PDA

צפייה בגרסה מלאה : נייוט עירוני בארה"ב - וייז או IGO?

Saar
22-02-14, 08:32
הי,

לקראת הטיול הקרוב, אני צריך לנווט ממנהטן למפלי הניאגרה.
תהיה לי חבילת גלישה כלשהי (פלאפון - 100MB ליום או סים מקומי כלשהו) ונשאלת השאלה,
עם מה עדיף לנווט? האם חבילת הגלישה הנ"ל תספיק לוייז? (אף פעם לא בדקתי כמה דטה הוא צורך) האם כדאי לשלם עבור ה IGO (היום אין לי את התוכנה או המפות, כך שמדובר על כמה מאות שקלים)
הנסיעה לא אמורה להיות על כבישים ראשיים אלא דווקא על דרכים "עוקפות" על מנת להתרשם קצת מהנוף...

תודה,
סער

אמיר מ
22-02-14, 08:42
אתה מדבר על ניווט בין עירוני. קנה מפה. מנסיון, מכשירי הניווט לא בוחרים דרכים יפות ויש הרבה כאלה. בפעמיים האחרונות שהייתי שם, הנחתי את ה gps בצד. במידה ותסתבך תשתמש בוויז או כשיש צורך להגיע מא' לב' במהירות.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

mtntz
22-02-14, 09:44
יש לי gps של גרמין מהתקופה שגרתי שם..מוכן להשאיל לך אם אתה רוצה.

עשיתי את הנסיעה הזו לפני חודשיים, דרך הכבישים הראשיים ייקח לך בערך 7 שעות..שאני נסעתי הייתה תחזית לשלג לכן מראש השכרתי רכב שהוא awd.. באמת היה לא מעט שלג

קח בחשבון שיש כמה כבישי אגרה בדרך.. וקח בחשבון שלדעתי המפל קפוא...

מתן

asypeer
22-02-14, 10:08
וייז עובד מעולה בארה״ב, 100 מגה ליום נשמע די והותר לנסיעות. מה שכן, אם אתה רוצה דרכים יפות כדאי לברר מראש. אני עשיתי איתו את ה1 מל.א לס.פ (9 שעות במקום 5 שהכביש המהיר מאפשר) - שווה כל דקה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

lizard
22-02-14, 10:37
שלושה חודשים בארה"ב, בלי וויז הייתי בבעיה חמורה. ממליץ בחום אבל תפעיל שיקול דעת. אותי כל פעם הוא הוביל בדרך אחרת עד שהבנתי שזה משתנה לפי שעה, לפעמים הדרכים במחוז עמוסות ולפעמים הTURNPIKE.

nir.samo
22-02-14, 11:18
אני בחו״ל מעדיף את המכשירים הישנים שמכילים את כל המדינה בזיכרון ולא להסתמך על אינטרנט.
בארה״ב המפה אפילו הראתה את שלטי הדרכים אחד לאחד קצת לפני שהם הופיעו.

ניצן40
22-02-14, 14:13
המלצה חמה לנסוע בדרכים צדדיות בעיקר לבקר במדינות ניו אמפשייר וורמונט{עם אני לא טועה כביש מס 9} ו ב אפ סטיט ניו יורק שווה שווה...
לדעתי שווה להתייעץ עם טריפל איי כך בחשבון שברגע שתרד מ אי 95 הדרך ואנשים שונים לחלוטין ממנהטן....{לטובה}

ספרדי
22-02-14, 14:19
סער,
אני הייתי לפני שלושה חודשים בארה"ב והשתמשתי בוייז קניתי ב טים מוביל סים עלה לי 60$ כולל קו אמריקאי ואינטרנט וזה הספיק לי.
הוייז עבוד מצוין בארה"ב נוח לשימוש יותר מIGO שגם היה לי.
לא שווה לשלם לחברות הסלולריות פה בארץ יותר זול לקנות סים שם.
בהצלחה

tzurs
22-02-14, 15:25
,I would go visit the Finger Lakes, about 2 hours drive from Niagara

Bernard
22-02-14, 17:43
למרות שבגלל שירשור מיותר, עברתי את מכסת המילים...

סער.
תמיד עדיף GPS שלא תלוי ב"רשת" אבל אל תשלם על IGO, אם אין לך אותו.
הווייז עובד מצויין באיזור הזה בארה"ב.
לא בטוח ש-100MBיספיקו לך (כמה עידכוני APPS, מייל או שניים וחיפוש של משהו ו...פוף..)

כמה נתונים שלא סיפקת :

מתי וכמה זמן תהיה, סה"כ, בארה"ב,
כמה זמן תהיה במנהטן, לפני הנסיעה.
כמה אנשים (קשור לרכב שתיקח).
אם יש עוד אזורים שתבקר בהם.

באופן עקרוני..
עשיתי את הדרך הזו (למפלים ול"אצבעות" ואיטקה מאוד יפה ויש את בוסטון,בסטייה "קלה".. וכו') כבר כמה פעמים ב-שנה וחצי האחרונות (4, נדמה לי). חשוב מאוד לקחת GPS מעודכן לנתוני תנועה!
אני הייתי נוסע צפונה, לכיוון הכללי של אלבני ואז חותך מערבה. אתה נוסע בעמק ההדסון - יפהפה!
האיזור "מעל מנהטן (ה-UPSTATE) עמוס מאוד בתנועה. מאוד!
יהיו שעות ביום (כל יום ובעיקר בסופ"שים ופה סופ"שמתחיל ביום שישי ונגמר ביום ראשון בלילה. מאוחר בלילה) שכל הכבישים ממש עומדים.
מה אני אומר - שדיווחי התנועה יעזרו לך להחליט, בכל רגע נתון, לאן "לסטות" ואיך להמשיך וזה יתן לך GPS מחובר ל"רשת".
קח בחשבון, שבכלהאיזור הזה, החורף היה קשה ביותר והכבישים, במיוחד הצדדדים (שלא זוכים לטיפול מיידי) במצב די.. קשה - העיסוק החשוב ביותר היום ומספר הכתבות הגדול ביותר הוא על החורים והבורות בכבישים והנזקים העצומים שהם גורמים - לאחר הקפיאה וההפשרה בימים האחרונים, הכבישים ממש מתפוררים.

באופן אישי (לדעתי ובשבילי, למען הזהירות), גיליתי שדווקא תוכנת הניווט של גוגל היא המדוייקת והנוחה ביותר, במיוחד לאחר הקנייה של ווייז, כשהיא מראה כמה אופציות.
דיווחי התנועה שלה מדוייקים עד למילימטר (באופציות, מסמנים TRAFIC ורואים באדום, צהוב וירוק את מצב התנועה במסלול ובאיזור) ומופיעים כבישים שבוויז עדיין לא מעודכנים, שלא לדבר על IGO ודומיה..

GPS מבוסס רשת + GPS "עצמאי" לגיבויי + מפות נייר = אתה מכוסה לגמרי.:)

יובל48
22-02-14, 18:29
כדי להתרשם מהנוף.....
אמנם זה היה מזמן,אבל זכור לי שבדרך מניו יורק לניאגרה עברנו במחוז לנקסטר,מחוז כת האמיש חוויה יחודית.
עברנו וגם טיילנו במקום שנקרא ווטקינס גלן שביל לאורך קניון זורם, מפלים ויופי מדהים.
http://www.gowaterfalling.com/waterfalls/watkins.shtml

zerez
22-02-14, 19:44
הייתי בקליפורניה לפני חודשיים, וויז השתמש בכמה עשרות מגה ליום נסיעה ארוך אבל את רוב הנסיעות עשיתי עם I go. שניהם עשו עבודה טובה

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

יקיר גרין
23-02-14, 06:16
וויז צורך 1/10 מהדאטה שגוגל צורך.
ללא ספק וויז זה הדרך, אבל ההמלצה על מפה היא מהטובות! חשוב לוודא שהכבישים פתוחים ולהתיעץ לפני היציאה, כי את הדרכים היפות לא מפלסים כל הזמן, והחורף פה הפעם קשה מאוד! (אני גר שעתיים צפונית לניאגרה).

lizard
23-02-14, 08:59
אבל בניגוד לוויז גוגל מפות מאפשר הורדה של איזור מסויים למכשיר בשימוש אופליין. תקנה סים בטי מובייל ללא הגבלת דאטה אבל תוודא טוב טוב שיש כיסוי לטי מובייל איפה שאתה נוסע. לא תמיד יש.

tzagi
23-02-14, 10:48
7 שעות נסיעה לראות מפל מים מטונף....עטוף בטינופת שנקראת BUFFALO NY
לא הייתי נוהג 7 דקות....והייתי שם בשנות ה80, כשזה היה הרבה פחות מטונף

אבל זה רק אני.

Pageup
23-02-14, 11:51
ג'ו,
יש מקומות שצריכים להיות בהם פעם בחיים. אתה היית.
זה מזכיר לי מקרה שתכננתי ללכת למסעדה מאוד ידועה בניו יורק.
איזה אחד התחיל עם השטיקים הרגילים של: "היא לא שווה את המחיר"
"המסעדה הזו והזו יותר טובה", "חבל על הכסף" וכו'.
אז שאלתי אותו אם הוא היה, ענה שכן, אז אמרתי לו שגם אני רוצה לעשות V.
בדיוק זה.
מהנסיון שלי, וייז עובדת מצויין בארה"ב. גם הגוגל מאפס/נאוויגייט. הייתי הולך
עם ההמלצות של המקומיים של שילוב בין מפה למצוא את הדרכים היפות ווייז
בשביל הפקקים והחסומים.

tzagi
24-02-14, 03:03
אפשר להשתמש בויכוך הזה לגבי הרבה מקומות (בית שאן או פיצבורג סתם לדוגמה) בכול מקרה זה לא סותר את מה שאמרתי.
עדיף כבר לרדת לאזור פילדלפיה, שם לפחות יש את האמיש,פעמון, זונות וסרסורים...ממתקים לעיניים. אם תבקש יפה ברנרד אולי יתקע אותך בתוך שלולית, חוויות.

Saar
25-02-14, 11:34
הי, תודה.
על מפת נייר לא חשבתי, זה יכול להיות גיבוי לא רע :)
איפה משיגים כאלו במחיר סביר?
תודה,
סער

Pageup
25-02-14, 14:47
תעשה מנוי ל AAA ואתה אמור לקבל בחינם (היה פעם) או במוזל.

ירון גל
25-02-14, 15:32
לפני 3 חודשים הייתי בארה"ב מודא לא בעזור הזה אבל כן מחוף לחוף ובחזרה (עברנו רק דרך 30 מדינות) והוויז פישל בגדול
קודם כל לא לכל החברות יש דור 3 בכל מקום צריך לשים לב שלוקחים את הסים הנכון לעזור שבוא מטיילים
כאשר מתרחקים מהערים (באזור הזה זה לא יקרה) אין קליטה סלולרית בכלל לא משנה לאיזה חברה
מזל שהקשבתי לאבא שלי (מזלי הוא לא קורא את בפורום הזה) ולקחנו את הIGO
אבל ספר מפות עשה את רוב העבודה בערב הייתי יושב על המפות של גוגל ותיכננו את יום למחרת וIGO היה בעיקר לערים

Bernard
25-02-14, 17:23
וואללה, סער. שכחתי לענות בפרטי (עכשיו אני ב"שוונג" בפורומים, לפני יציאה לוורמונט..).

AAA זה עדיין בחינם.
שם גם מוצאים מפות נייר.
אל תטרח - שלח לי כתובת בפרטי ואני אשלח לך את הספר הרלוונטי (ואת מפת הנייר) - אני נכנסתי לשם (ל-AAA), כבר כמה פעמים בקשר לכל מיני טיולים/מסלולים ופשוט מעמיסים אותך בחומר..

פרק הזמן שאתה מדבר עליו הוא קצר יחסית, בכל הקשור לדברים "בדרך" למפלים. אני אשלח לך בפרטי עמודים רלוונטיים מספר בעברית.
בכל מקרה.. במפלים חייבים לעבור לצד הקנדי (לא לשכוח להביא איתכם את הדרכונים, אחרת לא תוכלו להכנס חזרה לארה"ב..) ואולי אפילו כדאי להזמין את המלון בצד ההוא. יש תמימות דעים שהצד הקנדי הוא היפה והמושקע (והנקי.. ג'ו) יותר.
בכל ערב יש תצוגה/מופע אורקולי, בצד הקנדי -יפה מאוד. כדאי להשקיע במלון טוב ובחדר שצופה על המפלים - כולה לילה אחד, אז נשלם עוד 150-200 דולר... להזמין מראש.. כנס לאתרים KAYAK ודומיו.

בכל מקרה.
מנסיון (לא של השנה וחצי שלי פה. קודם..), הזמן אף פעם לא מספיק ותמיד אפשר יהיה לעשות יותר ותמיד חוזרים עם הרגשה שלא הספקת כל מה שרצית ושהיה אפשר..

wonderd
25-02-14, 17:45
אני לא הייתי סומך על הווייז שם. כשאני הסתובבתי השתמשתי בתוכנה שהורדתי עם 30 יום לניסיון, הורדתי את המפות שרציתי תוך כדי הטיול והיה מצוין, למרות שללא מצב תנועה - לשם כך אולי שווה להיעזר בווייז. התוכנה שאני השתמשתי בה נקראת Sygic

-->