PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרושה עזרה בהרכבת פק"ל קפה\ הישרדות

polina
26-02-14, 10:26
שלום לכולם!
בתור מתנה ליום ההולדת של החבר שלי החלטתי להרכיב לו פק"ל קפה\ הישרדות CUSTOM איכותי
ברצוני לבקש את עזרתכם, האם יש המלצות או חוות דעת כלשהי על הבנזיניה של COLEMAN?
מה התיק\ערכה הכי טובה לאחסון כל הפק"ל קפה והיכן ניתן להשיג?
בנוסף, היכן אפשר להשיג במחיר סביר דברים כמו:
קופסאות פלסטיק שמתברגות אחת לשנייה
פינג'אן נירוסטה איכותי (או שאולי עדיף מהסוג השני עם הטפלון)
כוסות זכוכית איכותיות + שרוול לכוסות

אני מוסיפה בערכה פנס מגלייט, לדרמן סיידקיק, ודברים נחוצים כמו פלסטרים, פדי גזה ואקמול.

אודה לכם על כל עזרה וחוות דעת שתתנו, חשוב לי להרכיב לו את הפק"ל האולטימטיבי!

Saar
26-02-14, 10:31
יש לי את הבנזיניה הכפולה של קולמן, אחת הקניות הטובות ביותר שעשיתי.

amitaikl
26-02-14, 10:35
יש פה 3 דברים שונים לדעתי:
1. פק"ל קפה
2. פק"ל השרדות (למרות הזהות הלוגית, זה לא פק"ל קפה. אבל אני יכול להבין למה הבלבול :D)
3. תיק עזרה ראשונה

השאלה שנכונה לכל שלושת הפונקציות היא: האם נישא על הגב או נישא ברכב? הדבר ישפיע על משקל ונפח הציוד.
1. פק"ל קפה - הייתי מציע ללכת על גזיה ולא על בנזיניה. נכון - בנזין אפשר להשיג בכל מקום בעולם, וגז צריך לחפש, אבל טיפה אחת של בנזין שנשרה בתיק ויש לך ריח בנזין לכל החיים (כמעט). הייתי מציע את מה שנקרא "גזיה אלפינית" - המבער מונח על הקרקע ומחובר בצינורית לבלון - יותר יציב ויותר מוגן מרוח. ניתן לקנות ערכות מוכנות ברמה טובה יחסית, מה שיחסוך לך חיפוש אחרי גזיה/תיק/כוסות/כלים בנפרד ולוודא שהכל מתאים זה לזה
2. פק"ל השרדות: פנס (אני מעדיף ראש), גפרורים, כלי חיתוך..... הרשימה לא נגמרת
3. עזרה ראשונה: תחבושת אישית - 2 יחידות, משולש - 2 יחידות, תחבושת אלסטית - 2 יחידות, חוסם עורקים - 1 יחידה, תחבושת כויות - גדול +קטן, פלסטר גליל + פלסטרים בודדים, מספרי חובש, פינצטה, פולידין, ג'ל אלכוהול. גם ערכות כאלו ניתן לקנות מוכנות במארז. יצא קצת יותר יקר, אבל יחסוך לך ריצות ובדיקות

Redoren
26-02-14, 10:38
שלום לכולם!
בתור מתנה ליום ההולדת של החבר שלי החלטתי להרכיב לו פק"ל קפה\ הישרדות CUSTOM איכותי
ברצוני לבקש את עזרתכם, האם יש המלצות או חוות דעת כלשהי על הבנזיניה של COLEMAN? COLEMA הוא מותג מדבקה אמריקאי שמציע הכל מציידניות ועד אוהלים. סה"כ סחורה טובה, לא הכי טוב בשוק. אני הייתי ממליץ על KONEA, ואם אתה לא נעול על בנזינייה יש להם גזיות מצויינות, ששוקלות מעט ומרתיחות פינג'אן מים ב30 שניות. (לי יש כזאת ששוקלת 130 ג' בלבד ומרתיחה פינג'אן ממוצע בפחות מדקה, מתקפלת לקופסה קטנטנה.
מה התיק\ערכה הכי טובה לאחסון כל הפק"ל קפה והיכן ניתן להשיג? השאלה למה אתה מכוון. אם זה פק"ל לג'יפ, אז אתה יכול להרשות לעצמך קופסה קשיחה כלשהי. ברוס צבאי, או ארגז עץ, שניתן להשיג בכל מילואים בצאלים. אם זה פק"ל לטיולים - תיק של סנדלי שורש. ללא ספק. אם לא קנית בשנים האחרונות אז במפעל הם מוכרים כאלה ב5 ש"חים
בנוסף, היכן אפשר להשיג במחיר סביר דברים כמו:
קופסאות פלסטיק שמתברגות אחת לשנייה - כל טמבוריה. שוב, תלוי לאן אתה מכוון.
פינג'אן נירוסטה איכותי (או שאולי עדיף מהסוג השני עם הטפלון) - נירוסטה. לא חייב איכותי.
כוסות זכוכית איכותיות + שרוול לכוסות - כוסות זכוכית איכותיות ניתן להשיג בכל שוק, אני ממליץ לקחת 2 גרביים צבאיות. אם בפק"ל עירוני חפצת, קנה שרוול בלמטייל/ריקושט או בחנות של אמגזית.

אני מוסיפה בערכה פנס מגלייט, לדרמן סיידקיק, ודברים נחוצים כמו פלסטרים, פדי גזה ואקמול. - לדעתי כדאי בערכה נפרדת. בפק"ל יש נטיה להתלכלך מקפה, סוכר ועוד מרעין בישין.

אודה לכם על כל עזרה וחוות דעת שתתנו, חשוב לי להרכיב לו את הפק"ל האולטימטיבי!
...

יואב פולס
26-02-14, 10:52
1. כל הכבוד על הפרגון לחבר.
2. כל אחד מאיתנו יציע לך בהתאם לתפיסת עולמו, ותצאי די מבולבלת.
בגלל 1 + 2 , אני ממליץ לך ליצור קר עם עידן ויצמן, הוא הבעלים של חנות שטח מקוונת בשם 'איש שטח'. בנוסף לאתר שיש לחנות, החנות קיימת ואמיתית, ונמצאת לא רחוק מאיצטדיון הכדורגל בלומפילד בדרום ת"א.
תתקשרי לעידן, תתאמי לבוא לחנות כשהוא נמצא, ותרכיבי איתו את ערכת החלומות שאת רוצה להכין לחבר. יש לו את כל מה שאת צריכה במלאי.
יואב

Redoren
26-02-14, 11:00
בעיתונות הכתובה הודעה כזו מחויבת בכותרת ״תוכן פרסומי״...(:

נשלח מה iPhone שלי ע"י Tapatalk

יואב פולס
26-02-14, 11:12
למה תוכן פרסומי? אני לקוח מרוצה של עידן, וגם של אחרים.
אני חושב שלצרכים של המבקשת הכי נכון יהיה לגשת לחנות של אישטח ולהרכיב שם את ערכת חלומותיה, בהתאם לצרכים (לג'יפ / לתיק גב, לתקציב וכד').

Redoren
26-02-14, 11:16
אני לקוח מאוד מרוצה של איש שטח. המחירים שלהם מצויינים וכך גם השירות.
אני עדיין חושב שלהרכיב פק״ל לבד זה גם יותר כיף, גם יותר אישי, גם יותר זול וגם יותר custom ממה שאפשר להרכיב בחנות.
במיוחד אם מדובר במתנה של בת זוג (אגב-קבלי חח) יש משמעות לאישי יותר.

מיכה100
26-02-14, 11:17
בעניין הכוסות, אם הערכה מיועדת לנשיאה על הגב:
אני מאוד מבסוט מכוסיות מתכת (נראה פלבמ כזה) עם דופן כפולה שקיבלתי כמתנה.
גם קלילות, גם עמידות וגם ניתן להחזיק ביד קפה רותח ללא שום בעיה - אשכרה פלא הנדסי.
לא יודע יותר מדי פרטים - נאמר לי שזה עולה שקלים ספורים בשוק בעכו, והרבה יותר בחנויות למטייל למיניהן.

eysham
26-02-14, 11:32
אני לקוח מאוד מרוצה של איש שטח. המחירים שלהם מצויינים וכך גם השירות.
אני עדיין חושב שלהרכיב פק״ל לבד זה גם יותר כיף, גם יותר אישי, גם יותר זול וגם יותר custom ממה שאפשר להרכיב בחנות.
במיוחד אם מדובר במתנה של בת זוג (אגב-קבלי חח) יש משמעות לאישי יותר.

אז שתתפור גזיה, תסרוג כוסות ותעשה תיק מאוריגמי. זה הכי אישי.... :)

+1 להמלצה החמה על איש שטח.

Redoren
26-02-14, 11:34
אז שתתפור גזיה, תסרוג כוסות ותעשה תיק מאוריגמי. זה הכי אישי.... :) .

בתור מי שעשה את זה לא פעם,
אני מסכים איתך.

zerez
26-02-14, 11:55
כלי איכסון וכוסות הכי זול ונחמד באיקאה
פינג'אן נירוסטה יש בכל חנות כלי בית
אני משתמש בגזיה ויש כאלו טובות בחנויות מטיילים - לא ממליץ לחסוך בגזיה.
קופסת איחסון (בהנחה שזה לג'יפ) הייתי מחפש מזוודת כלים גודל מתאים בחנויות כלי עבודה ואולי יהיה צורך לעשות שם חלוקה לתאים עם דיקט.

אני לא הייתי מערבב שימחה בשימחה ומוסיף ערכת הישרדות ועזרה ראשונה לערכת הקפה, במקום זה הייתי מוסיף לערכה כמה קופסאות תבלינים כי הקפה בא עם האוכל.

ערכת עזרה ראשונה אפשר לקנות מוכנה ותלוי מה ההכשרה שלו.
יש ערכות לחובשים מקצועיים ויש ערכות פשוטות יותר, גוגל או זאפ יתנו רשימה של חנויות ומחירים.

אני הייתי הולך על ערכה בייתית ומוסיף לה חוסם עורקים.

polina
26-02-14, 14:24
ואו לא ציפיתי למענה רב כל כך ומועיל, תודה רבה לכם!

הפק״ל מיועד לרכב, לכן אין בעיה של משקל או גודל..
מה שכן גרמתם לי לחשוב שוב על עניין הבנזינייה, אולי באמת עדיפה גזייה אלפינית...
אכן אפנה ל״אישטח״, ואראה במה הוא יכול לעזור!
אני מודה לכם מאוד על העזרה,
כל חוות דעת נוספת שיש למישהו - תמשיכו להזרים!

ג'ק וריאנס
26-02-14, 14:33
אישטח

tamir128
26-02-14, 14:55
לגבי קפה כבר יש מומחים רבים שנתנו חוו"ד מצויינות (וזה בעיקר עניין אישי).

לגבי פנס, רדי מהמגלייט. יקר ולא נותן תמורה.
קראי כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/79422-%D7%A4%D7%A0%D7%A1-%D7%99%D7%93-led-lenser-Vs-Maglite)(בנתיים אולי המלצות התעדכנו).

נכון המליצו לך להפריד בין הערכות.
לפק"ל הישרדות הרשימה לא נגמרת. שקלי גם שמיכות מילוט, שקיות חום, אבן אש (ובכלל ערכת הצתה).

את האקמול שקלי להוציא בנתיים. אם את מצטרפת לטיול, הביאי בעצמך. גברים מסוקסים לא צריכים אקמול :cool:.

erezgur
26-02-14, 15:58
1. כל הכבוד על הפרגון לחבר.
2. כל אחד מאיתנו יציע לך בהתאם לתפיסת עולמו, ותצאי די מבולבלת.
בגלל 1 + 2 , אני ממליץ לך ליצור קר עם עידן ויצמן, הוא הבעלים של חנות שטח מקוונת בשם 'איש שטח'. בנוסף לאתר שיש לחנות, החנות קיימת ואמיתית, ונמצאת לא רחוק מאיצטדיון הכדורגל בלומפילד בדרום ת"א.
תתקשרי לעידן, תתאמי לבוא לחנות כשהוא נמצא, ותרכיבי איתו את ערכת החלומות שאת רוצה להכין לחבר. יש לו את כל מה שאת צריכה במלאי.
יואב
בהחלט.
מצטרף להמלצה החמה גם על החנות וגם על הפתרון שיוריד ממך את "כאב הראש" וההתלבטויות.

המשוטט
26-02-14, 16:49
גם אני ממליץ בחום על עידן.....

בנוגע לכוסות ,רכשתי בשוק בעיר העתיקה בעכו .
אכן נירוסטה דופן כפולה ,כ 6.25 שח ליחידה .
מומלץ ביותר חוסך גרביים ושאר ריפודים.
ראי תמונות מצב
אביחי

http://img.tapatalk.com/d/14/02/26/9uzymy5y.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/02/26/abyjaga4.jpghttp://img.tapatalk.com/d/14/02/26/pazybe5e.jpg

sent from TIZ EL NABI

eysham
26-02-14, 16:59
ראי תמונות מצב
אביחי
http://img.tapatalk.com/d/14/02/26/pazybe5e.jpg

sent from TIZ EL NABI

מה כתוב שם?? תוצרת פין?

NRG
26-02-14, 17:00
עם על הכבוד לדופן כפולה, אין תחליף לכוסות זכוכית! כוסות פשוטות נשברות בזמן קצר מאוד. כוסות duralex אמיתי לא נשברות!

Sent from my iPhone using Tapatalk

המשוטט
26-02-14, 17:01
עם על הכבוד לדופן כפולה, אין תחליף לכוסות זכוכית! כוסות פשוטות נשברות בזמן קצר מאוד. כוסות duralex אמיתי לא נשברות!

כשהן עפות מג'פס הן נשברות......

sent from TIZ EL NABI

NRG
26-02-14, 18:17
זה נכון, אז לך אני ממליץ כוסות מפלדת מיגון לטנקים... רוצה לאמר כי יש בשוק כוסות פשוטות וכוסות מה נקרא ״דורלקס״ שעולות פי 3 אבל שוות פי 100!

המשוטט
26-02-14, 19:26
זה נכון, אז לך אני ממליץ כוסות מפלדת מיגון לטנקים... רוצה לאמר כי יש בשוק כוסות פשוטות וכוסות מה נקרא ״דורלקס״ שעולות פי 3 אבל שוות פי 100!

ניסיתי פלדת מיגון....גם לסילברדו קשה לסחוב אותן ;)

מכיר את דורלקס ......נשארה לי אחת !

sent from TIZ EL NABI

tamir128
26-02-14, 19:49
יש עוד אופציה מקורית:
כוסות זכוכית רגילות, ולהקפיד לא לזרוק אותן מג'פסים.
אצלי זה עובד... :cool:

JustDoB
26-02-14, 22:23
את חברה טובה. סחתיין.

Sent from my XJ

אומי5
26-02-14, 22:57
לא הייתי קונה מאגלייט, פעם כולם היו בטוחים שזה פנס עמיד וטוב, רק לא ברור למה עד היום אני זוכר בעל פה איך לפרק אותו לגורמים כדי לתקן אותו.
הייתה לי פירוקיה קטנה בבית של מאגלייטים דפוקים...

מצטרף להמלצות להפריד בין פקל בישול, פקל השרדות ופקל עזרה ראשונה.

ע"י הוספה של סכום צלחות מחבת סיר קטן ותבלינים פקל קפה הופך לפקל בישול, משתלם...
פקל השרדות, חיפשתי כתבה ישנה כדי לתת קישור לשם, לא מצאתי אז להלן הרעיון, כמעט בכל מקום בארץ אפשר להגיע ברגל לכביש ושם לעצור רכב לעזרה. לכן תיק קטן עם מים, מפה רלוונטית, סכין,פנס, כובע , גרביים, סוללרי ישן וטיפש, ואולי עוד כמה דברים קטנים. במקרה חרום, לוקחים את התיק והולכים לכביש הקרוב.
פקל ע"ר לקנות מוכן.

yes1952
26-02-14, 23:34
קחי בחשבון שפנס מגהלייט או דומה לו ורב כלים סייד קיק של לדרמן הינה הוצעה של כ 1500 ש"ח פלוס מינוס
וכן +1 לעידן באישטח
(מה קרה? אסור לפרגן?

amit1
27-02-14, 00:09
רק בנזינייה פשוטה של קולמן והטובה ביותר
http://www.coleman.com/product/dual-fueltrade-2-burner-stove/3000000788#.Uw5l1eN_uNY

ד ו ר ו ן
27-02-14, 00:20
תבדקי באתר של חברת ״רכסים״, הם מייצרים שם אריזות אלומיניום כבסיס לערכות כאלו.
גם אם את התוכן תרגיש אצל אישטח (מומלץ), הארגזים של רכס זה משהו אחר.

רכס חיים
27-02-14, 09:12
תודה על הפירגון. נשמח לעזור.

המשוטט
27-02-14, 09:14
תבדקי באתר של חברת ״רכסים״, הם מייצרים שם אריזות אלומיניום כבסיס לערכות כאלו.
גם אם את התוכן תרגיש אצל אישטח (מומלץ), הארגזים של רכס זה משהו אחר.

אכן מומלץ.הקניה הטובה ביותר

sent from TIZ EL NABI

-->