PDA

צפייה בגרסה מלאה : זיוית התהפכות של גימיני

אריקב
01-03-14, 16:55
מי יודע מה זווית ההתהפכות של גימיני ?:confused:

YosSima
01-03-14, 17:37
שאלה מעניינת ...
לא נראה לי שתוכל לקבל תשובה , ישנם כ"כ הרבה משתנים
מוגבה? כמה? ציוד? על הגג? נוסעים? איזו דרך? אספלט ? חול ים? ... סוג הקפיצים , רוחב בסרן (ספייסרים , אופסט של הג'נט)
בקיצור הבנת את הרעיון ...
שבת שלום :)

raanan
01-03-14, 17:57
חייב להיות נתוני יצרן, צריך רק לחפור באינטרנט.
ראה דוגמה של טרופר

84793
רענן

ד ו ר ו ן
01-03-14, 21:48
הנתונים היבשים לא רלוונטים באמת.
בגלל הסיבות שציין יוסי.
הזויות נקבעות בבדיקה במכשיר הטייה שמעלה לאט-לאט את הזוית, בלי התייחסות למשתנים דינמיים של נסיעה אמיתית.
בלי העמסה על הרכב, בלי כיווץ מתלה בגלל העברת משקל ובלי נהג..

מה גם שבחצי מהדרך, אתה תרגיש מאאאדד רע, עוד לפני שהגעת לערך התיאורטי של היפוך.

אריקב
02-03-14, 15:10
הכול נכון ועדיין לא מצאתי אפילו משהו תאוורטי בדומה לנתונים שהציג רענן על הטרופר. הגימני חדש אצלי קודם היה לי טרופר 10 שנים. הטרופר רחב וזוויות טובות. הגימיני ניראה לי רכב צר וצריך להיזהר יותר בזוויות. יתכן ואני טועה. נתון בסיסי היה עוזר. באינטרנט לא הצלחתי למצא.

OFF-RoaD
03-03-14, 04:27
אתה צודק. ועדיין, מה יעזור הנתון היבש? יש לך מכשור למדידת קרקע בבגאז? מה שקובע זה מבחן התחת. וכמובן "אם יש ספק - אין ספק".

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

GodsFather
03-03-14, 13:21
+1 .

שום נתון יבש לא יעזור לך אם תרגיש לא טוב בשיפוע או אם תראה שיפוע שיכול להכנס לטווח ה"מותר" לפי הספר. רק מישהו מבחוץ שירגיע אותך ויגיד לך מה המצב באמת, יכול להשפיע על שיקול הדעת וקבלת ההחלטות בנהיגה שלך במקרה כזה וגם אז לא בטוח.

raanan
05-03-14, 20:40
למרות כול הסברי התחושות והנתונים המשתנים,
כול אחד מאיתנו הגיע ליכולת ההחלטה (בשלבים הראשונים שהחלנו דרכנו בשטח) בשיטת הניסוי והטעיה שהיו בו הרבה פעמים דופק מואץ וזיעה קרה ...
אני דווקא בעד להכיר המגבלות שקבע היצרן במקום מבוקר ולא במקומות שמחיר הטעות עלול להיות באובדן חיי אדם.
אני מניח שהיצרן לקח מרווח בטחון כשפרסם הנתונים.
בכול מקרה, חריגה מהותית מהתצורה המקורית (הגבהה, גגון עמוס) דורשת משנה זהירות.

שורה סופית, אני דווקא בעד שימוש בנתונים בצורה מושכלת ע"י מתחילים. לצורך כך יש אבזרים (אפילו אלקטרוניים עם אזהרת צליל) מתאימים :
http://www.innovatemotorsports.com/products/rad1.php

רענן

boaz avrahami
05-03-14, 21:15
אני בעד קורס נהיגת שטח שבו מלמדים אותך בצורה מבוקרת ואחראית את מעטפת הסכנה וכיצד לא להיכנס למצבים מסוכנים ואם כבר נכנסת אז כיצד להיחלץ מהם..

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

raanan
05-03-14, 21:31
אני בעד קורס נהיגת שטח שבו מלמדים אותך בצורה מבוקרת ואחראית את מעטפת הסכנה וכיצד לא להיכנס למצבים מסוכנים ואם כבר נכנסת אז כיצד להיחלץ מהם..

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex
זה גם נכון !
אבל תסכים איתי שגם אחרי יום הדרכה או יומיים , עדיין אתה "ירוק" ועזר טכנולוגי מתופעל נכון יכול לסייע ולמנוע קטסטרופה.

רענן

opl
05-03-14, 21:35
כלי חמוד. לי יש גיירו לא דיגיטלי ומבין כל הדברים שאני עושה כשאני בשיפוע להסתכל עליו זה לא אחד מאותם הדברים :-)

boaz avrahami
05-03-14, 22:46
אחרי קורס כזה אתה בשל לצאת לשטח לצבור נסיון.
לא מאמין שאפשר לסמוך על מכשיר יותר מאשר ככלי עזר.
הכי חשוב לפתח את החושים והאינסטינקטים.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

יונתןמצפה
05-03-14, 22:47
השאלה מה הנתונים בשילוב האמצעים הטכנולוגיים אמורים לייצר אצל הנהג:
1. תחושת בטחון שאפשר עוד להמשיך למרות שכל החושים אומרים שמשהו כאן לא כשורה?
2. לתת לו נורת אזהרה- שמע חבר, הגזמת, תתקן מהר?

אפשרות 1- בעיני גרועה ביותר. מתכון בטוח למצוא את עצמך על הגב/צד.
אפשרות 2- נהג שהגיע למצב כזה (בטח לאור הנתונים ה"יבשים" שמוצגים במקרה של הטרופר למשל), כנראה כבר לא יצליח לשפר את מצבו. אלא אם כן הוא יצליח לצאת מהרכב לפני שיתהפך ולהזעיק חילוץ.

בקיצור, בעיני לא רק מיותר אלא גם פסול ומסוכן.

zerez
05-03-14, 22:52

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

+++1
זה משפר את העבירות יותר מנעילה ואת הבטיחות בהמון.

raanan
05-03-14, 23:16
איזה בטחון בתחושות ובנסיון, מזל שזה לא פורום תעופה !
אני לא מתקשה לדמיין איזה תשובות היו ניתנות למתחיל השואל על הזדקרות ...

אם לא סומכים על אמצעים טכנולוגיים, אז נוותר על מד חום המנוע הרי בתחושת דוושת המצערת אנו יודעים הטמפ'.
אה, גם חיישן הרוורס שהתקנו הוא רק בשביל האישה ...

רענן

ד ו ר ו ן
05-03-14, 23:25
ההבדל הוא שעל הקרקע אפשר לעצור ולחשוב..
באויר לא.

סתם בשביל הספורט,
כמה תלול מרגיש לך הירידה בקסטל?

בלי גוגל, רק הרגשה.

boaz avrahami
05-03-14, 23:33
אתה משווה נתיב טיסה לדרך משובשת בשטח?
מחשב טיסה יכול לצפות קדימה מה יקרה בעוד שמכשיר ברכב משדר לך את הנתונים שאתה כבר נמצא בהם.

גם טייס צריך התראה מוקדמת לפני ההזדקרות ופחות כשהוא כבר בתוך הבעיה.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

raanan
05-03-14, 23:44
ההבדל הוא שעל הקרקע אפשר לעצור ולחשוב..
באויר לא.
דווקא הרבה פעמים שנכנסת לשפ"צ יותר זויתי ממה שהערכתה, הדבר האחרון שצריך לעשות זה לעצור.
אלא "לזרום" מבלי לעשות שינויים חדים (בלימה, האצה).

רענן

ד ו ר ו ן
05-03-14, 23:45
ומה לגבי הקסטל?

raanan
05-03-14, 23:58
אתה משווה נתיב טיסה לדרך משובשת בשטח?
מחשב טיסה יכול לצפות קדימה מה יקרה בעוד שמכשיר ברכב משדר לך את הנתונים שאתה כבר נמצא בהם.
מה זאת אומרת ? מי מתכוון לחישוב מסלול או מצב עתידי ?
אני מתכוון להתראות בזמן אמת למצב המטוס ברגע נתון.

גם טייס צריך התראה מוקדמת לפני ההזדקרות ופחות כשהוא כבר בתוך הבעיה.
JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex
נכון ! ואת זה עושה בדיוק המכשיר שהמלצתי .
אתה יכול לקבוע לו זוית (לכול ציר) שממנה יחל התרעה קולית (הצליל יהיה בתדירות גבוהה יותר במידה וממשיכים להחריף הזוית).
כמובן שרצוי לקבוע זוית עם מקדם בטחון (נוסף על המקדם בטחון שבוודאות היצרן גם הפחית).

לי אין מד זוית אלקטרוני, אבל אם הייתי צריך להפקיר הטרופר לאישתי לטובת מסע העצמה נשי בשטח, בוודאות הייתי מתקין ומכייל על זוית התראה של 5 מעלות ...
ואל תחשבו שאני שובניסט, כי את הטרופר לא יהיה לי בעיה ופחד להפקיד בידיי הבת שלי.

רענן

- - - Updated - - -

ומה לגבי הקסטל?
מה איתו ? למה אתה מתכוון בדיוק ? לכביש ?

רענן

boaz avrahami
06-03-14, 00:06
מה שאני מנסה לומר הוא שצריך יכולת לקרוא את השביל לפני שאתה כבר כמעט מתהפך והדבר השני הוא לפעול נכון אם משהו בכ״ז השתבש ואתה בשיפוע בעייתי.
אם יתחיל לצפצף לי דבר כזה באוטו בזמן מצוקה אני בטח אתחיל לחפש את הידית של כיסא המפלט.
קור רוח זה לא יוסיף לי.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex

raanan
06-03-14, 00:22
מה שאני מנסה לומר הוא שצריך יכולת לקרוא את השביל לפני שאתה כבר כמעט מתהפך והדבר השני הוא לפעול נכון אם משהו בכ״ז השתבש ואתה בשיפוע בעייתי.
אם יתחיל לצפצף לי דבר כזה באוטו בזמן מצוקה אני בטח אתחיל לחפש את הידית של כיסא המפלט.
קור רוח זה לא יוסיף לי.

JEEP GC V8 98 IR 3.5
Honda 300ex
זה תמיד נכון ! אבל עוד פעם אני אחזור, מכשיר כזה (שמכוון נכון) מצויין למתחילים ופחות לוותקים ומנוסים בשטח.
כולנו למדנו לפתח התחושות והאנסטנקטים תוך כדיי תנועה (ואין אחד שלא חווה דפיקות לב מואצות), חלק נכשלו ואת זה לעיתים רואים בשרשורי תאונות שטח.

רענן

ד ו ר ו ן
06-03-14, 00:44
כן, הכביש.
מה שאני ואחרים מנסים להראות לך ולפותח השרשור, זה שתחושת הבטן תרתיע כל אדם שפוי הרבה לפני הזוית התיאורטית של הרכב.

מרבית האנשים לא ירגישו בנוח לנוע בזוית צד זהה לשיפוע של הקסטל, ובפועל זה בערך רבע-שליש מהשפ"צ שהרכב יכול לסבול, בלי גורמים דינמיים.

raanan
06-03-14, 07:35
כן, הכביש.
מה שאני ואחרים מנסים להראות לך ולפותח השרשור, זה שתחושת הבטן תרתיע כל אדם שפוי הרבה לפני הזוית התיאורטית של הרכב.

מרבית האנשים לא ירגישו בנוח לנוע בזוית צד זהה לשיפוע של הקסטל, ובפועל זה בערך רבע-שליש מהשפ"צ שהרכב יכול לסבול, בלי גורמים דינמיים.
דורון,
נראה לי שענית לעצמך.
כשפועלים עליך כוחות צינטרפוגליים (כשאתה בתנועה) הגוף לא מרגיש באי נוחות משפ"צ כמו בעמידה או תנועה איטית בשטח.
קח דוגמה יותר קיצונית, שיפוע הצד בעקומות סיבוב של מסלולי המירוץ האובליים בארה"ב (בדייטונה יש זוית צד של 31 מעלות בסיבובים)
לא תוכל לעמוד כהולך רגל , אבל בנסיעה מהירה לא תרגיש זאת.

בכלל, נתוני היצרן בדוגמה שפירסמתי מתייחסים למצב סטטי או מהירות 0+

רענן

ד ו ר ו ן
06-03-14, 22:01
רענן,
דינמי זה לא רק דיטונה בסיבוב 90 מעלות ב-250+ קמ״ש.
זה יכול להיות במהירות חד-ספרתית בשטח.
ומתייחס מבחינתי לעלייה על אבן במעלה השיפוע, העברת משקל בגלל גגון או אפילו נוסע שעבר מצד לצד.
ושם, גם 10 מעלות ירגישו לא טוב, ו-15 כבר ירגישו על סף התהפכות.
וזאת הבעיה של נתון סטאטי:
בשטח, אבן בגובה אבן שפה יכולה בבת אחת להעביר אותך מעבר לתחום הנוחות, ואולי לתחום ההתהפכות.

ההקבלה למסלול מירוץ בנתוני הנסיעה שלהם לא מתאימה, מה גם שהשפיעו שציינת קיים רק בסיבוב, ובלעדיו הרכבים היו עפים ממנו.
בשאר המסלול השיפוע זניח.

Asher Moyal
07-03-14, 21:59
אם מישהו מחפש אפליקציה לא להסתכל עליה כמו ש OPL אומר...https://play.google.com/store/apps/details?id=com.inossoftware.Inclinometer Free