PDA

צפייה בגרסה מלאה : מדרגת המצלעות - תמונות

נמרוד
09-07-03, 18:43
פרק חדש באגדת אריק2 נכתב.

http://www.jeepolog.com/j6trails_mizlaot_2003.htm

מוני דיסקו
10-07-03, 10:03
נמרוד, רק מתוך סקרנות :roll:
הדיסקו של עופר הוא בנזין?
האם הנעילה ARB ?
מה בדבר הצירוית ? מחוזקות או רגילות
בעקבות סקר שלי מסתמן שרוב השברים בדיסקו הם על בנזין בלבד.
לא תמיד הצריות נשברות, לעתים קרבות אלו הם הסטלטים או ציר הסתליתים בדיפ.

נמרוד
10-07-03, 10:10
אכן בנזין, אם אני זוכר נכון הנעילות הן ARB - עופר או ארז יתקנו אותי.

מוני דיסקו
10-07-03, 11:03
זה מה שחשבתי :(
נראה כאילו הסרנים פשוט לא מספיק חזקים למנוע הבנזין האמתני :roll:
האם מורכבים לו צריות מחוזקות?
לדעתי לא כי יש מעט מאוד שבירות למחוזקות
והאם הוא כפול נעילות?

נמרוד
10-07-03, 11:08
כפול נעילות, כן. הצירייה שנשברה לא היתה מחוזקת - אני מניח שעכשיו עופר כבר עם מחוזקות :lol:

סוזי המשתוללת
10-07-03, 15:12
מוני
אל תרוץ ותתלהב כי גם הדיזל שובר די בקלות ואפילו ללא נעילות כך ש hold on to your horses

ארז
10-07-03, 19:20
מוני סוזי צודק וגם לא צודק....
א ציריות נשברות גם ברכבי דיזל
ב עופר עם בנזין כפול נעילות ונהיגה מאודדדדד אגרסיבית שבר ציריה אחת בשנתיים האחרונות!זה פחות ממני ומהרבה חברים אחרים עם ל"ר או רכב אחר....
ג הנעילה היא אכן ARB
הציריות היו מקוריות ועכשיו התקנו על הרכב MD

סוזי המשתוללת
10-07-03, 20:15
אני חושב שדווקא לדיזל יש סיכוי לשבר לא פחות מבבנזין ואולי אף יותר בגלל העובדה שבאותו סל"ד נתון(לא אבסולוטית ) אם אינני טועה יש לדיזל מומנט גדול יותר (בהנחה שיחסי ההעברה דומים )
ואינני מתכוון לנהיגה אגרסיבית שם כולם שוברים
האין זה כך?

גיא
10-07-03, 23:51
והיום שמעתי על ניבה שהגיעה מלאת מוטיבציה למדרגה ... ולמזלה הטוב ( ולטובת המשך המסלול ) המעלה היה חסום בערמת ברזלים של חנן ....

הצלתם את הניבה !
:twisted:

סוזי המשתוללת
12-07-03, 03:45
גיא תתפלא אבל הניבה הייתה עולה - עם כננת

נמרוד
13-07-03, 12:54
יכול להיות גם שהיתה עולה בלי כננת, ועם המון בנייה... סיכוי קטן אבל קיים. אני ראיתי במצלעות שלושה כלי רכב לא נעולים בכלל עולים - שני CJ, לפני משהו כמו 4-5 שנים, כחלק משיירה שכל שאר החברים בה, סיקסים וסופות, היו נעולים אחורה לפחות. בשניהם היו נהגים מעולים והמופע היה וירטואוזי. השלישי הוא ארכימדס2 בטיול הזה. הנקודה במצלעות היא שזה מכשול שובר. שיירה שמנסה לעלות, בדרך כלל יוצאת עם כלים צולעים. ההבדל בין עובר לשובר הוא כחוט השערה... זה הכיף!

קובי
13-07-03, 14:08
לפני כ-4 שנים הייתי ועברתי עם טנדר מגנום שזה אומר כל אחד יכול

קובי

טוב נישברתי : זה היה בירידה עשיתי את המסלול הפוך.

סליחה קובי :) :)

מוני דיסקו
13-07-03, 14:10
אני לא מתלהב ולא קופץ למסקנות :)
ברור שיש ללנד רוברים בעיה עם הצריות ודיסקו בפרט.
מה שאני מנסה למצוא זה את החוקיות, קרי באיזה מצבים הצריה נוטה להשבר.
ואני עושה זאת מסיבות פרקטיות לחלוטין !!!
אין לי כסף לצריות מחוזקות, לא כרגע.
ולכן אני רוצה כמה שיותר לשמור על הקים
ומאחר שיש לי נעילה אחורית אני בקבוצת סיכון :wink:
מהנסיון שלי וקריאה באינטרנט נראה כאילו הגורם מספר אחד לשבירה הינו סבסוב הגלגל במהירות באויר ועצירה פתאומית. עם נעילות זה יכול לקרות בהחלקת גלגלים ואז התפסות הצמיג בבת אחת בסלע, או נפילה.
במקרה זה ההספק משחק תפקיד (לדעתי). כמו כן המומנט של הבנזין גדול משל הדיזל.
ארז האם יש איזשהיא חוקית לשבירות, איזה נקודת תורפה שצריך להזהר ממנה. אולי עיפות החומר (עופר נוסע לפחות טיולים ממך וכ)
ונמרוד מאחר ולא היתי במצלעות, מה הופך את המעלה לכזה שובר רכבים - המדרגה, הבור, השיפוע?

נמרוד
13-07-03, 14:18
מוני, יש לך שתי יתרונות מוחצים בתחום שמירה על אורך חיי הציריות:
1. אתה נוהג כמו סבתא מתה (במובן החיובי).
2. אתה לא מטייל יותר מדי :lol:

אם וכאשר תשבור צירייה, תחליט אם כדאי לך להחליף או לא... אם יורשה לי לצטט מזכרון את דון קורליאונה:

One day you will get a phone call... and that day may never come

יכול להיות שעוד שנים רבות לא תשבור צירייה.

לגבי המצלעות - המדרגה תלולה. קשה עד בלתי אפשרי לזחול עם גלגלים בגודל רגיל, יש שלב של מכת גז וקפיצה תוך כדי שבירת הגה ימינה כמעט תמיד.

מוני דיסקו
13-07-03, 14:24
הסתכלתי שוב בתמונות ונדמה לי שראיתי את הבעיה.
המכשול מורכב מעליה תלולה וחלקה כשבסופה ישנה מדרגה\בור לגלגל השמאלי.
הנהג חיב להאיץ כדי לעלות את העליה, ואז לתת עוד גז לעלות את הבור.
התזמון חיב להיות מדויק אחרת הנהג ילחץ על הגז כאשר הגלגל יפגע במדרגה.
הדבר יגרום לשבר כי הגלגל יתפס\ימעך על הבור בדיוק כאשר המנוע יתן לו מכת מומנט
במקרה של חנן הגלגל האחורי נתפס וכנראה שהקידמי בבת אחת ניסה למשוך ושבר.
אני צודק?
אגב ארז איזה צריה יותר פגיעה, אני מנחש הקצרה :?
מה עלות הצריות המחוזקות (שעדע כמה צריך לשלם על שקט נפשי :twisted: )

עמי
13-07-03, 14:39
מוני,
גם רכבי דיזל שוברים ציריות לא מחוזקות (למשל, אני), במיוחד אם הם נעולים.
מנסיון, השבירה יכולה להתרחש גם מבלי שתפעיל כוח פתאומי על הציריה, אלא ממאמץ רציף ולפעמים סתם מעייפות החומר. אצלי נשברה ציריה קדמית, תוך כדי נסיעה בחול (לא עמוק) - הציריה נראתה כאילו פשוט התפוררה במקום השבר, לא חתך נקי כמו שבדרך כלל קורה אם השבירה נעשתה תחת עומס פתאומי, אלא יותר כמו זכוכית שנסדקת לרסיסים.
קח בחשבון, שלפחות בדטרויט, יש סיכוי גבוה למדי (75% עפ"י ידידינו מעבר לים) שתשבור יחד עם הצירה גם את הנעילה. לא יודע אם בARB זה אותו הדבר, אבל בטח זה מוסיף בריאות לנעילה.

עמי
13-07-03, 14:44
אה, ועוד כמה דברים:
אין בעיה להגיע במהירות איטית יחסית למדרגה וכן, הציריה הקצרה היא זו שנשברת בדר"כ - יכולת הפיתול שלה קטנה יותר.
אגב, יש כאלו שטוענים שציריות של לנדרובר עשויות מברזל בניין. כנראה שהבעיה היא הפוכה בדיוק - הציריות עשויות מחומר קשה מידי, מה שלא מאפשר גמישות וגורם לפריכות יתר של הציריה. אם ציריות מחוזקות יכולות להתפתל כ - 1440 מעלות(כן.. כן... אלף ארבע-מאות ארבעים, ארבעה סיבובים מלאים) מבלי להשבר, הרי שהיכולת של ציריות מקוריות קטנה בהרבה.

נמרוד
13-07-03, 14:53
אם ציריות מחוזקות יכולות להתפתל כ - 1440 מעלות(כן.. כן... אלף ארבע-מאות ארבעים, ארבעה סיבובים מלאים) מבלי להשבר.

"זובי!". זו המילה שקופצת לי בראש. דוגמא לאיך אנשי שיווק מסוגלים להוציא דברים מהקשרם. להערכתי הצליחו בניסוי אחד לפתל את הצירייה שלהם 1441 לצורה של ביסלי, פלסטית לחלוטין כמובן, ואז זה נשבר. במקרה עבר שם איש שיווק שלא מבין כלום, ניסו להסביר לו אולי, אבל מה שהוא קלט זה שאפשר לפתל ל1440 מעלות בלי לשבור... :lol:

עמי
13-07-03, 15:20
היא אכן נשברה, אחרי שהתפתלה ארבעה סיבובים, אבל בטח שלא מדובר באנשי שיווק, אלא סתם בג'יפאי (לנדרובראי?) שיצא לו לטייל ...
http://www.pirate4x4.com/forum/showthread.php?s=&threadid=35450
נדמה לי שיש גם תמונות איפה שהוא, אם אמצא, אעלה אותן.

נמרוד
13-07-03, 15:26
OK עמי, אז אתה זה שהוציא את הסיפור מהקשרו... :twisted:

סוזי המשתוללת
18-07-03, 01:35
מוני
הבנת הנקרא
לא טענתי שלדיסקו דיזל יותר מומנט מבנזין אלא אך ורק בסל"ד נמוך (דיזל )
שיא המומנט בבנזין מגיע הרבה אחרי שיא המומנט בדיזל ובדיזל עקומת המומנט יותר שטוחה מה שאומר יותר מומנט בסל"ד נמוך שהוא המשמעותי בזחילה

השועל
18-08-03, 11:49
האמת שיש לי בעבודה בורג שהתפתל 4 סיבובים בזמן הוצאתו מתוך תבריג והוא לא נשבר ,האלסטיות שלו הייתה מדהימה הוא התקצר בכ-2 ס"מ ,אורכו המקורי הוא 6 ס"מ ,לאחר הפיתול 4 ס"מ .. ממש קשה להאמין ..
אני אביא את הבורג הזה איתי לבור בהזדמנות .

השועל

נמרוד
18-08-03, 11:54
האמת שיש לי בעבודה בורג שהתפתל 4 סיבובים בזמן הוצאתו מתוך תבריג והוא לא נשבר ,האלסטיות שלו הייתה מדהימה הוא התקצר בכ-2 ס"מ ,אורכו המקורי הוא 6 ס"מ ,לאחר הפיתול 4 ס"מ .. ממש קשה להאמין ..
אני אביא את הבורג הזה איתי לבור בהזדמנות .

השועל

מה הקוטר שלו?

השועל
18-08-03, 11:59
M6

ניר ל
18-08-03, 15:05
השועל כתב :

האלסטיות שלו הייתה מדהימה הוא התקצר בכ-2 ס"מ ,אורכו המקורי הוא 6 ס"מ ,לאחר הפיתול 4 ס"מ .. ממש קשה להאמין ..

האלסטיות שלו הייתה מדהימה אם הוא היה חוזר למצבו המקורי אחרי שהתפתל...
מה שאתה מתאר זה פלסטיות, מן הסתם לא מדובר בבורג פלדה.

עמי כתב :
הציריה נראתה כאילו פשוט התפוררה במקום השבר, לא חתך נקי כמו שבדרך כלל קורה אם השבירה נעשתה תחת עומס פתאומי, אלא יותר כמו זכוכית שנסדקת לרסיסים.

מעניין לראות את זה בעין,
זה נשמע כמו ריכוז פחמן גבוה במקום השבר, יכול להיות כתוצאה מחום גבוה שנגרם מסיבה כלשהי. האם ניתן היה לזהות סימני חום באיזור השבר ? לא נראה לי שזה תוצאה של החיסום המקורי. אגב, לא יודע מי קבע שהחומר זהה לברזל בניין ואיך בדיוק הוא בדק את זה, פיתול של 1440 מעלות נשמע הרבה יותר כמו ברזל בניין מאשר כל דבר אחר (סטייל הבורג של דני). ציריה אמורה לעמוד במומנט פיתול גבוה ככל האפשר בלי לעבור לשלב הפלסטי, שאחריו היא ממילא לא שמישה בין אם נשברה ובין אם לא.

נמרוד
18-08-03, 17:42
ניר, אל תתעמק יותר מדי בעניין הזה, פחמן לא פחמן... ברור שצירייה של לנדרובר לא עשויה מ"ברזל בניין", זה סתם קשקוש שמישהו פלט פעם. כנראה שהיא גם לא מהאיכות הגבוהה ביותר מצד שני...

השועל
18-08-03, 18:18
צודק ,פלסטיות היא המילה היותר מתאימה ונכונה להגיד ..
טעות שלי .

השועל

-->