PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם גיר של ג'ימיני מתאים לסמוראי ?

יונימוג אדום
21-02-14, 08:12
מעוניין להחליף גיר בטנדר שלי - 1987 מנוע 1300 .
האם מישהוא ביצע כבר ומה מידת ההתאמות שיש לבצע ?
ברור לי שהפלאנג'ים שונים - יש על המדף , מישהו אמר שיש שינוי בהאוזינג - כנראה מינורי .
בקיצור אשמח לכל פיסת מידע בנושא .

אילן

gmike
21-02-14, 10:17
הגיר של השנתונים הישנים(עד 2001 נדמה לי, אלו עם בלוק מנוע G) יתאים למנוע שלך, וזהו. כל שאר הדברים צריך להתאים.
לא ברור אם אתה מתכנן על אוטומט או ידני..
אם ידני- המיקום של ידית ההילוכים שונה, תצטרך להתאים תושבת לגיר.
הגירים האוטומטיים של השנים האלה מאוד בעייתיים, וישנים כבר, לא ממליץ לך ללכת על זה.
על איזה פלאנג'ים אתה מדבר?. אין פלאנג'ים בגיר..

יונימוג אדום
21-02-14, 19:50
סליחה , שכחתי לציין - גיר ידני .
אני מדבר על הפלאנג' ביציאה מהגיר - אצלי מודל 87 הפלנג' קטן יותר ממודל 88 ואילך .
יש לי גם את הפלאנג'ים הגדולים יותר .

אילן

gmike
21-02-14, 22:20
הבנתי,אתה מדבר על הפלאנג' של הדרייבשאפט שיוצא מגיר. אתה יכול להחליף רק אותו לאחד עם החורים הקטנים, או האופציה העדיפה-להחליף פלאנג' של הטרנספר.
למה החלטת ללכת על גיר של ג'ימני? יחס העברה טוב יותר בהילוך מסויים?
יש לך כבר גיר ג'ימני בידיים? כי זה לא כזה קל למצוא אחד..

יונימוג אדום
21-02-14, 23:11
אינני מחפש יחסי העברה שונים , פשוט אצלי מזלגות השילוב שחוקים והגיר נתפש לפעמים .
מכיוון שהרכב אצלי הוא רכב עבודה נטו ( נו טוב , גם לפאן - אבל קצת ) אני מחפש פתרון שיתן לי שקט לטווח ארוך .
לשטח אני יורד עם סיקס , ואילו הסמוראי משמש לעסק ( מוכר מלא ע"י השלטונות - מכיוון שהוא חד קבינה 4X4 ) .
כמו שהשגתי תיבת הגה ג'ימיני ( קשה להשיג , מחיר גבוה וכו' ) בסוף שילמתי 500 ש"ח לתיבה , אני מאמין שעם הידע שלי אשיג גם גיר מתאים .
צריך לדעת היכן לחפש ( לא מתחת לפנס ) .

אילן

gmike
21-02-14, 23:28
אם זו הסיבה, נראה לי מיותר.. לסמוראי גיר אמין וחסון, ולא שמעתי על בעיות כרוניות מיוחדות עם הגירים שלנו..
קנה גיר משומש ותקין, הרבה יותר נפוץ וזול. או שתשפץ את שלך, חלקים יש בשפע..
אצלי הרכב משמש בשנים האחרונות כיומיומי, ולפני כמה חודשים הסנכרונים נשחקו סופית, אחרי כמעט 7 שנים עם הג'יפ, שהוא בעצמו שנת 90...
נערכתי למצב כזה, והחלפתי לגיר תקין שקניתי לפני כמה שנים, עכשיו יש לי זמן לשפץ את שלי, קיט שיפוץ(מיסבים סנכרונים ומחז"שים) אגב זה סיפור של 600 שקל עד הבית, בערך..
הסבה לג'ימני זה לא בולט און. ובנוסף,בוא נגיד שאני סומך יותר על זמינות חלקים עתידית בארה"ב(סמוראי), מאשר על זמינות בארץ על מדפי מכשירי תנועה (ג'ימני)..

מיכאל.

-->