PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל ראש פינה יסגר לתנועת כלי רכב החל מיום 15/3/2014

amitaikl
22-02-14, 18:40
צולם הבוקר:
נחל ראש פינה יסגר לתנועת כלי רכב החל מיום 15/3/2014
84616

wonderd
22-02-14, 19:16
במקום לסגור את השביל בגלל יצירת קוליסים - אפשר פשוט לבנות גשרון בטון שיפתור את הבעיה, אבל למה לחשוב כשאפשר פשוט לסגור..

ori abr
22-02-14, 19:21
אני אומנם חובב טבע, אבל אולי מספיק כבר עם השטויות האלה של הרשות הזו?

ד ו ר ו ן
22-02-14, 20:20
כמה ארוך קטע הנסיעה במים?

asafk
22-02-14, 21:16
היום התברר לי שגם הדישון העליון נסגר לתנועה.. (לא הקטע שעליו היה כל הרעש)

אסף.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

boaz avrahami
22-02-14, 21:40
עד שמצליחים לחסוך מספיק כסף למלא מיכל דלק אז כבר אין לאן לנסוע...

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

יואב פולס
23-02-14, 11:21
ללא מילים. אני בטוח שהפקחים שמסתובבים שם משתמשים במסוקים.
אני מקנא באזרחי אוקראינה שניערו מעליהם את העריצים.

ronen7k
23-02-14, 12:44
שיטת השלבים .....

(מזכיר את ערפת )

לא מבין למה אי אפשר גם וגם

וגם אני אוהב טבע מושבע !

asafk
23-02-14, 19:48
כי יותר קל לסגור.
הפחד שלי הוא שזה יצליח במקומות מסויימים ואז יתפשט לעוד ועוד מקומות.
כי האמת היא שאין לנו שום דרך יעילה למחות.

אסף.

נדב ש.
23-02-14, 19:59
הפחד שלך מתממש אסף, זה כמו כדור שלג מתגלגל.
למה אין דרך למחות? יש, אולי לא כל כך יעילה אבל לפחות יידעו שאנחנו כאן ומפריע לנו, כמו כולם לצאת עם הרכבים ושלטים למשרדי הרשות ולמחות(או בשמורות הסגורות),

מטה הרשות - רח' עם ועולמו 3, ירושלים, 95463

asafk
23-02-14, 20:06
אין דרך יעילה למחות. כי תמיד נצטייר בתור הקוזאק הנגזל.

אסף.

boaz avrahami
23-02-14, 21:06
יש דרך יעילה למחות אבל אנחנו מנומסים מדי...

ואם כבר קוזאקים, הם בדיוק ברגעים אלו הראו לנו איך מוחים עד שמשיגים את המטרות. כדאי ללמוד

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

אפרים
23-02-14, 21:15
יש דרך יעילה למחות אבל אנחנו מנומסים מדי...

ואם כבר קוזאקים, הם בדיוק ברגעים אלו הראו לנו איך מוחים עד שמשיגים את המטרות. כדאי ללמוד

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex
++++100000
בטח ברלי מתמוגג מנחת :D

opl
23-02-14, 21:16
יש לי 100-130 בקבוקי זכוכית... למי יש סמרטוטים? :-)

כל פעם שהייתי שם הנחל היה סגור מסיבה זו או אחרת.

יונתןמצפה
23-02-14, 21:19
כמה ארוך קטע הנסיעה במים?

זה לא ממש קטע נסיעה במים.
בערך ק"מ מעל המקום שבו הנחל כבר נכנס ממש לראש פינה, יש נביעה שממנה ומטה יש זרימה קלה של מים.
דרך העפר חוצה מדי פעם את הערוץ, המאוד צר יש להדגיש, ואכן אפיק הזרימה שם לא ממש מסודר ובחלק מהקטעים השביל הופך לחלק מאפיק הזרימה. (למרות שהוא לא ממש בתחתית הערוץ).
לא נראה לי כמו משהו סופר דרמטי שאי אפשר להסדיר במעט מאוד עבודה.

האמת, מסלול מדהים. אחד החמודים.
יחד עם זאת, מודה ומתוודא, נסעתי שם לפני כחודש ולא הרגשתי הכי בנוח.
שבת, השביל מלא במטיילים רגליים, זוגות רומנטיים, משפחות עם ילדים, מבוגרם.... כולם הגיעו לסיור קטן בר"פ ונתנו גיחה ברגל לנחל להליכה של בין כמה דקות לשעה.
אין שם יותר מזה לאן ללכת...
השביל היחיד הוא זה שאני נוסע עליו ובכל רגע אני גורם למטיילים רבים לזוז הצדה כדי לפנות לי מעבר. בפועל, הנסיעה שם לא יותר מהירה מקצב הליכה מהיר (הדרך משובשת) ולמרות שהולכי הרגל מפנים לא את הדרך אני לא בטוח שאני רוצה לעקוף אותם כדי לחסום להם את המעבר במכשול הבא אחרי 40 מטר.
בשלב מסויים עצרתי בצד, כיביתי את המנוע וחיכיתי עד שכמות הולכי הרגל תדלדל (זה היה אחה"צ מאוחר יחסית).

זו דוגמה טובה למקום בו שני היצורים האלו לא ממש מסתדרים טוב ביחד. שיירות של ג'יפים שם באמת לא יגרמו לשום מטייל רגלי להרגיש בנוח ולתת לילדים להסתובב חופשי.
אבל מי אמר שהולכי הרגל קודמים? שאלה...

הדבר שבאמת מטריד בסיפור הזה זה הקצב שבו החסימות האלו קורות. ככל שזה עובר יותר בשקט במקומות בהם זה לכאורה יותר לגיטימי, זה נותן גושפנקה לחסימה הבאה בתור. שאולי היא קצת פחות לגיטימית...

לא יודע. הסיפור לא כזה פשוט.
אם מישהו ברט"ג קורא את זה, נראה לי שהמדיניות שם צריכה להתנהל בצורה יותר שקופה.
אולי (וזה באמת רק אולי), אם יפורסמו מראש את המסלולים שצפויים להסגר ב- 5 השנים הקרובות נניח, יהיה אפשר להתייחס לזה אחרת.
אין לי ספק שהרשימה הזו כבר יושבת בתקיות של מחשבי הרט"ג.
אבל הם בוחרים באסטרטגיה אחרת. פעם ב... סוגרים מסלול, "חוטפים" (עאלק) מהציבור ואז תקופה של שקט. אחרי זה אפשר להתפנות לחסום את המסלול הבא.
לגיטימי שהשיטה הזו תייצר אנטיגוזם וחשש מפני הבאות. ולא צריך לקבל אותה כגזר דין לגיטימי!

זו דעתי בכל אופן.

boaz avrahami
24-02-14, 00:27
יש לי 100-130 בקבוקי זכוכית... למי יש סמרטוטים? :-)

כל פעם שהייתי שם הנחל היה סגור מסיבה זו או אחרת.

קיבלת סמרטוטים ואני גם מוכן להסיע אותך לאן שצריך ואפילו לתת לך אותם ביד עם הסמרטוט דולק..😂

אתה מתחייב להשליך אותם לכיוון הנכון?

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

opl
24-02-14, 06:05
אין בעיה, אבל דע לך שאני זורק כמו ילדה...

http://www.youtube.com/watch?v=AwBFepUkQms

דרור ברלי
24-02-14, 10:02
++++100000
בטח ברלי מתמוגג מנחת :D

אני לא מתמוגג מנחת.
ממש לא כיף להיות נביא זעם ולהיווכח פעם אחר פעם שצדקתי.

שיקום בתי גידול = גם בעיני זו סיבה לגיטימית לגמרי לסגירה זמנית של שביל.
הבעיה היא שאין לזה דדליין שלאחריו השביל ייפתח מחדש לתנועת כלי רכב שמין הסתם יהרסו מחדש את בתי הגידול.
תיאורטית השיקום הזה יכול להימשך - ומעשית הוא גם יימשך - כנראה לנצח.

לעשות את זה בבת אחת זה באמת צעד שנראה קיצוני.
אז הולכים על "שיטת השלבים". וזה באמת התיאור הכי קולע. כי יותר ויותר שבילים נסגרים בהדרגה ולא נפתחים עוד.

כבר לפני שנתיים-שלוש אמרתי לכם שהמגמה היא לאסור בהדרגה כניסה לשטח של כל רכב מנועי (למעט משטרה, והטנדרים של הפקחים, והרק"מ הזחלי של הצבא, והטרקטורונים של חברות טיולים נבחרות/מקושרות, והמיני-באגר שקק"ל מאשרת לו לחצוב סינגלים לרוכבי אופניים וכו' וכו' - כל אלה כמובן כלי רכב בעלי טכנולוגיה חייזרית מתקדמת שמרחפים כנראה על שדה דחייה מגנטי או משהו דומה, שלא פוגעים בבתי גידול של הדו חיים, לא דורסים נמלים וחרדונים וחמציצים, ולא משאירים קוליסים בכלללל.
אז גיחכתם. חלקכם גם נכנסו בי אישית - כי כשאין תשובות לגופו של עניין, נכנסים בגופו של כותב (וזה בסדר גמור. בדיון זה מותר. אני לא נעלב).

אז הנה. בבקשה.

אז בואו נהנה מהמעט שנשאר. כי עוד מעט גם זה לא יהיה - לי זה ברור שהילדים שלנו כבר לא יוכלו להיות בעלים של רכב שטח ולטייל איתו. תזכרו את זה.

oferg22
24-02-14, 11:24
דרור תרשה לי לתקן אותך - הם יוכלו להיות בעלים של רכב כזה אבל הוא יהיה עם מנוע היברידי/מימן/חשמל/נפיחות של לוויתנים....

אני חושב שצריך להיות איזון בין שני הצדדים. הבעיה שאין כל נכונות כזאת מצד הרשויות, אז אין מה לעשות אנחנו נהיה בצד הנחות והנפגע.

עופר

דרור ברלי
24-02-14, 12:40
דרור תרשה לי לתקן אותך - הם יוכלו להיות בעלים של רכב כזה אבל הוא יהיה עם מנוע היברידי/מימן/חשמל/נפיחות של לוויתנים....

אני חושב שצריך להיות איזון בין שני הצדדים. הבעיה שאין כל נכונות כזאת מצד הרשויות, אז אין מה לעשות אנחנו נהיה בצד הנחות והנפגע.

עופר

כן, הם יוכלו להיות בעלים של מיצובישי אאוטלנדר היברידי/חשמלי. אם אתה רוצה לקרוא לדבר הזה "רכב שטח".
אבל בשטח הם לא יוכלו לנסוע. לא בגלל מגבלות האוטו אלא מתוקף חוקים. תזכרו את זה. זה בדרך.

ולא, אין איזון ולא יהיה אף פעם. כי תמיד מספיק בבון אחד, רק אחד, שיתחרע ויגרום נזק לשמורה, כדי שכולנו נהיה אשמים קולקטיבית. ולצערנו יש בקרב הג'יפאים קצת יותר מבבון אחד, או עשרה, או מאה.
לתשומת ליבו של כל מי שחושב שהוא לבד בעולם ולא חלק מ"קהילה", אם ירצה ואם לא.

סולי
24-02-14, 19:07
לייק עצוב.

שחר דורון
24-02-14, 21:05
כתושב ראש-פינה לשעבר, וכאחד שנסע עם רכב שטח במסלול הזה על בסיס שבועי. ולפעמים אפילו למטרת קיצור דרך לצפת. זה דיי מרגיז כל הסיפור.
כבר שנים שהשכנים ו ה"ירוקים" בראש פינה מנסים לגרום לרכבים להפסיק לנסוע במקום.
וכבר הציבו בעבר עשרות שלטים מכל הסוגים והצבעים. אני לא הופתע אם ה"דגל" הזה מפוברק. ו סתם מפחידים אותנו עם ה לוגו של קק"ל.
פעם זאת הייתה הדרך הראשית ל צפת.
המקום נשרף כליל במלחמת לבנון השנייה.
ועדיין הכל ירוק, יפה וצומח.
מה שאני מנסה להגיד זה שהטבע במקרה הזה יותר חזק מאיתנו, ודואג מעולה לעצמו.

הג'יפאים כנראה לא מספיק "משועממים" בשביל לדאוג לאינטרסים שלהם.

אפרים
09-03-14, 12:12
כתושב ראש-פינה לשעבר, וכאחד שנסע עם רכב שטח במסלול הזה על בסיס שבועי. ולפעמים אפילו למטרת קיצור דרך לצפת. זה דיי מרגיז כל הסיפור.
כבר שנים שהשכנים ו ה"ירוקים" בראש פינה מנסים לגרום לרכבים להפסיק לנסוע במקום.
וכבר הציבו בעבר עשרות שלטים מכל הסוגים והצבעים. אני לא הופתע אם ה"דגל" הזה מפוברק. ו סתם מפחידים אותנו עם ה לוגו של קק"ל.
פעם זאת הייתה הדרך הראשית ל צפת.
המקום נשרף כליל במלחמת לבנון השנייה.
ועדיין הכל ירוק, יפה וצומח.
מה שאני מנסה להגיד זה שהטבע במקרה הזה יותר חזק מאיתנו, ודואג מעולה לעצמו.

הג'יפאים כנראה לא מספיק "משועממים" בשביל לדאוג לאינטרסים שלהם.
http://www.news1.co.il/Archive/001-D-345583-00.html

boaz avrahami
09-03-14, 12:52
בסוף גם יחזרו הביצות ויתושי האנופלס לארץ.
או אולי סתם מכת יתושים בראש פינה

JEEP GC ZJ V8 98 IR 3.5
HONDA TRX300ex

-->