PDA

צפייה בגרסה מלאה : גישה/תגובה מדאיגה, מצד האתר..

Bernard
19-02-14, 17:14
לא ידעתי היכן "לשים" את הכתוב למטה, משום שאני סבור שהדברים חשובים ורלוונטים לכל פורום..

באתר אחר רשמת שהנזק לצמיג היה רק באיזור התקר.
לא טרחת לעדכן אותנו מלכתחילה שבעל המקצוע פירק את שאר הצמיגים ולא מצא בהם בעיה.
אתה מאכיל אותנו בכפית ובתשלומים במה שבא לך אבל את המסקנה הסופית, שהיבואן לא בסדר, כבר כתבת מראש, בכותרת.

אני לא חושב שיש עוד מה להוסיף לגבי המניעים ותום הלב שלך.

אני מבקש משאר הגולשים שמי שחושף אותנו לתביעות דיבה ולשון הרע לפחות יעשה את זה עם הנימוקים הראויים ובאמירת האמת, כל האמת ורק האמת.

.
ראיתי היום את התגובה של חנן ושהוא "סגר" את הנושא ההוא, עם הצמיגים, (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/82652-%D7%94%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%9E%D7%90%D7%97%D7%95%D7%A8%D7%99-%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA-%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%99-%D7%91%D7%A4-%D7%92%D7%95%D7%93%D7%A8%D7%99%D7%A5) בטענה/חשש של הוצאת דיבה.
אני חושב שהתגובה מוגזמת וחסרת יסוד..

ראשית הרמיזה, כאילו שריף (שלי אין שום קשר אליו וכלל אינני מכיר אותו) הסתיר מידע ולא סיפר פה, בג'יפולוג, שיתר הצמיגים נבדקו ונמצאו תקינים, כלל אינה נכונה – שריף ציין זאת בפירוש, בתגובה 9# בשירשור.
בכלל, לא ראיתי בכל ההתנסחות שלו, כולל בכותרת ובמסקנות, שום דבר חריג, בכל הנוגע ל"מניעים ותום הלב" ואני קורא פה הרבה..

חוץ מזה.
לא ראיתי בכל השירשור הזה איזשהו מידע חריג או דיעה חריגה או דברים חריפים במיוחד, בטח לא ביחס לשירשורים אחרים, שמעלים איזושהי דאגה להוצאת דיבה ו/או לשון הרע.
דיונים/דיעות/התנסחויות חריפים בהרבה ניתן למצוא בשירשורים הנוגעים לנעילות ARB ו/או טויוטה ו/או לנד רובר ו/או רהט"ג ו/או כל דבר/מוצר שמתנהל לגביו דיון ומקבל פה ביקורות (טובות ורעות).
לא ברור לי מדוע BFG זוכות פה ליחס "אחר" או שביקורת בנוגע ל-BFG מעלה חשש, שלא עולה/עלה בנוגע למוצרים אחרים..

דבר נוסף שמפריע לי הוא עצם "נעילת הנושא", בתירוץ/סיבה שלחשש מפני תביעה נגד האתר עצמו.
זהו פורום וכל אחד אחראי לדבריו שלו. כל אחד מספר מניסיונו ומביע את דעתו הוא.
לא ראיתי התערבות "רשמית" ומכוונת של (הנהלת/בעלי) האתר נגד BFG – אם כבר, חנן, מבעלי ומנהלי האתר, הביע דיעה חיובית בקשר ל-BFG.
בהלקח בחשבון הנתונים האלה, לא ברורה לי הבהלה והתגובה הקיצונית.
יש פה דיון בעד/נגד מוצר ומקריאה חוזרת של כל השירשור, נראה לי שבסה"כ, הדיון די "מאוזן", כפי שדיון ענייני אמור להיות.
גם אם לא כל הנתונים מוצגים במלואם וגם אם לא כל המושגים מקצועיים וגם אם בפורומים/אתרים אחרים המקרה מוצג קצת אחרת (קראתי גם שם ולא נראה לי משהו שונה, עקרונית), הרי שזהו אינו דיון משפטי-מקצועי וברור לכל, בהגדרה, שמדובר בדיעה אישית של כל משתתף.
כמו בכל דיון פה.

גם אם הדאגה של חנן אמיתית וכנה, הרי שלדעתי, התגובה קיצונית ומיותרת.
אם החשש המובע כ"כ קריטי להנהלה, יכלה זו להוציא תגובה רשמית בשירשור, שקוראת למשתתפים להזהר בלשונם ולהקפיד שלא להוציא דיבה אך לא לנעול דיון, שהתנהל בצורה מתורבתת, ולמעשה לסתום פיות/דעות..

אני מכיר סיפורים על כל מיני חברות שמאיימות בתביעות דיבה וכו' (לא יודע אם הדברים הגיעו לידי כך, במקרה זה), כמו אותה חברת מחשבים/רכיבים/טלפונים ששמה ברח לי כרגע אבל אף אחת עדיין לא הצליחה בכך ואפילו ניתנו מספר פסקי דין שאין לחייב בעלי/הנהלת אתר בלשון הרע, בגלל דברים שהעלו משתתפים בדיון או מעלי תגובות = אין לצנזר, שזה מה טענו התביעות, שזה תפקידה של הנהלת אתר..

לדעתי, מגמה שכזו, בדיון/שירשור לגבי BFG, וחשש שכזה עלולים לגלוש לכל דיון ו.. חבל..

zagi
19-02-14, 19:14
+1 .
אוהב אותך חנן , אבל יש דברים בגו !

ואני אפילו לא השתתפתי בדיון ...

Bernard
19-02-14, 19:28
...
אני מכיר סיפורים על כל מיני חברות שמאיימות בתביעות דיבה וכו' (לא יודע אם הדברים הגיעו לידי כך, במקרה זה), כמו אותה חברת מחשבים/רכיבים/טלפונים ששמה ברח לי כרגע אבל אף אחת עדיין לא הצליחה בכך ואפילו ניתנו מספר פסקי דין שאין לחייב בעלי/הנהלת אתר בלשון הרע, בגלל דברים שהעלו משתתפים בדיון או מעלי תגובות = אין לצנזר, שזה מה טענו התביעות, שזה תפקידה של הנהלת אתר..

...

נזכרתי!!!

KSP.

תעשו חיפוש - מדהים כמה החברה הזו משקיעה באיומים בתביעות על כל מי שרק מצייץ משהו שמריח כמו ביקורת לא חיובית ב-200%...
פעם הם זכו באיזו תביעה נגד מישהו שכנראה באמת הגזים, אבל באיזה מחיר של פירסום שלילי...
נראה לי שמי שמייעץ לה, לנהוג כך, עושה לה שירות דוב ועל מי שמקבל את הייעוץ הזה... אין מילים..

וגם אז.
התביעה היתה נגד האדם הפרטי ולא נגד הפורום או האתר...

boaz avrahami
19-02-14, 19:37
למרות שאני מעדיף את חופש הביטוי אני מפנה את החברים למקרה גיפטריפ והתביעה שחטף צוקר באופן אישי.

מסע גיוס בקושי הניב 5000 שח מהחברים כהשתתפות בהוצאות המשפט.
אני די משוכנע שבעלי האתר במקרה הטוב לא מוציאים מכיסם כסף לטובת תחזוקת האתר...

לטובת ההגנה עליהם ועל האתר האהוב הזה אני מקבל את מה שחנן עשה למרות שבמקומו אולי הייתי מתרץ את הנעילה באופן שונה.

מאוד סביר בעיניי שהתקבל איום בתביעה שכזו...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

opl
19-02-14, 19:46
ומה עם JEEPTRIP?

בועז הקדים אותי...

Bernard
19-02-14, 19:59
שמעתי/קראתי על JEEPTRIP. למרות שחיפשתי, אני לא מוצא את המקור והסיבה לתביעה ומה פרטיה.

בכל מקרה.
לעניות דעתי (הקצת מלומדת), לא היה פה, באותו שירשור מדובר, כל דבר שיכול להביא לזכייה בתביעה.. כלום. לא נגד האתר ולא נגד הפרטיים.
ובטח לא הצדיק את ההישתלחות באותו שריף וציון העובדה שהוא וזו היו הסיבות לנעילה...

חשש מתביעה..
זה תמיד קיים בכל מקרה של ביקורת ותובע יכול להגיש תביעה נגד "כל העולם ואישתו" אבל זה לא תירוץ של פורום ואתר שמקיים פורומים ומעודד החלפות דיעה, לנקוט בצעדים שכאלה..
זה מוציא את כל התוכן והעוקץ ומה לא, מכל האתר.

יש דרכים להתמודד עם איומים שכאלה ויש דרכים לנטרל אותם (תקנון, למשל, שמטיל אחריות על הכותבים ומחייב ב"חתימה" עם כל השארת תגובה..) - יש.

לסתום פיות ולסגור דיונים והכי חשוב, לעשות את זה באופן לא עיקבי ומוסדר... אני חושב שזה בניגוד לכל עיקרון שמנחה את מקימי האתר ואת החברים והכותבים בו...

boaz avrahami
19-02-14, 20:31
תפריד בין זכיה לתביעה והוצאות ניהול משפט...

צוקר נתבע על בקורת שמישהו מתח על חברת טיולים בגרוזיה.
קיבל התראה למחוק את השרשור או שיתבע ובסוף נתבע.
כנראה שבסוף יצא זכאי אבל רזה יותר בארנק

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אמיר ב.א
19-02-14, 20:54
ברנרד - כמו שנאמר - תסתכל בגיפטריפ בפורום הראשי - יש שם הודעה מודבקת למעלה עם הסיפור ,
גיפולוג/חנן כן חשוף לתביעות ,
ועם כל האהדה לאירגונים גדולים שמתנערים מאחריות - זה בסך הכל פורום חופשי , ואם תהיה תביעה היא יכולה ליפול על מנהלים / בעלי האתר.
מבין ומצדיק את חנן לחלוטין ...

Bernard
19-02-14, 22:40
מבין - כן.
מצדיק - ממש, ממש לא.

כל אחד חשוף לתביעות. זו עובדה.

אני מפריד, בועז. תאמין לי שאני מפריד.
מצאתי את עיקר הדברים במקרה של גדי (בסופו של דבר זו לא היתה בעייה גדולה.. כנראה סתם עצלות מצידי..).
אין לי שום ספק (לבד מהאמירה ש"בבית משפט הכל יכול לקרות..) שגדי יזכה (לא ייצא זכאי - משהו אחר לגמרי ולא קשור לתביעה ההיא) אם (ואני מקווה שכך עשה/יעשה) יגיש תביעה שכנגד, במסגרת התגובה/תשובה/הגנה שלו - אין לי ספק.
אני גם לא חושב שייצא רזה יותר בארנק, מאחר שהתביעה מופרכת ובודאי יפסקו לו הוצאות ופיצויי.
אין לי מושג מה היה ואם היה דיון בנכחותו ואם היה מיוצג אבל צו במעמד צד אחד, לא בעייה להוציא. לא ברור לי מה היו הנימוקים להשארת הצו על כנו אבל לא תהיה לכך שו השפעה על תוצאות התביעה, במקרה זה..
שוב, אני לא יודע מה ומי מנהל עבור גדי את ההליך אבל על פניו, מהנתונים שיש, לא נראה לי שתהיה בעייה ל"תת לאותה חברה בראש" והייתי מהמר שגם את הצו ניתן להסיר.

זו בדיוק שיטת "המצליח" שדרור ואחרים דיברו עליה - אז זה היה בנוגע לרשויות המתעמרות וכאן מדובר על חברה מאיימת - מי שיש לו כוח, לא תמידמשתמש בו לטובה אלא להפחיד ולטרטר ולאלץ את החלשים ממנו. כך תמיד היה וכנראה תמיד יהיה.
מה שצריך לזכור הוא את המשפט האידי (מלשון אידיש) הידוע "כול כאלב ביג'י יומו".
איום בתביעה ותביעה הם חרב פיפיות ובד"כ (בד"כ, משום שבבימ"ש אף פעם...וכו') השופט אינו טמבל וטיעונים מקושקשים אינם עושים עליו רושם (בניגוד למתן צוים, שם הכללים אחרים) ומי שתובע לשון הרע, כדאי מאוד שיהיה לו שם טוב ללא רבב...
במקרה של גדי, רק מהנתונים הגלויים, יהיה קשה מאוד לחברה ההיא להוכיח שם טוב ונראה לי, שלבד מהאחריות שאותה חברה מנסה להטיל על גדי (וכבר היו פסיקות ששוללות זאת), אחת מטענות ההגנה הטרוויאליות במקרה זה, תיהיה נגזרתשל "אמת דיברתי".
זו הציפייה שלי.

ברור שלכל ההליך יש השלכות כלכליות מיידיות על גדי ועל כל נתבע אחר.
אבל זה חלק מהנטל של להיות בעל אתר שכזה ו/או מנהל.
כמו שאמרתי, כל אחד מאיתנו חשוף ל(איום ב)תביעה ובריונות היא לא רק משהו שפוגשים ברחוב. השאלה מה עושים עם החשש/פחד הזה מאיומים/תביעות.
אתה, כ(בעל)אתר, יכול ללכת "על בטוח" ולא להרגיז אף אחד ולצנזר ולחסום ולסגור ו.. לאבד לחלוטין את האמינות שלך (כאתר) ומכאן את כוח המשיכה שלך לחברים ולדיונים ולביקורות וכו'
או..
או שאתה יכול אפשר דיון וביקורת וחוו"ד והמלצות מה כן ןמה לא, בלי להיכנע לבריונים ולפחד ולחשוש מהם ולהכין גיבויי.
גיבויי בדמות יועץ משפטי (בשכר או התנדבות), הקצאת כסף (ביטוח?) לטיפול בתביעות/איומים וניהול נכון של אתר שיש לו פוטנציאל ויכולת השפעה על קבוצות..

תאר לך, בועז, ואני לא משווה את היכולות הכלכליות חלילה, ברמת העיקרון, שידיעות אחרונות לא יפרסם כתבה/ידיעה תלונות אזרחים על... שופרסל, למשל..
הרי שופרסל יכולה לתבוע על הוצאת לשון הרע...
תאר לך שרשות הטבע והגנים מחליטה לתבוע את דרור (גם פרטי וגם כמנהל באתר) בגין השמצות שהוא כותב או שראנצ'ו יתבעו את נמרוד, שאמר שהבולמים שלהם לא שווים...
אתה מתחיל בזה ו... הלך האתר.
ובכתבות... מה עומד מאחורי השבחים למוצר זה או אחר - זה אמיתי או פחד מתביעה אפשרית?

זה לא כ"כ פשוט, אני מסכים אבל פה, בשלב הזה, של אתר גדול ו"עובד" ומפרסם, יש אחריות כלפי כולם וכולם זה אנחנו, שקוראים וכותבים וניזונים פה.
יש לך, כבעל האתר ומפעילו, אחריות - לטוב ולרע.
אני רק מקווה, (לפי מה שאני מבין ואני מקווה שאני טועה) שבמקרה של "לרע", יעזרו לאתר קצת יותר ממה שגדי זוכה מחברי האתר הפעילים שם.. (אני גם לא הבנתי אם תבעו גם את אותו "משמיץ"... בכלל, כך נראה לי, כל התביעה הזו עקומה..).
אני, בכל מקרה, מתחייב לסייע בכל דרך אפשרית, במקרה שכזה.

ושוב, כל זה ברמה העקרונית.
תאכלס - לא ראיתי בשירשור ההוא שום דבר שמתקרב להוצאת לשון הרע ו/או דיבה. דובר על עובדות (שאולי נתונות, במרה הגרוע, במחלוקת), על דיעות ועל החלטה אישית של המשתתפים אם לקנות או לא BFG ושוב, הכל היה מאוזן... והרבה יותר רגוע ופחות חד משמעי מכל מיני דיונים אחרים שרצים פה...
הרבה יותר רגוע..

לא יודע.
נראה לי, כך מהנוסח, שחנן "קצת" התעצבן על שריף ההוא...

KOOKE
19-02-14, 23:29
רק כדי להעמיד דברים על דיוקם מבחינה משפטית. אתר- פורום איטרנטי שבו גולשים מפרסמים את דעתם יכול להיות חשוף לתביעת לשון הרע מצד הנפגע רק אם הייתה אל האתר פנייה להסיר את הפירסום הפוגע והוא סירב לעשות זאת. האתר אינו חשוף לתביעה מעצם מתן הבמה לדיעה של גולש גם אם דיעה זו מהווה לשון הרע אלא רק אם כאמור הוא סירב להסיר את הפירסום הפוגע.

Bernard
20-02-14, 00:25
אם כבר שלמה נכנס ללשון החוק/משפטית..
נדמה לי שהפירסום עצמו צריך להיות "לשון הרע"...
לא ראיתי בשירשור "לשון הרע"..

ודוגמא.
אם אני אומר בשירשור שהשירות של חברה X לא טוב או, לחילופין, שאני לא מרוצה מהשירות או, לחילופין שאני לא אקנה יותר מוצר של החברה או, לחילופין שלפי נסיוני אני לא ממליץ לקנות מהחברה - זה לא "לשון הרע".
אם אני אומר שהחברה בכוונה מרמה ובכוונה מטעה וכו' - זה "לשון הרע".
וכמובן שניתן להתווכח על כל הגדרה ולאיים ולדרוש ולתבוע, גם כאשר ברור לחלוטין שאין כל "לשון הרע" - שוב, חוזרים לעניין הביריונות ואם נכנעים לה ואם נזהרים בפושרים (או קפואים) בגלל שמישהו (גדי) נכווה ברותחין...

תובע צריך להוכיח שיש בפירסום "לשון הרע" אחרת אין לו כל עילה לדרוש הסרה... וזה גם מה שצריך להוכיח במשפט/תביעה..

לתבוע יכול כל בריון... על מנת לזכות, בד"כ, צריך להיות גם צודק..

חנן-ג'יפולוג
20-02-14, 06:26
ברנרד, אני לא מעוניין להיכנס לדיון ארוך ובכל זאת לא מנומס להגיב אז הנה תגובתי על רגל אחת:
עניין הדיבה הוא המשני כאן מבחינתי ואתה התייחסת אליו כראשוני. הסיבה העיקרית לנעילה היא שאם אתה מעוניין לפגוע בבעל העסק המינימום הוא שתכתוב כבר בפתיחת השרשור את כל האמת. ברגע שראיתי באתר אחר את המידע האחרון והמאוד משמעותי ובנוסף זכרתי שעוד מידע נמסר רק בתגובה 9 הבנתי שאנחנו עושים דיון שלם על בסיס חצאי אמיתות ואין לזה שום טעם. דיונים חסרי טעם היו כאן מאז ומעולם אבל כאן נכנסת גם הסיבה המשנית...

לסיבה המשנית: בעלי האתר מתפרנסים מעבודה שכירה במקומות אחרים, איש איש בעבודתו. זה לא עסק רגיל שמרוויח כסף ויכול להסתכן בהפסדים באחוזים פה ושם.
במידה וניתבע וגם אם נגיד שנזכה בתביעת דיבה כלשהי האתר הזה כבר לא יהיה. לא לכם ולא לנו. שווה לכם? ועוד בשביל אחד שנרשם לכאן רק בשביל זה?

מסיבה זו אפשר לומר באופן כללי שאנחנו לא אוהבים שרשורים כאלו. הם מסכנים משמעותית את האתר. אנחנו לא רואים בהם את ליבת הפעילות שלנו ומוכנים בשמחה רבה לוותר על פלח התוכן הזה. מי שאוהב את האתר הזה, שימנע מהם.

לגבי הרמז על קשר שלנו לbfg: דוחה ומתסכל. לראות את זה מגולש ותיק בכלל מוציא לך את החשק מהמשך ההשקעה. יש לך במה להתבייש.

סיימתי.

boaz avrahami
20-02-14, 07:45
חנן,

כבר קראתי את המשפט הזה שביקורת מסוג מסויים מורידה לך מאוד את החשק מהאתר ומהשקעה בו.

האמת, זה מזכיר לי תחושות שהיו לי מהימים שניסיתי לקדם את הספורט המוטורי ושרפתי לא מעט כסף פרטי.
מבין ללבך מאוד אבל הייתי מעדיף לא לקרוא הודעות כאלו...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

חנן-ג'יפולוג
20-02-14, 07:56
לא מדובר כאן בביקורת אלא פשוט בלכלוך. הרי ברנרד לא יודע על קשר שלי עם ביאף. הוא זרק את זה סתם, כי הוא יכול. ומה אני יכול? אני יכול להוכיח שאין כזה קשר?
אז עכשיו יהיה מי שיחשוב שאנחנו מושחתים ויש את אלו שמכירים אותנו. הנזק והעלבון נעשו ויישארו. זה מרתיח.

boaz avrahami
20-02-14, 08:13
צא מזה.
אתה מתעסק עם ציבור גדול של אנשים ותמיד תקבל הערות כאלו או אחרות.
אל תתן להן לקלקל לך את המצב רוח ותהיה בטוח שגם מי שכתב אותן יודע בדיוק את האמת.

כשמשהו מסריח אפשר להריח את זה מקילומטרים. בגיפולוג אין את הריח הזה.

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

חנן-ג'יפולוג
20-02-14, 08:59
צא מזה. x

אני משתדל, כבר 43 שנה ונכשל, שוב ושוב.

אבל, אני משוכנע שבתוך 40, מקסימום 50 שנה, זה יצליח לי.

חנן-ג'יפולוג
20-02-14, 12:56
רק כדי להעמיד דברים על דיוקם מבחינה משפטית. אתר- פורום איטרנטי שבו גולשים מפרסמים את דעתם יכול להיות חשוף לתביעת לשון הרע מצד הנפגע רק אם הייתה אל האתר פנייה להסיר את הפירסום הפוגע והוא סירב לעשות זאת. האתר אינו חשוף לתביעה מעצם מתן הבמה לדיעה של גולש גם אם דיעה זו מהווה לשון הרע אלא רק אם כאמור הוא סירב להסיר את הפירסום הפוגע.

אני לא משפטן ולא קרוב למשפטן אבל לעניות דעתי אני בכל מקרה חשוף לתביעה.
יתכן שזו היתה השפה המשפטית שלך לומר שאני לא חשוף לתביעה שיש לה סיכוי לנצח.
אני, בכל מקרה, לא מעוניין לנצח מול תביעה, מוצדקת או לא.
בדיוק כמו שאני לא מעוניין לצאת צודק בויכוח. אני פשוט לא מעוניין להתווכח.

לגבי מה שבועז כתב: לא התקבלה אצלנו, למיטב ידיעתי, כל פניה מיבואן הצמיגים.

sharif
20-02-14, 17:21
שלום חנן,
אני לא מבין את המניעים שלך אך לפעמים אני מרגיש שאתה איתי ולפעמים שאתה מגן על היבואן

אני מבקש ממך לחזור ולקרא את התגובות מחדש כי אמרתי את האמת וכל האמת בתגובות שלי.
1. אכן ציינתי יותר מפעם אחת שפירקתי את הצמיגים (תסתכל על 13-02-14 10:56 "אכן פירקתי את הצמיגים האחרים ולא היה בהם נזק כלל
" ועל אחרות אחר כך 13-02-14 13:56)
2. ציינתי במפורש (פעם אחר פעם) שהבעיה היתה באזור התקר בלבד (תסתכל על הנושא המקורי "חריצים בדופן הפנימי של הצמיג בחלק אחד מהצמיג
" ואחר מכן ב 13-02-14 10:09 "הם נמצאים בחלק מהבדופן הפנימי בלבד וצמיג "נקי" מבחוץ
" וגם אחר כך
3. לגבי הטיעון שלך של האכלה בכפית, לא ידעתי (מנסיוני הדל) איך הנושא יתפתיח ולכן סיםרתי את עיקר הדברים (בעיניי) ונראה לי שהסיפור היה ארוך מספיק
4. לא הבנתי את העניין של החשיפה לתביעות, איך זה שמה שאני אומר בשמי חושף את הפורום?

תודה רבה

omri_t
20-02-14, 17:26
צר לי, אבל אני ממש לא מבין על מה המהומה.
הגיע אדם שמאוד ברור שמטרת השרשור היא לא להעביר ידע או ניסיון מקצועי כלשהו- הרי ברור מהכתוב שהוא לא מבין דבר בתחום.
לפיכך המטרה (ועוד רגע נדבר על זה) הייתה לפגוע בייצרן\יבואן ספציפי.
ואם זו המטרה מחובת המפרסם ומן ההגינות שיציג את כל הסיפור עם כל העובדות כדי להוכיח טענתו.

ולגבי המטרה-הפורום הוא לא במה לתלונות, הוא לא נועד לשם כך- שיפתח דף בפייסבוק ויהיה לו הרבה יותר במה.
אני כגולש בג'יפולוג, לא מתעניין מהתרשמותו הלא רצינית של אדם שלא מבין.
זה לא תורם לי דבר ולא משרת כאן איש.

ועוד דבר שריף-
משתמש עם 11 הודעות שמסתתר מאחורי שם בדוי מרגיש לכולנו פחות רציני.
ואם המניע שלך להרשם לאתר היא בשביל "ללכלך" על יבואן או ייצרן- מבחינתי אתה לא ממש שייך לכאן.

Bernard
20-02-14, 18:04
לא יודע למה אבל קודם, כשרציתי לכתוב, הנושא היה נעול/סגור...שויין..

חנן.
נתחיל מהסוף: אני מצטער מאוד אם נפגעת מדברי - זו לא היתה הכוונה וגם עכשיו זו לא הכוונה.
ואחרי שסגרנו פינה זו..

אני חושב שאני נמצא פה מספיק זמן, בפורום, ודי "מכירים" אותי פה - אני לא רומז! אם יש לי משהו להגיד אני אומר אותו בפה מלא ועומד מאחורי דברי. אם מתברר או שמבהירים לי שאני טועה, אין לי שום בעייה להודות ולהתנצל ואת זה הוכחתי פה לא פעם.
אם הייתי סבור/חושב/חושד שיש לך קשר כלשהו, עם BFG, שמביא אותך להתנהלות מסויימת, הייתי אומר זאת בפירוש!

אני לא חושב כך וכל ההעלבות שלך והאופן שבה הבהרת זאת ("כי הוא [ברנרד - ב.] יכול") היא זו המעליבה. אני לא נוהג להתנסח "בגלל שאני יכול". אני מתנסח כפי שאני חושב שצריך.

כמו שאמרתי, אני מבין את התגובה שלך אבל לא מסכים ולא מצדיק אותה ואין לכך שום קשר ליחסים שיש או אין למישהו עם חברה/מוצר כלשהו.
אני מבין את החשש של אדם עובד שחשוף לנזקים בגלל תחביב.. הדאגה ברורה ומוצדקת.

יחד עם זאת, לא ברור לי מה הקצף על אותו שריף ומה הדאגה הפתאומית (משנית או לא, אתה העלת אותה) מתביעות לשון הרע..
במקומך, הייתי יותר דואג מההתנסחויות של דרור כלפי לנד-רובר ורט"ג ושלי לגבי אייפון ושל בועז לגבי נקסוס ושל נימרוד (הבעלים, לא מערד) כלפי ראנצ'ו ומ... הרבה אחרים, שלא להזכיר את ARB ובעלי עסקים רבים "שזוכים" לביקורות פה..
מה יצא קיצפך על שריף?

אמיר.
תגיד לי, כמה יש פה בשמות בדויים/מוסתרים? להזכיר לך כמה?
"סוזי המשתוללת", TZGI, בולדוג, GODFATHER, "מגן גחון" (???), GRAND, KID, להמשיך??
מה זה בדיוק אומר?
יכול להיות שהבחור/ה הוא/היא טרול או בעלעניין או כל דבר אחר- חשוב מה הוא אומר ואולי זה לא מעניין אותך, התנהלות של אחריות צמיגים ומתי תקבל אותה ומתי לא, אבל יש אחרים שכן מתעניינים ואפילו מאוד ועובדה שהסיפור שלו (אמיתי או לא) העלה עוד כמה דומים.. עובדה.
כולנו טרולים?

כמה מאיתנו הצטרפו לפורום הזה רק בגלל שהיתה לנו בעייה שרצינו לפתור/לחלוק ונשארו פה?
אם היה מגיע עם סיפור "חיובי", היה מוזמן להשאר ולהרחיב?

שוב.
אני לא מכיר את שריף ולא מגן עליו אני יוצא נגד הגישה, של לתקוף מישהו (משהו?) מהסיבות הלא נכונות.

חנן.
לדעתי, האמיתית, אתה בחור נהדר ומה שהעלת פה - האתר - הוא דבר אדיר ואני מברך אותך ואת אסף ונמרוד והאחרים, כל יום על כך.
אי אפשר לנהל ולהיות בעלים של אתר כזה,עם גישת זהירות יתרה - פשוט אי אפשר.
כתבת שאתה לא משפטן שלדעתך אתה חשוף, במקרה זה - נכון, אתה לא משפטן ואתה גם לא צריך להיות. יש פה מספיק משפטנים להתייעץ אתם ושיפעלו בשימך/בשבילך ובשביל האתר, על מנת להבין מה הסיכון/סיכויי ולקבל החלטה מושכלת ועניינית, בכל נושא ולגופו.
שליפות רנדומליות ויד קלה על ההדק/ברז, זה לא הפיתרון...
אם כן, אתה צריך לנעול/לסגור/להעלים יותר מחצי מהשירשורים...

קח את הדברים (גם אלה שאני כותב) בפרופורציה ותחשוב על זה ואל תחפש (להעלב) בין השורות - ובטח לא ממני. אצלי אין "בין השורות".

sharif
20-02-14, 18:29
צר לי, אבל אני ממש לא מבין על מה המהומה.
הגיע אדם שמאוד ברור שמטרת השרשור היא לא להעביר ידע או ניסיון מקצועי כלשהו- הרי ברור מהכתוב שהוא לא מבין דבר בתחום.
לפיכך המטרה (ועוד רגע נדבר על זה) הייתה לפגוע בייצרן\יבואן ספציפי.
ואם זו המטרה מחובת המפרסם ומן ההגינות שיציג את כל הסיפור עם כל העובדות כדי להוכיח טענתו.

ולגבי המטרה-הפורום הוא לא במה לתלונות, הוא לא נועד לשם כך- שיפתח דף בפייסבוק ויהיה לו הרבה יותר במה.
אני כגולש בג'יפולוג, לא מתעניין מהתרשמותו הלא רצינית של אדם שלא מבין.
זה לא תורם לי דבר ולא משרת כאן איש.

ועוד דבר שריף-
משתמש עם 11 הודעות שמסתתר מאחורי שם בדוי מרגיש לכולנו פחות רציני.
ואם המניע שלך להרשם לאתר היא בשביל "ללכלך" על יבואן או ייצרן- מבחינתי אתה לא ממש שייך לכאן.
שלום רב וערב טוב לכולם
רציתי להתחיל בהתנצלות אם בחרתי בפורום הלא נכון להציג את סיפורי האישי (שאני מתחייב שהוא אמיתי לגמרה ולא הוספתי או הורדתי פרטים ממנו) חשבתי לתומי שפורום זה איננו רק "שאל את המומחה" אלה אפשר לשתף בו סיפורים אחרים שיכולים להיות מעניינים אנשים אחרים בתחום. אם פורום זה אכן רק מסוג "שאל את המומחה" אז אין לי (כהדיוט בנושא) מה לתרום כאן (שזו היתה מטרתי הראשונית ולא לפגוע בגוף כזה או אדם).
אני מסתייג מהעובדה שאתה טוען שאני מסתתר מאחורי שם בדוי, אתה צודק בכך שאני חדש כאן ובתחום בכלל. אם דבר זה מפריע לך להאמין לי אתה מוזמן להתקשר אלי ישירות (0544428613).

חנן-ג'יפולוג
20-02-14, 18:39
ברנרד, מקבל את ההתנצלות. היה ונשכח. אני רגיש מאוד למוניטין היושרה שלי בפרט ושל האתר הזה בכלל, אבל יודע גם להמשיך הלאה.
לעניין עצמו: אני סבור שאין לי מה להוסיף על מה שכבר נכתב. גם לגביך, שריף: התשובות לכל הערותיך כבר כתובות.

לגבי חברי מערכת האתר: אתה יכול לנחש או להבין שיש פורום מערכת סגור שבו אנחנו מבקרים אחד את השני. ברור שאנחנו לא נעשה את זה במקום שאתה והגולשים האחרים רואים.
אם יש לך זכרון טוב אז אתה בוודאי יודע שלפחות שרשור אחד עם סגנון דומה שפתח חבר המערכת נמחק. לא ננעל אלא נמחק.
סגנונות של מנהלי פורומים משתנים כתוצאה מהביקורת הפנימית שלנו. שרשורים שננעלו נפתחים מחדש כמו ששמת לב.
אני גאה להצהיר שאספנו חבורה מעולה של חברי מערכת שדנים על כל מקרה כזה ופשוט מבקש: סימכו עלינו. אין לנו דרך לנהל את האתר הזה עם דמוקרטיה של עשרות אלפי גולשים אבל אני משוכנע לחלוטין שאנחנו עושים בסה"כ עבודה לא רעה.

Bernard
20-02-14, 18:54
אני רק רוצה להוסיף דבר אחד ובזה סיימתי את חלקי.
אני כבר מבהיר שכרגע אני מדבר כמשפטן, על תקן יועץ בהתנדבות הד-הוק למקרים בעבר ובעתיד...

כמשפטן, הייתי מציע, לאתר, לקחת ייעוץ משפטי, בתשלום או בהתנדבות משום שכל מיני דברים, גם אם נעשו בתום לב ומתוך זהירות ואמונה שלמה, יוצרים חשיפה לתביעות.
לשון הרע זה לא רק (רמיזה/) השמצה של חברה או מוצר..
לא לרוץ לפעולה לא נדרשת ומושכת תשומת לב ו"מכניסת רעיונות", כמו ששלמה כתב (בפירוש ולא היה צריך לנסות לברר למה התכוון - הוא לא התכוון לזה. הוא התכוון שלא רותמים את העגלה, לפני הסוסים..).

זהו עם המשפטן.

לפעמים זה טוב לנער קצת את השמיכות.. אח"כ מתכסים טוב יותר..

יום טוב לכולם ותודה לעידו..:rolleyes:

sharif
20-02-14, 19:03
לחנן, אני מבקש למחוק את הערתך האחרונה (שבה סגרת את הדיון המקורי) שמציין עובדות לא נכונות על תגובותי. התגובה הנ"ל מראה שסגרת את הדיון בעקבות נתונים לא נכונים מה שפגע בי (יצאתי בעינך שקרן).

Sent from my RM-821_eu_euro1_437 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
20-02-14, 19:11
כבר יש לנו משפטן בין חברי המערכת, אבל תודה על רוח ההתנדבות :confused:

BlackStar
20-02-14, 19:14
א כ ל ת ם ----- ת ר א ש

( עניים \ מקלדת )

Bernard
20-02-14, 19:24
שריף - הוצאת אותי מהבידוד..

טוב שאתה לא יודע להגזים, אה...

תתייעץ גם אתה עם עו"ד, לפני שאתה קורא משהו ומסיק ויוצא עם דרישות... הזויות משהו...:)

תחליק ותעבור הלאה - יש פה מספיק נושאים וחומר ללמוד ממנו ולהעזר בו.
תשאיר את ה"פגיעה" "שם" וברוך הבא לאתר...
לידה קשה אבל.. שטויות:)

יואב פולס
20-02-14, 21:42
א כ ל ת ם ----- ת ר א ש

( עניים \ מקלדת )

+11

boaz avrahami
20-02-14, 21:48
לאור ההערה של ברנרד רציתי להבהיר שאנדרואיד היא מערכת הפעלה מופלאה ונקסוס הם טלפונים יוצאים מגדר הרגיל.
ובכלל אני מתנצל אם פגעתי במישהו 😄😄😄

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

yes1952
20-02-14, 22:28
ובאמת חשבתם שאני לא אגיב?
ממש לא מעניין אותי מה כתב הבחור מהצמיגים-מעניין האיך
לדעתי ומעברי בעולם העיתונות והפלילים-עובדות בלבד הן החשובות,
את בעית פותח שרשור הצמיגים ניתן היה לפתור לו היה מביא עודות לאחר הגשת תלונה מסודרת וערעור על תשובת היבואן ולא כאן,
לגבי התנהלות ההנהלה-לא היה לדעתי מנוס מהפעולה שנעשתה
הפורום או האתר על הפורומים שבו נותן פתח להסתבכות עם החוק במידה ולא בוררים ביטב את המילים בהם אנו משתמשים בבואנו להעביר ביקורת
על אדם או חברה או כל יישות משפטית
וגם כאשר פוסלים מישהו או מפקפקים במוצר שמייצרת או מייצגת חברה,עבודת מוסך ו/או השמצת האחר יש לבוא עם מובאות וקבלות,
כולנו לא רוצים ליפול ולהפסיד כסף בקנותנו מוצר כזה או אחר וכן טוב שמתריעים על גזלנים ,בעלי מקצוע שרלטנים או מוצרים פגומים,אך כאמור עם מובאת וקלות,
וגם אל לנו לשכוח שאתר זה הינו פרטי עם חוקים כתובים ויש לכבדם אפילו באם אנו לא מסכימים להם (אנו כן מפני שבעצם ההרשמה אישרנו שאנו מקבלים עלינו את חוקי האתר
שבת שלום

polar bear
21-02-14, 07:43
א כ ל ת ם ----- ת ר א ש

( עניים \ מקלדת )

+32

ishc
21-02-14, 08:45
א כ ל ת ם ----- ת ר א ש

( עניים \ מקלדת )

+1000000

שמישהו ינעל את השירשור הזה כבר

moshik999
22-02-14, 15:22
אם המטרה היא להתייעץ עם חברי הפורום
אז ניתן להציג את הבעיה
ואין צורך לציין את היצרן של הצמיג או מקום הרכישה
בשלב הזה של הדיון זה לא רלוונטי.
חנן צודק באופן עקרוני
הפורום הוא לא במה משפטית ולא יכול לבחון את הדברים לפי דיני הראיות.

JustDoB
22-02-14, 17:34
אני עדיין לא מבין אם זה מקדם אותנו מבחינת החיבור של המברגה לרכב

Sent from my XJ

Bernard
22-02-14, 17:45
אני עדיין לא מבין אם זה מקדם אותנו מבחינת החיבור של המברגה לרכב

Sent from my XJ

.:).

-->