויצא לסיבוב. מיותר להתניע בתדירות גבוהה מזה, ולדעתי גם כל שלושה חודשים זה בסדר.
המצבר- ממילא יתרוקן ויהיה צריך להשתמש בכבלים להתנעה- גם אם מנתקים אותו כשהרכב עומד, כך שאין טעם לעשות איתו משהו מיוחד.
מאוד חשוב שהרכב יהיה נקי כשאתה מעמיד אותו- ככה יש פחות סיכוי לחלודות שיתפתחו בלי שישימו אליהן לב.
אם אין מי שידאג לרכב- אותו דבר, רק קח בחשבון משנה זהירות כשאתה חוזר.

אסף.

סולי
02-07-05, 04:26
שמן-

בשביל זה יש שמני שימור מיוחדים, שיחודם הוא באי ספיחת מים.
בברכה,
קיד.

ערב טוב קיד,
אם המנוע נשמר באכסנה במשך שנתיים בשמ רגיל ולא שימור יש בעיות שיש לצפות להן או תופעות אחרות?

lizard
02-07-05, 10:04
יש במושב כפר טרומן חניון לטווח ארוך בשם חניון טסים.
דבר איתם, אולי תוכל לעשות איתם דיל. כבר היו אנשים שהשאירו אצלם את הרכב לשנים.

בהצלחה.

קיד
02-07-05, 10:59
אורי,
הבעיה העיקרית היא התגבשויות, והיא קריטית בעיקר במעברי השמן.
פתרון - החלפת השמן לפני ההתנעה, וביצוע "פלשינג".
בברכה,
קיד.

boaz avrahami
02-07-05, 17:10
אשמך לסייע לך "במצוקתך" .
השאר את המפתחות אצלי וסע לשלום חביבי...

אני מזדהה עם מה שכתב אסף אולם הייתי מוסף את נושא ריקון הדלק.
לפחות מהקרבורטור (בהנחה שזה בנזין כמובן). דלק עומד לא בריא וגורם סתימות.
מצבר הייתי מנתק בכדי להקטין סיכוי לקצר מקרי.
וכמובן מעמיד אותו עם גלגלים באוויר.

עוד דבר קטן - לפרק פלאגים ולהכניס קצת שמן מנוע לכל צילינדר.
אח"כ לסובב את המנוע כמה סיבובים בלי לתת לו להניע. זה יפזר את השמן על דפנות הצילינדר והבוכנה ויסייע במניעת חלודה.

אגב - סיבה להחלפת השמן היא סילוק המשקעים שעשויים להתגבש במנוע וגם מאחר והם קורוזיביים.

חנן-ג'יפולוג
02-07-05, 20:50
לגבי המצבר, לא בהכרח צריך להתייאש ממנו.

הג'יפ שלי גם עומד לפעמים תקופות ארוכות, והסידור אצלו הוא כזה:
שעון שבת (שניתן לקנות בכ20 ש"ח) נותן חשמל רבע שעה בכל יממה למטען מצברים אוטומטי (ניתן לקנות בכ400 ש"ח ) שטוען את המצבר.
זהו מטען שאין בעיה גם לחבר אותו קבוע למצבר, כי הוא יודע להפסיק את הטעינה כשהמצבר נטען, אבל על ידי שעון השבת אני חוסך לו שעות עבודה.

-->